IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Бугарска музика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугарска музика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 45>
Прашање: DALI VI SE DOPAGA BG. MUZIKA ?
Одговор Гласови Статистика
7093 [48,44%]
7098 [48,47%]
433 [2,96%]
20 [0,14%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Bugi lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bugi lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 18:04
VIe poima nemate ama ic od muzika ne vredi covek da vi objasnuva idete tresete glava so nekoj narkomanski pesni i srpski sranjaAngry
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 18:20
ej nemoj sea taka ima nekoj sto se slusnale i za Gorgi JanevWink....
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 18:44
leleeeeeeeee sexy,
 
be vo muzika nema religija nitu pak nacionalizam....kaj otide ova.....
 
si msilev tuka malku ke se opushtam, dosta mi bese vo veroispoved, a tuka beter.....daj smirete si gi strastite....
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 18:58
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

епа ако те вреѓаат и ќе вреѓаш тоа ти е
 
LOLLOLLOLWinkTongueWinkTongueWinkEmbarrassed ne go zemaj za navreda, posmej se malku, jas epten se isposmejavav,
 
a od bugarskata muzika ne e samo azis i malina i gergana....ima mnogu pokvalitetni muzikantiBig%20smilei pevalkiBig%20smile
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 19:00
Originally posted by belichka belichka напиша:

Originally posted by SeXY SeXY напиша:

епа ако те вреѓаат и ќе вреѓаш тоа ти е

 

LOLLOLLOLWinkTongueWinkTongueWinkEmbarrassed ne go zemaj za navreda, posmej se malku, jas epten se isposmejavav,

 

a od bugarskata muzika ne e samo azis i malina i gergana....ima mnogu pokvalitetni muzikantiBig%20smilei pevalkiBig%20smile


Беличеке бе еве види ги на крај краева и резултатите од анкетава


Сеа и јас знам дека имаат и они народно ама сепак народот и нивното потекло не е афтентично па според тоа не е ни музиката едностваноп Болварска
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 19:51
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:


Originally posted by SeXY SeXY напиша:

епа ако те вреѓаат и ќе вреѓаш тоа ти е
Ме разбра значи защо отваръщам


ЗА ШТО ДА ТЕ РАЗБЕРАМ БЕ???

АКО МИСЛИШ ЌЕ ГО СМЕНАМ СТАВОТ СЕ ЛАЖЕШ


Пак ќе ќажам не сте народ со потекло па не ви ја поштувам ни народната

А да не зборам ( повторувам ) за забавната СЕЛСКО -ТУРБО ФОЛК

жив палгијат , дај не мора да си признеш но бар не се ни буни ехххх патриотизам блгарски , болварски де
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 21:57
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

ЗА ШТО ДА ТЕ РАЗБЕРАМ БЕ???

АКО МИСЛИШ ЌЕ ГО СМЕНАМ СТАВОТ СЕ ЛАЖЕШ


Пак ќе ќажам не сте народ со потекло па не ви ја поштувам ни народната

А да не зборам ( повторувам ) за забавната СЕЛСКО -ТУРБО ФОЛК

жив палгијат , дај не мора да си признеш но бар не се ни буни ехххх патриотизам блгарски , болварски де


LOL
Кога човек иска да каже нещо ама не знае какво - говори глупости.
Мене ми е се тая какво мислиш за мене и за народа ми. Нема да барам докази за потеклото на моя и на твоя народ. Седи си посебна. уживай

Може да навреждаш колку сакаш на БГ но аз лоша дума за МК не съм казал и нема да кажа.

Мога да си играя с твойте зборове, култура и познания до сабайле но за МК лошо нема да кажаИзменето од m__g__ - 26.Февруари.2007 во 22:36
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 22:32
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:

LOLКога човек иска да каже нещо ама не знае какво - говори глупости.Мене ми е се тая какво мислиш за мене и за народа ми. Нема да барам докази за потеклото на моя и на твоя народ. Седи си посебна. уживайМоже да навреждаш колку сакаш на БГ но аз лоша дума за МК не съм казал и нема да кажа.Мога да си играя с твойте зборове, култура и познания до сабайле но за МК лошо нема да кажа


Нема врска знам дека фактите те болат
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 22:35
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Нема врска знам дека фактите те болат


аз факти не видев
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 22:49
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:


Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Нема врска знам дека фактите те болат
аз факти не видев


А што тоооооолку те боли не ти се доволни сите овие страни како факт и анкетата???/
Боли , боли знамммммм

Ти кажав за Историја има посебмна тема на вреѓање и за таму те препуштам слободно зашто јас да се умарам со докази за татарско потекло нема намера ама знам што е Бг музика

затоа да не сме офф топик

Мене лично ми е гнасота кич , и шабанизам до брескарј спот не е музички спот туку мање висе порно а сеа па и ти не си без патиротизам у себе и се браниш те сваќам

али сепак мислам неможеш да ги порекнеш сите постови како и фактите за вашата музика кажани во иститеИзменето од SeXY - 26.Февруари.2007 во 22:53
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 23:00
Originally posted by SeXY SeXY напиша:


А што тоооооолку те боли не ти се доволни сите овие страни како факт и анкетата???/


Немам потреба от анкета за да знам какво да слушам. Даже на съм гласал на анкетатаLOLLOL
Немам потреба от планета за да знам каков да не слушам


Originally posted by SeXY SeXY напиша:


Боли , боли знамммммм


Ова ми звучи малку мазохистично. Во топик "секс" може да го преместиш


Изменето од m__g__ - 26.Февруари.2007 во 23:02
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 23:03
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:Originally posted by SeXY SeXY напиша:

А што тоооооолку те боли не ти се доволни сите овие страни како факт и анкетата???/
Немам потреба от анкета за да знам какво да слушамНемам потреба от планета за да знам каков да не слушам
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Боли , боли знамммммм
Ова ми звучи малку мазохистично. Во топик "секс" може да го преместиш


ама пак избегаваш

нема врска сега јас ти кажувам по што нашироко сте познати и поштувам патриотизам ок е тоа али мислам кога гледаш и во Историја и тука и секаде ве пљукаат едноставно јасно

а иначе за мој став тепамммм

Изменето од SeXY - 26.Февруари.2007 во 23:37
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2007 во 00:09
Da se napravi granica.Znaci dali se zboruva za bugarska:narodna zabavna,turbo folk ili druga muzika.
Mnogu "strucnjaci "za muzika vidov tuka,a prasanjeto bese ednostavno dali ja sakas ili ne bugarskata muzika,a ne se spomnuva kakva i koja.
Ako se misli na turbo folkot veruvam deka onoj sto znae sto e muzika ne ja slusa nitu mu se dopadja.Nitu bugarskata nitu srpskata nitu pak nasata iako sme malku poslabi od niv(sto me raduva).
Licno jas NE ja slusam i VOOPSTO NE mi se dopadja bez razlika od kade doagja.
A ako treba da padneme vo nesvest od reakciite na nekoi sto mislat deka bugarskata pesna za evrovizija e nesto kao dobra.....ne pali..a pokraj toa i nesto mi e poznata(mislam na melosot).
Nie toa go pravevme pred desetina godini.
E,ve molam i edno prasanje do ljubitelite na kloniranite barbiki od Bugarija:
dali e vistina deka vadele nekolku rebra za da imaat potenok struk???
Zivo me interesira.....

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2007 во 00:14
Виждаж , виждаш и такво вадат

Вадат бре се за бизнисот...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 45>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.