IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2006 во 23:02
Clapsefe eve od mene bodrenje dobivas kamo da ima povise tatkovci kako tebe
ps mnogu dobar potpis
logicki
najdobar spored mene :)
 
Кон врв
luj6 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај luj6 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2006 во 23:24
Plamenko blagodaram, ti posakuvam i tebe decinja eden kup
I am nobody; nobody is perfect, therefore I'm perfect
Кон врв
bela Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 02.Јуни.2006
Локација: Saint Lucia
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bela Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 02:24

Goleminata na čovek ne e vo dzebot, tuku vo srceto. Za kolku luge po broj se grizime, tolku sme pogolemi.

A da ne zboruvame za deca.

Tie stanuvaat nas sovrsen oblik, ako za niv se grizime so razbiranje i ljubov, bez razlika dali sme bioloski roditel ili ne, dali sme vo finansiska kriza... Mislam deka toa ke znaat da go cenat. Domot nema cena.
Zatoa se reklo deka se Bozji dar.
Ako gi naučiš na česnost i trud, eden den i ona sto ni tezelo, ke go ispravat od ljubov i počit.
 
Sekako se soglasuvam za posvojuvanje. Vazno e koj gi čuva.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 13:07
LESNO SE RAGAAT ,USTE POLESNO SE PRAVAT NO TESKO SE CUVAAT....
KOLKU I SUROVO DA ZVUCI NO SAMO NA VISTINSKIOT BIOLOSKI RODITL MU KRVARI SRCETO ZA TOA DETE,NE OTI NA TIE STO KE GO POSVOJAT NEMA DA IM BIDE GAJLE,NO NE E ISTO::::
TIE STO NEMOZAT DA IMAA DECA TREBA DA POSVOJAT NO TAA LJUBOV SPREMA TOA DETE TREBA DA JA SOCUVAAT I KOGA EDEN DEN BOG KE GI BLAGOSLOVI DA SI IMAAT SVOE DETE...NO ZA ZAL TOGAS MNOGUMINA ZABORAVAAT NA TOA DETENCE STO GO POSVOILE I CELATA SVOJA LJUBOV JA NASOCUVAAT KON SVOETO...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 01:10
cest na isklucoci...surovo napisav za onie koi veke imaat posvoeno detence i koj sigurno nema da se soglasat so toa sto go napisav....
Кон врв
bela Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 02.Јуни.2006
Локација: Saint Lucia
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bela Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 01:01

Sepak znaci ke se slozite:

Vazno e koj gi čuva. Bez razlika dali imame ili ne potoa dete, nikogas ne bi trebale da zaboravime kakva radost ni donelo posvoenoto, sto rana zalecilo, i paralelno so toa čuvstvo da se nosime.

Pogotovo sto na posvoenoto detence sme mu bile edna od retkite moznosti normalno da zaživee i stane covek.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 10:13
Onie koi se odlucuvaat da posvojat se lugje so siroki srca, zosto bi go posvoile deteto ako ne se spremni nesebicno da mu pruzat se? I kako nekoj moze da kaze deka samo bioloskiot roditel moze da cuvstvuva bolka koga deteto ke se rodi? Smesna e sporedbata, no i domasnoto milenice koga ni e bolno ne ni e seedno, neli?
Кон врв
VkusiMe_M Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 515
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VkusiMe_M Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 10:40
Ke kazam samo edno.

Bioloski e da imash svoi deca no dar od Bog e da posvoish dete.
Itn...
Кон врв
bela Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 02.Јуни.2006
Локација: Saint Lucia
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bela Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 14:56
 ClapBravo!
Кон врв
JASMINAN Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JASMINAN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2007 во 01:59
Zdravo,
 
Ziveam vo USA i imam edno prasanje.  Imam prijateli Amerikanci koi bi posvoile detence od Makedonija.  Me zamolija da im objasnam okolu toa,a mene bi mi bilo posebno drago da im pomognam poradi okolnosite vo koi se naogaat i sum gorda sto bi mu pomognale na detence od Makedonija da ja dobie potrebnata roditelska ljubov.
 
Ve molam dadete mu informacii kako odi postapkata so posvojuvanje detence od Makedonsko prifatiliste.
 
Blagodaram,
Jasmina


Изменето од JASMINAN - 12.Април.2007 во 02:02
Кон врв
zambrota Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zambrota Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2007 во 09:39
Iako nema da bide isto kako ona od tebe ama site imaat pravo da ziveat so familija.
Pa zatoa nema da se mislam ako stvarno dojde do toa
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2007 во 01:33
Originally posted by bela bela напиша:

Goleminata na čovek ne e vo dzebot, tuku vo srceto. Za kolku luge po broj se grizime, tolku sme pogolemi.

A da ne zboruvame za deca.

Tie stanuvaat nas sovrsen oblik, ako za niv se grizime so razbiranje i ljubov, bez razlika dali sme bioloski roditel ili ne, dali sme vo finansiska kriza... Mislam deka toa ke znaat da go cenat. Domot nema cena.
Zatoa se reklo deka se Bozji dar.
Ako gi naučiš na česnost i trud, eden den i ona sto ni tezelo, ke go ispravat od ljubov i počit.
 
Sekako se soglasuvam za posvojuvanje. Vazno e koj gi čuva.
ClapStarClap
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2007 во 23:22
сите горе-доле би се сложиле дека да, ок е да посвоиме детенце...
исто и јас мислам, немам проблем да посвојам детенце,
НО бидејки сум искрена не би сакала да го лажам дека сум му биолошка мајка, секако кога ке биде спремно и зрело би му кажала дека е посвоено, и што ако сака (а ке сака) да ги запознае и биолошките родители?! што ако фактот дека е посвоено го погоди многу па почне да размислува која била таа што го отфрлила па почне да ја бара и да се соочува со неубави работи?!или па напротив ја најде и му тргне супер со неа а мене ме заборави...
ова се некои дилеми што ги имам...
генерално немам ништо против посвојувањеSmile
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2007 во 23:38
Нема проблем ни јас. Но, најпрво би сакал неколку мои, па ако остане место (во автобусот) зошто да не згрижам уште некое.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.