Испечати | Затвори го прозорот

5 причини за раскинување

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=5334
Датум на принтање: 27.Септември.2024 во 16:39
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: 5 причини за раскинување
Постирано од: Mindy
Наслов: 5 причини за раскинување
Датум на внесување: 13.Октомври.2006 во 18:08
raskinuvanje....sekoj neka navede 5 pricini poradi koi bi go napustil svojot partner.


eve jas ke pocnam prva:

1.stalno me laze
2.prevara
3.dosaden je
4.nervira me
5.navreda



-------------



Коментари:
Постирано од: Queen Bitch
Датум на внесување: 13.Октомври.2006 во 18:46
1. laze, izneveruva
2. mnogu e ljubomoren
3. glup eTongue
4. me vrega, me tepa
5. krenat e


-------------
Don't wory be happy :)


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 13.Октомври.2006 во 18:54
1.me gusi
2.ne me pocituva
3.neverstvo na prostuvam
4.ljubomorni sceni
5.postojano se zali,se nesto ne mu cini,zamara......namkor!!!


Постирано од: Alma
Датум на внесување: 13.Октомври.2006 во 20:11
  1.Me izneveruva
  2.Me laze
  3.ne raboti nisto po cel den
  4.ne gleda idnina vo nasata vrska
  5. ne e vise duhovit


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 13.Октомври.2006 во 20:41
1. ne me saka
2. me laze
3. ne mi se javuva
4. ljubomoren e
5. me vrega
6. me tepa
7. glup e
8. me gusi
9. ne me pocituva
10. ne gleda idnina vo nasata vrska
11. namkor e
 
malku pojke ama za ova ne prostuvam


-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 13.Октомври.2006 во 20:50
1.me tepa
2.me tepa
3.me tepa
4.me tepa
5.me tepa

sve sve ama da me tepa ne dozvoluvam LOL LOL LOL


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Betty
Датум на внесување: 14.Октомври.2006 во 14:47
1. izneveruva
2. laze
3. koristi
4. vrega
5. me tepa

samo sto nisto od ova nemoze da mi go nabravi i zatoa jas mnogu si go sakam Heart........
Wink

-------------
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 11:35
Може да ме замисли само
1. Гуши со досадност
2. Не е духовит веќе
3. Љубомора
4. Посесивност
5. не почитување


-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 11:44
monotonija

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 11:55
heheh :) monotonijata najvise ubije:)


Постирано од: ApolloCAG
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 20:32
1. Dosadna e
2. Ljubomorna premnogu (onaa mala ljubomora samo pokazuva deka i zancis)
3. Double-face (koga e so mene e edna a so drugi druga)
4. Me srami vo javnost so nejzinoto odnesuvanje
5. Da me glusi...zamara so totalni gluposti posto nema sto drugo da kaze


-------------
Sometimes, you can make no mistakes, do everything right, and still lose


Постирано од: UK25
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 21:00
Cek ....a kako vie voopsto vleguvate vo vrska so lugje od gorenavedenite... toj del nekoj da mi go objasnese?
 
jas napustam ... hmmm
 
 


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 21:04
Originally posted by ApolloCAG ApolloCAG напиша:

1. Dosadna e
2. Ljubomorna premnogu (onaa mala ljubomora samo pokazuva deka i zancis)
3. Double-face (koga e so mene e edna a so drugi druga)
4. Me srami vo javnost so nejzinoto odnesuvanje
5. Da me glusi...zamara so totalni gluposti posto nema sto drugo da kaze
 
Ke go kazev istoto Wink


-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: Alma
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 23:04
 e pa zatoa vikaat ljubovta e slepa


Постирано од: Alma
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 23:05
Originally posted by UK25 UK25 напиша:

Cek ....a kako vie voopsto vleguvate vo vrska so lugje od gorenavedenite... toj del nekoj da mi go objasnese?
 
jas napustam ... hmmm
 
 

 
  e pa zatoa vikaat ljubovta e slepa


Постирано од: UK25
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 23:36
am za da nekoj odednash pocne da te srami vo javnost, da e dosaden, da e ljubomen/a, da te gushi i zamara so gluposti....treba nekoj jak zemjotres da drmne i od covek koj ne bil takov da go stvori takov...
 
Oddruga strana da pocnesh vrska so nekoj takov/a, ne moze da si slep, moze samo da si glup.
 
Isprastam se, ama jas taka mislam.


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 23:42
Ljudi su veoma kvarljiva stoka koja se tekom vremena kvare u enormnim kolicinama ...jebiga

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: UK25
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 23:50
govnoto e govno, so tek na vreme moze samo pakuvanjeto da se promeni...karakter ne se menuva, samo slika negova! Koj toa ne go osoznal, na pat e za dobri razocaruvanja...


Постирано од: ivancic
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 23:50
1.Agresivnost
2.Ljubomora(se odmenuva na bolnata ljubomora)
3.Pokazuvanje nekultura pred drustvo
4.Nemanje oset za nekoi stvari sto mi se mene bitni
5.ako e glup


-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 23:55
Kako pa da ne ... sve se menuva i karakter i sve moze da se smeni... a tek so tek na vreme...uhaha moze da stane i posesiven i vakov i onakov ... zasto da ne ?

MOze den den da ti vika te saka utre denta da ti kaze koj te jebe i ti nego... od nigde nisto ...jebiga toa e zivot ... ama sto ima veze... ako se plasime deka takov nekoj /nekoja ke ni naleta i preanalizirame mnogu...mozeme dosta priliki u zivot da propustime.. a vremeto leta...leta... i sve moze da se kupi samo vremeto ne ...zatoa sto ima veze ...zivejte go momentot ...pa sea boze moj... razocarenje jebiga ...ali barem se zivee ne se krie covek ko glushec...

Inace sto mi smeta mene da me tepa huhh e toa ne moze da se sokrie odma se gleda dal moze ili ne moze... zatoa ja gi biram positnicki od mene LOL


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: ivancic
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 00:06

Epa nindzic toa ti e...ne presuduvaj pred vreme,ne se znae sto te ceka...



-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 00:09
Originally posted by ivancic ivancic напиша:

Epa nindzic toa ti e...ne presuduvaj pred vreme,ne se znae sto te ceka...



Abe ja ne sum bash plashljiv po priroda a abshka krupen sum ko od breg odvalen taka da moze da me iznenadi samo Olimpiska shampionka u diganej na tegovi bratucedka mu na Swarceneger LOL


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: UK25
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 00:11
Vkusovi se menuvaat, karakter ne. nemoze nekoj koj na mravka ne gazel posle 10 meseci da tepa, moze samo nekoj koj go prikril svojot karakter konecno da se go pokaze liceto. I tuka ima razlika. Zatoa starite velat, ne glavecki. Kroce... vo se, pa i vo vrski.


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 00:16
Originally posted by UK25 UK25 напиша:

Vkusovi se menuvaat, karakter ne. nemoze nekoj koj na mravka ne gazel posle 10 meseci da tepa, moze samo nekoj koj go prikril svojot karakter konecno da se go pokaze liceto. I tuka ima razlika. Zatoa starite velat, ne glavecki. Kroce... vo se, pa i vo vrski.



Da be kroce, jebesh ti toa ... sea ke ja racunam ja nea dal ke me tepa ili ne ... i vikash karakter ne se menuva a ?

Aj kazi mi toash primerot...

Idesh ti so nekoj kao mesec dena i sve e super te sakam me saks ..se slusate..i takanataka i posle toj mesec od nigde negde ti vika baby odjebi se predomisliv ne e toa toa ... sto karakter ima takva osoba spored tebe ?

Ova e se vo sklop na temata samo malce ja sirime i obrabotuvame so koleskata Wink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: UK25
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 00:19
Toa nemalo karakter od start be... u moj rigion se vika "mifka od karakter" Toa so te motala mesec dena neznaci deka se smenila, samo deka trebalo da ti telefoniraat za da skontash so koj si imash rabota...

Na site moze da ni se sluci - jebesh ga. Al tuka sekakva varijabla e u igra, pa i karakterna, samo shto site se promenlivi, sem karakternata.
 
 
 
 


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 00:22
Originally posted by UK25 UK25 напиша:

Toa nemalo karakter od start be... u moj rigion se vika "mifka od karakter" Toa so te motala mesec dena neznaci deka se smenila, samo deka trebalo da ti telefoniraat za da skontash so koj si imash rabota...

Na site moze da ni se sluci - jebesh ga. Al tuka sekakva varijabla e u igra, pa i karakterna, samo shto site se promenlivi, sem karakternata.
 
 
 E cekaj sea ... ti si poznavac na karakteri taka ... aj ti mene sea kazi mi... dal takva prevrtljiva osoba e konstantno takva so site...ili bi mozela da bide drugacija i so prijateli i slicno... prasanje mi e dal bi ti mozela da prepoznaes takva osoba...

Posto ideme od aksiomata ednas kvarna mivka u karakter... uvek kvarna kad tad so site taka se sl*game ?

Dakel dali bi prepoznala ti takva osoba ?
 


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: UK25
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 04:10
Pa kako ne bi prepoznala?

A nemora da znaci deka e so site takov/va. Mozebi spoznal/a neshto shto odnedash smenilo mislenje vo odnos na "bivanjeto" vo taa vrska, sto ne e bash sjajno ama se desaa. No toa e porazlicno od ona za koe ovde zboruvame, kako "me tepa" "me vregja" "me sramuva" itn...

Ne e toa poentata, nie ovde diskutirame za situacii vo koi odredeni licnosti narekuvame "decko" "devojka" "parnter." Epa jadna mi majka ako ne zaklucam dali nekoj ke me tepa, ke me vregja, ke me sramuva pred narod i ke mi ljubomori pred da go narecam i naznacam za svoj partner.

Za da se ispostavi takov, treba da e stvarno jak glumec... ne deka gi nema, ama spored ona shto ovde procitav, sekoj vtor e takov... ili nie sme slepci...ili glupi bese? LOL


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 09:38
Се надоврзувам на претходниот муабет: човекот е едно ретко несовршено суштество, а особено кога ќе се вљуби дефинитивно губи памет...тоа е познато и го има во многу учебници или статии по психологија...
некој горе рече: љубовта е слепа, и тоа Е така. Односно, јас би рекла вљубеноста, која е почетокот на една врска, но која има многу малку со љубовта, бидејки ти го регистрираш партнерот, чувствуваш привлечност, ти се поклопува со некои твои шеми за интересен партнер, ама, во реалност - ти воопшто не го познаваш.
А како можеш навистина да сакаш некого кого не го познаваш? Во текот на врската човек се запознава. На човек цел живот не му е доволен себе си да се запознае, па камо ли некој друг.
 Нормално, со текот на годините учиме, собираме искуства па знаеме подобро да процениме.
Ама, привлечноста е многу комплексна и моќна работа,се случува хормонална бура која може сосема да ни го зоврие мозокот, да не збудали.  Што е многу нормална појава која им се случува и случувала на најголемите умови, креативци итн...дури откога таа бура во нас ќе стивне (таа може да трае до 3 години!!!!) почнуваме партнерот да го гледаме онаков каков што е. И тогаш се случуваат кризи по кои врските продолжуваат или завршуваат.
Така да коментарите од типот: „ баш сте глупи“ го сметам за незнаење и ароганција.


Постирано од: UK25
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 16:32
Нцк, незнаење е кога ставаш зборови во туѓи (во случајот прсти) за да подржиш свое мислење. (Бај да веј у која енциклопедија се чита за ова знаењето, гледам го дефинираш како такво, иако после збориш за искуство?).
Никој никаде не рече ‘баш сте глупи’ прво и основно, иако ќе биде искрен и ќе рече можеби неписмени. Читате вие? На македонски е муабетот да, со примеси на дијалекти.
 
А муабетот е, не ‘спознавање’ на длабочината на даден човек, особини, желби, фантазии, растројства, туку ‘тепа,’ ‘вреѓа,’ ‘срамува’ - јас се извинувам ама ако не станува збор за некој психоделик од филмовите холивудски, такви луѓе се ретки во секојдневието (бар во моја околија за среќа)... оттука моето запрепастување за причините за раскинување. Човек преку ноќ не станува тепач (станува кандидат за Бардовци да, ама причината овде за раскинување би била не можното тепање туку болеста), може да промени цели и желби во животот, погледи на светот, погледи на вас...но дали со нормален човек причината за раскинување треба да биде една од погорните? Луѓе секидневно се разделуваат, слепило на секој агол, но сакате вие да ми кажете дека причините се ‘тепање’ ‘вреѓање’, ‘срамување’? Не е тоа слепило, да и ќе речам глупост е, бидејќи има разлика помеѓу ‘се затрескав не разбирајќи дека таа има други планови и желби во животот, испадна на различна бранова должина сме со неа’ од, ‘се заљубив, ама испадна говедо кое ме шамара секоја вечер.’ Хелоу. Глупост е, и бедно оправдување, насилници, вреѓачи, и сите други кои ги наредивте не би требало да станат партнери. Ама тоа е кога народ користи термини ко врска, дечко, девојка, после 2 дена познавање. Тоа е lust и нема врска со љубов и оттука со врска. Капиш? Бар еден нормална причина да напишеше...само немој да ми кажете дека сето ова е од искуство... тек тогаш ќе речам глупост - со никој од вас на прво место, да се разбереме. Big%20smile
 
салут


Постирано од: engie
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 16:38
moite 5 pricina za raskinuvanje ke bidat
1. Nasilstvo
2. Preterana ljubomora
3. Iznevera i laga
4. Opsednatost so kontrola
5. Teska mrza 
 


-------------


Постирано од: ivancic
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 16:40
ja gledam deka vrti suci toa vi e na dvajcata,vrtite za isti muabeti, so slicna poenta...i dosta

-------------


Постирано од: UK25
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 16:42
Slicno i isto ne e isto... a ako ti e dosta, oj kupi mi cigari ? Tongue


Постирано од: ivancic
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 16:51
Tongueidi kupi si sama stro sum ti ja...


-------------


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 17:52
Originally posted by UK25 UK25 напиша:

Нцк, незнаење е кога ставаш зборови во туѓи (во случајот прсти) за да подржиш свое мислење. (Бај да веј у која енциклопедија се чита за ова знаењето, гледам го дефинираш како такво, иако после збориш за искуство?).
Никој никаде не рече ‘баш сте глупи’ прво и основно, иако ќе биде искрен и ќе рече можеби неписмени. Читате вие? На македонски е муабетот да, со примеси на дијалекти.
 
А муабетот е, не ‘спознавање’ на длабочината на даден човек, особини, желби, фантазии, растројства, туку ‘тепа,’ ‘вреѓа,’ ‘срамува’ - јас се извинувам ама ако не станува збор за некој психоделик од филмовите холивудски, такви луѓе се ретки во секојдневието (бар во моја околија за среќа)... оттука моето запрепастување за причините за раскинување. Човек преку ноќ не станува тепач (станува кандидат за Бардовци да, ама причината овде за раскинување би била не можното тепање туку болеста), може да промени цели и желби во животот, погледи на светот, погледи на вас...но дали со нормален човек причината за раскинување треба да биде една од погорните? Луѓе секидневно се разделуваат, слепило на секој агол, но сакате вие да ми кажете дека причините се ‘тепање’ ‘вреѓање’, ‘срамување’? Не е тоа слепило, да и ќе речам глупост е, бидејќи има разлика помеѓу ‘се затрескав не разбирајќи дека таа има други планови и желби во животот, испадна на различна бранова должина сме со неа’ од, ‘се заљубив, ама испадна говедо кое ме шамара секоја вечер.’ Хелоу. Глупост е, и бедно оправдување, насилници, вреѓачи, и сите други кои ги наредивте не би требало да станат партнери. Ама тоа е кога народ користи термини ко врска, дечко, девојка, после 2 дена познавање. Тоа е lust и нема врска со љубов и оттука со врска. Капиш? Бар еден нормална причина да напишеше...само немој да ми кажете дека сето ова е од искуство... тек тогаш ќе речам глупост - со никој од вас на прво место, да се разбереме. Big%20smile
 
салут
 
Бонџорно Ватикан, уште многу треба да учиш за човековата природа. А пред се за комуникација.


Постирано од: UK25
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 17:55

Сите така велат, ама исто така велат да учам од луѓе кои можат да срочат и аргумент после едно реченичен став. Шо знаеш, може и не сум чоек, може сум животиња јас - а остало све начитано и научено.

Ал учам ле, еве од туѓи искуства! Подобро здравје.
 
Иванчич - бујрум на дуван!


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 18:01
E da be ti Vidovita Branka si pa znaesh uvek so koj ke si imash rabota... koa covek e zaljuben tocno e deka e poslep nego obicno...taka da site argumenti od tipot...jas sum logicko tehnicki potovana i na toj nacin intuitivna pagaat vo voda...

Ljubov ne e statistika... spored mene ... i ne mozesh da predvidish so sigurnost kakov ke bide partnerot ni posle mesec dena a kamoli posle godina dve...

Mnogu malce luge imaat karakter...zbor ...i cvrstina... ko sto nekoj rece drvata se poznavaat po plodot a lugeto po delata jebiga.


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 18:06
Originally posted by nindza nindza напиша:

E da be ti Vidovita Branka si pa znaesh uvek so koj ke si imash rabota... koa covek e zaljuben tocno e deka e poslep nego obicno...taka da site argumenti od tipot...jas sum logicko tehnicki potovana i na toj nacin intuitivna pagaat vo voda...

Ljubov ne e statistika... spored mene ... i ne mozesh da predvidish so sigurnost kakov ke bide partnerot ni posle mesec dena a kamoli posle godina dve...

Mnogu malce luge imaat karakter...zbor ...i cvrstina... ko sto nekoj rece drvata se poznavaat po plodot a lugeto po delata jebiga.
 
Tongueсе согласувамTongue и се прашувам зошто тогаш постојат форумиве кога никого не го гледаш каков е на дело? Се сами теории и мудростиSmile, а пракса?


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 18:08
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Originally posted by nindza nindza напиша:

E da be ti Vidovita Branka si pa znaesh uvek so koj ke si imash rabota... koa covek e zaljuben tocno e deka e poslep nego obicno...taka da site argumenti od tipot...jas sum logicko tehnicki potovana i na toj nacin intuitivna pagaat vo voda...

Ljubov ne e statistika... spored mene ... i ne mozesh da predvidish so sigurnost kakov ke bide partnerot ni posle mesec dena a kamoli posle godina dve...

Mnogu malce luge imaat karakter...zbor ...i cvrstina... ko sto nekoj rece drvata se poznavaat po plodot a lugeto po delata jebiga.
 
Tongueсе согласувамTongue и се прашувам зошто тогаш постојат форумиве кога никого не го гледаш каков е на дело? Се сами теории и мудростиSmile, а пракса?


Ja nejkev bash toa da kazam ama nema veze Wink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 18:10
точно, нема везеWink


Постирано од: UK25
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 18:13
Da de, u praksa jas nego decko, parnter, muz, on me mlati jas se klatam i edno vreme ups mi teknue deka sum coek so dostoinstvo... Abe ajde... al nek vi bide... mene ne mi se slucilo i nema da mi se sluci... so da vi praam. Da se raspnam na krst?! E nema! Am zatoa jas uste na samo pocetok prasav vam ova od iskustvo ili palamudite...
troa pomalku vreme na internet ... ne skodi lugje!
 
 Mnogu malce lugje imaat zbor i karaketr i cvrstina -- znam... a site ostanati pesnici? Kade ziveete vie samo da mi je znati... ili ko shto imaat srbite edna dobra S kim se ja to druzim :(
 


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 18:17
Originally posted by UK25 UK25 напиша:

Da de, u praksa jas nego decko, parnter, muz, on me mlati jas se klatam i edno vreme ups mi teknue deka sum coek so dostoinstvo... Abe ajde... al nek vi bide... mene ne mi se slucilo i nema da mi se sluci... so da vi praam. Da se raspnam na krst?! E nema! Am zatoa jas uste na samo pocetok prasav vam ova od iskustvo ili palamudite...
troa pomalku vreme na internet ... ne skodi lugje!
 
 Mnogu malce lugje imaat zbor i karaketr i cvrstina -- znam... a site ostanati pesnici? Kade ziveete vie samo da mi je znati... ili ko shto imaat srbite edna dobra S kim se ja to druzim :(
 


Definitivno se utnavme u muabetot ...

temata e sto ne bi tolerirale u edna vrska ako Vi se sluchi... a ne dali bi vlegle u vrska so nekoj takov ako pokazuva afiniteti kon negativnite hmmm podtocki od 1 do 5

Inace mojot odgovor okolu tepanje e zajebancija normalno... a inace jas samo ne trpam edna rabota

NEISKRENOST odnosno LAGA

se drugo moze da se opravi no toa ne moze





-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: UK25
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 18:22
Kazi koj broj si da ti stavam petka. Konecno nekoj da ukapira. Aj scroll nazad... jas na pocetok prasav da mi se razgranici ama koj da mi skonta kont, i posle nekoj za arogantnost  spomena...a to bukva po bukva, niza maltene piperki...
Jas ne rekov deka ova ne se pricini samo se zacudiv sto genrealno se tie, nema normalni vo gorenavedenive listi, pa samo prasav ova od iskustvo ili tegnenje sivi materii od nedostatok na praksa?, al koj da me procita.... Ajde... ke odi nekoj po cigari ili?
 
 
 


Постирано од: kandid
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 19:11
1.Neverstvo
2.Neverstvo
3.NeverstvoLOL
4.Neverstvo
5.Neverstvo


-------------
I posle mene-POTOP!!!


Постирано од: plavu$a
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 19:12
vo 3-to imas propusteno edna bukva LOL

-------------
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...


Постирано од: vesni
Датум на внесување: 19.Октомври.2006 во 01:04
Ако...
 
1. не ме сака
2. ме изневерува
3. не ме почитува
4. ме малтретира
5. ме лаже
 


-------------
http://www.glitteryourway.com">


Постирано од: shnajder
Датум на внесување: 19.Октомври.2006 во 01:06
dali ti mozes da gi ispolnis tie torturi?


Постирано од: laze
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 23:13
Originally posted by vesni vesni напиша:

Ако...

 

1. не ме сака

2. ме изневерува

3. не ме почитува

4. ме малтретира

5. ме лаже

 


-------------
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 00:49
Би му раскинала ако
1. Ме лаже
2. Ме изневери (и еднаш е доста)
3. Не ме почитува (ме вреѓа, ме малтретира)
4. Се му е сеедно (не се бори за врската да опстане)
5. Нон стоп ме нервира повредува (психички)


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: anne
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 09:19
1.AKO NE SE BORI ZA VRSKATA
2. AKO ME IZNEVERUVA
3. NE SE PONASA KAKO DA MI E DECKO
4.PODOLGO VREME POMINUVA SO DRUGARKI I DRUGARI OD KLAS
5 AKO NE GO SAKAM POVEKE


-------------
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???


Постирано од: plavu$a
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 11:58
ako
1. me laze
2. me izneveruva
3. ne se bori za vrskata
4. ne me saka
5. ne go sakam


-------------
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 12:57

Akcija kaj nea                                                               reakcija od mene

1.Flertanje                                                             kloca u g`z nasred kafik (ova bukvalno)

2.Pijancenje (drogiranje van kontrola)                       nosenje na bolnica
3.Lazenje                                                              vrakam so duplo na ova
4.Davanje soveti                                                od mene sleduva: ne jedi govna        
5.Neverstvo                                                       Ke i ja e*am ili sestrata ili majkata ( ova bukvalno)
 
i posle ovie reakcii od moja strana sleduva kraj 


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: plavu$a
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:01
LOLLOLLOL zakon si hektor!!!

-------------
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:11
iskreno fala

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:27
ama ti smesti brate moj po oruzje
juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
mnogu si besen, izgleda



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: maja
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:28
1. Nasilstvo- agresivnost
2. Neverstvo
3. Ljubomora pataloshki bolna
4. Monotonija




-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:29
Sega znam deka nema ova vrska so temava ama moram ..da si olesnam na dusava :
 
 pricini za da ne izleguvam poveke navecer:
 
1. Mi go ukradija koznoto vcera vo diskoteka
 
2.Ne barajte pomos od nikogo vo slucaj nesto da vi ukradat zosto osven bez kozno ke ostanete i bez nekoe rebro
 
3.Ako ste vo privatna firma ne izleguvajte vo Petok ..ostaj so ke nemate kozno ...rebro tuku od sabajle ke ve pobaraat i na rabota da idete
 
4.Ke se ponasate cela vecer fraerce ...a tamu nekoj vi go ukral koznoto i vi skrsil rebro i by the way  dodeka resavate cela situacija nekoj vi ja ukral devojkata
 
5.ODI CEKAJ POLA SAAT NEKOE TAKSI PO KRATKI RAKAVI NA - 100 I KE GO SFATIS NAJUBAVO ANSTAJN
 
Ma koj mu ebe mater vecer idam vo shoping na kozni jakni po diskotekive ..zatoa  ne se pravete fraercina ..slusajte go cicko Kockar Angry
 
Blagodaram Star


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:33
pa so srekja kupuvanjeto
citajki te - zasluzuvas vecer edna srekja


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:36
bogami pomalerozna rabota ne sum slusnal

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:40
Fala druze na ubavite zelbi
...ama brat vo sreka ne veruvam ..osobeno posle ona vcera sto mi se sluci ...ne deka sum nekoj baksuz
 ...ednostavno tie sto veruvaat vo sreka se slabici spored mene
...srekata e slabost ...jas si veruvam vo sebe
 ...a inaku za shopingot se zezam ...posto znam kolku mi bjak denov ..ne bi sakal da se custvuva i drug kako mene Confused
 
Jebi ga zivot pise romane ..idemo na dalje Star


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:40
Originally posted by hektor hektor напиша:

bogami pomalerozna rabota ne sum slusnal


sum slusnam jas da
posle vakva krazba prijavil vo policija
a zamisli posle pola godina po greska go pribraa vo 4 sati nautro pandurite
i so marica go privedoa vo cair oti mislea deka e lopov a ne toj sto ja prijavi krazba



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:42
Hektor vcera vecerta mi bese kako vo los americki film ...i posle ke recat spanskive serii ne cinele LOL

-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:43
hahhaha
ne deka veruvam vo vrekjata
no veruvam deka mnogu mi treba sega


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:46
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by hektor hektor напиша:

bogami pomalerozna rabota ne sum slusnal


sum slusnam jas da
posle vakva krazba prijavil vo policija
a zamisli posle pola godina po greska go pribraa vo 4 sati nautro pandurite
i so marica go privedoa vo cair oti mislea deka e lopov a ne toj sto ja prijavi krazba

 
Ma kakva policija ..uste tie mi falea da me mrcvarat ..djabe bratce ...otide koznoto ...zal mi e samo denes sto sum na rabota ...vaka doma ke se iznaspiev ..nekolku offlele..i kuku mene i tolku novo dete Smile


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:48
A inace sto e temava ....nesto 5 pricini za raskinuvanje taka nesto ...a be edna da e dovolna e ne 5 ..ako se 5 svrse rabota pomina vozot za cacak ..voopsto ne raskinuvaj LOL

-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:52
znaete sto e interesno i vistinito

ako nekogo iskreno go sakas toj/taa
nemoze da te povredi

no moze da go odsakas




-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:56
Uste malku ide satot dva
pa da si idam ja
eden kup da si kupam palomi za solzi i  nos
zosto so ovaj um cudo e kako imam uste cevle ne sum seuste bos
 
Vie ubavo da si se druzite
vecer zadovolstva da na dami i gospoda da im pruzite
jakni kozni sekade ne ostavajte
a be duri ni na brat ne gi davajte
 
Zosto vaka kako mene
fraer sto se pravi zbog jedne zene
utroto ke si cukate glava
ve izmolzela nokta pusta kako krava
 
Ejjj..ako aj vidam mojata jakna kako nekoj ja nosi
na cela familija ke im skalpiram kosi
pa drug pat neka proba za tugo da se faka
ke go najdam i ke mu presecam raka
 
 
Aj pozdrav ...i berete um ..seriozen sum ..denes nisto nema sveto ..sive stanaa imuni na grevovi LOL


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:59
pa taka toa ti e brat
mnogumina kradat si sakat
eftina kozna jakna da imat
i pari da imat ne kupuvat za inat


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 17:28
Originally posted by anakin anakin напиша:


znaete sto e interesno i vistinitoako nekogo iskreno go sakas toj/taanemoze da te povredino moze da go odsakas

kolku samo realnosta boliii


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 19:03
ako
1. me laze
2. me izneveruva
3. ne se bori za vrskata
4. ne me saka
5. ne go sakam
6. ako e premnogu ljubomoren
7. se pravi kako da ne me poznava


-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 17.Декември.2006 во 15:15
Me gusi.
Nema razbiranje.
Ljubomoren e.
Se zali za sva i svasta namesto da napravi nesto okolu toa.
Ne me pocituva.


-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 17.Декември.2006 во 16:08
Originally posted by hektor hektor напиша:

Akcija kaj nea                                                               reakcija od mene

1.Flertanje                                                             kloca u g`z nasred kafik (ova bukvalno)

2.Pijancenje (drogiranje van kontrola)                       nosenje na bolnica
3.Lazenje                                                              vrakam so duplo na ova
4.Davanje soveti                                                od mene sleduva: ne jedi govna        
5.Neverstvo                                                       Ke i ja e*am ili sestrata ili majkata ( ova bukvalno)
 
i posle ovie reakcii od moja strana sleduva kraj 
 
zakon si


-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 17.Декември.2006 во 16:27

Ние лугето сме менлива материја ,така да, ако поради некоја причина се претвори во нешто што не е сега . Нешто кое длабоко може да ме разочара.  



Постирано од: soncence
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 09:50
1.неверство(тоа никогаш не би простила колку и да го сакам)
2.многу кавги
3.лажење
4.болно љубоморен
5.не ме почитува
6.насилство




-------------


Постирано од: laze
Датум на внесување: 26.Декември.2006 во 22:31
1.Ljubomora
2.Nasilstvo
3.Ne me saka,nitu jas nego
4.Ne mi obraka vnimanie
5.Poveke vreme minuva so drugarite,otkolku so mene......

-------------
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!


Постирано од: bone
Датум на внесување: 27.Декември.2006 во 04:32
1-да ме излажи
2-да биди себична
3-да бди досадна
4-да .... Tongue ај доста се


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: asteri
Датум на внесување: 27.Декември.2006 во 19:54
Originally posted by anakin anakin напиша:

znaete sto e interesno i vistinito

ako nekogo iskreno go sakas toj/taa
nemoze da te povredi

no moze da go odsakas


TOCNO, TOCNO, TOCNO


-------------
Zivotot e samo eden, se drugo e teska improvizacija:-)


Постирано од: darko
Датум на внесување: 27.Декември.2006 во 21:59
1. МЕ ЛАЖЕ
2. МЕ ЛАЖЕ
3.МЕ ЛАЖЕ
4.МЕ ЛАЖЕ
5.МЕ ЛАЖЕ
 
ОД ГОРЕНАВЕДЕНИВЕ АРГУМЕНТИ ПРОИЗЛЕГУВААТ СИТЕ ПРЕОСТАНАТИ ПОВОДИ КОЈ СЕ НИЖАТ СЕ ДО БЕСКОНЕЧНО.
 
РЕЗИМЕ  ЗНАЧИ АКО НЕ Е ИСКРЕН ИЛИ ИСКРЕНА КОН ТЕБЕ ОД ТОЈ РАБОТУ НАРЕЧЕНА ЉУБОВ НЕМА НИШТО 


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 21:02
ako bolkata e pogolema od ljubovta
ako solzite gi ima poveke od nasmevkite...
togas i samata vrska prestanuva da postoi...


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 21:04
Originally posted by ivin ivin напиша:

ako bolkata e pogolema od ljubovta
ako solzite gi ima poveke od nasmevkite...
togas i samata vrska prestanuva da postoi...

Многу убаво кажано..... Останај без зборови.... Clap


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Ana_bt
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 20:14

1.Ljubomoren e-Premnogu ljubomora  ne  podnesuvam...

2.Me  izneveruva-I  toa  mnogu  go  mrazam.
 
3.Me  maltretira,navreduva,i tepa.
 
4.Dosaden e  neznaj  nisto  da  kaze  a  kamoli  da napravi.
 
5.Mamina  maza-Za  se   ja  slusa  i ja  prasuva  majka mu. 


Постирано од: vinona
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 21:44
1.Agresivnost
2.Ljubomora(se odmenuva na bolnata ljubomora)
3.Pokazuvanje nekultura pred drustvo
4.Nemanje oset za nekoi stvari sto mi se mene bitni
5.ako e glup


-------------
veni vidi vici


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 21:47
sega se setiv koi se tie pet prichini..

1. A
2. E
3. I
4. O
5. U

zaradi neparvilno koristenje na ovie samoglaski
idat site problemi...

primer: U - najcesto ja koristi Angelina Djoli..

a nasite zenski:
- KAJ SI TIIIIIIIIIIIIIIIII

od IIIIIII... najpoveke se plasime....



-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: vinona
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 21:49
????????

-------------
veni vidi vici


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 21:52
Originally posted by vinona vinona напиша:

????????




eve na primer....

imam eden rodnina ...
koj nikogas ne znae koga ke odi doma...
dali ke dobie inekcija venozna ili vo debeloto meso....

toj ceka venozna... a taaa cak.. vo debeloto ...
toj se stega vo debeloto meso....
taa cak ...
ke mu stavi venozno...

ako e srbinka ke kaze:
- jooj.. nemoooj molim te...

a nasive...
ke se raspravame nesto pet saati...

i zatoa sme umorni...



-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 21:54
malku sala...

-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: vinona
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 21:54
Ne razbiram Confused

-------------
veni vidi vici


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 21:59
Originally posted by vinona vinona напиша:

Ne razbiram Confused


moja krivica e...

jas loso se izraziv..



-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: bone
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 22:36
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:

Originally posted by vinona vinona напиша:

Ne razbiram Confused


moja krivica e...

jas loso se izraziv..

Confused ај уште еднаш попросто LOL LOL LOL LOL


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 04.Август.2007 во 13:57
-досадно ми е
-не ми се свиѓаат неговите навики
-не ми е убаво во кревет газење%20од%20смеење
-не држи до личната хигиена
-не е креативен


-------------


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 04.Август.2007 во 15:40
Originally posted by sexyemma sexyemma напиша:

1. ne me saka
2. me laze
3. ne mi se javuva
4. ljubomoren e
5. me vrega
6. me tepa
7. glup e
8. me gusi
9. ne me pocituva
10. ne gleda idnina vo nasata vrska
11. namkor e
 
malku pojke ama za ova ne prostuvam


ova e premnogu za mene тагатагатага..kako ti teknaa tolku raboti


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: tytysh
Датум на внесување: 04.Август.2007 во 19:15
pa kako mozete so takvi maski??????
tepanje
izneveruvanje
vreganje
i red drugi raboti????
UTEPAJTESE SAMITE NE BROJTE RABOTI!!!!!!!
a ako ve izneveruva pod itno raskinuvanje bez pardonnnnnnnnnnnn!!!!!!!!

----------------------------------------
дечко нареден пат, намали го фонтот



-------------
sakaj i bidi sakan


Постирано од: molly
Датум на внесување: 05.Август.2007 во 00:43

ako stane zamoren i posesiven



-------------
koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.


Постирано од: Горе_Лево
Датум на внесување: 05.Август.2007 во 11:41
1. Исчезнување на емоциите
2. Неверство
3. Неискреност
4. Непочитување
5. Опсесивност


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 05.Август.2007 во 20:06
Samo eden uslov e dovolen:
koga ljubovte ke ja snema


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 21.Август.2007 во 19:39
1. nepocituvanje
2. neiskrenost t.e. lazzenje
3. sebicnost
4. glupavost
5. nevernost
лутина
лутина
лутина
лутина
лутина


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: tytysh
Датум на внесување: 21.Август.2007 во 20:31
a da ve prasam vas zenskite ?
so tie pricini koga se kiaj masko a najvise edna od niv boli-
izneveruvanje!!!!!!!!!!!!!!
so da kazeme nie maskite so ne izneveruvate???????



-------------
sakaj i bidi sakan


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 22.Август.2007 во 13:54
cekaj malce....nikoj ne rece deka ova e samo za zenski....i maskite imaat dusa normalno, a spored mene mnogu poveke od zenskite imaat dusa oni....

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 22.Август.2007 во 14:14
pravata i osnovna pricina za raskinuvanje e koga odam vo vece pred seks i mu povtoruvam na k*rot(za da stani) "ovaa e druga , ovaa e tuga , ne e mojata"голема%20насмевка

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 22.Август.2007 во 21:59
Посесивен
Љубоморен
Досаден
Незаприлеган
Со мала самодоверба
Е ваков тип одма одпаѓа


-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 22.Август.2007 во 22:23
1. pricina- umre ljubovta
2. pricina- ljubovta umre
3. pricina- ne umre no ja utepavme
4. pricina- vekje i nema pojkje pricini
5. pricina- pojke nema vekje pricini


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.




Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk