IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Смртта на вашиот домашен миленик
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Смртта на вашиот домашен миленик

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
EVGENIJA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EVGENIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Смртта на вашиот домашен миленик
    Испратена: 04.Октомври.2006 во 09:35
DALI TAA BILA OD STAROST ILI PAK OD TRUENJE AMA NIKOGAS NE KE MOZAM DA JA PRIFATAM POSLE EDNATA ZAGUBA, MI GO UKRADOA EDNOTO KUCE A SEGA PAK DA MI GO OTRUE NEKOJ DRUGOTO KUCE ILI DA POCINE OD STAROST.TESKO MI SAMO STO PISUVAM I MISLAM VO MOMENTOV,A KAMO DA BI BILO I VISTINITO.NEDAJ BOZE.
ZDRAVO
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2006 во 09:49
Тешка тема..
Многу од членовите знаат за мојата љубов кој после 2,5 години ми го украдоа од пред врата.. Кренав температура од жал... За кратко време со помош на пријателот мој најдов друго, но никогаш не успеа да ми го замени ни приближно првиот сијамски мачор..
За секое умрено од старост или од ситната душа на народот кој со најголема нискост фрла отров по улиците несвесни за децата кои шетаат , кај емне се ствара огромна болка..
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2006 во 09:57
Jas toj den bev bolna,imav temperatura  i bas togas kucenceto mi go otruja.....placev,vikav.....ne mozev da se smiram.....mi bese mnogu tesko.Malecko bese........CryCryCry
Posle zemav drugo,no ne bese toa toa......i go dadov na edno dete.....
 
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2006 во 10:40
dve godini go imav macorot
i koga bevme izlezeni ni go snema, placem mnogu bese slatko macenceto
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
dragana**** Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragana**** Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2006 во 16:17
Кога ми умреја хрчаците, неможев да се помирам со тоа, дури и еден ден не бев на школо, а цела недела не спиев. По цел ден плачев бидејќи не можев да сфатам дека ги нема. И сега кога ќе ги погледнам сликите на компјутер, одма се натажувам. Заради тоа моите дома не ми дозволуваат да чувам миленичиња, бидејќи многу се приврзувам кон нив. 
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 13:38
Koga mi umre prvoto kuce, ne mozev da se soberam so meseci.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2006 во 14:36
Кога ни избега Пецко - папагалче тигрица...
мислам дека дома една недела не праевме муабет никој со никого...
чувствата беа измешани...
сите ја баравме вината кај ,,оној другиот,,
и истовремено кај себеси ( потајно)
 
Беше Херој во маалото и пошироко...
мајками го научи да зборува...
цели реченици замислете...цели реченици...
 
Доагаа луге непознати ....да..го слушнат...
Мајками никого не врати...
сите ги пречекуваше како најмили гости..
 
А тој херојот наш...
карактер имаше...
некому од нив САМ ке му се качеше на рамо и ке му зборуваше долго...
некого...не ке го бендисаше...
и дури кога после кафето овој ке станеше да си оди
и ке ја фане вратата
овој ке почнеше да зборува ...како за инат...
 
Молевме на радио и телевизиски оглас...
Ве молиме вратете го ако мекој го најде..
Ке ви купиме нов ...сосе кафез...
Викнете му ,Пецко !!, ке ви се јави...ке свирне...
 
Кружевме со денови по маалата
се подалеку и подалеку.......
 
НЕ ГО НАЈДОВМЕ...........
 
Е МИЛ Пецко....дојде ден и на интернет да те споменам......
 
Пеј МИЛ Пецко....Пеј !!!  Cry
 
 
 
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 14:17
Cry Ne ja privativ voopsto lesno,mnogu me bolese i dolgo mislev ,a i sega koga me potsetivte tesko mi padna.Vo sekoj slucaj mnogu se privrzuvame za niv i ne e voopsto seedno nivnata zaguba!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 15:00
UF teshko mnogu bi bio sigurno....Bidejki sum posebno svrzana so niv a jas sum po priroda emotivna mislam deka teshko bi ja podnela zagubata,Ne sakam da mislam na ova......
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2006 во 00:25
Досега највеќе сум плачела за последното хрчаче што го имав, другите некако малку ги имав и не ми беа нешто посебно ама ова беше специјално.... Многу го засакав и се разболеCry едвај дишеше и цело време киваше, неможев да сватам што е и премногу се надевав дека ќе оздрави, и еден ден пред да идам у школо го земав у рака да видам како е и ми умре на рака CryCryCryCryCry, се утепав плачење и закаснив у школо.... И на крај испадна дека умрело заради тоа што сум му ставила премногу пилевина Cry, неможам никако да си простам за тоа. После земав морска прасе и тоа го засакав многу ама морав да го дадам заради тоа што мајка ми стана алергична и не плачев заради тоа што знаев дека го давам у добри раце (кај една другарка што веќе имаше 2 морски прасиња) ама по некое време се скаравме и уште не сум го видела CryCryCry, а многу сакам, којзнае и дали е уште живо.... А за кучето што го имам незнам како би реагирала али сигурно многу лошо....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2006 во 15:11
Hrcak ne moze da umre zasto si mu stavila mnogu pilevina. naprotiv, sto poveke pilevina, toplu im e potoplo i se stitat od nastinki.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2006 во 22:56
Епа ондак незнам Confused
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2006 во 23:45
Hrcacite vo prosek ziveat okolu 2 godini, toa da ne bilo? Isto taka, skloni se na nastinki i infekcii, a mozebi ti ne si go primetila toa.. I povtorno, ne zaboravaj, pilevinata treba da ja ima sto poveke Wink
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 22:00
Не беше многу старо, малечко беше..... А тоа дека се склони на настинки и инфекции врска немав, знам само дека не смее да ги касне мравка пошо може да умрат..... А може да се излечат од тие настинки или..?
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.