IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Цимери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Цимери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Цимери
    Испратена: 25.Август.2006 во 18:27
kako se slozuvate so vasite cimeri?
ziveete li vo ista soba ili voposebna?  Sto mislete za masko-zensko cimerstvo, dali e mozno? Sto bi rekle vasite roditeli za toa?



Кон врв
m-free Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 243
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m-free Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 18:32
masko zensko cimerstvo....interesno vo sekoj slucaj...


Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 21:59

posto ilegalcev cela godina prvo sedev u soba so dvajca cimeri a posle so cimerka...abe niso ne mu fali na masko-zensko cimerstvo...mene super mi bese...malce ima zaebancii(presoblekuvanje naam natam)ali se se nadminuva...

 
p.s. pharaoh mi bese cimer
respect my authoritaaa
Кон врв
Kroki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kroki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2006 во 23:47
Ako ti se pogodi cimerot, togash bi bilo super, ama ako ne ti se pogodi......... e mamata kje ti se rasplache...............
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 13:47
mene poveke mi odgovara ko sum so cimer otkolku so cimerka , ne znam zosto taka, ama nekako polesno mi ide so cimer 
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 21:52
moite cimerki se najdobri na svet.... srcinja.... da ti e merak da si ucis u soba....
a i za gluposti se prvi....
Read an cry!!!!!
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2006 во 01:34
a malce sme povexe u soba... ali nema veze... 4 e dobar broj....
Read an cry!!!!!
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2006 во 18:21
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

posto ilegalcev cela godina prvo sedev u soba so dvajca cimeri a posle so cimerka...abe niso ne mu fali na masko-zensko cimerstvo...mene super mi bese...malce ima zaebancii(presoblekuvanje naam natam)ali se se nadminuva...

 
p.s. pharaoh mi bese cimer
a zs mor ne kazis deka za malku i jas ke ti bev cimer?ama srekja so sfatija deka sum masko pa ne razdelijaLOLinaku ke sedev i jas u picku mater onamuLOL
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2006 во 19:46
ejjjjj aj koe za cimer za poeftino baram... hahahahahaha
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2006 во 00:34
ajde, ako sakas da sedis u idrizovo....
Read an cry!!!!!
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2006 во 12:43
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

posto ilegalcev cela godina prvo sedev u soba so dvajca cimeri a posle so cimerka...abe niso ne mu fali na masko-zensko cimerstvo...mene super mi bese...malce ima zaebancii(presoblekuvanje naam natam)ali se se nadminuva...

 
p.s. pharaoh mi bese cimer
a zs mor ne kazis deka za malku i jas ke ti bev cimer?ama srekja so sfatija deka sum masko pa ne razdelijaLOLinaku ke sedev i jas u picku mater onamuLOL
 
 
 
e ti sea si mi cimer...kako te trpam samo...LOL momentalno spies na mojo krevet a ja posto nema kaj da si legnam visam na internetBig%20smile
 
 
p.s.abe ja ne ti zboram na tebeAngry
respect my authoritaaa
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2006 во 11:05
e da vi kazam deka ovaa godina imam cimer od polska, cimerka od Afrika, cimerka od Berlin i uste edna cimerka od München...Stvarno se mnogu dobri site i mnogu mi e interesno ko sum so niv Tongue
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2006 во 20:50
LOLLOLsea pak sum si so starite cimerki----
edna od kumanovo, edna od veles i edna od demir hisar....
abe ludnica......LOLLOL
srcinja se siteeeeeeeeeeeeTongueTongueTongue
Read an cry!!!!!
Кон врв
Dragonfly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dragonfly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 11:57
[QUOTE=girl^^^]e da vi kazam deka ovaa godina imam cimer od polska, cimerka od Afrika, cimerka od Berlin i uste edna cimerka od München...Stvarno se mnogu dobri site i mnogu mi e interesno ko sum so niv Tongue [/QUOTP

Prasanje: Zivees vo WG? Mislam deka takviot zivot e super, no samo zatoa sto sekoj si ima svoja soba i prostor za sebe...i normalno izbor, da bide sam so sebe ili da se druzi so drugite...A takva kombinacija kako tvojata e navistina COOL!Poznato mi e...Smile
Live long and prosper!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.