IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - WADSL
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

WADSL

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: WADSL
    Испратена: 07.Ноември.2006 во 01:05

kakvo mislenje imate za ovoj internet bidejki zima golem zamav po drugite gradovi

dudenz
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 15:47
ice dmx dali mislis na Wireless  internetot ???

tuka nema covek sto ne koristi wireless konekcija

site so laptop po hodnici setat i non stop surfat na internet

ne znam kako e u mk, ne sum informirana Question
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2006 во 23:58
Momentalno e najisplatliv bidejki imas 10 giga mesecno za 1286 denari.
Кон врв
Stupor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јули.2006
Локација: Madagascar
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Stupor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2006 во 16:11

Sto e momentno vo MK najdobro? Wadls ili MT  ili kabelski ? Flatrate sto nema, nema, no, dali se isplati poveke wadls i pred se, kakov e internet pristapot kaj niv? kao nekoi velat, deka bile bezvrska, ni signal ni sv signal... zboruvam za skopje

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2006 во 01:28
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Momentalno e najisplatliv bidejki imas 10 giga mesecno za 1286 denari.
   a,shto si zaglaven za dve godini,...toa uopshte ne e vazno,a?!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2006 во 04:26
Momentalno najdobar internet e TELEKABEL!!!!

za 1500den ima neogranicen download i realna konstantna brzina od 125 KBs. Toa e za 30% pobrzo od 1Mbs sto go vetuva Mtnet, a vsustnost e 90kBps. Gi imam i dvete i mozam od iskustvo da vi preporacam, TELEKABEL e zakon!
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
babamulon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babamulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 17:22
WADSL e ziva prevara. Iako na dogovorot pisuva deka go instaliraat za 15 rabotni dena, eve veke 25 rabotni dena kako kas imam sve plateno, a tie nemaat ni pojma do kade se. Decko ne znaeme zosto ne e instaliran dosega, i tolku. Jas ne znam zosto tolku cekanje za 20 minuti rabota. Vistina ponudata e primamliva, ama ako ne ste podgotveni dacekate poveke od mesec dena za da se i blizu da vi instaliraat, ne ide vo mpredvid da razmisluvate za On net. Od druga strana ADSL od Mtnet e preterano skap, ama mene mi go istaliraa za 2 dena otkako prv opat stapiv vo kontakt so niv. WADSL = sh*t.
 A da, a uplatata na parite traese samo 1 den, za nekoe cudo.


Изменето од babamulon - 03.Декември.2006 во 17:25
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 01:26
Da ti kazam pravo od moe iskustvo jas dosega sum relativno zadovolen.Jas go zemav paketot vo Avgust mesec i toa megu prvite i vo dogovorot pisuvase deka ja instaliraat opremata najdocna za sedum dena.Kaj mene dojdoa cetvrtiot den i od togas pa do sega e dobro.Toa sto kaj tebe pisuva 15 dena mislam deka e poradi ogromnata pobaruvacka od strana na korisnicite pa ne uspeale da dojdat kaj tebe ili te zaboravile pa dokumentite gi zaturile vo nekoja fioka megutoa toa ne e opravdanie od nivna strana bidejki tie gi postavile uslovite i bidejki tie gi prekrsile slobodno odi tamu i na povisok ton kazi im deka ke gi kritikuvas javno na site mediumi.Toa uspeva veruvaj mi i mislam deka malku ke gi zaplasis so takva izjava.Vo kraen slucaj ti preostanuva narodniot pravobranitel koj od iskustvo od drugi luge sigurno ke ti izleze vo presret.Pozdrav i srekno od mene.
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 22:00
I uste nesto.Bidejki OnNet imaa problemi so konekcijata na WADSL vo celo Skopje kon site korisnici vo izminatite meseci da kazam deka sprema mene ispadnaa fer bidejki mi odbija odredena suma na pari za prethodnite tri meseci bidejki bese nadminata granicata od 98% kolku sto stoi vo dogovorot odnosno jas imav internet pomalku od 98% vo tekot na mesecot i za taa razlika mi stignaa doma tri fakturi so popust od 450 den.za Septemvri i dvapati po 193den. za Oktomvri i Noemvri.Korektno od nivna strana zar ne.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 14:23
Dosega koristev i se uste go imam adsl od mt net na 2 godini.Gore dole zadovolna sum iako nekogas brzinata e mnogu mala, a znaat isto da imaat i prekini , no sepak, relativno brzo gi resavaat. Ona sto ne mi se dopagja e nivnata nekorektnost vo odnos na zapoznavanjeto na korisnicite navreme. Imeno , dogovorot mi istece mi e sklucen vo oktomvri 2004, adsl instaliran vo noemvri 2004. pred da istece, bev kaj niv, prasav treba li nesto za da se prodolzi ili avtomatski se prodolzuva na sledni 2 godini. Mi rekoa, dokolku ne go prekinete, ne treba nisto.

Vcera mi dojde smetkata za telefon, znaci sega sme dekemvri, vo koja pisuva najdole kako obavestuvanje , deka dogovorot mi istekuva vo oktomvri, pa da se izjasnam pismeno dali sakam da se prodolzi so istiot paket ili nekoj drug i dokolku ne se izjasnam tie ke smetaat deka sum korisnik na adsl na neopredeleno vreme , sto znaci i povisoka pretplata za 400 den. Koga ja prasav operatorkata na 171 zosto takvo oavestuvanje ne e prateno so smetkata koja pristignuva vo septemvri, tuku sega i koja e logikata...ne znaese sto da mi kaze, a koga ja prasav zosto da bidam prefrlena na neopredeleno vreme , mi odgovori , ama nie ne znaeme dali ke sakate, mozebi ke sakate nekoj drug paket. Zar so samoto toa sto ne go prekinav dogovorot ne e jasno deka ostanuvam na toj ist paket.

I sega....nie kako korisnici sto mozeme osven da si gi podmirime smetkite poradi necie nekorektno rabotenje.

Razmisluvam da go raskinam toj dogovor i da stavam WADSL, ponudata e primamliva, no ne poznavam nikogo koj go koristi. Vo on net mi rekoa deka e stabilna konekcijata i garantiraat 98% internet vo mesecot , dokolku ne se ispolni odbivaat od cenata sto i ovde go procitav. I mene mi rekoa deka za 15 dena montiraat no imaat golema pobaruvacka i ne mozat da postignat...

Audiofil ako sakas da mi objasnis kolku navistina si zadovolen od konekcijata, stabilnosta, i kolkavi se obicno tie prekini koga nema internet?
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 16:38
Zavisi.Na primer vo mesec septemvri OnNet imaa globalen problem vo celo Skopje taka sto internet nemase so saati.Kaj mene nemase internet 3 do 4 dena.Plus problem kaj mene e vo toa sto jas sum konektiran na baznata stanica vo selo Glumovo a i sama znaes kolku e stabilna strujata vo nekoi sela.Zatoa mene mi odbija 450 den. od smetkata.Mislam deka toj problem sega go nema.Podocna kaj mene se pojavi problem vo samiot priemnik odnosno vo Canopy Motorolata bidejki od centralata zaklucija deka ne bil ispraven bidejki vo Mesec Noemvri nemav internet pola den a istiot problem go imav i pred edna nedela koga nemav internet celi 8 saati. Informirana e ekipata za intervencii koja nonstop e na teren da dojde kaj mene i da go smeni priemnikot bidejki ocigledno e deka ne e ispraven.Se uste gi cekam, a koga ke dojdat gospod znae.Najbitno e deka jas ne plakam internet za tie izgubeni saati.Ako sakas mozam da ti gi pokazam faturite deka sum platil pomalku.Za toa nema problem,lugeto izlegoa korektni.Zatoa i imaat tolkava pobaruvacka za razlika od MtNet koi se gadovi i koi samo gledaat da te izvisat.Da napomenam deka OnNet ima limit od 14,4 saati na prekini vo tekot na celiot mesec kolku sto iznesuvaat tie 98% bidejki konekcijata e bezicna.Kabel si e kabel megutoa vo denesni uslovi na pazarot veruvaj mi sega za sega ovoj paket e najisplatliv.Za brzinata da kazam deka varira i koga e preoptereten se spusta i do 192,ova e za otvaranje na stranici megutoa toa kratko trae pa potoa pak se kacuva do 512.Nekogas e i pogolema.Brzinata na download e nekade 60 do 62k vo sekunda i vo 99% e stabilna.Drugo ne znam sto da ti kazam,tvoe e da si odlucis.Mnogu mnogu izbor nemas no koga jas bi biral sega paket povtorno bi se odlucil za OnNet.Pozdrav.

Изменето од Audiofil - 15.Декември.2006 во 16:40
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2006 во 02:07
ADSL na MT net e tapa. Imas eden mega bit i tie 512 mega gi trosis za 68 minuti surfanje. I posle e izgor. Najbolji e telekabal ako si Centar ili Novo lisice, a ako ne WADSL. Jas imam WADSL vekje 3 meseci i zadovolen sum. Brzinata varira od 450-500kbps a download odi so 40-50 pa nekad i 60kbps sto e zadovolitenlo za moite potrebi. E sea 10 giga se malce..... ama toa e nema drug izbor kje cekame da vleze vtor fiksen operator i da ponudi nekoja asalna ponuda so neogranicen download i jaka brzinaWink
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 22:22
WADSL користам дома, и нема што повеќе да додадам од другите што погоре напишаа!!! Стабилен е 98 %, брз и доволни ми се 10 гига, зашто само МП3 симнувам од дома, зашто на работа сум по 10-12 саати дневно, и таму имам нон стоп интернет, а тој е со брзина од 2,5 мегабити!!! 512 во според со него е како фичо и ферари!!! Екстра брзо, нема што!!! Само е малку солено!!! 9000 денари е месечно!!! Ама имаме потреба од брз нет, зашто на една конекција одат и до 12 компјутери!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 02:14
zasega e najdobra opcija jas imam eve skoro 3 meseci i zadovolen sum ,ali za priklucok se ceka epten mnogu eden komsi tuka eve uste ceka a pomina mesec i pol samo go akaat drugata nedela,valjda se preokupirani po sk
dudenz
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.