IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Смртта на вашиот домашен миленик
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Смртта на вашиот домашен миленик

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2013 во 01:25
Навистина ми е жал за мачорот твој, но се случуваат такви работи, илустрација подоле...воздивнување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2013 во 07:35
И от петиот спрат да падне и вака да си ја тресне главата исто му се фаќа на мачоров твој  

 

ама ти не жали . Мачките имат девет живота и сега ваљда друго дете го гушка твоето маче 
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2014 во 23:05
Za zal moeto pocina pred nekoj den тага i mnogu mnogu mi nedostasuva .....

Vie koi sto gi imate ...sakajte gi mnogu mnogu najmnogu ....eden den, ljubovta koja ste im ja daruvela za cel nivni zivot ke Ve odrzuva vo vakvite teski momenti kako mojov sega....


Изменето од Kastro - 18.Февруари.2014 во 23:07
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2014 во 00:50
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Za zal moeto pocina pred nekoj den тага i mnogu mnogu mi nedostasuva .....

Vie koi sto gi imate ...sakajte gi mnogu mnogu najmnogu ....eden den, ljubovta koja ste im ja daruvela za cel nivni zivot ke Ve odrzuva vo vakvite teski momenti kako mojov sega....


Уф.... жал ми е Кастро тага

Знам како е, ми умре куче пред десетина години.Сме плачеле дома сите по него и уште ми е мака кога ќе ми текне.
И оттогаш си реков, повеќе не земам домашно милениче оти многу се приврзувам. Па кога ќе дојде момент да умре, боли...
Ама ете, не можев да му одолеам на мачево.

Жал ми е, баш се потсетив сега и на мојата Пигитага



Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2014 во 01:05
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Za zal moeto pocina pred nekoj den тага i mnogu mnogu mi nedostasuva .....

Vie koi sto gi imate ...sakajte gi mnogu mnogu najmnogu ....eden den, ljubovta koja ste im ja daruvela za cel nivni zivot ke Ve odrzuva vo vakvite teski momenti kako mojov sega....


Уф.... жал ми е Кастро тага

Знам како е, ми умре куче пред десетина години.Сме плачеле дома сите по него и уште ми е мака кога ќе ми текне.
И оттогаш си реков, повеќе не земам домашно милениче оти многу се приврзувам. Па кога ќе дојде момент да умре, боли...
Ама ете, не можев да му одолеам на мачево.

Жал ми е, баш се потсетив сега и на мојата Пигитага



Ti blagodaram , znaci odlicno me razbiras kako mi e denovive тага...(malkumina se onie koi me razbiraat kako mi e denovive )....
Nema poveke da zemam drugo milenice, i jas velam taka...ne sakam ljubovta i sekavanjata na nejze da gi transefriram i zamenam so drugo milenice ....тага
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2014 во 01:09

Штом си чувал и имаш љубов кон животните, некогаш сигурно пак некое малечко со некои убави очиња ќе те освои и пак ќе си земеш да си чуваш.
Ама не во скоро време. Сигурна сум, знаејќи си по мене дека ќе ти треба време да помине.
Душички се и они мили.

големо гушкање



Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2014 во 01:12
Ne znam, mozebi nekogas ...sega ne ni pomisluvam na toa среќа
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2014 во 00:22
незнам зошто да не земеш друго милениче збунетост
она што веќе го нема меѓу нас, не значи дека нема да го има во нас среќа

п.с јас сум имала многу животинки, дури и си ги запишав во еден нотес со понекој збор-два за нивниот карактер голема насмевка
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2014 во 00:39
среќа ne sakam drugo ....
...ljubovta koja ja imam za nejze ne sakam da mu ja dadam na drugo kuce.....
mozebi nekogas....sega ne pomisluvam... 
....izvini nemoj da me razberes pogresno ama umre samo pred 1 sedmica...
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2014 во 00:42

Штом си чувал, пак ќе си земеш, верувај.да
Само ќе ти треба време да помине, нормално.

Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2014 во 00:50
ич не те разбирам погрешно
мене мачорот ми умре пред 4 дена тага

ама сепак си се надевам дека ќе се појави некое друго мало жолтко
како резултат на тоа што го немаше две-три недели во љубовниот фебруар среќа
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2014 во 00:53
Gabi zal mi e za tvoeto mace тага ...

Mozebi ke se pojavi nekoe malecko i ke te izraduva среќа
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2014 во 00:56
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

ич не те разбирам погрешно
мене мачорот ми умре пред 4 дена тага

ама сепак си се надевам дека ќе се појави некое друго мало жолтко
како резултат на тоа што го немаше две-три недели во љубовниот фебруар среќа


Уф, жолткото за кое зборувавме тука?тага

Жал ми е, да имав некое внуче од Мичо одма ќе ти го пратевтага



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,547 секунди.