IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ВЕРСКИ ВЕСТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВЕРСКИ ВЕСТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8283848586>
Автор
Порака
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2011 во 17:43
Originally posted by Blagoj_s Blagoj_s напиша:


Lop   ati na lecitacija........do kade ???????


   http://www.youtube.com/watch?v=pRHewwlqaPA&feature=player_embedded
Свети ли се барем лопатите? мала шала не се лутете.

Дали некој знае за што ќе бидат употребени средствата од лицитацијата? Ако тоа се употреби за да правилно им се помогне на луѓе во неволја и сл. тогаш не гледам ништо лошо во тоа, но ако црквата ги прибира парите онака колку да се на купче па да ги гризат молци и јаде `рѓа тогаш тоа не е во склад со Исусовото учење.
Бог повторно му говори денес на човештвото преку Неговата пророчица, Габриеле од Вирцбург. Тој не ја говори речта на Библијата!
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2011 во 17:55
Бог повторно му говори денес на човештвото преку Неговата пророчица, Габриеле од Вирцбург. Тој не ја говори речта на Библијата!
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2011 во 22:59
Скандал во Шпанија: црквата крадела и продавала 300,000 бебиња - Ова траело сè до 1990-те години!

Христос објави преку својата пророчица во повеќе наврати уште почетокот на 80-те години, поради засиленото зрачење на централното пра-Сонце, со текот на времето ќе излезе на површина сето она кое со децении и векови беше правено од страна на црковните институции кои се презентираат себе си како божемни Христови застапници и наследници.

Изменето од Majkl - 17.Октомври.2011 во 23:05
Бог повторно му говори денес на човештвото преку Неговата пророчица, Габриеле од Вирцбург. Тој не ја говори речта на Библијата!
Кон врв
ahmar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 712
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај ahmar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2011 во 13:46
Феноменална дебата за тоа дали Дали исламот е религија на мирот?.
Вреди секоја минута! Пријатно ме изненадија муслиманските преставници кои имаа доста ок поенти.
Илја дин,Илја бил ел Месија+++
нема друга вера освен правоверната,Христос е Месијата+++
Кон врв
evangelist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Bo&#382;e ne znam &#353;ta mi je, pale m

Регистриран: 16.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangelist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2011 во 13:34
Држете ги бананите и краставиците подалеку од жените

Неименуван муслимански свештеник предложи овошјето и зеленчукот како што се бананите и краставиците да се држат подалеку од жените бидејќи кај нив будат сексуални мисли.

banana-500

Еден имам од Европа изјави дека жените не смеат да бидат во близина на краставица или банана бидејќи во нив будат сексуална желба.

Ако сепак сакаат да го јадат тој зеленчук или овошје нивните мажи, татковци или браќа ќе им ги исечат на мали парчиња и ќе им ги донесат.

Неименуваниот исламски свештеник исто така нагласи дека на жените треба да им се забрани да допираат овошје или зеленчук кои наликуваат на половиот машки орган.

Тој на жените дури би им забранил да купуваат моркови, тиквици, краставици и банани.

Овие идеи непознатиот маж ги поставил на еден интернет портал. Читателите коментирале дека ваквите идеи создаваат искривена слика за исламот.

kurir


Vardete sto pravite
убаво е човек да создава пријатели не да шири омраза. Но реалноста секогаш е сурова.
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2011 во 23:24
Глупости!

Му текнало на некој да напише нешто некаде (всушност никаде) и тоа да биде објавено .

Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2011 во 23:35
Originally posted by evangelist evangelist напиша:

Држете ги бананите и краставиците подалеку од жените

Неименуван муслимански свештеник предложи овошјето и зеленчукот како што се бананите и краставиците да се држат подалеку од жените бидејќи кај нив будат сексуални мисли.

banana-500

Еден имам од Европа изјави дека жените не смеат да бидат во близина на краставица или банана бидејќи во нив будат сексуална желба.

Ако сепак сакаат да го јадат тој зеленчук или овошје нивните мажи, татковци или браќа ќе им ги исечат на мали парчиња и ќе им ги донесат.

Неименуваниот исламски свештеник исто така нагласи дека на жените треба да им се забрани да допираат овошје или зеленчук кои наликуваат на половиот машки орган.

Тој на жените дури би им забранил да купуваат моркови, тиквици, краставици и банани.

Овие идеи непознатиот маж ги поставил на еден интернет портал. Читателите коментирале дека ваквите идеи создаваат искривена слика за исламот.

kurir


Vardete sto praviteДРЖЕТЕ ГИ ЖЕНИТЕ И ЌЕРКИТЕ ПОДАЛЕКУ ОД ПОПОВИТЕ!!!

Како што пренесува ценетиот дневен лист КУРИР, спомнат погоре од евангелистов, линкот кој следува ќе ви расветли за што точно станува збор.


http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/pop-snimio-pornic-s-mladjom-zenom-video-49997.php

И во стилот на евангелистов би ви препорачал: -Вардете што правите!
Кон врв
evangelist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Bo&#382;e ne znam &#353;ta mi je, pale m

Регистриран: 16.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangelist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2011 во 00:34
Originally posted by deshad deshad напиша:ДРЖЕТЕ ГИ ЖЕНИТЕ И ЌЕРКИТЕ ПОДАЛЕКУ ОД ПОПОВИТЕ!!!

Како што пренесува ценетиот дневен лист КУРИР, спомнат погоре од евангелистов, линкот кој следува ќе ви расветли за што точно станува збор.


http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/pop-snimio-pornic-s-mladjom-zenom-video-49997.php

И во стилот на евангелистов би ви препорачал: -Вардете што правите!Navistina bi bilo interesno koga ova bi bilo tocno, no sleduva demant:


Izvinjenje

Grubom greškom u današnjem izdanju Kurira objavljena je fotografija sveštenika Ivana Cvetkovića uz tekst pod naslovom "Pop u akciji", kao i na naslovnoj strani Kurira, uz naslov "Pop snimio pornić". Pomenuti sveštenik ni na koji način se ne može dovesti u vezu sa ovim napisima, s obzirom na to da je na snimku druga ličnost, takođe sveštenik iz Jagodine.


Ovim putem izvinjavamo se svešteniku Ivanu Cvetkoviću, Srpskoj pravoslavnoj crkvi i svim ostalima koji su pogođeni ovom našom nenamernom, ali grubom greškom.

Изменето од evangelist - 10.Декември.2011 во 00:36
убаво е човек да создава пријатели не да шири омраза. Но реалноста секогаш е сурова.
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2011 во 22:59
Демантот е за грешката која е направена во пласирањето на името на свештеникот, а не за самиот чин. Многу убаво си пишува дека станува збор за друг поп од Јагодина.
Кон врв
evangelist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Bo&#382;e ne znam &#353;ta mi je, pale m

Регистриран: 16.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangelist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 01:54
Originally posted by evangelist evangelist напиша:

Држете ги бананите и краставиците подалеку од жените

Еден имам од Европа изјави дека жените не смеат да бидат во близина на краставица или банана бидејќи во нив будат сексуална желба.

Неименуваниот исламски свештеник исто така нагласи дека на жените треба да им се забрани да допираат овошје или зеленчук кои наликуваат на половиот машки орган.

Тој на жените дури би им забранил да купуваат моркови, тиквици, краставици и банани.


Дешад ако тоа е вистина тогаш навистина треба да ги вардите вашите жени. Знаеш има многу напалени попови, а вие не си вршите работа.
Греота се вашите жени да се занимаваат со “овошје“ и “зеленчук“.
убаво е човек да создава пријатели не да шири омраза. Но реалноста секогаш е сурова.
Кон врв
Maran Ata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3669
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maran Ata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 12:28
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Originally posted by mali simo mali simo напиша:

PROTESTANSKATA CRKVA VENCAVA HOMOSEKSUALCI [IMG]smileys/smiley19.gif" align="absmiddle" alt="Cry">[IMG]smileys/smiley19.gif" align="absmiddle" alt="Cry">[IMG]smileys/smiley19.gif" align="absmiddle" alt="Cry">

VEST NA GODINATA
Приложи ни линк каде што си го прочитал ова, да видиме лично.


Еве и докази: Дозволени геј-црковни бракови

Читајте почесто Вистината ќе ве ослободи и ќе има доста причини за да плачете или се смеете - во двата случаја - со солзи
+ Љубовта покрива многу гревови +
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2012 во 13:18
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2012 во 15:41
Originally posted by evangelist evangelist напиша:

Држете ги бананите и краставиците подалеку од жените

Неименуван муслимански свештеник предложи овошјето и зеленчукот како што се бананите и краставиците да се држат подалеку од жените бидејќи кај нив будат сексуални мисли.

banana-500

Еден имам од Европа изјави дека жените не смеат да бидат во близина на краставица или банана бидејќи во нив будат сексуална желба.

Ако сепак сакаат да го јадат тој зеленчук или овошје нивните мажи, татковци или браќа ќе им ги исечат на мали парчиња и ќе им ги донесат.

Неименуваниот исламски свештеник исто така нагласи дека на жените треба да им се забрани да допираат овошје или зеленчук кои наликуваат на половиот машки орган.

Тој на жените дури би им забранил да купуваат моркови, тиквици, краставици и банани.

Овие идеи непознатиот маж ги поставил на еден интернет портал. Читателите коментирале дека ваквите идеи создаваат искривена слика за исламот.

kurir


Vardete sto pravite


Gospo da cuat, da ne smejt coek sea u kafana da sednit ako znajt otu ja drzit musljamin, kako ds naraca puneti piperki al pa tikvici? SVEKOAS pred oci ce mi bidit kuvaro kako gi busel za punenje...I usce nesco mi svetna u glaa, zate musljaminite napojce jada sudzuci...da se cudi coek, spolajti Gospodi zlaten sco nemet.
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 00:02
Молебен канон и мирен протест во Русија против ругањето на светите икони одржан на 22.04.2012 пред храмот на “Христос Спасител“

Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя
Молебное пение в защиту веры, поруганных святынь, Церкви и ее доброго имени перед Храмом Христа Спасителя


http://www.patriarchia.ru/db/text/2177938.html
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8283848586>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,137 секунди.