IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Просјаци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Просјаци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
Автор
Порака
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 23:54
Jas na tie sto doagjaat na vrata gi ponuduvam so jadenje....nikoj ne saka, site sakaat pari....prasanje e dali se tie navistina na maka. Ako im ponudite da vi srabotat nesto za pari pak ke odbijat. Im davam samo na tie sto vo moment ke ocenam deka navistina im treba.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2009 во 21:32
baraat samo pari zasto dobro znaat deka za toa ste najsilno vrzani
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2009 во 22:14
Na site bi im dala kolku sto mozam,ama na onie bezobraznine na plostad,koi te plukaat,te vlecat za jakna,te kolnat,boze prosti mi ama nikad vise nema da im dadam..od koga vidov za so gi trosat mi se zgrozi..za cigari i disenje lepak..strasno
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 16:01
prositeli ili moliteli, molat za da im dadete pari,
imaat pravo sto ve pljukaat,
imate 10.000 plata a ne ste sposobni 5 denari da im poklonite
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 23:23
не сум мајка тереза ама имам чувства,..како за луѓето така за животните,..не секам да гледам тажни лица,..впрочем,..секој заслужува да биде, барем малце среќен нели?..па и на тие луѓе им е доста од појавата ..„оди побарај кај други, јас немам“..сепак, вреди да се помогне, колку толку, важно да не ти тежи да душа!

Изменето од Командантица - 13.Февруари.2009 во 23:23
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 23:44

Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2009 во 13:31
zavisi od raspolozenieto, denot i momentot... nekoi dobivaat nekoi ne! zavisi i kako vlijeva taa osoba na mene...ako sednal na kolena a go gledam zdrav prav i nosto ne pravi togas retko, retko davam.... pred nekoe vreme zvoneze eden student na vrata so negovi sliki.... i prasuva dali bi odkupila edna za da moze studiite da si gi finansira... ne mu odkupiv slika, no mu dadov (preracunato ) edno 400 denari... ili cesto davam nesto za pienje ili jadenje... pred edno dva meseci me zastanuva edno mlado detence na zeleznicka i mi veli, lele nemam plata zemeno a nemam ni pari za vozot ( kaznite tuka se ogromi) go gledam, deteto sosema normalno izgleda, i toa kutroto se seti izgleda i mi veli, ne mi davaj pari, samo karta ako mozes da mi kupis.... pojdov mu zedov karta, negovite zborovi bea: ti si angel od bog pratena.... zatoa rekov zavisi od denot, raspolozenieto i osobata среќа

Изменето од seka - 14.Февруари.2009 во 13:32
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 15:31
ne zaboravajte, Bog ne sudi
ni cveketo ne veli za ovoj moze a za ovoj ne go davam mojot miris
ni sonceto ne gi gree samo "dobrite"
gledam tuka se sudi za ovoj moze za ovoj ne?
drvoto kislorodot go dava na site podednakvo
duri i na tie sto odat da go isecat

Изменето од becenevem - 11.Март.2009 во 18:24
Кон врв
lidijana74 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lidijana74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 15:06
ne davam pari nikogas i im velam: odi raboti nesto i zaraboti si pari kako sto jas si gi zarabotuvam moite,
ako mi dojdat na vrata hrana moze da dadam.
moze za nekoj ova zvuci sebicno ama takva sum, si gi cenam parite sto gi zarabotuvam, zasto koga jas ne rabotev ne odev da prosam i nikoj pari za ubavite oci ne mi davase na ulica!
Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 00:37
NE IM DAVAM PARI NA CIGANITE BIDEKI GI SMETAM ZA LOS NAROR OD NIV POTTEKNUVA KRADENJETO
A NA BELATA RASA IM DAVAM ... MOZI NEKOJ DA ME NARECE RASIST ILI ... KAKO STO SAKA AMA TOA E MOETO MISLENJE
SAKAM DA POMAGAM NA PRAVOSLAVNITE ..... BEZ UVREDA ZA DRUGITE
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 11:40
ако нешто ме нервира е тоа кога циганка ќе ми дојде на врата со пеесет деца во рака и бара, ко јас да сум ги правел децата
што е најлошо, ги трошат на глупшости, на цигари, лепак и други ствари, и сум видел како родителите си ги праќаат да просат на улица по жештина и студ, за притоа да не добијат ништо од тоа
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 10:22
koj im zamera,
neka gi zameni
Кон врв
criminal-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2009
Локација: Japan
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај criminal-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 11:36
hahaha kaj mene cela ucilnica vrijat od prosjaci
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 13:07
Torbata na prosjkot nemoze nikogas da se napolni
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.