IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ЉУБОВНА ВРСКА СО ЛИЧНОСТ ОД РАЗЛИЧНА ВЕРА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЉУБОВНА ВРСКА СО ЛИЧНОСТ ОД РАЗЛИЧНА ВЕРА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 18>
Автор
Порака
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 20:27
E zatoa Muslimanstvoto po mene ko religija necini...
NAMETNUVANJE, nametnuvanje stavovi, nametnuvanje pricipi, nametnuvanje obicai, nametnuvanje ova , nametnuvanje ona preku k*rac vishe so taa agitacija. Nie sme najdobri a drugite necinat. Nie sme siroti nie sme ugnetuvani, nie ne sme teroristi site nas ne mrzat a od druga strana celo vreme ...Alah je najdobar , samo Alah i nisto drugo, braca mi se samo onie koi se so Alah ...i taka nataka.

Svce nekoi limitiranja i ogranicuvanja...a toa na sloboden um ne moze da mu odgovara.

Vo hristijanstvoto barem Bog ti dal izbor slobodna volja... sakas praj sakas ne praj pak ke te saka toj no za postapkite ke odgovaras pred bozji sud.
Ja barem taka znam .

A ja veruem e nesto treto mnogu poblisko do hristijanstvoto nego muslimanizmot e taka, a u sto ke verues ti devojce ke odlucis sama koga ke sozreesh.


OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 20:29
Ti Marija kolku godini imas 15  pretpostavuvam ?

Ama iskreno
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 20:29
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Бидејки имам лично искуство со темава морав да се приклучам,еден мој многу близок роднина имаше врска со македонка муслиманка и тоа врска озбилна поозбилна здравје,заљубување преку глава.И така 4,5 год. тие си се секса и си изиграваа љубовници негирајки го тоа што тука многу од вас го негираат.Дојде време и решија дека сакаат да се земат бидејки љубовта им е преголема.Роднинава мој го пустевме го молевме но тој беше спремен и вера да смени за љубов и се се договори требаше да оди да смени вера но јас како вечно рчкало го прашав дали и таа ке биде спремна да смени вера да ја праша чисто онака од љубов.Бидејки роднинава се скара со татко му и мајка му поради мењавање вера почна да живее кај невестава беше баш очигледно дека е се завршено и дека ке имаме еден муслиман повеке а еден христијанин помалку.Но не поради дрога или секс или рокен рол роднинава неможел да спие вечерта пред помаз(така мислам дека се вика но не ме фаќајте за збор) па утрината и кажал на невестата дека сака прво да оди во црква да се помоли и да си ги каже тешкотиите на попот и да си оди у џамија да се помуслиманизира,побарал и таа да оди со него и да се помолат заедно чисто поради леснотија на душата негова и тоа го побарал пред таткото и мајката на невестата.Момчето по муабетот било предупредено веке никогаш во куќата да не влегува и да не ја бара невестата бидејки негова не е ниту некогаш ке биде.Кога и се обратил на неа таа несакала повеке ни да го гледа а камоли па да го сака како што го сакала пред тоа.
Е сега љубов и вера да ви кажам неодат заедно и затоа масло и вода не се мешаат никогаш без компромис и погазување од едниот нема тука да има никаква љубов баш поради тоа што без разлика кој некој мора да се потчини,е да да се потчини и да си го подгази зборот и верата а кога тоа ке се случи почитувањето само ке се намалува а никогаш нема да се зголеми па живееме во 21 век век каде што компромисите се прават од љубов а не поради потчинување и подгазување.
Толку од мене се надевам дека сум јасен и гласенLOLLOLLOL



ДА ПОВТОРАМ И БЕЗ КАВГИWink
Кон врв
marija@ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 20:30
zosto ti mislis deka samo nezrelite se petnaesetgodisni..mnogu nezrelo ti se ponasas vo slucajov(bez navreda)zosto cel razgovor te vodi kon vregjanje i inaetenje za raboti koi gi negiras a se tocni!
mnogu dobro se imam zapoznaeno so hristijanstvoto,povekje od kolku sto ti mislis i mislam deka mnogu gresis so tvoite diskusii
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 20:31
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Бидејки имам лично искуство со темава морав да се приклучам,еден мој многу близок роднина имаше врска со македонка муслиманка и тоа врска озбилна поозбилна здравје,заљубување преку глава.И така 4,5 год. тие си се секса и си изиграваа љубовници негирајки го тоа што тука многу од вас го негираат.Дојде време и решија дека сакаат да се земат бидејки љубовта им е преголема.Роднинава мој го пустевме го молевме но тој беше спремен и вера да смени за љубов и се се договори требаше да оди да смени вера но јас како вечно рчкало го прашав дали и таа ке биде спремна да смени вера да ја праша чисто онака од љубов.Бидејки роднинава се скара со татко му и мајка му поради мењавање вера почна да живее кај невестава беше баш очигледно дека е се завршено и дека ке имаме еден муслиман повеке а еден христијанин помалку.Но не поради дрога или секс или рокен рол роднинава неможел да спие вечерта пред помаз(така мислам дека се вика но не ме фаќајте за збор) па утрината и кажал на невестата дека сака прво да оди во црква да се помоли и да си ги каже тешкотиите на попот и да си оди у џамија да се помуслиманизира,побарал и таа да оди со него и да се помолат заедно чисто поради леснотија на душата негова и тоа го побарал пред таткото и мајката на невестата.Момчето по муабетот било предупредено веке никогаш во куќата да не влегува и да не ја бара невестата бидејки негова не е ниту некогаш ке биде.Кога и се обратил на неа таа несакала повеке ни да го гледа а камоли па да го сака како што го сакала пред тоа.
Е сега љубов и вера да ви кажам неодат заедно и затоа масло и вода не се мешаат никогаш без компромис и погазување од едниот нема тука да има никаква љубов баш поради тоа што без разлика кој некој мора да се потчини,е да да се потчини и да си го подгази зборот и верата а кога тоа ке се случи почитувањето само ке се намалува а никогаш нема да се зголеми па живееме во 21 век век каде што компромисите се прават од љубов а не поради потчинување и подгазување.
Толку од мене се надевам дека сум јасен и гласенLOLLOLLOL



ДА ПОВТОРАМ И БЕЗ КАВГИWink



Zgolemi gi bukvite i staj prored radi preglednost

ne se cita izgleda mi Wink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 20:33
Originally posted by marija@ marija@ напиша:

zosto ti mislis deka samo nezrelite se petnaesetgodisni..mnogu nezrelo ti se ponasas vo slucajov(bez navreda)zosto cel razgovor te vodi kon vregjanje i inaetenje za raboti koi gi negiras a se tocni!
mnogu dobro se imam zapoznaeno so hristijanstvoto,povekje od kolku sto ti mislis i mislam deka mnogu gresis so tvoite diskusii


----------

Znaci pogodiv imas tokmu 15 godini Wink

Sto negiram jas ? Sto ne e tocno ? Aj pojasni mi ?

Toa deka utre ke imash maz Makedoec i ke mu lazesh deka si se sexala so Ljutvi Ramadani od Harachinovo , bratuced mu na komandant Biljalji ?

Toa negiram ?
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
marija@ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 20:39
kako prvo nemam 15 godini,a ako ti me smetas za tolkava tvoj problem
 
gresis vo toa sto vikas deka treba da mu se veruva samo na Alah i na nikoj drug!sekoj za sebe si veruva vo svojot Bog!nekoi pak i se vernici na Alah a ne go pocituvaat kako tebe...
i nemoj sekoj vtor zbor da ti e napisan na najvulgaren nacin i so cel da navredis nekogo,ne ubavo zvuci i ne e estetski...:)
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 20:41
Abe ti nesto si zbrkana ili ne citash ubavo ... koj Alah te crni spopadnal ?
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 20:41
Nindza kaj tebe najgolemiot problem e  sto ne si probal albanka ,i sega ova mnogu te  maci.Makedonkite javno zboruvaat za nivnata vrska so muslimani i te ubiva sto niedna muslimanka nigde ne go storela istoto.
Zal mi e  drugare.Nikoj nisto ne ti nametna. Za tebe se e  glupost.Nemozes da bides seriozen covek zatoa. Vo drustvo na seriozni luge mozes da bides 5 min posle ke tresnes nesto vo tvoj stil i ke moras da napustes. Samiot fakt sto si se rodel Nemusliman a sega ne si musliman te  tera da imas negativen stav prema islamot. Kako sto vide jas sekogas povikuvam vo Islam zatoa sto smetam deka treba da se obozava eden edinstven bog. Sto dobivam jas ako ti stanes musliman? Ke mi dades pari? Naprotiv jas  ke bidam toj sto ke ti pomaga i morlano i finansiski i sekako. Posto ti tolku otvoren i pametot otvori go dobro i razmisli sto se  slucuva. Nekogas nestoto e mnogu isparvno ama drugite ke napravat da ispadne golema laga i nevistina.Vide sto napravija so mojata tema za terorizmot. Muhammed ubival,egzekutiral, plackal, se  zdruzel so satanata  i neznam uste  sto. I kako da reagiram jas na ova ? Da go pcujam Isusa (ISa)? Da go navreduvam ,da izmisluvam lagi za ti da reces ova necini. Ne fala na site za toa ama ne.Isus (Isa) e  Allahov pratenik .Praten da gi uci lugeto da veruvaat vo ALLAH da  go obozavaat da  pravat dobri dela da  ljubat dobro i da se cuvaat od zlo, toa e vsusnosr porakata na site Allahovi pratenici. Aj ti razmisi ubavo.....
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 20:42
Pa kolku godini imash 16 ?
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 20:46
A koj vika deka jas ne sum probal Albanka ?

I koj vika deka me muchi ?

Abe ne zboruj svasta... devojceto ke i se sjebe zivotot ... i nikoj nema pravo da ja zaveduva preku MSN so nekakvi slatki love story ...

predelikatno e toa ... eejjj bre toa e sepak maloletnicka
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
xaxaxa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xaxaxa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 20:59
Marija, jas imav drugarka koja odese so musliman godina i nesto...se skara...i ostana etiketirana zasekogas...bas ona so go kaza nindza, kako ke mu objasnis na sledniot...retko koj makedonec hristijanin mozi da pomini preku to...eve i den denes ima problemi so site vrski bas poradi taa pricina...a veke godini pominaa...od tvoite postovi ocigledno si raskrstila deka za sklopuvanje na brak ne idi vo obzir...a na kratki stazi mozis samo da si go zaebis zivotot...pozdrav i se nadevam ova ke ti pomogni...
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 22:01
fakt e deka sekoja sto odela so musliman e teshka glupacha. Shiptarot ke ja otkaci i ke ostane belezana zasekogas. Nikoj nema posle da ja dopre oskvernavena od musliman.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 22:05
Точно така додека другар ми гинекологот од чаир секогаш ги крпи Муслиманките за 50 евра и тие и покрај добриот секс со Христијаните поради нивните родители невини се мажат за муслимани,као никад да не сме пробале муслиманкаLOLLOL
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,242 секунди.