Испечати | Затвори го прозорот

Дали е лошо ако веќе си 21 и немажена?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6165
Датум на принтање: 27.Април.2024 во 15:43
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Дали е лошо ако веќе си 21 и немажена?
Постирано од: mara
Наслов: Дали е лошо ако веќе си 21 и немажена?
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 14:09
Wink

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!



Коментари:
Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 14:12
EPA STVARNO TI SE GODINITE ZA PLASEWE


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 14:30
mene mi nema spas minam 22 uste malku 23CryCryCry


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 14:32
sto se 21-22 godini..pa vie ste uste decaTongue

-------------


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 15:04
 
vo pravo si beleg, i jas mislam deka netreba da se brza sepak imame vreme uste......da uzivame vo slobodata bez obvrski......


Постирано од: mara
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 16:03
Wink

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: engie
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 16:07
Abe uzivaj dok si malda/mlado. Ne se brzajte, se vo svoe vreme.Wink

-------------


Постирано од: mara
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 16:11
Confused

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 16:19
pocekaj uste tolku..sigorno ke se pojavi od nekoe kose


Постирано од: slatkicka
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 16:24

da ti kazam iskreno jas mislam deka osamenosta te naterala da pomislis na vakvo nesto.pa aman imas samo 21 godina.uste cel zivot e pred tebe.iskreno mislam deka duri i ako imase ozbilna vrska vo koja si vlozuvala 3-4 godini sepak e rano.e sto na 22 god ke odis so deca po kej ili kade god zivees.te molam ne misli na takvi gluposti tuku sigurna vo sebe brkajsigo princot na tvoite snista.Embarrassed



-------------
lubovta e se


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 16:24
21? juuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uste prasuva
ne da e losoLOL
kje se pojavi da no koga?
koga kje ima 24?
majkataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa za greota devojkta


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: perinosi
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 16:25
Страшно е ако имаш 21 и си мажена.

-------------


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 16:28
uste postrasno ako mislis deka imas 21 i si nemazena


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 16:28
uste poСтрашно е ако имаш 21 и си мажена za 18 togodisnjak
hahahahhahhha


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: belichka
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 16:36
 
da i imas edno 3-4-5 deca i nemozes glava da dignes


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 16:39
Originally posted by mara mara напиша:

Me interesira vaseto mislenje za nesto so me maci. Eve veke sum 21 god i nemam seriozna vrska nitu pak sum vjubena strasno vo nekoj, a pak brak ne idi vo predvid oti nema so koj?Cry Se plasam za ova bideki od godina na godina se postara i postara odam a za brak treba vrska so nekoj za nekolku god barem, bideki nemozis da se zemis so nekoj ako go poznavas samo 1 mesec.

Sto mislite dali e ova za plasanje? Na kolku godini spored vas najdobro e da se stapi vo brak? I kolku god treba da go poznavate partnerot/partnerkata za da odlucite deka toj/taa e vistinskiot/ta? Falavi odnapredSmile


Нема потреба од секирации... Имаш уште време, не се секирај... Ќе најдеш некој.... И тоа што немаш врска не е воопшто проблем.... А за тоа колку години треба да идеш со некој за после да стапиш во брак, е тоа е индивидуално.... Знам некои кои после 5-5 месеци се земале, а некои после 10 години (ама тие беа заедно од мали).... Тоа ти сама ќе си одлучиш..... Само немој сега со следниот што ќе идеш од страв дека после нема да најдеш подобар (или таков каков што сакаш), да се земеш... А за тоа што ти викаат дека ќе се појави кога најмалку очекуваш, точно е... Немој да мислиш на тоа цело време..... Прави нешто што ќе ти го одвлекува вниманието.... Толку можам да ти кажам... Wink


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 16:47
DEVOJCE OTVORI TEMA ;;;SAKAM DA SE MAZAM BARAM KANDIDATI;;MOZEBI KE TI USPEE DA NAJDES NEKOJ:::


Постирано од: mara
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 17:08
LOL

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: mara
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 17:12
Wink

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: mara
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 17:15
Smile

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 17:15
Znak na sozrevanje e da se razmisluva za seriozni temi i za idninata. No ne treba da se panici, barem ne na tie godini. Ubavo sto razmisluvas, ako nisto drugo ke bides svesna da ja prepoznaes sansata koga ke ti se pruzi.
Toa e sigurno podobro otkolku na 30 da se svestis deka zivotot ti e prazen.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 20:13
Originally posted by sensei sensei напиша:


Toa e sigurno podobro otkolku na 30 da se svestis deka zivotot ti e prazen.


Dobro razmisluvanjeSmile


-------------


Постирано од: najdobra
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 20:14
Ne e loso .Loso e da si nemazena na 23 godini kako mene Embarrassed Embarrassed Embarrassed

-------------
Zivot bez strav e patuvanje kon srekata


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 20:17
daj be
nasmej se
uste i tebe da te zalimeeeeeeeeeeeeeee


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: belichka
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 20:30
 
 
i mene me fakja strav a ako ne se pojavi:)))


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 20:45
Аман бе луѓе, отворија тема и одеднаш сите ве фаќа страв LOL

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 21:15
Originally posted by sensei sensei напиша:

Znak na sozrevanje e da se razmisluva za seriozni temi i za idninata. No ne treba da se panici, barem ne na tie godini. Ubavo sto razmisluvas, ako nisto drugo ke bides svesna da ja prepoznaes sansata koga ke ti se pruzi.Toa e sigurno podobro otkolku na 30 da se svestis deka zivotot ti e prazen.
Prekrasno kazano od sensei kako i sekogash.Pogledni vo ogledaloto, toa ke ti ja kaze vistinata za vremeto, a toa ke te potikne da razmislish za idninata...

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 22:16
Originally posted by mara mara напиша:

Me interesira vaseto mislenje za nesto so me maci. Eve veke sum 21 god i nemam seriozna vrska nitu pak sum vjubena strasno vo nekoj, a pak brak ne idi vo predvid oti nema so koj?Cry Se plasam za ova bideki od godina na godina se postara i postara odam a za brak treba vrska so nekoj za nekolku god barem, bideki nemozis da se zemis so nekoj ako go poznavas samo 1 mesec.


Sto mislite dali e ova za plasanje? Na kolku godini spored vas najdobro e da se stapi vo brak? I kolku god treba da go poznavate partnerot/partnerkata za da odlucite deka toj/taa e vistinskiot/ta? Falavi odnapredSmile


Какви се овие црни мисли? Не ми е јасно... зар бракот ти е целта во животот?
Гледај да се оствариш себеси како личност, а потоа лесна работа за мажење

Нема правило според кое до толку и толку години треба да се омажиш... А партнерот може да го познаваш и два месеци па да се омажиш за него, а може да го познаваш и 20 години па да не се омажиш за него.

А ако толку сакаш да бидеш во врска или да се мажиш, треба да сториш нешто околу тоа, зашто никој дома нема да ти дојде со стројници   



-------------


Постирано од: *extra_girl*
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 22:23
Neznam seuste nemam 21,ama mislam deka ne e.
Netreba da brzame spored godinite dali toa veke imame 21 ili 25.Za da bides mazena treba da se odlucis na najgolemata rabota a toa e brakot,no najprvin treba da ima golema ljubov megu tebe i tvojot partner.Ne brzaj zosto ako ednas zgresis ke se kaes dodeka si ziva ;)toa bese mojot sovet
ne se sekiraj ke dojde vistinskoto vreme koe ke te napravi navistina srekna!!!Thumbs%20Up


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 23:10
21...rano e be lugeeeee Confused

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 01:55
kaj go najde ,pa bash 21?,...da rechesh 30 ,se "jade"nekako,...

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: ivancic
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 02:12
Loso e ako zives u selo,negde na periferija i si opkruzena so ludje koi razmisluvaat zaostanato

-------------


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 02:13
LOLLOLLOL Mnogu tocno ivancic

-------------


Постирано од: zrkac
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 02:25

шо ви е бе луѓе Shocked денес има 30 годишни немажени. 21 е рано



Постирано од: sensei
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 12:19
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Znak na sozrevanje e da se razmisluva za seriozni temi i za idninata. No ne treba da se panici, barem ne na tie godini. Ubavo sto razmisluvas, ako nisto drugo ke bides svesna da ja prepoznaes sansata koga ke ti se pruzi.Toa e sigurno podobro otkolku na 30 da se svestis deka zivotot ti e prazen.
Prekrasno kazano od sensei kako i sekogash.Pogledni vo ogledaloto, toa ke ti ja kaze vistinata za vremeto, a toa ke te potikne da razmislish za idninata...

Маја благодарам за убавиот збор Embarrassed

Јулија, што подразбираш под  „остварување на себеси како личност“? Мене таа фраза повеќе ми личи на моментално корисна демагогија. И што е целта во животот?


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: mara
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 12:31
Originally posted by sensei sensei напиша:

Znak na sozrevanje e da se razmisluva za seriozni temi i za idninata. No ne treba da se panici, barem ne na tie godini. Ubavo sto razmisluvas, ako nisto drugo ke bides svesna da ja prepoznaes sansata koga ke ti se pruzi.
Toa e sigurno podobro otkolku na 30 da se svestis deka zivotot ti e prazen.
 
Dobro razmisluvaje, go cenam tvojot sovet, da storam nesto barem pred da stignam 30 kata  LOL togas ke bide kasno neli:)


-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 12:36
Originally posted by mara mara напиша:

Me interesira vaseto mislenje za nesto so me maci. Eve veke sum 21 god i nemam seriozna vrska nitu pak sum vjubena strasno vo nekoj, a pak brak ne idi vo predvid oti nema so koj?Cry Se plasam za ova bideki od godina na godina se postara i postara odam a za brak treba vrska so nekoj za nekolku god barem, bideki nemozis da se zemis so nekoj ako go poznavas samo 1 mesec.

Sto mislite dali e ova za plasanje? Na kolku godini spored vas najdobro e da se stapi vo brak? I kolku god treba da go poznavate partnerot/partnerkata za da odlucite deka toj/taa e vistinskiot/ta? Falavi odnapredSmile



Mara srcko i jas sum 21 godina pa nikomu nisto LOL Da ti kazam iskreno pred nekoe vreme bev vo seriozna vrska 2 godini , ama na kraj sfativ deka tipot ne e za mene, i eve sega 2 nedeli sum vo vrska so eden mnogu mil tip, ama iako go sakam mnogu sepak mislam deka i ovaa vrska ke zavrsi , pricina poradi toa e vizata, ne znam dali ke mi ja prodolzat i toa mnogu me zagrizuva
Taka da veruvaj i mene ne mi e bas lesno i jas si vikam, lele gotovo ostarev a nema da najdam decko za seriozna vrska i se si mislam deka podobro ke bide da go posvetam zivotot na skoluvanjeto u rabotenjeto, pa za mazenje posle 40 godini LOL
Bidi mi pozdravena i uzivaj vo mladosta, pa na kraj kraeva sto ti treva seriozna vrska, najdi nekoj za edna vecer sto ke te zadovoli i uzivaj Wink


-------------


Постирано од: mara
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 12:42
Confused

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 12:46
LOL  mara mnogu si mi interesna i da ti kazam citajki gi tvoite postovi na ovaa tema dobiv vpecatok deka imame nesto zaednicko : i dvete ne znaeme sto sakame (vo vrska so ljubovta ) LOLLOLLOL
Kako i da, stom si resila da se posvetis na skoloto, sedni uci i koncentriraj se da zavrsis i da se vrabotis, pa ostanatoto samo po sebe ke si dojde Big%20smile


-------------


Постирано од: mara
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 12:50
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by mara mara напиша:

Me interesira vaseto mislenje za nesto so me maci. Eve veke sum 21 god i nemam seriozna vrska nitu pak sum vjubena strasno vo nekoj, a pak brak ne idi vo predvid oti nema so koj?Cry Se plasam za ova bideki od godina na godina se postara i postara odam a za brak treba vrska so nekoj za nekolku god barem, bideki nemozis da se zemis so nekoj ako go poznavas samo 1 mesec.

Sto mislite dali e ova za plasanje? Na kolku godini spored vas najdobro e da se stapi vo brak? I kolku god treba da go poznavate partnerot/partnerkata za da odlucite deka toj/taa e vistinskiot/ta? Falavi odnapredSmile



Mara srcko i jas sum 21 godina pa nikomu nisto LOL Da ti kazam iskreno pred nekoe vreme bev vo seriozna vrska 2 godini , ama na kraj sfativ deka tipot ne e za mene, i eve sega 2 nedeli sum vo vrska so eden mnogu mil tip, ama iako go sakam mnogu sepak mislam deka i ovaa vrska ke zavrsi , pricina poradi toa e vizata, ne znam dali ke mi ja prodolzat i toa mnogu me zagrizuva
Taka da veruvaj i mene ne mi e bas lesno i jas si vikam, lele gotovo ostarev a nema da najdam decko za seriozna vrska i se si mislam deka podobro ke bide da go posvetam zivotot na skoluvanjeto u rabotenjeto, pa za mazenje posle 40 godini LOL
Bidi mi pozdravena i uzivaj vo mladosta, pa na kraj kraeva sto ti treva seriozna vrska, najdi nekoj za edna vecer sto ke te zadovoli i uzivaj Wink
 Bas me nasmeaLOL. Blagodaram na sovetot. Mozebi e popametna rabota uste da se zabavuvam nego da mislam na seriozni raboti, no bas se smeev vcera so majkami koga taja rece ee jas na 19 god tebe te imav pa nikomu nisto, cel zivot ke si mazena, i ne e lesno oti ima eden kup problemi. Uzivaj dur si seuste mlada.
 
I mislam deka ste vo pravo najvazno e da uzivas vo zivotot.


-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: mara
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 12:56
Big%20smile

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 12:57
wow mara, ne mi se veruva, i mene  majka mi mi rece deka koga imala 20 godini me rodila, ama toa se stari vreminja i sega godinite voopsto ne se vazni
Lele ne mi se veruva, pa nie stvarno imame mnogu raboti incommon Wink

Srcko uzivaj si ti i ne mu ja misli mnogu, znaes koga si imas rabota i zanimacija nesto, zivotot pobrzo tece i ne se grizis za mnogu raboti, a ako zdodevno gi minuvas denovite samo negativni misli ke ti se vrtat u glava i mozes da padnes u depresija ne daj boze LOL


-------------


Постирано од: mara
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 13:06
Pa sme imale dosta zaednicki raboti. Znam deka koga si prokupirana so nesto nemas vreme za razmisluvanje. Taka bev proslata god preokupirana so ucenjeto, no nemozis da ne pomislis za idninata, sto saks da imas, so koj sakas da bidis. Jas barav samo nekoj koj bi mi ja razubavil idninata, i da imas so nekoj da gi delis site tie raboti za koj sto si se borel i trudel.
 
SmileBidimi pozdravena. Mnogu draga licnost siWink


-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 13:10
fala za ubavite zborovi mara, i ti si mnogu mila licnost i da ti kazam sega me raduva toa sto ne sum bila edinstvena na forumot sto ne znam sto sakam ( vo ljubovta)
sega sme 2 i nema da sme osameni....Veruvaj vo sebe i ne dozvoluvaj tagata da te "napadne" Wink  Hug


-------------


Постирано од: mara
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 13:15

Cekaj da mi te gusnam i jasHug. Mnogu mi go razveseli denotSmile 

 
 


-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 13:16
Originally posted by mara mara напиша:

Originally posted by Julija Julija напиша:

Originally posted by mara mara напиша:

Me interesira vaseto mislenje za nesto so me maci. Eve veke sum 21 god i nemam seriozna vrska nitu pak sum vjubena strasno vo nekoj, a pak brak ne idi vo predvid oti nema so koj?Cry Se plasam za ova bideki od godina na godina se postara i postara odam a za brak treba vrska so nekoj za nekolku god barem, bideki nemozis da se zemis so nekoj ako go poznavas samo 1 mesec.


Sto mislite dali e ova za plasanje? Na kolku godini spored vas najdobro e da se stapi vo brak? I kolku god treba da go poznavate partnerot/partnerkata za da odlucite deka toj/taa e vistinskiot/ta? Falavi odnapredSmile


Какви се овие црни мисли? Не ми е јасно... зар бракот ти е целта во животот?
Гледај да се оствариш себеси како личност, а потоа лесна работа за мажење

Нема правило според кое до толку и толку години треба да се омажиш... А партнерот може да го познаваш и два месеци па да се омажиш за него, а може да го познаваш и 20 години па да не се омажиш за него.

А ако толку сакаш да бидеш во врска или да се мажиш, треба да сториш нешто околу тоа, зашто никој дома нема да ти дојде со стројници   

Nevelam jas deka sedam doma i go cekam princot, no dosega i da go barav tesko da go najdam LOL. Sakam da kazam probuvav da se zaljubam no nikako posle nekoe vreme ne me interesuraat poveke.
 
Me navedija da razmisluvam za ovaa rabota bideki planirav slednive 2 god na ucenje da se posvetam, sto zanaci ke nema vreme za seriozni vrski. I koga ke se svrtis ke bidam 23.
Zatoa poketo se plasev oti sega mislam deka bi bilo uba sansa koga barem bi se zaljubila sega, pa ostanatoto za vo idnina. Ne znam
zbuneto se osekam. Kako i da e fala na tvojata poraka


Малце да се замешам... ваљда нема да ви сметам многу...Big%20smile

Мара, ако мислиш за две години да завршиш тогаш згревај столче убаво, за да бидеш стварно 23 кога ќе се свртишWink...
Иначе ти посакувам што побрзо да се заљубишBig%20smile... не мора одма да се мажиш ама годинава вљубена да бидешTongue


Постирано од: mara
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 13:21
hehehhe ne smetas, fala ti ama nema da bidi tolku lesno i interesno. Sepak da se nadevame deka taka ke bideLOL

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 13:47
Originally posted by mara mara напиша:

Me interesira vaseto mislenje za nesto so me maci. Eve veke sum 21 god i nemam seriozna vrska nitu pak sum vjubena strasno vo nekoj, a pak brak ne idi vo predvid oti nema so koj?Cry Se plasam za ova bideki od godina na godina se postara i postara odam a za brak treba vrska so nekoj za nekolku god barem, bideki nemozis da se zemis so nekoj ako go poznavas samo 1 mesec.

Sto mislite dali e ova za plasanje? Na kolku godini spored vas najdobro e da se stapi vo brak? I kolku god treba da go poznavate partnerot/partnerkata za da odlucite deka toj/taa e vistinskiot/ta? Falavi odnapredSmile
 
 
Devojcence....godinkite nemaat vrska  ni so lubovta ni so brakot....lubovta e neophodnost na zadovoluvanje na tvoite custva so nekoj ...a brakot sostojba na zrelost...niti edna od niv nema vrska so godinite...nemoj da si go zamars glavceto so takvi raboti...uzivaj si vo zivotov...sto e tvoe ke bide tvoe..sega ,utre za godina...bitno e da ne se povlekuvas vo sebe..i da ne kriziras mnogu so takvi misli..site nie imame takvi periodi vo zivotot....vazno e posle sekoj takov mig da izleze..pobednik ..pomudra ..posrekna...vikaat nasmevni mu se na svetot i toj ke ti vrati so nasmevka...zatoa uzivaj vo mojava nasmevka Smile


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: mara
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 13:57
Lele fala ti mnogu dobro napisano. Pa ti da ne si poet. Mnogu me pogodi vsrce duri i solzi mi dojdoja. Falati na prekrasnite zborovi, ....bez zborovi me ostaj.

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 13:59
Big%20smile odsekogas zenite najmnogu pagjale na prazni demagogii.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 15:01
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

a brakot sostojba na zrelost...niti edna od niv nema vrska so godinite...
 
Objasni mi, po koja definicija brakot e sostojba na zrelost? I zosto togas lugeto ne go "pocituvaat" toa i nezreli vleguvaat vo brak? Ili, nemozat da otkirjat koga i kako nastapuva zrelosta? I dali sme zreli koga mozeme da gi prifatime site maani i doblesti i da delime se zaednicki pa mozeme da vlezeme vo brak? Ili toa moze da se sluci bez da se potpiseme na papir?


-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 15:27
Originally posted by sensei sensei напиша:


Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Znak na sozrevanje e da se razmisluva za seriozni temi i za idninata. No ne treba da se panici, barem ne na tie godini. Ubavo sto razmisluvas, ako nisto drugo ke bides svesna da ja prepoznaes sansata koga ke ti se pruzi.Toa e sigurno podobro otkolku na 30 da se svestis deka zivotot ti e prazen.
Prekrasno kazano od sensei kako i sekogash.Pogledni vo ogledaloto, toa ke ti ja kaze vistinata za vremeto, a toa ke te potikne da razmislish za idninata...
Маја благодарам за убавиот збор EmbarrassedЈулија, што подразбираш под  „остварување на себеси како личност“? Мене таа фраза повеќе ми личи на моментално корисна демагогија. И што е целта во животот?


Остварување на секој човек како личност е релативна работа.
За некого тоа е да се омажи и да има деца, за друг тоа е професионалниот успех, за некој трет нешто што нема врска ни со едното ни со другото... Тоа секој треба да го пронајде во себе и да се стреми да го оствари.

Друго прашање е колку на секој од нас тоа му успева... генерално или во одредени периоди од животот.

Така, според мене, ако девојката што се плаши да не остане немажена на 21 година, ако тоа и е главата цел и ако тоа ја исполнува треба да стори се' за да ја оствари таа своја цел, храбро и упорно, а не да седи дома и да се плаши.

Доста беа филозофии...   

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 15:36
Originally posted by mara mara напиша:

Originally posted by Julija Julija напиша:

Originally posted by mara mara напиша:


Me interesira vaseto mislenje za nesto so me maci. Eve veke sum 21 god i nemam seriozna vrska nitu pak sum vjubena strasno vo nekoj, a pak brak ne idi vo predvid oti nema so koj?Cry Se plasam za ova bideki od godina na godina se postara i postara odam a za brak treba vrska so nekoj za nekolku god barem, bideki nemozis da se zemis so nekoj ako go poznavas samo 1 mesec.


Sto mislite dali e ova za plasanje? Na kolku godini spored vas najdobro e da se stapi vo brak? I kolku god treba da go poznavate partnerot/partnerkata za da odlucite deka toj/taa e vistinskiot/ta? Falavi odnapredSmile
Какви се овие црни мисли? Не ми е јасно... зар бракот ти е целта во животот? Гледај да се оствариш себеси како личност, а потоа лесна работа за мажење Нема правило според кое до толку и толку години треба да се омажиш... А партнерот може да го познаваш и два месеци па да се омажиш за него, а може да го познаваш и 20 години па да не се омажиш за него. А ако толку сакаш да бидеш во врска или да се мажиш, треба да сториш нешто околу тоа, зашто никој дома нема да ти дојде со стројници   
Nevelam jas deka sedam doma i go cekam princot, no dosega i da go barav tesko da go najdam LOL. Sakam da kazam probuvav da se zaljubam no nikako posle nekoe vreme ne me interesuraat poveke.
 

Me navedija da razmisluvam za ovaa rabota bideki planirav slednive 2 god na ucenje da se posvetam, sto zanaci ke nema vreme za seriozni vrski. I koga ke se svrtis ke bidam 23.

Zatoa poketo se plasev oti sega mislam deka bi bilo uba sansa koga barem bi se zaljubila sega, pa ostanatoto za vo idnina. Ne znam

zbuneto se osekam. Kako i da e fala na tvojata poraka


Заљубувањето не се планира... Учењето, од друга страна, да.
Се гледа дека си малку down... Некој да не ти врши притисок?

Ааа, видов, мајка ти... Гледај си го ти учењето... Секој сака паметна и млада девојка... Ич да не се секираш
   

-------------


Постирано од: najdobra
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 15:39
Jas si baram umen decko ima li tova se uste da postoit ?

-------------
Zivot bez strav e patuvanje kon srekata


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 15:45



е вистина си најдобра



-------------


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 16:15
Originally posted by najdobra najdobra напиша:

Jas si baram umen decko ima li tova se uste da postoit ?



Nema vrska umen, bilo kakov da e, samo da se omazis, pa posle ke se razvedes.LOL Ionaka ovde na forum imaat povekje razbiranje za razvedeni negoli za nemazeni.Confused


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 16:21
Originally posted by Dana Dana напиша:

Originally posted by Kockar Kockar напиша:

a brakot sostojba na zrelost...niti edna od niv nema vrska so godinite...
 
Objasni mi, po koja definicija brakot e sostojba na zrelost? I zosto togas lugeto ne go "pocituvaat" toa i nezreli vleguvaat vo brak? Ili, nemozat da otkirjat koga i kako nastapuva zrelosta? I dali sme zreli koga mozeme da gi prifatime site maani i doblesti i da delime se zaednicki pa mozeme da vlezeme vo brak? Ili toa moze da se sluci bez da se potpiseme na papir?
 
Brakot e zrelost.....nema tuka definicja....naogas licnost koja e srodna so tebe ja sakas te saka....poznuvas da ja gledas golemata slika...se vrabotuvas...pocnuvas da stedis ...da sozdavas ugoden zivot za tebe ..devojkata ..za idnoto potomstvo ...gledas novi klinci doagaat na tvoe mesto ...veke ne pripagas na toj svet ...ne starees ...ednostavno zivotot ti nosi novi vrednosti ..prioriteti ...satnuvas pomudar...popameten..pozrel :)
 
Zosto lugeto vleguvaat nezreli vo brak ...toa samo tie go znaat...smetale deka se sposobni ..zreli za toa...predvremena bremenost...
 
socijalnata nesigurnost ...nedovolnoto poznavanje i prifakajne eden na drug i red drugi faktori  gi prinudile da sfatat deka toa ne e taka..
 
.brakot e romanticna institucija...toa e i svadbata ...proslava na lubovta na dve srodni dusi....za zal denes site go tretiraat kako livce hartija .
 
..ne sum dovolno mudar da ti odgovoram podobro na ovie prasanje i drugite ....ednostavno koga ke si spremna za toj cekor ..ke znaes...i ti i toj sto go sakas.
 
...veruvaj se sveduva na ova... najgolemo bogatstvo vo zivotot ..ne se milionski smetki na bankovni konta....tuku lubovta od tvoite deca,daj boze i vnuci i pravnuci Star
 
 
 
 


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 16:23
Originally posted by влечка влечка напиша:

Ionaka ovde na forum imaat povekje razbiranje za razvedeni negoli za nemazeni.Confused

Od kade vakva teorija? Shocked


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 16:25
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by влечка влечка напиша:

Ionaka ovde na forum imaat povekje razbiranje za razvedeni negoli za nemazeni.Confused

Od kade vakva teorija? Shocked


Ne e valjda deka ne si procital nekolku temiShocked


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 16:46
 
 
jas mislam ne e fintata vo 21 i maz......tuku na 21 sama da spie na devojceto mu e potrebno vnimanie i ljubov i neznost........ne maz...slatka ljubov kako bajka.......pa koja zena nesaka......
od licno iskustvo


Постирано од: mara
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 17:06
Wink

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: bone
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 19:09
НАЈЛОШО Е !!!! НА 21 ДА НЕ СИ МАЖЕНА СТРАМОТА Confused

-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 10:16
Originally posted by najdobra najdobra напиша:

Ne e loso .Loso e da si nemazena na 23 godini kako mene Embarrassed Embarrassed Embarrassed

e stvarno 23 e mnoguLOLLOLLOLLOL


-------------


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 10:17
na 21 godina da se omazis ke bides mlada majka, i mlada baba a kolku navistina si zrela za brak i se sto nosi brakot?


Постирано од: VkusiMe_M
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 10:26
Ne se zamaraj so toa deka imash 21god. i ushte ne si mazena i nemash seriozna vrska...

Jas nekad imav vrska koja traese 6god znachi od 19 do 25god. i se raspadna taa vrska ... posle toa onaka nishto seriozno se dodeka na 28god ne ja zapoznav mojata sopruga odevme edna godina i se zemavme, a taa pred toa imala vrska koja traela 9god.

Taka da ne se zamaraj mnogu so toa teraj si kje si dojde se na svoe mesto.


-------------
Itn...


Постирано од: maja
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 13:34
Originally posted by beleg beleg напиша:


Originally posted by najdobra najdobra напиша:

Ne e loso .Loso e da si nemazena na 23 godini kako mene Embarrassed Embarrassed Embarrassed
e stvarno 23 e mnoguLOLLOLLOLLOL
A tek da si mashko na 30 ne zenet, au ke te zalat so zurli i tapani, za greota star bekar ostanal

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: ZeroCool
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 21:37
vidite vaka na 21 godini uste so cucla sme a vie mislite deka treba da se mazite a ustvari mislite deka nema da se mazite
ma uzivajte dok ste mladi
za mazenje sekogas ima vreme nikogas ne  e docna
sekogas ke najdete nekoj koj ke saka da se omazi za vas
a za kolku vreme treba da se odi pred da se mazis
toa nema vrska
ako sakas da go najdes vistinskiot ti treba cel zivot i malku ke ti e
dovolni se i 10 min i ke znaes dali toj e vistiskiot ili ne


Постирано од: mara
Датум на внесување: 06.Јануари.2007 во 02:36
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by beleg beleg напиша:


Originally posted by najdobra najdobra напиша:

Ne e loso .Loso e da si nemazena na 23 godini kako mene Embarrassed Embarrassed Embarrassed
e stvarno 23 e mnoguLOLLOLLOLLOL
A tek da si mashko na 30 ne zenet, au ke te zalat so zurli i tapani, za greota star bekar ostanal
 
Ne daj boze toa na nikoj da mu se desi, cel zivot vo samotija ke go pomineBig%20smile


-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 06.Јануари.2007 во 09:43
Originally posted by mara mara напиша:

Originally posted by Julija Julija напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Znak na sozrevanje e da se razmisluva za seriozni temi i za idninata. No ne treba da se panici, barem ne na tie godini. Ubavo sto razmisluvas, ako nisto drugo ke bides svesna da ja prepoznaes sansata koga ke ti se pruzi.Toa e sigurno podobro otkolku na 30 da se svestis deka zivotot ti e prazen.
Prekrasno kazano od sensei kako i sekogash.Pogledni vo ogledaloto, toa ke ti ja kaze vistinata za vremeto, a toa ke te potikne da razmislish za idninata...
Маја благодарам за убавиот збор EmbarrassedЈулија, што подразбираш под  „остварување на себеси како личност“? Мене таа фраза повеќе ми личи на моментално корисна демагогија. И што е целта во животот?
Остварување на секој човек како личност е релативна работа. За некого тоа е да се омажи и да има деца, за друг тоа е професионалниот успех, за некој трет нешто што нема врска ни со едното ни со другото... Тоа секој треба да го пронајде во себе и да се стреми да го оствари. Друго прашање е колку на секој од нас тоа му успева... генерално или во одредени периоди од животот. Така, според мене, ако девојката што се плаши да не остане немажена на 21 година, ако тоа и е главата цел и ако тоа ја исполнува треба да стори се' за да ја оствари таа своја цел, храбро и упорно, а не да седи дома и да се плаши. Доста беа филозофии...   

 

Blagodaram na tvoeto mislenje no sakam da kazam deka ne se plasam da ostanam sega bez maz na 21, samo sakav da zanm dali e loso dali vo idnina ke bide potesko, i mislam deka nema loso so razmisluvav na toa sega pa da ne bide kasno na 30 god.Smile. Ne mi e toa najglavna cel vo momentov no mi e cel vo zivotot da stvoram svoja familija. Za doma ne sedam ne znam zosto taka site mislat, jas znam deka princot nema da mi dojdi doma, a i od kaj da zanjs se e moznoLOLmala sega, za plasenje ne se plasam, no izgleda ne sum go stretnala seuste toj sto sakam da go stretnam.


Видов дека мајка ти ти дробела нешто Гледај си го ти учењето и не се замарај дали ќе се омажиш на 21 на 23 или на 30...
Кога ќе наиде вистинскиот ќе се реализираш и како сопруга и како мајка, а дотогаш искористи се' што ти носи животот      

-------------


Постирано од: nade
Датум на внесување: 06.Јануари.2007 во 10:14
ne se sekiraj, pa nekoj na tvoi godini nema namera za decko a ne pa za brakSmileuzivaj si! Bidi optimist i nikogas nemoj da se preopteretuvas za toa a mozebi t.e sigurno koga ke dojde i toa sto go sakas ke posakas da se vratis na ova vreme.(barem jas sum takaSmileSmileSmileSmile) CAO


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 06.Јануари.2007 во 12:24
Не можам ни да верувам дека си се уплашила што на 21 не си мажена!
 
Е тоа е жива глупост!
 
Дај глеј да си уживаш во животот, а бракот ќе си дојде кога треба да дојде!
 
 


-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: dutesna
Датум на внесување: 06.Јануари.2007 во 18:22
tesko tebe, stara mama si veke


-------------
du


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 07.Јануари.2007 во 01:05
tolkava vistina moze devojcevo vo depresija da go frli..


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 07.Јануари.2007 во 08:33
Big%20smilerace siroko otvoreni za ubavinite dodeka se razbira mozes da gi imas:)


Постирано од: mara
Датум на внесување: 07.Јануари.2007 во 11:26
Originally posted by ivin ivin напиша:

tolkava vistina moze devojcevo vo depresija da go frli..
 
 
LOLLOLLOLNe sum dotolku, nedaj boze da padnam vo depresijaLOLLOLLOL


-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 07.Јануари.2007 во 11:31
taka e ne se davaj:)


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 07.Јануари.2007 во 19:22
Originally posted by Julija Julija напиша:

Видов дека мајка ти ти дробела нешто Гледај си го ти учењето и не се замарај дали ќе се омажиш на 21 на 23 или на 30...
Кога ќе наиде вистинскиот ќе се реализираш и како сопруга и како мајка, а дотогаш искористи се' што ти носи животот      

Ti kako poiskusna ne trebase da zaboravis da i spomnes edna bitna rabota. Na 30tina godini nema da moze da bira princovi, tuku ke mora da ja prifati prvata zaba sto ke naide, ako voopsto saka da se omazi.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: maja
Датум на внесување: 07.Јануари.2007 во 19:32
Imashe eden interesen potpis na nekoj na forumot, beshe nekako vaka : pred da go sretnesh princot, ke baknesh mnogu zabi.A vaka direkno na zaba

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 07.Јануари.2007 во 19:39
ne e strasno dali e nekoja na 21 nemazena...

postrasno e da e mazena za nekoj koj ne ja saka i ceni!!!



-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 09.Јануари.2007 во 09:59
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:

ne e strasno dali e nekoja na 21 nemazena...

postrasno e da e mazena za nekoj koj ne ja saka i ceni!!!


Uste postrasno e da i se skine corap na raskrsnica. LOL


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 09.Јануари.2007 во 10:05
Originally posted by sensei sensei напиша:


Originally posted by Julija Julija напиша:

Видов дека мајка ти ти дробела нешто Гледај си го ти учењето и не се замарај дали ќе се омажиш на 21 на 23 или на 30...
Кога ќе наиде вистинскиот ќе се реализираш и како сопруга и како мајка, а дотогаш искористи се' што ти носи животот      
Ti kako poiskusna ne trebase da zaboravis da i spomnes edna bitna rabota. Na 30tina godini nema da moze da bira princovi, tuku ke mora da ja prifati prvata zaba sto ke naide, ako voopsto saka da se omazi.


Ајде бе, што ми изнаприкажа, има квалитетни луѓе што не се женети а имаат 30 години и повеќе... само што не се толку бројни како оние со 23 на пример.

На девојчето му вршат притисок од дома, ко да си нема тоа доволно притисок со учењето... тврдам дека ако малку се релаксира и ако заборави на притисоците од дома веднаш ќе најде некој што и' се бендисува



-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 09.Јануари.2007 во 10:22
Originally posted by Julija Julija напиша:

   има квалитетни луѓе што не се женети а имаат 30 години и повеќе... само што не се толку бројни како оние со 23 на пример.
Ete go odgovorot ,samo sto ne se brojnizarem ova ne kazuva nesto ?Ili nema veze so granicata ili sekoj so srekata kaj nekoj porano nekoj podocna?

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 09.Јануари.2007 во 10:35
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by Julija Julija напиша:

   има квалитетни луѓе што не се женети а имаат 30 години и повеќе... само што не се толку бројни како оние со 23 на пример.
Ete go odgovorot , samo sto ne se brojni zarem ova ne kazuva nesto? Ili nema veze so granicata ili sekoj so srekata kaj nekoj porano nekoj podocna?


Ако имаш голем избор, тогаш треба да ја примениш поговорката со жабите   

А ако немаш, тогаш можеш и други методи да избереш   

-------------


Постирано од: mara
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 11:58
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by Julija Julija напиша:

   има квалитетни луѓе што не се женети а имаат 30 години и повеќе... само што не се толку бројни како оние со 23 на пример.
Ete go odgovorot ,samo sto ne se brojnizarem ova ne kazuva nesto ?Ili nema veze so granicata ili sekoj so srekata kaj nekoj porano nekoj podocna?
 
 
E pa tokmu zatoa mi bese celata na rzmisluvanje. Koga veke ke ja dostignes 30 kata ne mozis i da biras tolku, a takvi kvalitetni luge ostanati posle 30 god gi ima ama ne mnogu. Koj kako ke si najdi, ili-ili nikogas nema da ispadni sansa.


-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: dras
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 12:14
Smile sto e temata, ....bas tolku li si zasegnata za mazenje,....denes duri i vo Macedonia zenskite mislat na drugi raboti....Tongue


Постирано од: dras
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 12:20
Originally posted by Julija Julija напиша:

Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by Julija Julija напиша:

   има квалитетни луѓе што не се женети а имаат 30 години и повеќе... само што не се толку бројни како оние со 23 на пример.
Ete go odgovorot , samo sto ne se brojni zarem ova ne kazuva nesto? Ili nema veze so granicata ili sekoj so srekata kaj nekoj porano nekoj podocna?


Ако имаш голем избор, тогаш треба да ја примениш поговорката со жабите   

А ако немаш, тогаш можеш и други методи да избереш   
 
Tonguedali treba da go bara princot?????.....Embarrassed


Постирано од: mara
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 12:42
Ne znaci toa deka utre treba da se omazam samo sakam da vidam kaj se naogam. A zosto i da ne razmisluvam pa nekam da mi tekne togas koga ke e kasno, a vo makedonija zenite na se mislat, neprevidlivi seWink

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: dras
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 12:51
Originally posted by mara mara напиша:

Ne znaci toa deka utre treba da se omazam samo sakam da vidam kaj se naogam. A zosto i da ne razmisluvam pa nekam da mi tekne togas koga ke e kasno, a vo makedonija zenite na se mislat, neprevidlivi seWink
 
Smileпрво никогаш не е касно,....се наоѓаш верувам во нашата насушна Македонија...... што се однесува до непредвидливи ,... е во тоа секако верувам.....LOL


Постирано од: mara
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 13:13

Abe nie zenite ne znajme so sakme zato sme neprevidlivi. Denes sakame edno utre drugoLOLLOLLOL



-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: die MUMU
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 13:25
Originally posted by mara mara напиша:

Abe nie zenite ne znajme so sakme zato sme neprevidlivi. Denes sakame edno utre drugoLOLLOLLOL



i toa sto vikas....i barem iskreno............Wink


-------------
AKO TI SI GLUP>NE MORA DA ZNACI DEKA JAS SUM GLUP


Постирано од: darko daniloski
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 15:17
Tongue   jas mislam deka ne treba da se sekirate zatoa sto vo zivotot nikogas ne se znae.ako ja pogledneme teoremata na zivot deka najdobar nacin da ja predvidime idninata e sami da si ja kreirame togas ke svatite deka nikogas ne e kasno da se trgne kon toa sto e predizvik vo zivotot.samo ne se precenuvajte i ke najdete nekoj koj navistina vredi no ne brzajte vozot sam ke dojde


Постирано од: darko daniloski
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 15:30
Originally posted by die MUMU die MUMU напиша:

Originally posted by mara mara напиша:

Abe nie zenite ne znajme so sakme zato sme neprevidlivi. Denes sakame edno utre drugoLOLLOLLOL



i toa sto vikas....i barem iskreno............Wink

milo mi e sto ima iskreni zeni


-------------
darce daniloski


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 15:36
STO???? Ova prasanje ne treba ni da postoi!!! LJUGEEEE!!! 21 vek sme! Pa denes site se zimaat koga ke posakaat, a najcesto toa go pravat koga se pozreli nekade nakaj 25. Gledajki od moite postari drugari i drugarki, i analizirajki gi niv, svativ deka se mnogu vo pravo. Covek se menuva mnogu brzo i mnogu. Zatoa treba dobro i zrelo da se razmisli pred da se stapne na "ludiot kamen". Cuvajte se i maski i zenski, denes mnogu prevaranti gi ima, da ne recam izrodi!!! A nie nekolkute sto ostanavme za niv sme staromodni i zaostanati...kaj bese vremeto koga brakot bese sveta rabota????

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: elence
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 19:20
lele luge temava mislam helooooo jes da imam 19 ali ne mislam da se mazam negde doooooooo 28 29 itn.. a devojkata sto misli deka e kasno iako ima  21 e stvarno za Cry 

-------------
zivej go sekoj den kako posleden


Постирано од: UK25
Датум на внесување: 11.Јануари.2007 во 00:17
Lifesavers... anyone?   LOL cherry, peach, lemon, lime... strawberry? Pick your favorites darlings and enjoy!


Постирано од: mara
Датум на внесување: 11.Јануари.2007 во 04:09
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

STO???? Ova prasanje ne treba ni da postoi!!! LJUGEEEE!!! 21 vek sme! Pa denes site se zimaat koga ke posakaat, a najcesto toa go pravat koga se pozreli nekade nakaj 25. Gledajki od moite postari drugari i drugarki, i analizirajki gi niv, svativ deka se mnogu vo pravo. Covek se menuva mnogu brzo i mnogu. Zatoa treba dobro i zrelo da se razmisli pred da se stapne na "ludiot kamen". Cuvajte se i maski i zenski, denes mnogu prevaranti gi ima, da ne recam izrodi!!! A nie nekolkute sto ostanavme za niv sme staromodni i zaostanati...kaj bese vremeto koga brakot bese sveta rabota????
 
kako sto kaza site se zemaat koga sakat, no po dolga vrska so nekogo ili koga veke znat deka toj/taa e princot/ princezata na nivnite sonista.Ne veruvam deka taka samo ke si se zemat so koj bilo, makar i tvoite drugarki,  no na 25 do 30 stanuva potesko da go najdis toj sto go baras barem jas taka mislam, jas ne vekam deka na 25 god ne e dobro da stapis vo brak bas e super ama treba partnerot da go poznas dobro pred da go zemis. Ako se zasakas so nekoj na 25 nema na 25 odma da stapis vo brak.Pak ke e potrebno vreme. Megutoa za mene 30 god ne se bas najdobar izbor, no koj kako saka.Toa mi bese celta. A deka covek se menva toa e garant covek uci sekoj den po nesto i nacinot na razmisluvanje se menuva so tekot na vremeto i ucenjeto od greskite.


-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: mara
Датум на внесување: 11.Јануари.2007 во 04:13
Lamp

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: darko daniloski
Датум на внесување: 11.Јануари.2007 во 12:26
Pa so tebe neznaeme sto se slucuva da ne imas nekoja cudna konfiguracija ili pak premnogu se cenis i neznaes kako da postapis vo malku podolga vrskaClap

-------------
darce daniloski


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 11.Јануари.2007 во 13:20
Се случува она што на многумина на таа возраст се случува, оформување на карактер и итање по целта која е малку конфузно поставена. Барање на нешто што се уште не е дефинирано и созреано со добри аргументи ова сакам и точка..
Во тие размислувања, вршење притисок со мал милион ниски свакања од страна не може да се постави цел и да се размислува трезвено, сите се убави сите се прекрасни ....Се во свое време..Wink


-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 11.Јануари.2007 во 13:29
mnogu e strasno ako veke si 21 i ne si mazena, zboruvam od iskustvo, bidejki ke sledat uste nekolku dolgi godini na zabava zapoznavanje novi lugje i obezvrednuvanje  na poimot brak vo tvojot sistem na vrednosti...se dodeka eden den BAM ne sretnes covek sto ke ti go izmeni pogledot na svetot...i ostanatoto...pojma nemam Big%20smile



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk