IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали е лошо ако веќе си 21 и немажена?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали е лошо ако веќе си 21 и немажена?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 40>
Автор
Порака
*extra_girl* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *extra_girl* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 22:23
Neznam seuste nemam 21,ama mislam deka ne e.
Netreba da brzame spored godinite dali toa veke imame 21 ili 25.Za da bides mazena treba da se odlucis na najgolemata rabota a toa e brakot,no najprvin treba da ima golema ljubov megu tebe i tvojot partner.Ne brzaj zosto ako ednas zgresis ke se kaes dodeka si ziva ;)toa bese mojot sovet
ne se sekiraj ke dojde vistinskoto vreme koe ke te napravi navistina srekna!!!Thumbs%20Up
Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 23:10
21...rano e be lugeeeee Confused
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 01:55
kaj go najde ,pa bash 21?,...da rechesh 30 ,se "jade"nekako,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ivancic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
NaughtyBitch

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 753
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivancic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 02:12
Loso e ako zives u selo,negde na periferija i si opkruzena so ludje koi razmisluvaat zaostanato
Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 02:13
LOLLOLLOL Mnogu tocno ivancic
Кон врв
zrkac Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zrkac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 02:25

шо ви е бе луѓе Shocked денес има 30 годишни немажени. 21 е рано

Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 12:19
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Znak na sozrevanje e da se razmisluva za seriozni temi i za idninata. No ne treba da se panici, barem ne na tie godini. Ubavo sto razmisluvas, ako nisto drugo ke bides svesna da ja prepoznaes sansata koga ke ti se pruzi.Toa e sigurno podobro otkolku na 30 da se svestis deka zivotot ti e prazen.
Prekrasno kazano od sensei kako i sekogash.Pogledni vo ogledaloto, toa ke ti ja kaze vistinata za vremeto, a toa ke te potikne da razmislish za idninata...

Маја благодарам за убавиот збор Embarrassed

Јулија, што подразбираш под  „остварување на себеси како личност“? Мене таа фраза повеќе ми личи на моментално корисна демагогија. И што е целта во животот?
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 12:31
Originally posted by sensei sensei напиша:

Znak na sozrevanje e da se razmisluva za seriozni temi i za idninata. No ne treba da se panici, barem ne na tie godini. Ubavo sto razmisluvas, ako nisto drugo ke bides svesna da ja prepoznaes sansata koga ke ti se pruzi.
Toa e sigurno podobro otkolku na 30 da se svestis deka zivotot ti e prazen.
 
Dobro razmisluvaje, go cenam tvojot sovet, da storam nesto barem pred da stignam 30 kata  LOL togas ke bide kasno neli:)
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 12:36
Originally posted by mara mara напиша:

Me interesira vaseto mislenje za nesto so me maci. Eve veke sum 21 god i nemam seriozna vrska nitu pak sum vjubena strasno vo nekoj, a pak brak ne idi vo predvid oti nema so koj?Cry Se plasam za ova bideki od godina na godina se postara i postara odam a za brak treba vrska so nekoj za nekolku god barem, bideki nemozis da se zemis so nekoj ako go poznavas samo 1 mesec.

Sto mislite dali e ova za plasanje? Na kolku godini spored vas najdobro e da se stapi vo brak? I kolku god treba da go poznavate partnerot/partnerkata za da odlucite deka toj/taa e vistinskiot/ta? Falavi odnapredSmile



Mara srcko i jas sum 21 godina pa nikomu nisto LOL Da ti kazam iskreno pred nekoe vreme bev vo seriozna vrska 2 godini , ama na kraj sfativ deka tipot ne e za mene, i eve sega 2 nedeli sum vo vrska so eden mnogu mil tip, ama iako go sakam mnogu sepak mislam deka i ovaa vrska ke zavrsi , pricina poradi toa e vizata, ne znam dali ke mi ja prodolzat i toa mnogu me zagrizuva
Taka da veruvaj i mene ne mi e bas lesno i jas si vikam, lele gotovo ostarev a nema da najdam decko za seriozna vrska i se si mislam deka podobro ke bide da go posvetam zivotot na skoluvanjeto u rabotenjeto, pa za mazenje posle 40 godini LOL
Bidi mi pozdravena i uzivaj vo mladosta, pa na kraj kraeva sto ti treva seriozna vrska, najdi nekoj za edna vecer sto ke te zadovoli i uzivaj Wink
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 12:42
Confused

Изменето од mara - 31.Јануари.2007 во 03:25
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 12:46
LOL  mara mnogu si mi interesna i da ti kazam citajki gi tvoite postovi na ovaa tema dobiv vpecatok deka imame nesto zaednicko : i dvete ne znaeme sto sakame (vo vrska so ljubovta ) LOLLOLLOL
Kako i da, stom si resila da se posvetis na skoloto, sedni uci i koncentriraj se da zavrsis i da se vrabotis, pa ostanatoto samo po sebe ke si dojde Big%20smile
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 12:50
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by mara mara напиша:

Me interesira vaseto mislenje za nesto so me maci. Eve veke sum 21 god i nemam seriozna vrska nitu pak sum vjubena strasno vo nekoj, a pak brak ne idi vo predvid oti nema so koj?Cry Se plasam za ova bideki od godina na godina se postara i postara odam a za brak treba vrska so nekoj za nekolku god barem, bideki nemozis da se zemis so nekoj ako go poznavas samo 1 mesec.

Sto mislite dali e ova za plasanje? Na kolku godini spored vas najdobro e da se stapi vo brak? I kolku god treba da go poznavate partnerot/partnerkata za da odlucite deka toj/taa e vistinskiot/ta? Falavi odnapredSmile



Mara srcko i jas sum 21 godina pa nikomu nisto LOL Da ti kazam iskreno pred nekoe vreme bev vo seriozna vrska 2 godini , ama na kraj sfativ deka tipot ne e za mene, i eve sega 2 nedeli sum vo vrska so eden mnogu mil tip, ama iako go sakam mnogu sepak mislam deka i ovaa vrska ke zavrsi , pricina poradi toa e vizata, ne znam dali ke mi ja prodolzat i toa mnogu me zagrizuva
Taka da veruvaj i mene ne mi e bas lesno i jas si vikam, lele gotovo ostarev a nema da najdam decko za seriozna vrska i se si mislam deka podobro ke bide da go posvetam zivotot na skoluvanjeto u rabotenjeto, pa za mazenje posle 40 godini LOL
Bidi mi pozdravena i uzivaj vo mladosta, pa na kraj kraeva sto ti treva seriozna vrska, najdi nekoj za edna vecer sto ke te zadovoli i uzivaj Wink
 Bas me nasmeaLOL. Blagodaram na sovetot. Mozebi e popametna rabota uste da se zabavuvam nego da mislam na seriozni raboti, no bas se smeev vcera so majkami koga taja rece ee jas na 19 god tebe te imav pa nikomu nisto, cel zivot ke si mazena, i ne e lesno oti ima eden kup problemi. Uzivaj dur si seuste mlada.
 
I mislam deka ste vo pravo najvazno e da uzivas vo zivotot.
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 12:56
Big%20smile

Изменето од mara - 31.Јануари.2007 во 03:26
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 12:57
wow mara, ne mi se veruva, i mene  majka mi mi rece deka koga imala 20 godini me rodila, ama toa se stari vreminja i sega godinite voopsto ne se vazni
Lele ne mi se veruva, pa nie stvarno imame mnogu raboti incommon Wink

Srcko uzivaj si ti i ne mu ja misli mnogu, znaes koga si imas rabota i zanimacija nesto, zivotot pobrzo tece i ne se grizis za mnogu raboti, a ako zdodevno gi minuvas denovite samo negativni misli ke ti se vrtat u glava i mozes da padnes u depresija ne daj boze LOL
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 40>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.