IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Цвеќарство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Цвеќарство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
silvija Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај silvija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Цвеќарство
    Испратена: 11.Октомври.2006 во 20:47
дали сакате и дали имате цвеќиња?
 
некои балкони, тераси, дворови се прекрасни со многу убави цветови, зеленило...
 
кое ви е омилено цвеќе?
Кон врв
bone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bone is not dead

Регистриран: 23.Август.2006
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: -13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2006 во 20:54

                                                  Evil%20Smile

Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2006 во 22:24
Sakam cveke ama nemam vreme da go odgleduvam.Zatoa si kupiv veshtacko i odlicno mi uspeva    

Изменето од Julija - 11.Октомври.2006 во 22:25
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2006 во 21:00
hej pa jas si imam malecki terndafili vo dvorot, sam si gi nasadiv i si gi odgleduvam ali ushte se malecki. a doma si imam edno cveke, sea nema cvet ali ima mnogu ubavi lisja, inace si go krstiv Kika, i ne go davam nikomuAngry.Big%20smile
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
panter Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2006 во 16:25
jas sum ljubitel na cekinja
imam moja staklena gradina i ako nekoj saka da razmenime iskustva okolu odgleduvanje neka mi se javi i toa e del od uspehot
sepak mi uspeaat  zboruvam za domasni sobni


Изменето од panter - 15.Октомври.2006 во 16:26
delfin
Кон врв
Dragonfly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dragonfly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2006 во 18:52
I jas sum golem ljubitel na cvekina...
I vo plan mi e eden den da si imam svoja malecka staklena gradina, taka da Panter rado bi ja prifatila tvojata ponuda za soveti...Tongue
 
Live long and prosper!!!
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2007 во 20:20
pa i jaqs bi primil nekoj sovek kako ljubitel na cvecinja
Кон врв
бреза Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај бреза Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2007 во 17:10
Дали некој од вас одгледува цвеќиња,доколку ги одгледува нека каже кои видови ги има па да размануваме мислења и совети.
Бреза/Брезово
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 17:17
Imam dvor , trevnik zaobikolen so ruzi, bozuri, lalinja, narcisi.... na terasata imam pelargonii i drugo saksisko cveke, ne mu posvetuvam nekoja posebna nega, na primer mojata kuma postojano im stava nekoi sredstva na nejinite cvekinja da bidat poubavi, jas samo gi polevam redovno i nesto sto redovno go pravam, precvetanite cvetovi redovno gi odstranuvam, bidejki ako ne se odstranuvaat, pogotovo ruzite ne cvetaat veke.
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2007 во 12:03
Mene mi e omileno cvekhe rozata
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 16:58
Премногу ги сакам, доволно ги имам и одгледувам- негувам.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Friends Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Friends Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 15:18
Sakam cvekinja mnogu, sakam i da odgleduvam ama ne mozam da bidam vo nivna blizina oti imam alergija od niv тага i mi idi za kivanjeсреќа.
inace megu omilenite mi se Kalite, Rozite i drugi. Momentalno ne mi teknuva na iminjata.среќа
pozdrav na site
Се заебал оној кој мисли дека може да се откаже од целиот свет.Оној кој мисли дека светот не може без него, уште повеќе се заебаl
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 18:06

ruzi:) i lalinnja imam zumbul i narcis

e sega jorgovan ama drvo e :)

 

Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 13:56
Da, posebno Crveni Ruzi-simbol na vecnata lubov!среќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,160 секунди.