IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Цимери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Цимери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 14:05
Како го поминувате слободното време со цимерите/цимерките.И нека напише некој што е моментално студентка некоја интересна случка.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 16:52
Od 1-vi ke imam sto da vi raskazuvam...zosto cimerkata mi e i edna od najdobrite drugarki valjda dobro ke se slozuvame
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 21:02
... vo moe vreme ...studentskiot zivot beshe bash studentski... vo studentskite domovi kluc ne se noseshe so sebe... tuku se ostavashe nad vratata... i taka edna vecer jas si doagam od Veles... baram kluc...nema... tropam... koga sonlivo mi otvora edna devojka shto ne ja poznavam... vleguvam vo soba... site kreveti zafateni... na mojot krevet spie osoba koja ne ja poznavam... prvo pomisliv ja zgreshiv sobata... posle se vrativ vo hodnik protarashkav...i najdov kluc i sloboden krevet...
...atrakcija beshe i so teglite so zimnica... bidejki nemavme frizideri... kesite so teglite gi besevme na nadvoreshnata strana od prozorecot... na reshetkite... eden den gladni od predavanja... zemame kesite so teglite...a tamu... teglite izmieni...i vnatre livce... BLAGODARIME... MNOGU BESHE VKUSNO...



Изменето од mamamd - 23.Септември.2008 во 21:03
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 23:11
Ух јас кога сум гладна не одговарам за постапките...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 23:15
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Od 1-vi ke imam sto da vi raskazuvam...zosto cimerkata mi e i edna od najdobrite drugarki valjda dobro ke se slozuvame
Монушка а не ли сте правеле заедно палачинки цимерките?Ајде раскажи ми како е кога правите?
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 23:37
Originally posted by mileg mileg напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Od 1-vi ke imam sto da vi raskazuvam...zosto cimerkata mi e i edna od najdobrite drugarki valjda dobro ke se slozuvame
Монушка а не ли сте правеле заедно палачинки цимерките?Ајде раскажи ми како е кога правите?


Уште не сме правеле Милег, кога ќе правиме, ќе ти кажам
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 07:41
Jas sakam povekje cimerki..ustvari obozavam bar tri cimerki..xeeeeedna ca ciste, edna ke gotve ,edna ke pere
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 19:39
Цимерки или слугинки бараш? Одлучи се
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 19:46
Жал ми е што не можам да го почувствувам цимерлакот (ама никогаш не е касно нели)
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 06:18
...Ovie sigurno imaat mnogu da raskazat...samo nema koj da gi prsha...
репортаЖа од студентскиот дом „стив Наумов“

Кошмар танцува во бараката „Харем“

Во иста просторија се мијат лице, заби, чаши, филџани, раце, нозе, алишта... и се врши нужда, а попладне и во недела кога хигиеничарките не работат, смрдеата се чувствува и надвор од бараката

Кога првпат ги видов, бараките ме потсетија на село од хорор-филм во кое се случила грозна несреќа. Кога ја видов собата бр. 18 каде што ќе живеам една година, се шокирав, ме фати паника, раскажува Весна, студентка на Филолошкиот факултет, станарка во бараката „Харем“ во студентскиот комплекс „Стив Наумов“.

Иако бараките во „Стив“ се разликуваат по броеви, бараката „Харем“ е единствената што добила име. Студентите кажуваат дека името го добила зашто е најголемата женска барака во Домот. Во неа секоја година живеат околу 90 студентки. Друга причина за името е местоположбата на бараката - далеку од очите на сите, поставена во сенката на задниот дел од машката зграда. До неа водат две тесни патеки, кои сигурно нема да ги најдете ако доаѓате првпат.
..i ima bajagi golem napis...koj vredi da se procita...koj ne smee  da pomine nezabelezan...zatoa shto...tamu zivee golemdel od nashata idna intelektuala...
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2009 во 09:17
Originally posted by CST CST напиша:

Originally posted by Dragonfly Dragonfly напиша:

[QUOTE=girl^^^]e da vi kazam deka ovaa godina imam cimer od polska, cimerka od Afrika, cimerka od Berlin i uste edna cimerka od München...Stvarno se mnogu dobri site i mnogu mi e interesno ko sum so niv Tongue [/QUOTP

Prasanje: Zivees vo WG? Mislam deka takviot zivot e super, no samo zatoa sto sekoj si ima svoja soba i prostor za sebe...i normalno izbor, da bide sam so sebe ili da se druzi so drugite...A takva kombinacija kako tvojata e navistina COOL!Poznato mi e...Smile



da Tongue  baagi e interesno i vozbudlivo, sekakvi kulturi ke zapoznaam, ama srekna sum sto mi se pogodija dobri cimeri, barem da ne mu ja mislam mnogu Big%20smile



Е  за разлика од странските цимери ,  македонскиве цимерки се катастрофа.

Крајно безобразни, дојдени се ко на екск*рзија , се к*рваат по кафичите со албанците  , ништо не учат , баш спомна едната дека татко и кредит земал за да и плати да студира на приватен факултет , а на неа ич не и чуе , воопшто не се одговорни , не се стабилни личности , немаат осет за останатите во кампусот , крајно некултурни , лигави , шмизли , се најлошо

Штета што во неколку теми во форумот кога правам споредба меѓу македонец и странец , секогаш најлошото искуство го имам со  македонците тага

Само да не дојде до недоразбирање : машките  студенти се далеку поцивилизирани и повеќе одржуваат хигиена од женските .

Така да мојот коментар се однесува за женските како цимерки и студенти.

Се на се , ужас се , штета за тие родители кои поима немаат што прават нивните ќерки и дали се дојдени на факултет или во  јавна куќатага
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2009 во 23:31
Ne znam kako e vo drugite studenski domovi, no jas pominav 2 godini so istite dvajca cimeri. I kaj nas imalo gosti bukvalno sekoj den od sabajle do 4-5 na utro, pa pak sekogas bilo cisto, izmieno, izmeteno i izbrisano prasina.

Sega deka uslovite se daleku od standardot, daleku se....ama i da e se vo red, pak treba sekoj sam da si sreduva za da mu e ubavo. намигнување
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 00:00
Imam cimer ama kolku mi e ubavo so nego no mozam da vi opisam....
Кон врв
elektro Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 07.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 22:17
abe super vi e vas hheh
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.