IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Грижа на родителите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Грижа на родителите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2007 во 12:04


Jas bi rekol griza za decata ...

roditel sum na dve deca ... vozrasni...

cesto pati se desava vo 22 ili 23 casot
da saka nekade da odi...
i dokolku toa go pobara od mene....
odma stanuvam ...
go nosam... kade saka...
i toa voopsto ne go kometiram...

go rabotam so 100 % zadovolstvo....

no so roditelite e druga rabota...

sto se podrazbira za griza za roditelot...

koga ke dojde moment...
odma odime vo bolnica...
cekam tamo vo hodnici...
gi nosam doma...

ama zborot griza...
da im dadam voda ili slichno ... ne...

imam za kogo da se grizam!!!!

od nivna strana da se na noze...
i da ne mi odmagaat ...
ako nemoze da pomagnat...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2007 во 23:51
Па треба секој родител да се грижи за своето дете
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
ChildStory Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2013
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ChildStory Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2013 во 12:34
Најголемата одговорност на родителите се нивните деца. Нема никакво оправдување за тоа да ги занемарите децата. Одлуката да се има дете е доброволна и не превземање на одговорноста за последиците од одлуката е срамна.Да се биде свесен за сопствените одлуки е највисокото ниво на рзвој на секое човечко суштество.
воспитување
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2013 во 14:23
-e, povekje nema da smeat  vo ovaa zemja  dobrovolno ako go nabavile,... ni kuche ni mache,... da go zapostavuvaat, a kamoli pa  da go napushtat !

...a za decata neznam .збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
г.Министерка Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај г.Министерка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2013 во 04:43
Хм ....колку и да сакам не можам да ги сменам мојте родители , само учам и си клавам на мојо список од нив , шо нема да прам ко че бидам родител , а најмногу од мајка ми .
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6938
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2015 во 16:29
deteto na prvo mesto
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2016 во 10:11
mamo, mamo! - kachiv duri na sheest,ka..

Изменето од outlook123 - 18.Февруари.2016 во 10:11
едно е - не се две
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2016 во 14:12
mamo! - polozhiv!
едно е - не се две
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2017 во 19:06
 grizhata na roditelite nasproti decata,,,,mozhebi bez potreba ,,no celosno do krajot na zhivotot,,,,

Изменето од pajser - 13.Април.2017 во 21:47
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.