IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - WADSL
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

WADSL

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
ljupce_piroman Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Локација: Zambia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljupce_piroman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2007 во 16:36
Originally posted by babamulon babamulon напиша:

WADSL e ziva prevara. Iako na dogovorot pisuva deka go instaliraat za 15 rabotni dena, eve veke 25 rabotni dena kako kas imam sve plateno, a tie nemaat ni pojma do kade se. Decko ne znaeme zosto ne e instaliran dosega, i tolku. Jas ne znam zosto tolku cekanje za 20 minuti rabota. Vistina ponudata e primamliva, ama ako ne ste podgotveni dacekate poveke od mesec dena za da se i blizu da vi instaliraat, ne ide vo mpredvid da razmisluvate za On net. Od druga strana ADSL od Mtnet e preterano skap, ama mene mi go istaliraa za 2 dena otkako prv opat stapiv vo kontakt so niv. WADSL = sh*t.
 A da, a uplatata na parite traese samo 1 den, za nekoe cudo.
jas vi go preporacuvam WADSL bidejki e zakon 10 GB za koristenje brzina od 512 kbps a odtako ke gi istrosis GIGOVITE imas neogranicen samo so namalena brzinaSleepySleepySleepySleepySleepy
Кон врв
Ефто Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ефто Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2007 во 08:32
Originally posted by ljupce_piroman ljupce_piroman напиша:

jas vi go preporacuvam WADSL bidejki e zakon 10 GB za koristenje brzina od 512 kbps a odtako ke gi istrosis GIGOVITE imas neogranicen samo so namalena brzinaSleepySleepySleepySleepySleepy
 
Mislam deka WADSL namaluvaat brzina na 32 kb/s dodeka ADSL na 64 kb/s
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2007 во 18:37
Internet konekcijata vo Makedonija sekako deka e problematicna, itoa pred se poradi monopolot koj go drzat odredeni kompanii. Sporedeno WADSL ADSL sekako deka sega za sega ako se gleda brzinata na novite paketi Telekom sekako ima podobra brzina vo Ofis i profesionalnite paketi medjutoa cenata e paprena i za individualci pa makar i da rabotat nelegalni raboti delenje na vrskata e skapo.WADSL sega za sega nekako go odrzuva obecanoto ( go koristam cca 2meseci a ADSL ofis paket edna godina) no izgleda deka se zavisi od baznite stanici na on.net, zboruvam za vnatresnosta, za Skopje ne sum zapoznaen, sto se odnesuva do cekanjeto i tehnickata podrska mislam deka tuka sekako deka imaat pogolem problem i preporacuvam ako sakate da imate WADSL od ot.net bi trebalo da im povece dosadjate inace od rabotata nisto. Sekako deka on net bi trebalo i nesto da poraboti na unapreduvanje na paketot bidejki dogovorot od 24 meseci e mnogu vreme. So novata preraspredelba na frekfencii za internet konekcija sekako deka  ce se smeni nesto na ovie prostori i verojatno za 5-6 meseci ce ima pogolem izbor..... sekako mora da pocekame. Po mene ako se zanemari problemot so priklucocite sekako za individualno koristenje prednost ima sega za sega WADSL na on net.
Кон врв
tuturutka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tuturutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2007 во 19:46
Abe se znae ADSL si e zakon i tocka  . . . LOLLOLLOL
STRUGA
Кон врв
ErVoRuLeZ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ErVoRuLeZ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2007 во 20:23
Edno Prasanje Za WADSL On Net - Dali Sekoj Den Vi Varira Brzinata Ili Ne ? Pozdrav.
www.badijala.com Најдобриот македонски warez форум!
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2007 во 18:22
Originally posted by beleg beleg напиша:

Jas sum na kablovska ama da vi kazam sto mu se sluci na moj prijatel so ADSL.. pred 1-2 meseci se ukluci mislam..koga bese taa akcijata eden mesec besplatno....i dobro se bese ok.. koga pochna drugiot mesec da teche,toj si otvori na internet da vidi kolku ima potrosheno za 3 dena za da znae priblizno kako ke plaka.samo sto  vide smetka 3000 evra,da,da 3000 iljadi evraOuchchovekot ne padna vo nesvest tuku vednash barashe raskinuvanje na dogovor i chekashe da mu dojde smetkata da gi    tuzi ...od tamu dobi odgovor deka ne ja smenil shifrata odma i mu vlegle hakeri...e dobro sega se na sud,ama mene ne mi e jasno kako moze 3000 evra....toa se pari ne e igrachkaOuchi toa za 3 denaConfused



Da nevidev so svoi ochi nemashe da veruvamTonguemu ja odobrija zalbata i ne treba da plati nishto...abe vo ovaa drzava nekogash i red imaLOLLOLLOLLOLstvarnoTongue..znachi nekogash chovek ako znae deka sto posto e vo pravo treba da se zali vednashWink
Кон врв
MorbidPagan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MorbidPagan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2007 во 08:06
Originally posted by ErVoRuLeZ ErVoRuLeZ напиша:

Edno Prasanje Za WADSL On Net - Dali Sekoj Den Vi Varira Brzinata Ili Ne ? Pozdrav.


Не. Smile
Кон врв
skandi005 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skandi005 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 10:13
imam wadsl internet i dva kompjuteri mrezno povrzani preku switch dajte ve molam nekoj neka mi kaze kako da mi proraboti internetot i na drugiot kompjuter,jas neso so znam probuvav no nikako ne mi uspeva a ovi od on net ne kazuvaat
Ve molam za odgovor
skandi005@yahoo.com
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 02:06
Povrzuvanjeto e mnogu lesno. samo prvo kazi dali imas staveno IP adresi i dali kompjuterite gi gledas preku mreza
Кон врв
HaKeRcE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HaKeRcE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 11:25
абе WADSL е најбољи моментално.Мт.нет  sh*t!..ти се молам каков е тој пакет од 512 МБ...па немоеш ни мп3 да симнеш + сурфање одма отидоа тие 512 МБ.И што? После ќе стигнеш до 1 ГБ, па до 2, па до 3. И после сметка изгор.3000 Денари. А вака со WADSL мирно спиеш.Знаеш дека повеќе од 1290 не можеш да платиш.Си имаш 10 ГБ и после ти ја намалуваат на 32/32 кбпс. Јес да е спор после ама пак шо.Најбољи е WADSL!
Кон врв
ErVoRuLeZ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ErVoRuLeZ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2007 во 00:31
zatoa imash povekje paketi na mt net.. ne e samo toj so 512 mb... ima razni paketi.. off net e najsranje internet vo makedonija! mt net e momentalno najbolji internet provajder vo makedonija! 
www.badijala.com Најдобриот македонски warez форум!
Кон врв
minimax Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај minimax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2007 во 16:31
Originally posted by ErVoRuLeZ ErVoRuLeZ напиша:

zatoa imash povekje paketi na mt net.. ne e samo toj so 512 mb... ima razni paketi.. off net e najsranje internet vo makedonija! mt net e momentalno najbolji internet provajder vo makedonija! 

Da be!  imas imas i pogolemi paketi na pr. MaxADSL Plus 10Gb ama ne 1200 den kako OnNet tuku:
 Месечен надомест 2938 ден. со ДДВ ili okolu 50 evra poskapo nema vo cel svet. Probaj da najdes poskapa ponuda bilo kade vo svetot, jas barav ama ne najdov
Кон врв
minimax Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај minimax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2007 во 16:48
I uste nesto ne mi e jasno koj idiot go smisli paketot
Брзина на пристап (download/upload)                    512/128 Kbps
Вклучен сообраќај месечно (download + upload)   512 MB
So ovaa brzina 512Mb se simnuvaat za 3-4 saata i posle uste 30 dena i 20 casa, stikliraj Work Offline i evociraj spomeniсреќа
Кон врв
ErVoRuLeZ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ErVoRuLeZ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 01:00
da.. no max adsl plus 10 gb .. site klienti odbiraat napravi sam.. koj so ddv mu doagja 2112 mkd mesecno ... ne e mn poskapo od on net.. barem za tie pari dobivash 2 Mb/s + 100 % postabilna konekcija od off net.. i + ne varira brzinata kako na on net po celi denovi.. i samo reconnect ili guvenje signal kako connecting thought wan miniport.... i drugi sranja.. e mt net poskap... ali toa sho go plakjash barem go dobivash!.. a toj paket so 512 mb.. ima kapace za ostvaruvanje soobrakjaj 3 gb.. maximum toa zna4i maximum pari + za mb kje ti zema do 3 gb.. povekje ne.. ako nadminesh 3 gb.. te prefrlaat na dial up... zatoa on net ili off net ne mozhe da se ramni so mt net ... 
www.badijala.com Најдобриот македонски warez форум!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.