Испечати | Затвори го прозорот

WADSL

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: Интернет
Опис на форумот: Интересни сајтови, интернет пристап...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=5542
Датум на принтање: 26.Септември.2024 во 06:37
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: WADSL
Постирано од: ice_dmx
Наслов: WADSL
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 01:05

kakvo mislenje imate za ovoj internet bidejki zima golem zamav po drugite gradovi



-------------
dudenz



Коментари:
Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 15:47
ice dmx dali mislis na Wireless  internetot ???

tuka nema covek sto ne koristi wireless konekcija

site so laptop po hodnici setat i non stop surfat na internet

ne znam kako e u mk, ne sum informirana Question


-------------


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 10.Ноември.2006 во 23:58
Momentalno e najisplatliv bidejki imas 10 giga mesecno za 1286 denari.


Постирано од: Stupor
Датум на внесување: 15.Ноември.2006 во 16:11

Sto e momentno vo MK najdobro? Wadls ili MT  ili kabelski ? Flatrate sto nema, nema, no, dali se isplati poveke wadls i pred se, kakov e internet pristapot kaj niv? kao nekoi velat, deka bile bezvrska, ni signal ni sv signal... zboruvam za skopje



Постирано од: brza
Датум на внесување: 26.Ноември.2006 во 01:28
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Momentalno e najisplatliv bidejki imas 10 giga mesecno za 1286 denari.
   a,shto si zaglaven za dve godini,...toa uopshte ne e vazno,a?!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 26.Ноември.2006 во 04:26
Momentalno najdobar internet e TELEKABEL!!!!

za 1500den ima neogranicen download i realna konstantna brzina od 125 KBs. Toa e za 30% pobrzo od 1Mbs sto go vetuva Mtnet, a vsustnost e 90kBps. Gi imam i dvete i mozam od iskustvo da vi preporacam, TELEKABEL e zakon!


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: babamulon
Датум на внесување: 03.Декември.2006 во 17:22
WADSL e ziva prevara. Iako na dogovorot pisuva deka go instaliraat za 15 rabotni dena, eve veke 25 rabotni dena kako kas imam sve plateno, a tie nemaat ni pojma do kade se. Decko ne znaeme zosto ne e instaliran dosega, i tolku. Jas ne znam zosto tolku cekanje za 20 minuti rabota. Vistina ponudata e primamliva, ama ako ne ste podgotveni dacekate poveke od mesec dena za da se i blizu da vi instaliraat, ne ide vo mpredvid da razmisluvate za On net. Od druga strana ADSL od Mtnet e preterano skap, ama mene mi go istaliraa za 2 dena otkako prv opat stapiv vo kontakt so niv. WADSL = sh*t.
 A da, a uplatata na parite traese samo 1 den, za nekoe cudo.


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 05.Декември.2006 во 01:26
Da ti kazam pravo od moe iskustvo jas dosega sum relativno zadovolen.Jas go zemav paketot vo Avgust mesec i toa megu prvite i vo dogovorot pisuvase deka ja instaliraat opremata najdocna za sedum dena.Kaj mene dojdoa cetvrtiot den i od togas pa do sega e dobro.Toa sto kaj tebe pisuva 15 dena mislam deka e poradi ogromnata pobaruvacka od strana na korisnicite pa ne uspeale da dojdat kaj tebe ili te zaboravile pa dokumentite gi zaturile vo nekoja fioka megutoa toa ne e opravdanie od nivna strana bidejki tie gi postavile uslovite i bidejki tie gi prekrsile slobodno odi tamu i na povisok ton kazi im deka ke gi kritikuvas javno na site mediumi.Toa uspeva veruvaj mi i mislam deka malku ke gi zaplasis so takva izjava.Vo kraen slucaj ti preostanuva narodniot pravobranitel koj od iskustvo od drugi luge sigurno ke ti izleze vo presret.Pozdrav i srekno od mene.


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 22:00
I uste nesto.Bidejki OnNet imaa problemi so konekcijata na WADSL vo celo Skopje kon site korisnici vo izminatite meseci da kazam deka sprema mene ispadnaa fer bidejki mi odbija odredena suma na pari za prethodnite tri meseci bidejki bese nadminata granicata od 98% kolku sto stoi vo dogovorot odnosno jas imav internet pomalku od 98% vo tekot na mesecot i za taa razlika mi stignaa doma tri fakturi so popust od 450 den.za Septemvri i dvapati po 193den. za Oktomvri i Noemvri.Korektno od nivna strana zar ne.


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 14.Декември.2006 во 14:23
Dosega koristev i se uste go imam adsl od mt net na 2 godini.Gore dole zadovolna sum iako nekogas brzinata e mnogu mala, a znaat isto da imaat i prekini , no sepak, relativno brzo gi resavaat. Ona sto ne mi se dopagja e nivnata nekorektnost vo odnos na zapoznavanjeto na korisnicite navreme. Imeno , dogovorot mi istece mi e sklucen vo oktomvri 2004, adsl instaliran vo noemvri 2004. pred da istece, bev kaj niv, prasav treba li nesto za da se prodolzi ili avtomatski se prodolzuva na sledni 2 godini. Mi rekoa, dokolku ne go prekinete, ne treba nisto.

Vcera mi dojde smetkata za telefon, znaci sega sme dekemvri, vo koja pisuva najdole kako obavestuvanje , deka dogovorot mi istekuva vo oktomvri, pa da se izjasnam pismeno dali sakam da se prodolzi so istiot paket ili nekoj drug i dokolku ne se izjasnam tie ke smetaat deka sum korisnik na adsl na neopredeleno vreme , sto znaci i povisoka pretplata za 400 den. Koga ja prasav operatorkata na 171 zosto takvo oavestuvanje ne e prateno so smetkata koja pristignuva vo septemvri, tuku sega i koja e logikata...ne znaese sto da mi kaze, a koga ja prasav zosto da bidam prefrlena na neopredeleno vreme , mi odgovori , ama nie ne znaeme dali ke sakate, mozebi ke sakate nekoj drug paket. Zar so samoto toa sto ne go prekinav dogovorot ne e jasno deka ostanuvam na toj ist paket.

I sega....nie kako korisnici sto mozeme osven da si gi podmirime smetkite poradi necie nekorektno rabotenje.

Razmisluvam da go raskinam toj dogovor i da stavam WADSL, ponudata e primamliva, no ne poznavam nikogo koj go koristi. Vo on net mi rekoa deka e stabilna konekcijata i garantiraat 98% internet vo mesecot , dokolku ne se ispolni odbivaat od cenata sto i ovde go procitav. I mene mi rekoa deka za 15 dena montiraat no imaat golema pobaruvacka i ne mozat da postignat...

Audiofil ako sakas da mi objasnis kolku navistina si zadovolen od konekcijata, stabilnosta, i kolkavi se obicno tie prekini koga nema internet?


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 16:38
Zavisi.Na primer vo mesec septemvri OnNet imaa globalen problem vo celo Skopje taka sto internet nemase so saati.Kaj mene nemase internet 3 do 4 dena.Plus problem kaj mene e vo toa sto jas sum konektiran na baznata stanica vo selo Glumovo a i sama znaes kolku e stabilna strujata vo nekoi sela.Zatoa mene mi odbija 450 den. od smetkata.Mislam deka toj problem sega go nema.Podocna kaj mene se pojavi problem vo samiot priemnik odnosno vo Canopy Motorolata bidejki od centralata zaklucija deka ne bil ispraven bidejki vo Mesec Noemvri nemav internet pola den a istiot problem go imav i pred edna nedela koga nemav internet celi 8 saati. Informirana e ekipata za intervencii koja nonstop e na teren da dojde kaj mene i da go smeni priemnikot bidejki ocigledno e deka ne e ispraven.Se uste gi cekam, a koga ke dojdat gospod znae.Najbitno e deka jas ne plakam internet za tie izgubeni saati.Ako sakas mozam da ti gi pokazam faturite deka sum platil pomalku.Za toa nema problem,lugeto izlegoa korektni.Zatoa i imaat tolkava pobaruvacka za razlika od MtNet koi se gadovi i koi samo gledaat da te izvisat.Da napomenam deka OnNet ima limit od 14,4 saati na prekini vo tekot na celiot mesec kolku sto iznesuvaat tie 98% bidejki konekcijata e bezicna.Kabel si e kabel megutoa vo denesni uslovi na pazarot veruvaj mi sega za sega ovoj paket e najisplatliv.Za brzinata da kazam deka varira i koga e preoptereten se spusta i do 192,ova e za otvaranje na stranici megutoa toa kratko trae pa potoa pak se kacuva do 512.Nekogas e i pogolema.Brzinata na download e nekade 60 do 62k vo sekunda i vo 99% e stabilna.Drugo ne znam sto da ti kazam,tvoe e da si odlucis.Mnogu mnogu izbor nemas no koga jas bi biral sega paket povtorno bi se odlucil za OnNet.Pozdrav.


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 17.Декември.2006 во 02:07
ADSL na MT net e tapa. Imas eden mega bit i tie 512 mega gi trosis za 68 minuti surfanje. I posle e izgor. Najbolji e telekabal ako si Centar ili Novo lisice, a ako ne WADSL. Jas imam WADSL vekje 3 meseci i zadovolen sum. Brzinata varira od 450-500kbps a download odi so 40-50 pa nekad i 60kbps sto e zadovolitenlo za moite potrebi. E sea 10 giga se malce..... ama toa e nema drug izbor kje cekame da vleze vtor fiksen operator i da ponudi nekoja asalna ponuda so neogranicen download i jaka brzinaWink

-------------


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 18.Декември.2006 во 22:22
WADSL користам дома, и нема што повеќе да додадам од другите што погоре напишаа!!! Стабилен е 98 %, брз и доволни ми се 10 гига, зашто само МП3 симнувам од дома, зашто на работа сум по 10-12 саати дневно, и таму имам нон стоп интернет, а тој е со брзина од 2,5 мегабити!!! 512 во според со него е како фичо и ферари!!! Екстра брзо, нема што!!! Само е малку солено!!! 9000 денари е месечно!!! Ама имаме потреба од брз нет, зашто на една конекција одат и до 12 компјутери!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: ice_dmx
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 02:14
zasega e najdobra opcija jas imam eve skoro 3 meseci i zadovolen sum ,ali za priklucok se ceka epten mnogu eden komsi tuka eve uste ceka a pomina mesec i pol samo go akaat drugata nedela,valjda se preokupirani po sk

-------------
dudenz


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 17:33
Jas sum na kablovska ama da vi kazam sto mu se sluci na moj prijatel so ADSL.. pred 1-2 meseci se ukluci mislam..koga bese taa akcijata eden mesec besplatno....i dobro se bese ok.. koga pochna drugiot mesec da teche,toj si otvori na internet da vidi kolku ima potrosheno za 3 dena za da znae priblizno kako ke plaka.samo sto  vide smetka 3000 evra,da,da 3000 iljadi evraOuchchovekot ne padna vo nesvest tuku vednash barashe raskinuvanje na dogovor i chekashe da mu dojde smetkata da gi    tuzi ...od tamu dobi odgovor deka ne ja smenil shifrata odma i mu vlegle hakeri...e dobro sega se na sud,ama mene ne mi e jasno kako moze 3000 evra....toa se pari ne e igrachkaOuchi toa za 3 denaConfused

-------------


Постирано од: ice_dmx
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 18:07
hmm cudno toa e mnogu bar za tie tri dena kolku i da siminjas i da kisnes na net nema tolku da se potrosi Confused

-------------
dudenz


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 18:25
pa i toj go veli toa...toa e nevideno nesto...jas prvim mislev me zeza amakoga mi pokaza smetka i mene mi se zamati....od  tamu od direkcija mu rekle bidejke ne ja smenil vednas sifrata mu se priklucuvale na negov broj,demek vinata bila negovaConfused

-------------


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 20.Јануари.2007 во 02:35

и јас го користам не е кој зане што брзината ама задоволувачки е ...го препорачувам како добра варијанта..каде каде поисплатлива од крвопијците на МТ



Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 13.Февруари.2007 во 13:12
Originally posted by beleg beleg напиша:

Jas sum na kablovska ama da vi kazam sto mu se sluci na moj prijatel so ADSL.. pred 1-2 meseci se ukluci mislam..koga bese taa akcijata eden mesec besplatno....i dobro se bese ok.. koga pochna drugiot mesec da teche,toj si otvori na internet da vidi kolku ima potrosheno za 3 dena za da znae priblizno kako ke plaka.samo sto  vide smetka 3000 evra,da,da 3000 iljadi evraOuchchovekot ne padna vo nesvest tuku vednash barashe raskinuvanje na dogovor i chekashe da mu dojde smetkata da gi    tuzi ...od tamu dobi odgovor deka ne ja smenil shifrata odma i mu vlegle hakeri...e dobro sega se na sud,ama mene ne mi e jasno kako moze 3000 evra....toa se pari ne e igrachkaOuchi toa za 3 denaConfused
 
mene ne mi zimaat po 3000e ama mi karadat  Mb Angry  Angry
 
Odma ke go raskinam dogovorot! I koga otidov da ja plakam smetkata mi kazaa deka ne sum ja smenila lozinkata, glposti.....DeadDeadDead
 
Samo izgovori za kradenje navogjaat ,breee monopol , ali na wadsl ke s stavam aj vajkad e boljiConfused


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: samsung
Датум на внесување: 20.Февруари.2007 во 18:41
Ist slucaj i so mene kako prijatelot na beleg. Do sega imam 2000 evra da placam...ima li nekoj nekoe iskustvo, kako da se reagira, sto da se pravi...
baram pomos...


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 20.Февруари.2007 во 19:15
Mojot prijatel veli deka ako izgubi na sud ke ja odnese smetkata na on net da ja iskoristat kako reklama na tabloidite niz gradot...Demek eve go naevtiniot ADSL-3000 evraWinkA od on net da mu ja platat smetkata...shto znachi ako go izgubish sporot ili pred da go zapochnesh rasprashajse da ja otstapish kako reklamen materijal na konk*rencijata na Telekom...neznam drugo sto da ti kazam,ke ti pratam mail od mojot prijatel pa videte sto mozete da napravite....

-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 23.Февруари.2007 во 13:40
pa wadsl ne e los sea se podobri od prvo koga go imav mnogu cesto mi pagjase konekcijata ama sega e okWink

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: angelmk
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 07:11
конекцијата е горе -доле стабилна,ама 10 гб ми се малку ама шо да се праи овоа беше најисплатлива понуда.dial up ми иде на нерви ама...

-------------
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 10:33
ja od prvo mislev deka ke bidat dosta 10 gb ama izgleda ne e taka...

eve uste 2 dena ima od mesecov ja imam uste 200 mb transfer i toa ne sum simnuval nekoj golemi raboti kako filmovi igir i takvi stvari


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 11:47
Pa odma lettat gigabajtite, za megabajti ne pravam muabet Smile dosega najgolem transfer sto go imame napraveno so uste 5 luge bese 5 TB Big%20smile



-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: ice_dmx
Датум на внесување: 27.Февруари.2007 во 03:29
ajde naskoro ke ima pokacuvanje na paketite na 15 giga

-------------
dudenz


Постирано од: Sulltan Murad
Датум на внесување: 07.Март.2007 во 03:29
abe batka so user name imase da ne sum go koristel jas tvojot user name hhaahhahah pravev otprilika po 10 gb dnevno filmovi i gi presnimuvav vo DVDLOLLOLLOL

-------------


Постирано од: ErVoRuLeZ
Датум на внесување: 13.Април.2007 во 16:47
WADSL TOP INTERNET :) Dosta sum zadovolen od strana na on net wadsl... go imam 3 meseci internetot... samo na pocetok mi pagjashe no sega ne... ponekoash varira brzinata... inache maximum download speed kaj mene e 62 kb /s . No se prashuvam dali vo brzo vreme bi imalo nekoj ubrzuvanja na downloadot ? brzinata... dokolku nekoj znae nekoj informacii pishete. Pozdrav


-------------
www.badijala.com Најдобриот македонски warez форум!


Постирано од: ljupce_piroman
Датум на внесување: 15.Април.2007 во 16:36
Originally posted by babamulon babamulon напиша:

WADSL e ziva prevara. Iako na dogovorot pisuva deka go instaliraat za 15 rabotni dena, eve veke 25 rabotni dena kako kas imam sve plateno, a tie nemaat ni pojma do kade se. Decko ne znaeme zosto ne e instaliran dosega, i tolku. Jas ne znam zosto tolku cekanje za 20 minuti rabota. Vistina ponudata e primamliva, ama ako ne ste podgotveni dacekate poveke od mesec dena za da se i blizu da vi instaliraat, ne ide vo mpredvid da razmisluvate za On net. Od druga strana ADSL od Mtnet e preterano skap, ama mene mi go istaliraa za 2 dena otkako prv opat stapiv vo kontakt so niv. WADSL = sh*t.
 A da, a uplatata na parite traese samo 1 den, za nekoe cudo.
jas vi go preporacuvam WADSL bidejki e zakon 10 GB za koristenje brzina od 512 kbps a odtako ke gi istrosis GIGOVITE imas neogranicen samo so namalena brzinaSleepySleepySleepySleepySleepy


-------------
http://profile.xfire.com/ljupcegorgiev">


Постирано од: Ефто
Датум на внесување: 16.Април.2007 во 08:32
Originally posted by ljupce_piroman ljupce_piroman напиша:

jas vi go preporacuvam WADSL bidejki e zakon 10 GB za koristenje brzina od 512 kbps a odtako ke gi istrosis GIGOVITE imas neogranicen samo so namalena brzinaSleepySleepySleepySleepySleepy
 
Mislam deka WADSL namaluvaat brzina na 32 kb/s dodeka ADSL na 64 kb/s


Постирано од: dras
Датум на внесување: 22.Април.2007 во 18:37
Internet konekcijata vo Makedonija sekako deka e problematicna, itoa pred se poradi monopolot koj go drzat odredeni kompanii. Sporedeno WADSL ADSL sekako deka sega za sega ako se gleda brzinata na novite paketi Telekom sekako ima podobra brzina vo Ofis i profesionalnite paketi medjutoa cenata e paprena i za individualci pa makar i da rabotat nelegalni raboti delenje na vrskata e skapo.WADSL sega za sega nekako go odrzuva obecanoto ( go koristam cca 2meseci a ADSL ofis paket edna godina) no izgleda deka se zavisi od baznite stanici na on.net, zboruvam za vnatresnosta, za Skopje ne sum zapoznaen, sto se odnesuva do cekanjeto i tehnickata podrska mislam deka tuka sekako deka imaat pogolem problem i preporacuvam ako sakate da imate WADSL od ot.net bi trebalo da im povece dosadjate inace od rabotata nisto. Sekako deka on net bi trebalo i nesto da poraboti na unapreduvanje na paketot bidejki dogovorot od 24 meseci e mnogu vreme. So novata preraspredelba na frekfencii za internet konekcija sekako deka  ce se smeni nesto na ovie prostori i verojatno za 5-6 meseci ce ima pogolem izbor..... sekako mora da pocekame. Po mene ako se zanemari problemot so priklucocite sekako za individualno koristenje prednost ima sega za sega WADSL na on net.


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 22.Април.2007 во 19:46
Abe se znae ADSL si e zakon i tocka  . . . LOLLOLLOL

-------------
STRUGA


Постирано од: ErVoRuLeZ
Датум на внесување: 24.Април.2007 во 20:23
Edno Prasanje Za WADSL On Net - Dali Sekoj Den Vi Varira Brzinata Ili Ne ? Pozdrav.


-------------
www.badijala.com Најдобриот македонски warez форум!


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 20.Мај.2007 во 18:22
Originally posted by beleg beleg напиша:

Jas sum na kablovska ama da vi kazam sto mu se sluci na moj prijatel so ADSL.. pred 1-2 meseci se ukluci mislam..koga bese taa akcijata eden mesec besplatno....i dobro se bese ok.. koga pochna drugiot mesec da teche,toj si otvori na internet da vidi kolku ima potrosheno za 3 dena za da znae priblizno kako ke plaka.samo sto  vide smetka 3000 evra,da,da 3000 iljadi evraOuchchovekot ne padna vo nesvest tuku vednash barashe raskinuvanje na dogovor i chekashe da mu dojde smetkata da gi    tuzi ...od tamu dobi odgovor deka ne ja smenil shifrata odma i mu vlegle hakeri...e dobro sega se na sud,ama mene ne mi e jasno kako moze 3000 evra....toa se pari ne e igrachkaOuchi toa za 3 denaConfused



Da nevidev so svoi ochi nemashe da veruvamTonguemu ja odobrija zalbata i ne treba da plati nishto...abe vo ovaa drzava nekogash i red imaLOLLOLLOLLOLstvarnoTongue..znachi nekogash chovek ako znae deka sto posto e vo pravo treba da se zali vednashWink


-------------


Постирано од: MorbidPagan
Датум на внесување: 27.Мај.2007 во 08:06
Originally posted by ErVoRuLeZ ErVoRuLeZ напиша:

Edno Prasanje Za WADSL On Net - Dali Sekoj Den Vi Varira Brzinata Ili Ne ? Pozdrav.


Не. Smile


Постирано од: skandi005
Датум на внесување: 14.Јуни.2007 во 10:13
imam wadsl internet i dva kompjuteri mrezno povrzani preku switch dajte ve molam nekoj neka mi kaze kako da mi proraboti internetot i na drugiot kompjuter,jas neso so znam probuvav no nikako ne mi uspeva a ovi od on net ne kazuvaat
Ve molam za odgovor
skandi005@yahoo.com


Постирано од: Ateist
Датум на внесување: 23.Јуни.2007 во 02:06
Povrzuvanjeto e mnogu lesno. samo prvo kazi dali imas staveno IP adresi i dali kompjuterite gi gledas preku mreza


Постирано од: HaKeRcE
Датум на внесување: 26.Јули.2007 во 11:25
абе WADSL е најбољи моментално.Мт.нет  sh*t!..ти се молам каков е тој пакет од 512 МБ...па немоеш ни мп3 да симнеш + сурфање одма отидоа тие 512 МБ.И што? После ќе стигнеш до 1 ГБ, па до 2, па до 3. И после сметка изгор.3000 Денари. А вака со WADSL мирно спиеш.Знаеш дека повеќе од 1290 не можеш да платиш.Си имаш 10 ГБ и после ти ја намалуваат на 32/32 кбпс. Јес да е спор после ама пак шо.Најбољи е WADSL!


Постирано од: ErVoRuLeZ
Датум на внесување: 29.Јули.2007 во 00:31
zatoa imash povekje paketi na mt net.. ne e samo toj so 512 mb... ima razni paketi.. off net e najsranje internet vo makedonija! mt net e momentalno najbolji internet provajder vo makedonija! 

-------------
www.badijala.com Најдобриот македонски warez форум!


Постирано од: minimax
Датум на внесување: 29.Јули.2007 во 16:31
Originally posted by ErVoRuLeZ ErVoRuLeZ напиша:

zatoa imash povekje paketi na mt net.. ne e samo toj so 512 mb... ima razni paketi.. off net e najsranje internet vo makedonija! mt net e momentalno najbolji internet provajder vo makedonija! 

Da be!  imas imas i pogolemi paketi na pr. MaxADSL Plus 10Gb ama ne 1200 den kako OnNet tuku:
 Месечен надомест 2938 ден. со ДДВ ili okolu 50 evra poskapo nema vo cel svet. Probaj da najdes poskapa ponuda bilo kade vo svetot, jas barav ama ne najdov


Постирано од: minimax
Датум на внесување: 29.Јули.2007 во 16:48
I uste nesto ne mi e jasno koj idiot go smisli paketot
Брзина на пристап (download/upload)                    512/128 Kbps
Вклучен сообраќај месечно (download + upload)   512 MB
So ovaa brzina 512Mb se simnuvaat za 3-4 saata i posle uste 30 dena i 20 casa, stikliraj Work Offline i evociraj spomeniсреќа


Постирано од: ErVoRuLeZ
Датум на внесување: 30.Јули.2007 во 01:00
da.. no max adsl plus 10 gb .. site klienti odbiraat napravi sam.. koj so ddv mu doagja 2112 mkd mesecno ... ne e mn poskapo od on net.. barem za tie pari dobivash 2 Mb/s + 100 % postabilna konekcija od off net.. i + ne varira brzinata kako na on net po celi denovi.. i samo reconnect ili guvenje signal kako connecting thought wan miniport.... i drugi sranja.. e mt net poskap... ali toa sho go plakjash barem go dobivash!.. a toj paket so 512 mb.. ima kapace za ostvaruvanje soobrakjaj 3 gb.. maximum toa zna4i maximum pari + za mb kje ti zema do 3 gb.. povekje ne.. ako nadminesh 3 gb.. te prefrlaat na dial up... zatoa on net ili off net ne mozhe da se ramni so mt net ... 

-------------
www.badijala.com Најдобриот македонски warez форум!



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk