IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Бугарска музика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугарска музика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 45>
Прашање: DALI VI SE DOPAGA BG. MUZIKA ?
Одговор Гласови Статистика
7093 [48,44%]
7098 [48,47%]
433 [2,96%]
20 [0,14%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
anne Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бугарска музика
    Испратена: 16.Декември.2006 во 20:30
DALI VIE SLUSATE BUGARSKA MUZIKA I KOLKU VI SE DOPAGA ?MENE IC!!!!!

Изменето од anastea - 26.Јуни.2008 во 18:02
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 21:22
неам коментар...заникаде е...ја мразам, неможам ни да ја слушам и сите песни се крадени
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 21:28
Originally posted by babyblue babyblue напиша:

неам коментар...заникаде е...ја мразам, неможам ни да ја слушам и сите песни се крадени


Исто мислам.... УЖАС Е AngryAngryAngry А особено пејачките..... Немаат глас, само се прчат со тоа цицките и г'зоитеAngry
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2006 во 10:20
nemat glasovi samo se prcat, na koncerti nosat lampioni na cickineDeadDeadDeadDead
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 18:23
Originally posted by anne anne напиша:

DALI VIE SLUSATE BUGARSKA MUZIKA I KOLKU VI SE DOPAGA ?MENE IC!!!!!



Ne slusam bidejki ne fakam bugarska televizija tuka
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2006 во 20:04
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:


Originally posted by babyblue babyblue напиша:

неам коментар...заникаде е...ја мразам, неможам ни да ја слушам и сите песни се крадени


Исто мислам.... УЖАС Е AngryAngryAngry А особено пејачките..... Немаат глас, само се прчат со тоа цицките и г'зоитеAngry
dA SE SAOGLASUVAM SO VAS SITE PESNI IM SE KRADENI!!!!!!
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2006 во 20:07
ima edna pesna od Anelija
se vika OBICAM TE
ja sakam ubava e
no ako politicki gi gledas rabotite
taka i kje ispadne ova tema

a so se ubavi peackite ubavi se
a ako sakame da se lazeme kje se lazeme

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2006 во 21:13
 
Ej decki pod bugarska muzika ne se podrazbira samo Anelija, Preslava, Azis and friends,
 
nepotcenuvajki ja nasata muzika......so pravo mozam da kazam deka bugarskata muzika kompletno e mnogu pokomleksna i ritmicki i melodiski,
 
i deka nekoi od muzicarite za koi vie garant ne ste slusnale se vrvovi vo nivnoto muzicirawe, osven Teodosij Spasov sto kaj nas e malku popoznat poradi svirkite so Vlatko Stefanovski.......ne ste slusnale za Papazov, Gjorgi Janev, Plamen Dimitrov, Petar Ralcev.......e ako nekoj  ima slusnato za ovie togas mozeme da razgovarame za bugarska muzika.........
 
 
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2006 во 21:17
ne se podrazbira taka e            
no za neja tuka se pisuva
temata e takva
se misli
na anelija
gergana
emilija
glorija

i drugi uf "pejacki"
uffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2006 во 21:34
 
Poveketo od tie imaat zavrseno akademija anakin......
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2006 во 21:35
koj gergana?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2006 во 21:52
 
 
ne rekov gergana.......a ako se geleda i glasovnite moznosti se daleku od nasite...i pak ako spomnam nekoi imiwa ne ste slusnale za niv......
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2006 во 22:38
На златните плочи на дватата космически апарата Вояджър са включени 27 музикални изпълнения от цял свят.

Най-дългите изпълнения са:

Китайска песен, „Течащи потоци“, 7:37
Бетховен, Пета симфония, първо движение, 7:20
Бетховен, Струнен квартет номер 13, 6:37
България,  „Излел е Делю хайдутин“, изпълена от Валя Балканска, 4:59

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2006 во 01:17
abe steta sto nerazbravte
ovde se zbori
za bugarski tutbo folk

a za bugarski operski peaci nemam zbor
no toa ne e temata
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 45>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.