Испечати | Затвори го прозорот

Бугарска музика

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Музика
Опис на форумот: Жанрови, спотови, групи, награди, концерти...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6027
Датум на принтање: 25.Април.2024 во 05:32
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Бугарска музика
Постирано од: anne
Наслов: Бугарска музика
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 20:30
DALI VIE SLUSATE BUGARSKA MUZIKA I KOLKU VI SE DOPAGA ?MENE IC!!!!!

-------------
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???



Коментари:
Постирано од: DreamGirL
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 21:22
неам коментар...заникаде е...ја мразам, неможам ни да ја слушам и сите песни се крадени

-------------
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 21:28
Originally posted by babyblue babyblue напиша:

неам коментар...заникаде е...ја мразам, неможам ни да ја слушам и сите песни се крадени


Исто мислам.... УЖАС Е AngryAngryAngry А особено пејачките..... Немаат глас, само се прчат со тоа цицките и г'зоитеAngry


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 17.Декември.2006 во 10:20
nemat glasovi samo se prcat, na koncerti nosat lampioni na cickineDeadDeadDeadDead

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 18.Декември.2006 во 18:23
Originally posted by anne anne напиша:

DALI VIE SLUSATE BUGARSKA MUZIKA I KOLKU VI SE DOPAGA ?MENE IC!!!!!



Ne slusam bidejki ne fakam bugarska televizija tuka


-------------


Постирано од: laze
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 20:04
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:


Originally posted by babyblue babyblue напиша:

неам коментар...заникаде е...ја мразам, неможам ни да ја слушам и сите песни се крадени


Исто мислам.... УЖАС Е AngryAngryAngry А особено пејачките..... Немаат глас, само се прчат со тоа цицките и г'зоитеAngry
dA SE SAOGLASUVAM SO VAS SITE PESNI IM SE KRADENI!!!!!!


-------------
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 20:07
ima edna pesna od Anelija
se vika OBICAM TE
ja sakam ubava e
no ako politicki gi gledas rabotite
taka i kje ispadne ova tema

a so se ubavi peackite ubavi se
a ako sakame da se lazeme kje se lazeme



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: belichka
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 21:13
 
Ej decki pod bugarska muzika ne se podrazbira samo Anelija, Preslava, Azis and friends,
 
nepotcenuvajki ja nasata muzika......so pravo mozam da kazam deka bugarskata muzika kompletno e mnogu pokomleksna i ritmicki i melodiski,
 
i deka nekoi od muzicarite za koi vie garant ne ste slusnale se vrvovi vo nivnoto muzicirawe, osven Teodosij Spasov sto kaj nas e malku popoznat poradi svirkite so Vlatko Stefanovski.......ne ste slusnale za Papazov, Gjorgi Janev, Plamen Dimitrov, Petar Ralcev.......e ako nekoj  ima slusnato za ovie togas mozeme da razgovarame za bugarska muzika.........
 
 


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 21:17
ne se podrazbira taka e            
no za neja tuka se pisuva
temata e takva
se misli
na anelija
gergana
emilija
glorija

i drugi uf "pejacki"
uffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: belichka
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 21:34
 
Poveketo od tie imaat zavrseno akademija anakin......


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 21:35
koj gergana?

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: belichka
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 21:52
 
 
ne rekov gergana.......a ako se geleda i glasovnite moznosti se daleku od nasite...i pak ako spomnam nekoi imiwa ne ste slusnale za niv......


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 22:38
На златните плочи на дватата космически апарата Вояджър са включени 27 музикални изпълнения от цял свят.

Най-дългите изпълнения са:

Китайска песен, „Течащи потоци“, 7:37
Бетховен, Пета симфония, първо движение, 7:20
Бетховен, Струнен квартет номер 13, 6:37
България,  „ http://bg.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%98%D0%B7%D0%BB%D0%B5%D0%BB_%D0%B5_%D0%94%D0%B5%D0%BB%D1%8E_%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%B4%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD&action=edit - Излел е Делю хайдутин “, изпълена от http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B0%D0%BB%D1%8F_%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0 - Валя Балканска , 4:59



-------------
Go ahead!
Make my day!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 25.Декември.2006 во 01:17
abe steta sto nerazbravte
ovde se zbori
za bugarski tutbo folk

a za bugarski operski peaci nemam zbor
no toa ne e temata


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Arm'nj
Датум на внесување: 25.Декември.2006 во 08:17
DeadDeadDeadDead
Tatarska rabota....DeadDeadDead

-------------
Anger is a gift


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 26.Декември.2006 во 08:53
bugarskata muzika ic ne mi se sviga , nemaat nikakva ideja , zagrevota se

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 26.Декември.2006 во 11:46
 
 
Bog, da ve cuva.........bugarskata muzika ima 5pati poslozeni ritmovi i deset pati melodija  muzika.......i muzikata ne ja ogranicuvaat...........a vsusnost gledam deka nikoj ne izjavi deka gi poznava bugarskite muzicari pa nema da repliciram..............koga ke se javi nekoj da znae za ovie togaj moze na duel a sega nemam potreba...........


-------------
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 26.Декември.2006 во 13:54
Ma ne slusam ja toaLOLLOLLOLLOL

-------------


Постирано од: srpkinja
Датум на внесување: 26.Декември.2006 во 17:32
Originally posted by belichka belichka напиша:

 
Ej decki pod bugarska muzika ne se podrazbira samo Anelija, Preslava, Azis and friends,
 
nepotcenuvajki ja nasata muzika......so pravo mozam da kazam deka bugarskata muzika kompletno e mnogu pokomleksna i ritmicki i melodiski,
 
i deka nekoi od muzicarite za koi vie garant ne ste slusnale se vrvovi vo nivnoto muzicirawe, osven Teodosij Spasov sto kaj nas e malku popoznat poradi svirkite so Vlatko Stefanovski.......ne ste slusnale za Papazov, Gjorgi Janev, Plamen Dimitrov, Petar Ralcev.......e ako nekoj  ima slusnato za ovie togas mozeme da razgovarame za bugarska muzika.........
 
 


Тако је.

Теодосиј Спасов је одличан!

Препоручујем вам Бело Платно... погледајте:
http://www.myspace.com/beloplatnomusic

Поздрав из Србије (коју администратори нису понудили као опцију коју могу да изаберем и ставим у свој профил!!!)


Постирано од: marinka
Датум на внесување: 28.Декември.2006 во 19:15
disko folk....LOLucev za toa sociologija....se poistovetuva so sund i kic....toa ti e del od masovnata kultura na narodot....negativni posledici od globalizacijataLOL

-------------
Denot mi e mal za moite cekori,nokta e premala za moite misli...


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 28.Декември.2006 во 23:48

be luge ovde se zbore za bugarska muzika sto znaci deka ovde spaga i nacionalna bugarska muzika...............a za ovaa garant ne ste slusnale.........trakija, trpeza..................koj e slusnal za Ralcev neka pisa dobar moobet ke si napravime...........



-------------
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo


Постирано од: son4o
Датум на внесување: 10.Февруари.2007 во 10:55
Smileмалку е странно ..баш аз да оговарам тукаEmbarrassed..сум слушала българска музика.
ич не ми допага чалгата ...я мразя и ми е чудно како така народа е пощурел по нея...мали деца само тоа знаатConfused
но другата музика от България ...мислам дека е добра...особено рок групите.
естесктвено ..каки на секаде има и такви що не струват нищоSmile


Постирано од: angelmk
Датум на внесување: 12.Февруари.2007 во 04:02
не ми свиѓа бугарската музика,не сум чул ногу али доволно. тие гергани амелии и сл. све е copy-paste, неинвентивни,монотони,досадни ритми,малце ми се интересни оние http://www.plagij.at/index.php?sajt=more&id=1278 -


Постирано од: talasum
Датум на внесување: 14.Февруари.2007 во 12:34
гледам, че свързвате българската музика основно с чалгата. преди време трябваше да пиша колумна за поп музика и кутура на Балканите, включително Македония. явих се на един приятел от Македония да помогне, а той вика "Овде нема поп култура- само турбо фолк." аз се уплаших, че ако е така това е много лошо, но после се видях с едни наши рапари, които казват "много ни сакат в Македония"- голям успех имали.

http://youtube.com/results?search_query=wikeda&search=Search - angelmk види ги записите от Кастро много са добри.

а слушате ли http://www.youtube.com/watch?v=KjRIJtWX-c0 - Skopje via Sofia ? много са популярни тук. те са от Македония. миналата година спечелиха наградата на ММ (нашето МTV) за рап албум.


-------------


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 25.Февруари.2007 во 01:50
Originally posted by belichka belichka напиша:

 
 
Bog, da ve cuva.........bugarskata muzika ima 5pati poslozeni ritmovi i deset pati melodija  muzika.......i muzikata ne ja ogranicuvaat...........a vsusnost gledam deka nikoj ne izjavi deka gi poznava bugarskite muzicari pa nema da repliciram..............koga ke se javi nekoj da znae za ovie togaj moze na duel a sega nemam potreba...........
 
Тоа не е вистина. Не е точно дека бугарските ритмови се покомплексни од македонските, а делот „десет пати мелодија, музика“ не ти го разбирам. Сакаш да кажеш дека нивните мелодии и воопшто музика се поубави или побогати од нашите. Ова го мислиш бидејки немаш доволно познавања од македонската музика која е една од најбогатите и најубавите традиционални музики воопшто.
 
Најголем дел од бугарите што ги познавам (а познавам многу, меѓу кои најмногу -- музичари) слушаат - МАКЕДОНСКА музика со огромна почит. А голем дел од бугарите слушаат турбо фолк, особено песни од типот на бендот Ратка Пиратка и разни слични нумери особено во српско издание.
 
 


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 25.Февруари.2007 во 09:07
хм

неравноделни ритми?
irregular times?
irregular beats?

-------------
Go ahead!
Make my day!


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 25.Февруари.2007 во 11:35
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:

хм

неравноделни ритми?
irregular times?
irregular beats?
 
Ако „неравноделни ритми“ ми го даваш како аргумент, ти воопшто не ја познаваш македонската музика која е базирана така-речи само на таква ритмичка структура.


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 25.Февруари.2007 во 11:49
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Ако „неравноделни ритми“ ми го даваш како аргумент, ти воопшто не ја познаваш македонската музика која е базирана така-речи само на таква ритмичка структура.


дека съм го написал ова?

-------------
Go ahead!
Make my day!


Постирано од: Bugi lav
Датум на внесување: 25.Февруари.2007 во 18:35
a mi se sviga  kako i sekoja druga muzikaWink

-------------
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 25.Февруари.2007 во 21:08
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Originally posted by belichka belichka напиша:

 
 
Bog, da ve cuva.........bugarskata muzika ima 5pati poslozeni ritmovi i deset pati melodija  muzika.......i muzikata ne ja ogranicuvaat...........a vsusnost gledam deka nikoj ne izjavi deka gi poznava bugarskite muzicari pa nema da repliciram..............koga ke se javi nekoj da znae za ovie togaj moze na duel a sega nemam potreba...........
 
Тоа не е вистина. Не е точно дека бугарските ритмови се покомплексни од македонските, а делот „десет пати мелодија, музика“ не ти го разбирам. Сакаш да кажеш дека нивните мелодии и воопшто музика се поубави или побогати од нашите. Ова го мислиш бидејки немаш доволно познавања од македонската музика која е една од најбогатите и најубавите традиционални музики воопшто.
 
Најголем дел од бугарите што ги познавам (а познавам многу, меѓу кои најмногу -- музичари) слушаат - МАКЕДОНСКА музика со огромна почит. А голем дел од бугарите слушаат турбо фолк, особено песни од типот на бендот Ратка Пиратка и разни слични нумери особено во српско издание.
 
 
 
 
LOLLOLLOLdaleku od toa deka ja zanemaruvam nashata muzika, folkor, melodija, ritam, zborot mi bese dodadam deka seoak vo nekoi delovi od muzikata mnoooogu poveke begat od nas, vo samiot nacin na izucuvanjeto na instrumentot, kako sto znam kaj nas tuku vo FMU ima samo katedra za narodni instrumenti dodeka vo bugarija za sekoj naroden instrument ima katedra,
NIEDEN nash kavalist nemoze da go sporeduvam so genijalniot Todos Spasov, i voopshto da recam muzicarite tehnicki se pospremni...pred nekoje vrem go slushav orkestarot na Makedonskata radio televizija, da ti kazam najiskreno mene mi se dopagja ona sto go svirat ama kako go otsvirea olele male, dodeka nacionalniot orkestar na bugarija se mnogu pospremni, sea koi se pricinite ne navlegnuvam...
mislam deka treba mnogu povekje spremanje i poseriozno rabotewe...
 
 
 
 


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 25.Февруари.2007 во 21:17
Беличке, кажи нещо за неравноделните ритми

-------------
Go ahead!
Make my day!


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 25.Февруари.2007 во 23:28
Бугарска музика селјачаната ја слуса!!!!!!!!! Преполан со кич и ја пеат исклључиво шабански .....

Азис што е он маж или жена

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Bugi lav
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 00:00
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Бугарска музика селјачаната ја слуса!!!!!!!!! Преполан со кич и ја пеат исклључиво шабански .....

Азис што е он маж или жена
Muzika si e muzika nema selska muzika samo ima razni vkusoviAngry

-------------
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 00:06
obichaj me , siluvaj me , zrtvuvaj me, shte b'da tvoja tazi nosht, samo tazi noooooosht........ah Anelia , mojot favorit Big%20smileBig%20smile

koj znaer od koga ne sum slusala bugarska muzika, zabraviv kako izgledat peacite vekeLOLLOLLOLLOL


-------------


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 00:59
 
Беличка, мојот одговор беше на твоето тврдење:
 
.........bugarskata muzika ima 5pati poslozeni ritmovi i deset pati melodija  muzika.......i muzikata ne ja ogranicuvaat.
 
А што се однесува до изучување на фолклорни инструменти, на софискиот државен конзерваториум воопшто не постои отсек и можност за студирање на фолклорни инструменти, камо ли катедра по секој инструмент.
На државниот фалкултет во нашиот главен град  СКопје (факултет е повисока институција од конзерваториум!) постои отсек за народни инструменти кој го води Проф. Даутовски кој голем познавач, музичар и интерпретатор со голема интернационална кариера.
 
Во Софија од поскоро време постои приватна институција за изучување на народните инструменти нешто како „Нов блгарски институт“ (или колеџ) кој нема никаква врска со државниот конзерваториум. А во Пловдивскиот конзерваториум се изучува педагогија и народни инструменти.
 
BTW Спасов е Теодосиј, а не Тодос.
 
 


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 01:37

hahahaha, chuchuliga, Dautovski, poznavac na muzikata...oflele.....

patem nezeraj za Todos, si imame eden Martin drugarce tuka Dautovski kako profesor, moze samo voda da mu nosi na deteto so bez den skolo muzichko..patem Todos e za mene...Big%20smiledaj mail da ti pratam nesto...



Постирано од: belichka
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 01:41

da profesor na katedrata za gajda na sofiskiot univerzitet e Marija Gajdarkata...onaka samo informacija...



Постирано од: angelmk
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 03:32
Originally posted by Bugi lav Bugi lav напиша:

Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Бугарска музика селјачаната ја слуса!!!!!!!!! Преполан со кич и ја пеат исклључиво шабански .....

Азис што е он маж или жена
Muzika si e muzika nema selska muzika samo ima razni vkusoviAngry


да, има различни вкусови,ама бедна музика си останува бедна музика.тие таму ѓергани,амелии..и сл. све е грда музика,copy-paste плагијаторство до крв,тешка катастрофа.


-------------
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."


Постирано од: Bugi lav
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 06:26
Originally posted by angelmk angelmk напиша:

Originally posted by Bugi lav Bugi lav напиша:

Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Бугарска музика селјачаната ја слуса!!!!!!!!! Преполан со кич и ја пеат исклључиво шабански .....

Азис што е он маж или жена
Muzika si e muzika nema selska muzika samo ima razni vkusoviAngry


да, има различни вкусови,ама бедна музика си останува бедна музика.тие таму ѓергани,амелии..и сл. све е грда музика,copy-paste плагијаторство до крв,тешка катастрофа.
Ti poima nemas ama ic od muzika idi strugaj Gusli i ne zbori za drugi nacionalni muziki gledaj si ja svojata muzika i slusaj si ja ne mozes da zboris za drugite sto ke slusaat i kogo Angry

-------------
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 10:04
Originally posted by Bugi lav Bugi lav напиша:

Originally posted by angelmk angelmk напиша:

Originally posted by Bugi lav Bugi lav напиша:

Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Бугарска музика селјачаната ја слуса!!!!!!!!! Преполан со кич и ја пеат исклључиво шабански ..... Азис што е он маж или жена
Muzika si e muzika nema selska muzika samo ima razni vkusoviAngry
да, има различни вкусови,ама бедна музика си останува бедна музика.тие таму ѓергани,амелии..и сл. све е грда музика,copy-paste плагијаторство до крв,тешка катастрофа.
Ti poima nemas ama ic od muzika idi strugaj Gusli i ne zbori za drugi nacionalni muziki gledaj si ja svojata muzika i slusaj si ja ne mozes da zboris za drugite sto ke slusaat i kogo Angry



Koj be si nema poime aj ti se molam ako slusas turbo folk priznaj si i ne vregaj slusna???

tebe nikoj ne ti kazal nisto a sekoj ima pravo na svoe mislenje!!!!!!!!!
Do koga ke svatite deka demokratijata ima siroki horizoonti

Gergana , Malina Azis sto se tie bre vestacki stvorenja so glas    so seks frustracii
Muzikata e cist plagijat kic sostaven od 2 tona



-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 10:48
bugarskata muzika e cisto sranje , srbite se zakon za narodono i zabavno , a nie sme made golo za narodno , ja ubijaa narodnata muzika seljacive vo RM(sepublika makedonija) a da i da ne zxaboravam , nemojda slusate bugarska muzika ...

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 16:12
Еве малко мисленея за БГ песента за EV 2007

UK
I really quite like it

Cyprus
Great choice!!!! Well Done Bulgaria performing something folk and be proud of your music!!!!!
Cyprus is going to support you in Helsinki

Oslo, Norway
Mmmm, quite interesting song from Bulgaria - I kind of like it!

Belgrade, Serbia
WOW I MEAN WOW... my NO.1 at the moment!

Melbourne, Australia
I never thought I'd like it from what was written, but I actually kind of do. Bulgaria's best, for sure It's unusual and unconventional but good too Maybe a big, dramatic show could get this into the final.

Oslo, Norway
Wow! Here we got a dramatic ESC-song, with folk-influence and lot of drums (remember all the drums in ESC 2005) I kinda like this...

Porto
The use of drums always tends to work well on ESC because they provide that so-liked ethnical sounding, and visually it rocks having someone hitting them like 30 times-per-second like a maniac

Heart of Europe
I like it too and I am sure the act will even be better at the ESC . Maybe the girl dresses as this black angel from the video - that would be cool . If good performed, this will kick some asses, no matter if ESC fans like it or not

Netherlands
Bulgaria finally found it, I hope this 'effort' will finally bring Bulgaria to the final

CrOaTiA - ZaGrEb
Wow, this is something new! I like it!!!   

И разбира се винаги има некой дето цел свет не го разбрал
I have realised what it is, they have stolen Macedonian folk song More Sokol Pie and added load of drums to it. That surely cant be allowed..... can it?




-------------
Go ahead!
Make my day!


Постирано од: Bugi lav
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 18:04
VIe poima nemate ama ic od muzika ne vredi covek da vi objasnuva idete tresete glava so nekoj narkomanski pesni i srpski sranjaAngry

-------------
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 18:20
ej nemoj sea taka ima nekoj sto se slusnale i za Gorgi JanevWink....


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 18:44
leleeeeeeeee sexy,
 
be vo muzika nema religija nitu pak nacionalizam....kaj otide ova.....
 
si msilev tuka malku ke se opushtam, dosta mi bese vo veroispoved, a tuka beter.....daj smirete si gi strastite....


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 18:58
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

епа ако те вреѓаат и ќе вреѓаш тоа ти е
 
LOLLOLLOLWinkTongueWinkTongueWinkEmbarrassed ne go zemaj za navreda, posmej se malku, jas epten se isposmejavav,
 
a od bugarskata muzika ne e samo azis i malina i gergana....ima mnogu pokvalitetni muzikantiBig%20smilei pevalkiBig%20smile


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 19:00
Originally posted by belichka belichka напиша:

Originally posted by SeXY SeXY напиша:

епа ако те вреѓаат и ќе вреѓаш тоа ти е

 

LOLLOLLOLWinkTongueWinkTongueWinkEmbarrassed ne go zemaj za navreda, posmej se malku, jas epten se isposmejavav,

 

a od bugarskata muzika ne e samo azis i malina i gergana....ima mnogu pokvalitetni muzikantiBig%20smilei pevalkiBig%20smile


Беличеке бе еве види ги на крај краева и резултатите од анкетава


Сеа и јас знам дека имаат и они народно ама сепак народот и нивното потекло не е афтентично па според тоа не е ни музиката едностваноп Болварска

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 19:51
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:


Originally posted by SeXY SeXY напиша:

епа ако те вреѓаат и ќе вреѓаш тоа ти е
Ме разбра значи защо отваръщам


ЗА ШТО ДА ТЕ РАЗБЕРАМ БЕ???

АКО МИСЛИШ ЌЕ ГО СМЕНАМ СТАВОТ СЕ ЛАЖЕШ


Пак ќе ќажам не сте народ со потекло па не ви ја поштувам ни народната

А да не зборам ( повторувам ) за забавната СЕЛСКО -ТУРБО ФОЛК

жив палгијат , дај не мора да си признеш но бар не се ни буни ехххх патриотизам блгарски , болварски де

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 21:57
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

ЗА ШТО ДА ТЕ РАЗБЕРАМ БЕ???

АКО МИСЛИШ ЌЕ ГО СМЕНАМ СТАВОТ СЕ ЛАЖЕШ


Пак ќе ќажам не сте народ со потекло па не ви ја поштувам ни народната

А да не зборам ( повторувам ) за забавната СЕЛСКО -ТУРБО ФОЛК

жив палгијат , дај не мора да си признеш но бар не се ни буни ехххх патриотизам блгарски , болварски де


LOL
Кога човек иска да каже нещо ама не знае какво - говори глупости.
Мене ми е се тая какво мислиш за мене и за народа ми. Нема да барам докази за потеклото на моя и на твоя народ. Седи си посебна. уживай

Може да навреждаш колку сакаш на БГ но аз лоша дума за МК не съм казал и нема да кажа.

Мога да си играя с твойте зборове, култура и познания до сабайле но за МК лошо нема да кажа



-------------
Go ahead!
Make my day!


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 22:32
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:

LOLКога човек иска да каже нещо ама не знае какво - говори глупости.Мене ми е се тая какво мислиш за мене и за народа ми. Нема да барам докази за потеклото на моя и на твоя народ. Седи си посебна. уживайМоже да навреждаш колку сакаш на БГ но аз лоша дума за МК не съм казал и нема да кажа.Мога да си играя с твойте зборове, култура и познания до сабайле но за МК лошо нема да кажа


Нема врска знам дека фактите те болат

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 22:35
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Нема врска знам дека фактите те болат


аз факти не видев


-------------
Go ahead!
Make my day!


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 22:49
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:


Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Нема врска знам дека фактите те болат
аз факти не видев


А што тоооооолку те боли не ти се доволни сите овие страни како факт и анкетата???/
Боли , боли знамммммм

Ти кажав за Историја има посебмна тема на вреѓање и за таму те препуштам слободно зашто јас да се умарам со докази за татарско потекло нема намера ама знам што е Бг музика

затоа да не сме офф топик

Мене лично ми е гнасота кич , и шабанизам до брескарј спот не е музички спот туку мање висе порно а сеа па и ти не си без патиротизам у себе и се браниш те сваќам

али сепак мислам неможеш да ги порекнеш сите постови како и фактите за вашата музика кажани во истите



-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 23:00
Originally posted by SeXY SeXY напиша:


А што тоооооолку те боли не ти се доволни сите овие страни како факт и анкетата???/


Немам потреба от анкета за да знам какво да слушам. Даже на съм гласал на анкетатаLOLLOL
Немам потреба от планета за да знам каков да не слушам


Originally posted by SeXY SeXY напиша:


Боли , боли знамммммм


Ова ми звучи малку мазохистично. Во топик "секс" може да го преместиш






-------------
Go ahead!
Make my day!


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 23:03
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:



Originally posted by SeXY SeXY напиша:

А што тоооооолку те боли не ти се доволни сите овие страни како факт и анкетата???/
Немам потреба от анкета за да знам какво да слушамНемам потреба от планета за да знам каков да не слушам
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Боли , боли знамммммм
Ова ми звучи малку мазохистично. Во топик "секс" може да го преместиш


ама пак избегаваш

нема врска сега јас ти кажувам по што нашироко сте познати и поштувам патриотизам ок е тоа али мислам кога гледаш и во Историја и тука и секаде ве пљукаат едноставно јасно

а иначе за мој став тепамммм





-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 27.Февруари.2007 во 00:09
Da se napravi granica.Znaci dali se zboruva za bugarska:narodna zabavna,turbo folk ili druga muzika.
Mnogu "strucnjaci "za muzika vidov tuka,a prasanjeto bese ednostavno dali ja sakas ili ne bugarskata muzika,a ne se spomnuva kakva i koja.
Ako se misli na turbo folkot veruvam deka onoj sto znae sto e muzika ne ja slusa nitu mu se dopadja.Nitu bugarskata nitu srpskata nitu pak nasata iako sme malku poslabi od niv(sto me raduva).
Licno jas NE ja slusam i VOOPSTO NE mi se dopadja bez razlika od kade doagja.
A ako treba da padneme vo nesvest od reakciite na nekoi sto mislat deka bugarskata pesna za evrovizija e nesto kao dobra.....ne pali..a pokraj toa i nesto mi e poznata(mislam na melosot).
Nie toa go pravevme pred desetina godini.
E,ve molam i edno prasanje do ljubitelite na kloniranite barbiki od Bugarija:
dali e vistina deka vadele nekolku rebra za da imaat potenok struk???
Zivo me interesira.....


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 27.Февруари.2007 во 00:14
Виждаж , виждаш и такво вадат

Вадат бре се за бизнисот...

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 00:28
[QUOTE=belichka]

hahahaha, chuchuliga, Dautovski, poznavac na muzikata...oflele.....

patem nezeraj za Todos, si imame eden Martin drugarce tuka Dautovski kako profesor, moze samo voda da mu nosi na deteto so bez den skolo muzichko..patem Todos e za mene...Big%20smiledaj mail da ti pratam nesto...

 
Бела Беличка, во нашата Македонија иако ги има се помалку, врие од (јас ги нарекувам) изворни музичари - луѓе кои се занимаваат со свирење на еден или повеќе инструменти без било какво музичко образование. Меѓу нив има многу прекрасни музичари (си дозволувам да го употребам овој збор, иако кај нас во МК „музичар“ се нарекува некој кој е професионалец, а не аматер. Аматерите и приучените се нарекуваат музиканти. Во македонскиот јазик.) кои се уште и покрај сите влијанија однадвор ја одржуваат традицијата на изворното музицирање. И со тоа Македонија може само да се гордее. Тоа не ги прави ни Даутовски ни Мартин, ни на нив сличните поголеми или помали.
Ти во темава спомна многу нешта, нафрли имиња на музичари од различни бранши (џез, фолклор), па спомна некакви оркестри на класична музика инаправи некакви споредби, даде некакви критики, и сето тоа доста хаотично и без никакви дефинирања и факти. Јас тоа некаде го разбирам, претпоставувам дека си доста млада.
Единствено што „звучи“ од твоите малку изјави е дека ја имаш бугарската музика (иако не испрецизирано која) за посупериорна од македонската.
Жалосно е кога гледам дека човек не си го цени своето, дава предност на нешто туѓо, не го сака своето, а всушност воопшто не го ни познава.


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 00:37
Грешиш

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 00:50
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

[QUOTE=belichka]

hahahaha, chuchuliga, Dautovski, poznavac na muzikata...oflele.....

patem nezeraj za Todos, si imame eden Martin drugarce tuka Dautovski kako profesor, moze samo voda da mu nosi na deteto so bez den skolo muzichko..patem Todos e za mene...Big%20smiledaj mail da ti pratam nesto...

 
Бела Беличка, во нашата Македонија иако ги има се помалку, врие од (јас ги нарекувам) изворни музичари - луѓе кои се занимаваат со свирење на еден или повеќе инструменти без било какво музичко образование. Меѓу нив има многу прекрасни музичари (си дозволувам да го употребам овој збор, иако кај нас во МК „музичар“ се нарекува некој кој е професионалец, а не аматер. Аматерите и приучените се нарекуваат музиканти. Во македонскиот јазик.) кои се уште и покрај сите влијанија однадвор ја одржуваат традицијата на изворното музицирање. И со тоа Македонија може само да се гордее. Тоа не ги прави ни Даутовски ни Мартин, ни на нив сличните поголеми или помали.
Ти во темава спомна многу нешта, нафрли имиња на музичари од различни бранши (џез, фолклор), па спомна некакви оркестри на класична музика инаправи некакви споредби, даде некакви критики, и сето тоа доста хаотично и без никакви дефинирања и факти. Јас тоа некаде го разбирам, претпоставувам дека си доста млада.
Единствено што „звучи“ од твоите малку изјави е дека ја имаш бугарската музика (иако не испрецизирано која) за посупериорна од македонската.
Жалосно е кога гледам дека човек не си го цени своето, дава предност на нешто туѓо, не го сака своето, а всушност воопшто не го ни познава.
 
 
chuchuliga, za folkorot ne praam muabet,
 
pobogat od nashiot zdravje, megutoa drugo mi bese zborot,
 
tehnickoto poznavanje na instrumentot, kako ke se otsviri,
 
sto ako imame bogat folkor, a nema kioj da go pokaze...sagl'm
 
 


-------------
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 00:52
opaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 01:41
QUOTE 1: Bog, da ve cuva.........bugarskata muzika ima 5pati poslozeni ritmovi i deset pati melodija  muzika.......i muzikata ne ja ogranicuvaat...........
 
 
QUOTE 2: chuchuliga, za folkorot ne praam muabet,
 
pobogat od nashiot zdravje, megutoa drugo mi bese zborot,
 
tehnickoto poznavanje na instrumentot, kako ke se otsviri,
 
sto ako imame bogat folkor, a nema kioj da go pokaze...sagl'm
 
 
Добро е, се поправашBig%20smileBig%20smile.
И од ова појасно гледам дека зборуваш за изведба на инструмент. Бугарите имаат традиција на класична музика, имаат некои одлични џез музичари (кавалџијата Теодоси Спасов на пример, кој го имам пред многу години слушано во живо во Скопје, како член на бендот на перкусионистот Трилок Гурту), имаат добри фолклорни музичари (кларинетистот Папазов, хармоникашот Ралчев, кои понекогаш се мешаат со џезери и прават некакви хибриди кои понекогаш се добри, понекогаш не) и останатото е турбо-фолк ѓубре.
И ние имаме традиција на класична музика, имаме некои одлични џез и поп музичари, кои можеби ја немаат славата и кариерата на Спасов, но се исто толку вредни, имаме феноменални фолклорни-изворни музичари, а нашиот турбо-фолк нема шанси со бугарскиот или српскиот (тука се тие поарни, признавамWinkWink).
И кај едните и кај другите има и добри и не толку добри музичари, изведувачи, интерпретатори, певци и певаљкиSmile.
 
Јас немам проблем со критикување на нашата музика и нашите изведувачи и интерпретатори или музички уметници. Воопшто.Но мислам дека не е во ред кога некој дава изгенерализирани паушални изјави.
 


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 01:52

Ти препорачувам (всушност на сите им препорачувам многу срдечно)еден компакт диск кој можеби го знаеш/те, се вика „Аманет“ и има снимки од наши изворни народни мучизари од фестивалот на изворна музика во село Долнени. Би требало да има вкупно 13 дискови од оваа серија. Јас го добив како подарок и не сум во тек дали дисковите од оваа серија се веќе направени,издадени и дали се во продажба воопшто.



Постирано од: belichka
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 01:53
E tokmu za ovie zboram sto gi nabroja...vo tehnickata izvedba na muzikata, pa i skroma neka e ama virtuelno izvedena, ovie site gi imam slusano, i papazov i ralcev i Plamen dimitrov i Gorgi janev, Stojan Jankulov...teodosij spasov pa i site drugi maksimalno gi vadat site moznosti od instrumentot, i tuka ja gledam nivnata virtuznost...
sto kaj nas e retko da slusnes virozen muzicar pa neka e i akademic...na svojot instrument...
 


-------------
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo


Постирано од: angelmk
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 07:30
Originally posted by Bugi lav Bugi lav напиша:

Originally posted by angelmk angelmk напиша:

Originally posted by Bugi lav Bugi lav напиша:

Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Бугарска музика селјачаната ја слуса!!!!!!!!! Преполан со кич и ја пеат исклључиво шабански к*рви

Азис што е он маж или жена
Muzika si e muzika nema selska muzika samo ima razni vkusoviAngry


да, има различни вкусови,ама бедна музика си останува бедна музика.тие таму ѓергани,амелии..и сл. све е грда музика,copy-paste плагијаторство до крв,тешка катастрофа.
Ti poima nemas ama ic od muzika idi strugaj Gusli i ne zbori za drugi nacionalni muziki gledaj si ja svojata muzika i slusaj si ja ne mozes da zboris za drugite sto ke slusaat i kogo Angry


не бев некој ден дојдел на топиков,ама има шо да чуеш.утепав се од смеење у 7 сабајле ко луд,до дека отидел муабетот...Bugi lav ако ти слушаш турбо фолк а и не ти пречи да слушаш бугарска музика шо да ти кажам тогај..ти си експертот .шо се ја разбирам од музика,па турбо фолк и бугарската музика станала центарот на светот (а ја не сум знаел),тоа била најбоља музика.од утре и ја ќе почнам да ја слушамSmileSmileSmile,викат ногу закон била,просто да ја грабаш и да бегашBig%20smile.на планета тв-private gold не и е рамна.не можам да им кажам на другите шо да слушат,ама тие планета тв музики сигурно не би ги препорачал на никој.а ја дали појма неам од музика кој си па ти да кажеш за тоа?ништо подалеко не си чул од цеца и дино мерлин и ти најде на мене да ми збориш за музика.



-------------
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."


Постирано од: bazo
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 09:49
До оние што слушаат Бугарска Музика:

Напред браќа само продолжете напред, нека ви е мило кога за време на новогодишните празници ја слушате се пијанчите и што е најважно расположените сте до трт ! А за МАКЕДОНСКА музика сте ТАПА ! СРАМ ДА ВИ Е НА КУЛТУРАТА !

Можеби звучам премногу нападно, но факт е дека немате никакво музичко образование....
...Ајде одете таму во Бугарија слушајте си ја таа музика и бидете горди кога ке ги ѓи чуете омилените рефрени од Азис или кој друг има таму не ги ни знам ниту пак ме интересира...А овде остајте не и не тровете не веке со тие глупави звуци со не можам да ги наречам музика...
Аман веќе ...

Поука:

Македочето вреднува се, освен се што е негово и се што навистина вреди!!!



-------------
Life isnt about waiting for the storm to pass... I'ts about dancing in the rain.


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 09:53
Еј не би рекла дека сите се исти земено од твојот субјективен став не би се сложила дека е така !!

Има мнооогу кои се горди на аншата македонска музика ( особено нродната токму поради нејзината автентицност и посебност

а за Бг што да кажам пак кажувам жив плагијат , кич , музика од 2 тона спот интерпретација која на се анликува ама на музика не пре би за некоја порно индустрија

Азиз бе

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 10:44
More sokol, pie
voda na vardarot,
jane jane le belo jagne
jane jane le krotko jagne
 
ubaa pesna posebno mi se dopagja od tosho,
so simphonic orckestar petka, more 10
so mala korekcija


-------------
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 23:56
SLUSAJ VAKA:

iDI U PRODAVNICU LJUBAVI
I KUPI JEDNU ZA VECERAS
PROSETAJ JE GRADOM....ShockedShockedShockedShockedShockedShockedShockedShocked

u PI*DU  MA*ERINUDeadDeadDeadDeadDead


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 00:11
Чист палгијат не се потребни нервози

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 11:30
Originally posted by belichka belichka напиша:

More sokol, pie
voda na vardarot,
jane jane le belo jagne
jane jane le krotko jagne
 
ubaa pesna posebno mi se dopagja od tosho,
so simphonic orckestar petka, more 10
so mala korekcija
 
 
jas sokol go zemanuvam so orel ....
 
more orel pie..... LOLLOLLOL


-------------


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 18:17
Што ти е финтава со песниве не се бугаркси и лошо звуцат на тој глуп пагански јазик

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 20:46
пагански език???

-------------
Go ahead!
Make my day!


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 20:48
ZEMJODELSKO DO KRAJ


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 21:01
Originally posted by ivin ivin напиша:

ZEMJODELSKO DO KRAJ





-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 21:20
Смеете се на човек който ви показва че македонските песни са му любими и много ги сака????

и го наричате замеделец с такава увереност все едно сте завършили агробиологиа в Принстън (незнам дали в Принстън учат такова нещо ама звучи добре, тежко, ... направо оксфордско ми звучи)




-------------
Go ahead!
Make my day!


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 21:26
PISI MAKEDONSKI


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 21:53
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:


Смеете се на човек който ви показва че македонските песни са му любими и много ги сака????и го наричате замеделец с такава увереност все едно сте завършили агробиологиа в Принстън (незнам дали в Принстън учат такова нещо ама звучи добре, тежко, ... направо оксфордско ми звучи)


Се улизуваш ти многу пази не сме толку плитки

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 21:56
защо?

"Море пиле, славей пиле" много я сакам


-------------
Go ahead!
Make my day!


Постирано од: angelmk
Датум на внесување: 02.Март.2007 во 04:34
малце грдо звучат песните ,стварно.до јазико ли е не знам ама не ми идат некако

-------------
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 02.Март.2007 во 10:09
Originally posted by angelmk angelmk напиша:

малце грдо звучат песните ,стварно.до јазико ли е не знам ама не ми идат некако


Воопшто неидат , одби на глупост и инает - потврдено - докажано

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 02.Март.2007 во 13:44
И да сакам некоја татарска да напишам на македонски би се згрозила

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 02.Март.2007 во 13:56
Е,кerka mi se vika Jovana ne Иована!
Aj,stvarno pisuvajte makedonski za da ve razbereme!!!



-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 03.Март.2007 во 02:20
Ништо од Бг националана песна ја убаво викам

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: angelmk
Датум на внесување: 03.Март.2007 во 04:35
и ја сум за тоа бугарите на овај форум барем малце да се потрудат да пишуват македонски кога веќе дошле на македонски форум .оти не ги разбирам баш ногу

-------------
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 03.Март.2007 во 19:24
more od kaj da downloadiram bugarski pesni strana mi treba

-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 03.Март.2007 во 19:57

тој шабанизам а?? Аууууу

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 03.Март.2007 во 20:19
ANELIJA--- OBICHAM TE 
tarar raraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
mnogo si ja iskam pesenta



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 03.Март.2007 во 21:37
Azis be


http://azisfens.hit.bg/ - http://azisfens.hit.bg/








-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 03.Март.2007 во 23:30
Originally posted by anakin anakin напиша:

ANELIJA--- OBICHAM TE 
tarar raraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
mnogo si ja iskam pesenta



не бе, не Анелия
Амидала обичашLOLLOL


-------------
Go ahead!
Make my day!


Постирано од: blue
Датум на внесување: 09.Март.2007 во 14:01
najomilena mi e "Kraj rekata redjat se redjat se topolite, pobeleli, pobeleli ot prviat snjag" ja znam cela da ja pejam ama ne i go znam imeto....


Постирано од: blue
Датум на внесување: 09.Март.2007 во 14:14
m____g a moze li nekako da se simne pesnava? ja obozavam!Smile


Постирано од: морски
Датум на внесување: 09.Март.2007 во 14:15
Originally posted by blue blue напиша:

najomilena mi e "Kraj rekata redjat se redjat se topolite, pobeleli, pobeleli ot prviat snjag" ja znam cela da ja pejam ama ne i go znam imeto....


Това е от "Среща" 1980 г. на Щурците.Smile


Постирано од: Bufce
Датум на внесување: 12.Март.2007 во 18:46
NA nikoj ne mu se dopaga! A site debatirate na ovaa tema...............so znaci site si gi gleate golite bugarki i ne ste ramnodusni...............inaku ne bi imala temava 15 stranici..........!

-------------
put crepe bows round the white necks of the public doves...


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 15.Март.2007 во 12:19
ima edna pesna od azis so mnogu mi se svigja, postara e ,i ja slusav pred 2 godini, pa sega mi tekna na pesnata, pa sakam da gi prasam bugarive sto se na forumot ako nekoj ima pesni od Azis neka mi pise po licna pa ke vo pisam i jas koja pesna mi treba.
 
POzdrav


-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 15.Март.2007 во 18:03

od azis de, bas od nego mi treba edna pesna



-------------


Постирано од: морски
Датум на внесување: 17.Март.2007 во 09:40
Еве малко българска музика.Wink

Ъпсурт
http://www.youtube.com/watch?v=Dbib0JTrxdE - http://www.youtube.com/watch?v=Dbib0JTrxdE

Каризма -  "Рискувам да те имам"
http://www.youtube.com/watch?v=Vs3dPeVAqv0 - http://www.youtube.com/watch?v=Vs3dPeVAqv0

Остава - "Президент"
http://www.youtube.com/watch?v=w9IInXVhxmA - http://www.youtube.com/watch?v=w9IInXVhxmA

Сантра и Спенс - "Не ме обичаш вече"
http://www.youtube.com/watch?v=RfNrZVHOols - http://www.youtube.com/watch?v=RfNrZVHOols

Б.Т.Р. - "Спасение"
http://www.youtube.com/watch?v=BPfR08r1gRY - http://www.youtube.com/watch?v=BPfR08r1gRY

Сигнал - "Сбогом"
http://www.vbox7.com/play:3e1baabb - http://www.vbox7.com/play:3e1baabb

Щурците - "ХХ век" - концерт
http://www.youtube.com/watch?v=IfQHfiBl5Rc&mode=related&search= - http://www.youtube.com/watch?v=IfQHf...elated&search=

Георги Минчев - "Гласът на спомена"
http://www.youtube.com/watch?v=b_GHg26cLck - http://www.youtube.com/watch?v=b_GHg26cLck

Подуене блус бенд - "Ден след ден"
http://www.youtube.com/watch?v=7pfv0eQQRyY - http://www.youtube.com/watch?v=7pfv0eQQRyY

Уикеда в Скопие - "Мариана"
http://www.youtube.com/watch?v=NNkqfy6KjKs - http://www.youtube.com/watch?v=NNkqfy6KjKs


Еве и коментари за Уикеда в Скопие.

"Уикеда излегуваат насмеани, се гледа дека се расположени за свирка. Ова е почеток на нивната европска турнеја, нестрпливи се да се покажат. Уште од вата секунда почнаа јако и не попуштија до крај.Морам да признаам дека не ги знам нивните нови песни, но веднаш се слушнаа и нивните стари хитови: Јас и Боби пиеме кафе, Маријана, толку пригодната Че Гевара (ама не спонзорирана од Скопско). Тие што издржаа, а ги имаше многу, имаа што да видат, слушнат и испотат. Не престана да се скока и пее во наредните саат и пол, а врв беше кога трубачот Сандо скокна меѓу публика. Веднаш се разбудија свадбарските гени (па сезона е), па за две минути веќе имаше пара на трубата. Уикеда не фрлаа букет, ама отсвиреа уште еден бис како шлаг на тортата и на задоволство на сите. На крај можам само да кажам браво за момците, стварно феноменално отсвиреа, а како што гледам на нивниот http://www.wickeda.net/index.php - сајт и они уживале: Skopje, you guys are crazy! We expected it to be hot but we didn`t expected 500 mad people dancing during all the concert and singing the songs! We hope you enjoyed it, and for sure we did! We`ll soon put some pictures from the gig soon, and if you have any, you can also send them to us. We promise we`ll be back as soon as possible! Што би рекле Океан Пацифик: Бугарите се другари!!"

http://www.plagij.at/index.php?sajt=more&id=1278 - http://www.plagij.at/index.php?sajt=more&id=1278

Нема цици , има музика Big%20smile


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 18.Март.2007 во 21:10
Немора само од Азис може и од Таркан нешто

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: морски
Датум на внесување: 18.Март.2007 во 22:39
Буги ти си фен на   ass is  и на Таркан?Shocked
Ма не мой така!!!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 18.Март.2007 во 22:41
Абе Турко Монголско да е па како и да е

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 18.Март.2007 во 22:42
Тешка бугарска шабанарија

кој тоа го слуша??

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk