IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Цимери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Цимери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 12:51
Originally posted by Dragonfly Dragonfly напиша:

[QUOTE=girl^^^]e da vi kazam deka ovaa godina imam cimer od polska, cimerka od Afrika, cimerka od Berlin i uste edna cimerka od München...Stvarno se mnogu dobri site i mnogu mi e interesno ko sum so niv Tongue [/QUOTP

Prasanje: Zivees vo WG? Mislam deka takviot zivot e super, no samo zatoa sto sekoj si ima svoja soba i prostor za sebe...i normalno izbor, da bide sam so sebe ili da se druzi so drugite...A takva kombinacija kako tvojata e navistina COOL!Poznato mi e...Smile



da Tongue  baagi e interesno i vozbudlivo, sekakvi kulturi ke zapoznaam, ama srekna sum sto mi se pogodija dobri cimeri, barem da ne mu ja mislam mnogu Big%20smile
Кон врв
Dragonfly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dragonfly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 13:35
Multi Kulti, se slozuvam...najdobriot dozivlaj...Wink
So najdobri cimeri i na najloso mesto ubavo ce si pomines...
Live long and prosper!!!
Кон врв
begu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај begu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 14:10
Go davam ovoj moj kancelarski cimer pa sto podaleku da go oterate.
Veruvaj i vo toa sto ne go gledas .
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2006 во 12:19
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

posto ilegalcev cela godina prvo sedev u soba so dvajca cimeri a posle so cimerka...abe niso ne mu fali na masko-zensko cimerstvo...mene super mi bese...malce ima zaebancii(presoblekuvanje naam natam)ali se se nadminuva...

 
p.s. pharaoh mi bese cimer
a zs mor ne kazis deka za malku i jas ke ti bev cimer?ama srekja so sfatija deka sum masko pa ne razdelijaLOLinaku ke sedev i jas u picku mater onamuLOL
 
 
 
e ti sea si mi cimer...kako te trpam samo...LOL momentalno spies na mojo krevet a ja posto nema kaj da si legnam visam na internetBig%20smile
 
 
p.s.abe ja ne ti zboram na tebeAngry
Ne i bev cimer jas tuku spievme 3 meseci zaedno LOLLOLLOLLOL INACE SPECIJALEN POZDRAV DO CECELOLLOLLOLLOLLOL si znae ona/on koj/a eLOLLOLLOL
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2006 во 12:21
inaku koa stanuva zbor za cimer da ne pocnuuvam da vi kazam so sto sum jas u sobaBig%20smile.Odvaj preziveav predhodnata godina,posle nekolkute obidi za ubistvo so predmeti od raftovi,posle neznam kolku nervni napadi,gjubre i sl.
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2006 во 12:29
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

inaku koa stanuva zbor za cimer da ne pocnuuvam da vi kazam so sto sum jas u sobaBig%20smile.Odvaj preziveav predhodnata godina,posle nekolkute obidi za ubistvo so predmeti od raftovi,posle neznam kolku nervni napadi,gjubre i sl.


LOLLOLLOLLOLLOL
LOL
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2006 во 15:13
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

posto ilegalcev cela godina prvo sedev u soba so dvajca cimeri a posle so cimerka...abe niso ne mu fali na masko-zensko cimerstvo...mene super mi bese...malce ima zaebancii(presoblekuvanje naam natam)ali se se nadminuva...

 
p.s. pharaoh mi bese cimer
a zs mor ne kazis deka za malku i jas ke ti bev cimer?ama srekja so sfatija deka sum masko pa ne razdelijaLOLinaku ke sedev i jas u picku mater onamuLOL



 
 
 
e ti sea si mi cimer...kako te trpam samo...LOL momentalno spies na mojo krevet a ja posto nema kaj da si legnam visam na internetBig%20smile
 
 
p.s.abe ja ne ti zboram na tebeAngry
Ne i bev cimer jas tuku spievme 3 meseci zaedno LOLLOLLOLLOL INACE SPECIJALEN POZDRAV DO CECELOLLOLLOLLOLLOL si znae ona/on koj/a eLOLLOLLOL





abe 3 meseci li bea?evaaaaaaaaa...LOLLOLLOLLOLcece mi bese cimerka okole 2 saata a mos i pomalceLOLLOLLOLLOLposle rekoa deka ima previse brada za da ja smestat u zenska soba i ja prefrlijaLOLLOLLOLLOL
respect my authoritaaa
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2006 во 15:17
:) zbrka:)zensko so brada:) cirkus a?:)
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 12:25
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

posto ilegalcev cela godina prvo sedev u soba so dvajca cimeri a posle so cimerka...abe niso ne mu fali na masko-zensko cimerstvo...mene super mi bese...malce ima zaebancii(presoblekuvanje naam natam)ali se se nadminuva...

 
p.s. pharaoh mi bese cimer
a zs mor ne kazis deka za malku i jas ke ti bev cimer?ama srekja so sfatija deka sum masko pa ne razdelijaLOLinaku ke sedev i jas u picku mater onamuLOL



 
 
 
e ti sea si mi cimer...kako te trpam samo...LOL momentalno spies na mojo krevet a ja posto nema kaj da si legnam visam na internetBig%20smile
 
 
p.s.abe ja ne ti zboram na tebeAngry
Ne i bev cimer jas tuku spievme 3 meseci zaedno LOLLOLLOLLOL INACE SPECIJALEN POZDRAV DO CECELOLLOLLOLLOLLOL si znae ona/on koj/a eLOLLOLLOL





abe 3 meseci li bea?evaaaaaaaaa...LOLLOLLOLLOLcece mi bese cimerka okole 2 saata a mos i pomalceLOLLOLLOLLOLposle rekoa deka ima previse brada za da ja smestat u zenska soba i ja prefrlijaLOLLOLLOLLOL
abe jebiga romanska rabota.A i zaso da ne go smesaat be koa poveketo zeni tuka se ruznoka ziva ili licat na maziBig%20smileBig%20smilea cece baska ima leprsava dolga kosaLOLLOLLOL
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
JASNA27 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JASNA27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 20:04
dobri cimeri se onie koi znaat kako da te zadovolat dodeka ucite Wink
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2007 во 23:17
starite cimeri poveke mi se dopagjaa

novite ic ne mi pravat merak ConfusedConfusedConfused
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2007 во 00:06
cimerov so mi e godinava e najzakono cimer so sum go imal nekogas,abe od 365 dena vo godinata barem 300 ne e v sobaLOL
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2007 во 01:31
hhahahahahaha lele Carnation raka ti davam, alal da ti e, na raat si ucis
ti ljubomoram, barem ke si gi polozes ispitite
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2007 во 01:49
abe da ti kazam imat eden mal problem,da bese non stop tuka mozda ke me terase toj da ucam,ama vaka epten sum raat i nikako kniga da fatamLOL
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.