IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 23:16
Strashno ! Prosto chovek da ne veruva !

Ako ova se dokazhe kako tochno, togash javniot obvinitel treba da pobara najvisoki kazni zatvor za onie lugje koi bile direktno vmeshani vo ovie nechovechni malverzacii !
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2011 во 20:26
C c c c c, kade e chovechnosta kaj lugeto? Kade e???
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2011 во 13:14
Има и во Прилеп вакви случаи. Многу е јасна работата што станува. Само некогаш со лав не се игра оти (како што треба да бидат луѓето) за дете - ни затвор ни доктор ни милост.... ништо не ти иди пред очи...
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2011 во 13:31
Болестзагриженост
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2012 во 02:48
Originally posted by гоcтин гоcтин напиша:

Би посвоила,бидејки сакам на некое малечко ангелче да му го направам животот поубав.Меѓутоа уште ми е рано

dobra ideja, treba da ja praktikuva sekoj sto ima moznost i uslovi za toa
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2012 во 23:18
Пред некој ден ми дојде при рака правилникот за посвојување деца.
Ме заинтересира новиот начин на бодување на апликантите...ама кога видов..се запрепастивизненадување
 
Па за да добиеш доволен број поени треба да си милионер.
Поени се доделуваат за...
Стан - па категорија, над 120 м2, до 60 м2 и под 60 м2
Опременост на станот - основни услови, сите услови за живот, луксузно наместен
Дополнителен стан
Опременост на дополнителниот стан
Деловен простор - категорија до 50 м2 и над 50 м2
Викендичка - категорија... една, две, повеќе
Опременост на викендичката/викендичките
Обработливо земјиште - категории... до 2000м2 и над 2000 м2
Необработливо земјиште
И некои други ситници..
 
Се на се се 100 поени, а од личниот профил на апликантите мислам дека излегуваше со 35 поени.
Па некои прашања...колку сте блиски со вашите родители (се прашувам..што ако се починати или непознати???)
Колку сте блиски со вашите пријатели...
Близина на станот во кој што живеете до..
Градинка (ај ова е важно)
Училиште
Трговски центаризненадување
итн итн итн
 
Во категориите бодувањето е јасно..колку повеќе, толку повеќе поени.
 
Лично јас би посвоила дете без разлика на се. Но и покрај тоа што ги исполнувам сите овие услови и би ги земала максималните поени, се прашувам дали воопшто треба да аплицираат луѓево..ова ми делува како да ги продаваат децата..
ОК, не сум мажена, единствен услов што ми крати на поениплазење
 
Новиот правилник е добар, само ставките по кои се доделуваат поени...им смрди надалеку.
 
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,688 секунди.