IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Диети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Диети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 33>
Автор
Порака
KIKIRITKA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KIKIRITKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 01:13
vo vrska so proteinskata dieta!!!napomeneto e deka ne e dozvolena posebna salama,a jas sum desetti den na ovaa dieta,i sto e najtragicno nekolku pati jadev pileska posebna salama.ama na nea pisuvase jagleni hidrati-0.ako znae nekoj da mi kaze posigurno,dali stvarno ne e dozvolena taa salama,i sovet nekoj sto sega???
Кон врв
KIKIRITKA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KIKIRITKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 01:21
i dali smee da se konzumira od tie soinite snicli i koftinja???bidejki na niv pisuva zamena za meso???
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 01:32
jadi se i uzhivaj

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Andrea_Gail Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andrea_Gail Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 11:05
Dieta vo koja vi naveduvam sto NE treba da jadete,znaci zabrana za:
1)sekakvi gazirani sokovi i alhohol
2)blago (sekeri da se konzumiraat preku ovosje)
3)leb
4)majonez
5)testenini
So izbegnuvanje na tie produkti i umerena VECERA bidete SIGURNI deka ke ima vidlivi rezultati...Dokolku patite od prekumerna tezina,gore navedenoto pridrzuvanje ke bide najgolema osnova za potoa da primenite posebna dieta koja ke odgovara konkretno za vashiot organizam(sekako prepisana od strucno lice).
Кон врв
vodicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 16:43
Luge ocajno baram nekoja dieta. Zimava me unisti, mnogu se imama zdebeleno.
Znam edna so oris i susam ama ne znam dali e zdrava. Jades samo varen integralen oriz so malku susam i nisto drugo. Ne smees ni voda duri da pies. Orizot gi apsorbiral mastite a susamot go namaluval celulitot. Se slabeelo 1kg na den. Ja cul li nekoj dietava? Aj pisete.

Изменето од mamma - 19.Април.2008 во 19:19
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 19:10
Ne smees ni voda da pies? Ne veruvam deka toa e zdravo!Pa moras da konsumiras voda,ke dehidriras!

Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 19:28
Originally posted by vodicka vodicka напиша:

Luge ocajno baram nekoja dieta. Zimava me unisti, mnogu se imama zdebeleno.
Znam edna so oris i susam ama ne znam dali e zdrava. Jades samo varen integralen oriz so malku susam i nisto drugo. Ne smees ni voda duri da pies. Orizot gi apsorbiral mastite a susamot go namaluval celulitot. Se slabeelo 1kg na den. Ja cul li nekoj dietava? Aj pisete.




jadi obilen doruchek koj ke vkluchuva zitarici, ovoshje i zelenchuk...ako nautro ne se najadesh ubavo, potoa ke ti se jade cel den i kolku i da jadesh nema da se chuvstvuvash najadeno.znachi doruchek obavezno.i vo tekot na denot koga ke posakaash da gricnesh neshto neka bide toa zelenchuk i ovoshje...zitarici, jajca, mleko...ako jadesh umereno, shto i da jadesh nema da kachuvash kila.
i normalno dvizi se, ne odi so avtobus ili so kola, odi peshki i ke vidish rezultati.
ne e zdravo kilogram na den! zakash da oslabeesh, te razbiram ama pred se treba da se grizish za zdravjeto, a ne samo za nadvoreshniot izgled.
ako se prefrlish na takva rigorozna dieta ke go stavish organizmot na izmachuvanje, imam videno dosta takvi primeri od devojki koi so vakvi dieti si go unishtile zdravjeto za cel zivot!
zatoa bidi trpeliva i kilogramite ke gi snema, poleka no zasekogash ako se obidesh malku pozdravo da ziveesh.
a so rigorozni dieti samo ke ti oslabne organizmot i koga ke gi snema kilogramite ke se vratish pak na starite naviki i isposteniot organizam ushte poveke ke natalozuva masnotii.
se nadevam deka ke razmislish dobro pred da se reshish shto ke pravish so sebe i so svoeto zdravje.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 19:37
Ete ,pametno devojce!Mislam deka pri normalno,zdravo slabeenje,treba da izgubis maximum 4-6kg na mesec.IQ spomena mleko,mene obicnoto mleko me debelee,ako i kaj tebe e takov slucajot,probaj so soino.Normalno,ne e isto kako obicnoto,ama toa e.
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 19:39
spomnav mleko kako zdrava hrana, postoi mleko so pomala maslenost, ete kako shto velish i soino mleko.sepak ako se se konzumira umereno i chovek se dvizi preku denot nema da ima visok kilogrami.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 20:19
Originally posted by vodicka vodicka напиша:

Luge ocajno baram nekoja dieta. Zimava me unisti, mnogu se imama zdebeleno.
Znam edna so oris i susam ama ne znam dali e zdrava. Jades samo varen integralen oriz so malku susam i nisto drugo. Ne smees ni voda duri da pies. Orizot gi apsorbiral mastite a susamot go namaluval celulitot. Se slabeelo 1kg na den. Ja cul li nekoj dietava? Aj pisete.



promeni go nacinot na ishrana i toa ti najdobra dieta, mnogu ovosje i zelencuk, mnogu tecnosti, variva , a przenici, leb , slatki na minimum, posleden obrok do 19 casot i sekojdnevno pesacenje.

Изменето од butel2 - 24.Март.2008 во 20:19
Кон врв
vodicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 20:23
Pa i mene mi bese cudno za vodata, poso znam deka treba minimum 2 litra na den da se pijat. Jas inaku sekoj den pocnuvam so dieta-ke jadam ovosje i zelencuk do kaj 16h i posle ne mozam da izdrzam i ke se najadam obilno. I si vetuvam samata na sebe deka "od utre sum na dieta" i do vecerta jadam se sto ke mi dojde pri raka (normalno moram da se iznajadam kaloricni raboti posto dietata ne go dozvoluva toa) i taka sekoj den...

Mislam najzdravo e da se jade zitarici, zelencuk i ovosje i se soglasuvam deka dorucekot treba da bide najobilen ama problemot so mene e sto pagam u iskusenie i ne mozam da odoleam na nekoi jadenja.

Изменето од vodicka - 24.Март.2008 во 20:27
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 21:08
samo kazi si- jas mozam - i dokazi si deka mozes
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 21:32
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

samo kazi si- jas mozam - i dokazi si deka mozes


Ova mi zvucese kako citat od filmot so Edi Marfi-Debeliot(otkaceniot)profesor ili kako se vikase!
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
vodicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 21:36
Epa fala vi luge. Od utre pocnuvam da se hranam zdravo. celosno isfrlam blago, leb, sokovi, gricki i przeni raboti. Samo ovosje, zelencuk, zitarici, riba i po edna kriska integralen leb i salati so po edna lazica maslinovo maslo. Mislam vaka e OK. Ama ako mozam da izdrzam. Ako ne ke padnam u depresija.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.