IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Турбо фолк или не ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Турбо фолк или не ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 11>
Автор
Порака
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 14:22
Originally posted by CVETKO CVETKO напиша:

turbo folk to pa treba za otkacuenje, ne go sakaat onie so se namk*ri sminkeri i smizli a baska kakvi tekstovi ima suze sami liju nemozes da se vozdrzis na primer lastavica od ceca i juzni vetar pa paSmile 


CVETKO, ama podobro e da se naucis uste od mal da otkacuvas na druga muzikaWinkWinkWinkLOLLOLLOL
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 16:51
Ni slucajno

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 16:59
DA! AMA ZAVISI OD RASPOLOZENIE.... MOMENTALNO NE!!!
Кон врв
Avantgarde Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avantgarde Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2007 во 12:15
не дома, на места кај што морам да присуствувам(читај, свадби, родендени, имендени, слави)ај, некако.
живеам,живеам...
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2007 во 17:29

Турбо фолк да.

Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2007 во 14:00
                          ДААААА
Кон врв
Hostel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hostel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 01:33
Da ve prasam nesto.
Dokolku imame dve diskoteki edno do drugo, i vo ednata bi imalo trans, electro i site tupca-tupca-tup-tup-tupca... muziki, a vo drugata turbo, posle 3 saati, sto mislite , od koja diskoteka bi izlegle site do eden (ne bas site bukvalno) zaguseni, site se baknuvaat i sekoj na sekogo mu vika "TE SAKAM..." so eden zbor pijani? Site dobro znaeme deka na Turbo Folk muzikata najdobro se zabavuvaat site. I nema potreba da ja kopirame muzikata sto ja slusaat deckite od ZAPADOT, zasto ovde na Balkanot ja imame najdobrata muzika od cel svet, gi imame zastapeno site zanrovi na muzika, go imame najveseliot narod, so eden zbor deckite od ZAPADOT mozat voda da ni nosat. Neka pocnat da ne kopiraat tie nas kraj kraeva. Ama tesko deka ke mozat.
Jas nemam nisto protiv toa, koj kakva muzika si slusa, sekoj si ima svoj izbor na opredelba, sekoja muzika si ima svoja politika.
No, sepak mislam deka 50% od Makedoncite slusaat Turbo Folk, ako ne i poveke.
Tolku od mene Pozzzzz
Music and only music
Кон врв
lovely Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lovely Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 02:33
Originally posted by Hostel Hostel напиша:

Da ve prasam nesto.
Dokolku imame dve diskoteki edno do drugo, i vo ednata bi imalo trans, electro i site tupca-tupca-tup-tup-tupca... muziki, a vo drugata turbo, posle 3 saati, sto mislite , od koja diskoteka bi izlegle site do eden (ne bas site bukvalno) zaguseni, site se baknuvaat i sekoj na sekogo mu vika "TE SAKAM..." so eden zbor pijani? Site dobro znaeme deka na Turbo Folk muzikata najdobro se zabavuvaat site. I nema potreba da ja kopirame muzikata sto ja slusaat deckite od ZAPADOT, zasto ovde na Balkanot ja imame najdobrata muzika od cel svet, gi imame zastapeno site zanrovi na muzika, go imame najveseliot narod, so eden zbor deckite od ZAPADOT mozat voda da ni nosat. Neka pocnat da ne kopiraat tie nas kraj kraeva. Ama tesko deka ke mozat.
Jas nemam nisto protiv toa, koj kakva muzika si slusa, sekoj si ima svoj izbor na opredelba, sekoja muzika si ima svoja politika.
No, sepak mislam deka 50% od Makedoncite slusaat Turbo Folk, ako ne i poveke.
Tolku od mene Pozzzzz
Da da da, apsolutno se soglasuvam so tebe :) toa e tocno, site vikaaat ne slusame turbo folk, a gi gledas sekoj den u kafana kaceni na stolce i ajdee CECOOO.EVe jas kazuvm slusam se :)) odlepuvam na se :) [:D/] [:D/] [:D/] [:D/] [:D/]
I will always love you
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 18:11
Sekako turbo folk a moze i samo folk
Кон врв
An4i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај An4i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 19:42
turbo folk

da,da,da
...i taka sega princezite go baraat princot koj demek bil zaba i nekoja princeza trebalo da go bakne za toj pak da se pretvori vo princ...

Pred da go najdes princot, treba da baknes mnogu zabi :D
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2009 во 02:32
zosto da ne sto i fali na muzikata, dobra e igranje, 4a6e lomenje i ka4uvanje na masa, aj na tehno taka otka4i da te vidam, lazat tia so vikat deka ne slusat turbo folk, istite tie luge so se udirat u gradi i velat - ja turbo folk? NIKAD, tie luge gi znaat site turbo folk pesni i gi peat od prva do posledna, od po4etok do kraj

Изменето од THEPRINCESS - 06.Јануари.2009 во 02:33
Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2009 во 17:05
Poveke sakam da slisam druga muzika ama ima mesta kade sto treba da se slusa i turbo folkt
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 21:09
Originally posted by THEPRINCESS THEPRINCESS напиша:

zosto da ne sto i fali na muzikata, dobra e igranje, 4a6e lomenje i ka4uvanje na masa, aj na tehno taka otka4i da te vidam, lazat tia so vikat deka ne slusat turbo folk, istite tie luge so se udirat u gradi i velat - ja turbo folk? NIKAD, tie luge gi znaat site turbo folk pesni i gi peat od prva do posledna, od po4etok do kraj
не мора да се чукаш во гради и да го сакаш турбофолкот, јас го мразам и мислам дека е обично сељачко ѓубре, ама ипак сум бил и на таква музика, не се секирај не знам ниеден текст
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 21:14
Originally posted by Hostel Hostel напиша:

Da ve prasam nesto.
Dokolku imame dve diskoteki edno do drugo, i vo ednata bi imalo trans, electro i site tupca-tupca-tup-tup-tupca... muziki, a vo drugata turbo, posle 3 saati, sto mislite , od koja diskoteka bi izlegle site do eden (ne bas site bukvalno) zaguseni, site se baknuvaat i sekoj na sekogo mu vika "TE SAKAM..." so eden zbor pijani? Site dobro znaeme deka na Turbo Folk muzikata najdobro se zabavuvaat site. I nema potreba da ja kopirame muzikata sto ja slusaat deckite od ZAPADOT, zasto ovde na Balkanot ja imame najdobrata muzika od cel svet, gi imame zastapeno site zanrovi na muzika, go imame najveseliot narod, so eden zbor deckite od ZAPADOT mozat voda da ni nosat. Neka pocnat da ne kopiraat tie nas kraj kraeva. Ama tesko deka ke mozat.
Jas nemam nisto protiv toa, koj kakva muzika si slusa, sekoj si ima svoj izbor na opredelba, sekoja muzika si ima svoja politika.
No, sepak mislam deka 50% od Makedoncite slusaat Turbo Folk, ako ne i poveke.
Tolku od mene Pozzzzz
и што докажа сега, дека турбофолкот е музика за пијаници
и турбофолкот не е народна балканска музика, ако не ги сакаш момците од западот, слободно слушај изворна, народна музика
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.