IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Бугарска музика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугарска музика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 45>
Прашање: DALI VI SE DOPAGA BG. MUZIKA ?
Одговор Гласови Статистика
7093 [48,44%]
7098 [48,47%]
433 [2,96%]
20 [0,14%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 11:10
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 11:15
Исто и оваа верзија Изгреј зора на свободата
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 11:15
IMA IMA
IMA aNELIJA I OBICAJ ME голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 11:20
Името анелија ме потсеќа на нешто...
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 237
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да     бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 15:43
убу да чуем някой професионалец што мисли
го знаете Стиви Вай?

мислам дека некой требе да му обясни на господинот Вай дека неразбира од музикаголема%20насмевка


Изменето од да бе - 01.Април.2009 во 15:53
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 15:46
Глориjа и Азис   Не сме безгрешни, но сме истински

За мене тази песен е исклучение од правилото за поп-фолка. Бугарската музика е вистинска и од срце и од душа.љубов


Изменето од pagane - 01.Април.2009 во 15:48
Кон врв
IdiBegaj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IdiBegaj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 15:56

da go slusas Azis e isto sto i крава da slusasголема%20насмевка

смеење
Zivi bili pa videli,.......
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 15:59
Малку лjубомора осекjам ?изненадување

Изменето од pagane - 01.Април.2009 во 16:01
Кон врв
IdiBegaj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IdiBegaj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 16:04
газење%20од%20смеење
Zivi bili pa videli,.......
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 237
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да     бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 16:15
Originally posted by pagane pagane напиша:

Малку лjубомора осекjам ?изненадување


кон Глориа или кон Азисот?
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 237
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да     бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 15:11
Кон врв
Каснакоски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснакоски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 19:14
Originally posted by DreamGirL DreamGirL напиша:

неам коментар...заникаде е...ја мразам, неможам ни да ја слушам и сите песни се крадени


има и убави, дури и да се крадени
Кон врв
lycky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lycky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 21:14
Originally posted by belichka belichka напиша:




 

 

Bog, da ve cuva.........bugarskata muzika ima 5pati poslozeni ritmovi i deset pati melodija  muzika.......i muzikata ne ja ogranicuvaat...........a vsusnost gledam deka nikoj ne izjavi deka gi poznava bugarskite muzicari pa nema da repliciram..............koga ke se javi nekoj da znae za ovie togaj moze na duel a sega nemam potreba...........


...ja gi znam,aj da vidam ti kolku gi znaes..toa se muzicari,aj kazi nekoj bugarski pejac koj e dobar....na nasive pejaci mozat samo voda da im nosat....
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 237
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да     бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 13:18
хо хо хо
мери крисмас енд хепи нjу иар

на вода носи кој може бе

експерт - блах


ПС
волумето на мах


Изменето од anastea - 08.Април.2009 во 13:14
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 45>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.