IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - 5 причини за раскинување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

5 причини за раскинување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
Автор
Порака
Alma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 23:05
Originally posted by UK25 UK25 напиша:

Cek ....a kako vie voopsto vleguvate vo vrska so lugje od gorenavedenite... toj del nekoj da mi go objasnese?
 
jas napustam ... hmmm
 
 

 
  e pa zatoa vikaat ljubovta e slepa
Кон врв
UK25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2006
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UK25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 23:36
am za da nekoj odednash pocne da te srami vo javnost, da e dosaden, da e ljubomen/a, da te gushi i zamara so gluposti....treba nekoj jak zemjotres da drmne i od covek koj ne bil takov da go stvori takov...
 
Oddruga strana da pocnesh vrska so nekoj takov/a, ne moze da si slep, moze samo da si glup.
 
Isprastam se, ama jas taka mislam.


Изменето од UK25 - 16.Октомври.2006 во 23:37
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 23:42
Ljudi su veoma kvarljiva stoka koja se tekom vremena kvare u enormnim kolicinama ...jebiga

Изменето од nindza - 16.Октомври.2006 во 23:50
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
UK25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2006
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UK25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 23:50
govnoto e govno, so tek na vreme moze samo pakuvanjeto da se promeni...karakter ne se menuva, samo slika negova! Koj toa ne go osoznal, na pat e za dobri razocaruvanja...
Кон врв
ivancic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
NaughtyBitch

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 753
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivancic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 23:50
1.Agresivnost
2.Ljubomora(se odmenuva na bolnata ljubomora)
3.Pokazuvanje nekultura pred drustvo
4.Nemanje oset za nekoi stvari sto mi se mene bitni
5.ako e glup
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 23:55
Kako pa da ne ... sve se menuva i karakter i sve moze da se smeni... a tek so tek na vreme...uhaha moze da stane i posesiven i vakov i onakov ... zasto da ne ?

MOze den den da ti vika te saka utre denta da ti kaze koj te jebe i ti nego... od nigde nisto ...jebiga toa e zivot ... ama sto ima veze... ako se plasime deka takov nekoj /nekoja ke ni naleta i preanalizirame mnogu...mozeme dosta priliki u zivot da propustime.. a vremeto leta...leta... i sve moze da se kupi samo vremeto ne ...zatoa sto ima veze ...zivejte go momentot ...pa sea boze moj... razocarenje jebiga ...ali barem se zivee ne se krie covek ko glushec...

Inace sto mi smeta mene da me tepa huhh e toa ne moze da se sokrie odma se gleda dal moze ili ne moze... zatoa ja gi biram positnicki od mene LOL
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
ivancic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
NaughtyBitch

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 753
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivancic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 00:06

Epa nindzic toa ti e...ne presuduvaj pred vreme,ne se znae sto te ceka...

Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 00:09
Originally posted by ivancic ivancic напиша:

Epa nindzic toa ti e...ne presuduvaj pred vreme,ne se znae sto te ceka...



Abe ja ne sum bash plashljiv po priroda a abshka krupen sum ko od breg odvalen taka da moze da me iznenadi samo Olimpiska shampionka u diganej na tegovi bratucedka mu na Swarceneger LOL
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
UK25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2006
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UK25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 00:11
Vkusovi se menuvaat, karakter ne. nemoze nekoj koj na mravka ne gazel posle 10 meseci da tepa, moze samo nekoj koj go prikril svojot karakter konecno da se go pokaze liceto. I tuka ima razlika. Zatoa starite velat, ne glavecki. Kroce... vo se, pa i vo vrski.
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 00:16
Originally posted by UK25 UK25 напиша:

Vkusovi se menuvaat, karakter ne. nemoze nekoj koj na mravka ne gazel posle 10 meseci da tepa, moze samo nekoj koj go prikril svojot karakter konecno da se go pokaze liceto. I tuka ima razlika. Zatoa starite velat, ne glavecki. Kroce... vo se, pa i vo vrski.



Da be kroce, jebesh ti toa ... sea ke ja racunam ja nea dal ke me tepa ili ne ... i vikash karakter ne se menuva a ?

Aj kazi mi toash primerot...

Idesh ti so nekoj kao mesec dena i sve e super te sakam me saks ..se slusate..i takanataka i posle toj mesec od nigde negde ti vika baby odjebi se predomisliv ne e toa toa ... sto karakter ima takva osoba spored tebe ?

Ova e se vo sklop na temata samo malce ja sirime i obrabotuvame so koleskata Wink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
UK25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2006
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UK25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 00:19
Toa nemalo karakter od start be... u moj rigion se vika "mifka od karakter" Toa so te motala mesec dena neznaci deka se smenila, samo deka trebalo da ti telefoniraat za da skontash so koj si imash rabota...

Na site moze da ni se sluci - jebesh ga. Al tuka sekakva varijabla e u igra, pa i karakterna, samo shto site se promenlivi, sem karakternata.
 
 
 
 


Изменето од UK25 - 17.Октомври.2006 во 00:19
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 00:22
Originally posted by UK25 UK25 напиша:

Toa nemalo karakter od start be... u moj rigion se vika "mifka od karakter" Toa so te motala mesec dena neznaci deka se smenila, samo deka trebalo da ti telefoniraat za da skontash so koj si imash rabota...

Na site moze da ni se sluci - jebesh ga. Al tuka sekakva varijabla e u igra, pa i karakterna, samo shto site se promenlivi, sem karakternata.
 
 
 E cekaj sea ... ti si poznavac na karakteri taka ... aj ti mene sea kazi mi... dal takva prevrtljiva osoba e konstantno takva so site...ili bi mozela da bide drugacija i so prijateli i slicno... prasanje mi e dal bi ti mozela da prepoznaes takva osoba...

Posto ideme od aksiomata ednas kvarna mivka u karakter... uvek kvarna kad tad so site taka se sl*game ?

Dakel dali bi prepoznala ti takva osoba ?
 
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
UK25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2006
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UK25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 04:10
Pa kako ne bi prepoznala?

A nemora da znaci deka e so site takov/va. Mozebi spoznal/a neshto shto odnedash smenilo mislenje vo odnos na "bivanjeto" vo taa vrska, sto ne e bash sjajno ama se desaa. No toa e porazlicno od ona za koe ovde zboruvame, kako "me tepa" "me vregja" "me sramuva" itn...

Ne e toa poentata, nie ovde diskutirame za situacii vo koi odredeni licnosti narekuvame "decko" "devojka" "parnter." Epa jadna mi majka ako ne zaklucam dali nekoj ke me tepa, ke me vregja, ke me sramuva pred narod i ke mi ljubomori pred da go narecam i naznacam za svoj partner.

Za da se ispostavi takov, treba da e stvarno jak glumec... ne deka gi nema, ama spored ona shto ovde procitav, sekoj vtor e takov... ili nie sme slepci...ili glupi bese? LOL


Изменето од UK25 - 17.Октомври.2006 во 04:11
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 09:38
Се надоврзувам на претходниот муабет: човекот е едно ретко несовршено суштество, а особено кога ќе се вљуби дефинитивно губи памет...тоа е познато и го има во многу учебници или статии по психологија...
некој горе рече: љубовта е слепа, и тоа Е така. Односно, јас би рекла вљубеноста, која е почетокот на една врска, но која има многу малку со љубовта, бидејки ти го регистрираш партнерот, чувствуваш привлечност, ти се поклопува со некои твои шеми за интересен партнер, ама, во реалност - ти воопшто не го познаваш.
А како можеш навистина да сакаш некого кого не го познаваш? Во текот на врската човек се запознава. На човек цел живот не му е доволен себе си да се запознае, па камо ли некој друг.
 Нормално, со текот на годините учиме, собираме искуства па знаеме подобро да процениме.
Ама, привлечноста е многу комплексна и моќна работа,се случува хормонална бура која може сосема да ни го зоврие мозокот, да не збудали.  Што е многу нормална појава која им се случува и случувала на најголемите умови, креативци итн...дури откога таа бура во нас ќе стивне (таа може да трае до 3 години!!!!) почнуваме партнерот да го гледаме онаков каков што е. И тогаш се случуваат кризи по кои врските продолжуваат или завршуваат.
Така да коментарите од типот: „ баш сте глупи“ го сметам за незнаење и ароганција.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,264 секунди.