IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Математика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Математика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 18>
Автор
Порака
бреза Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај бреза Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 22:02
[QUOTE=plavusa]ajde kazi nekoja... da vidime dali vistina sum plavusa.[/QUOT]
Еј Плавуша за која возраст да биде задачата?Big%20smile

КаЛиНа немој да бидеш безобразна не ти доликуваAngry.
Бреза/Брезово
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 22:14
Originally posted by бреза бреза напиша:

[QUOTE=plavusa]ajde kazi nekoja... da vidime dali vistina sum plavusa.[/QUOT]
Еј Плавуша за која возраст да биде задачата?Big%20smile

КаЛиНа немој да бидеш безобразна не ти доликуваAngry.
ajde.......se salev covece,aman.......Wink
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:44
epa, ajde od onie za prvo... ova de prva
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2006 во 19:50
nikoj ne mi dade... izgleda im se mnogu teski za postavuvanje...
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
ванчо2006 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ванчо2006 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2006 во 23:45

  
Originally posted by Antoaneta Antoaneta напиша:

Davam casovi po matematikav !

...или ДАВАМ  на часови по матеметика
поздрав од Малешевијата
Кон врв
бреза Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај бреза Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2007 во 21:51
Страните на една правилна триаголна пирамида а/а1=8/3 ,а бочниот раб е с=5покорен од13.Да се пресмета бочната плоштина М=?
Бреза/Брезово
Кон врв
бреза Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај бреза Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 13:33
Originally posted by plavusa plavusa напиша:

epa, ajde od onie za prvo... ova de prva

Прва во кое училиште за да знам да ти поставам соодветна задача па да почниме да се дружиме.
Бреза/Брезово
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2007 во 19:09
Pitagorina teorema ... ?
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
бреза Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај бреза Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2007 во 15:51
Еве ти питагор
Една точка е одалечена од рамнината 25 см.Во подножјето на нормалата е нацртан круг со радиус 10см. Да се пресмета растојанието од точката до едан точка од радиусот.
Бреза/Брезово
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2007 во 15:52
Originally posted by бреза бреза напиша:

Еве ти питагор
Една точка е одалечена од рамнината 25 см.Во подножјето на нормалата е нацртан круг со радиус 10см. Да се пресмета растојанието од точката до едан точка од радиусот.Duri sega se potsetiv kolku mrazam matematikaLOLLOLLOL
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2007 во 00:05
Originally posted by Antoaneta Antoaneta напиша:

Davam casovi po matematikav !
pa moze da zemam nekoj cas
p.s ali samo mladi profesorki davam da me ucat...Smile
speed
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2007 во 15:27
Jas imam predlog, pishete nekoja nejasna zadaca moze da ja reshime. Moze vo obrazovanie da otvorime edna tema samo za nepoznati zadaci. Eve jas vetuvam kolku kje imam vreme kje gi reshavamBig%20smile, zasto imam obvrski so fakultetot. I jas kje postuvam nekoi zadaci...ako ima nekoj zavrsheno Elektro ili e 3-4 na elektro , neka se javi da znam dali da ocekuvam reshenija Big%20smile. Moze i od PMFBig%20smile !
Кон врв
angied Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angied Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2007 во 20:07EVE WEB STRANICA ZA ELEKTRONIKA...

http://electronics.discutforum.com/index.htm

Изменето од angied - 07.Април.2007 во 20:59
Кон врв
бреза Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај бреза Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2007 во 17:03
Originally posted by Maro Maro напиша:

Jas imam predlog, pishete nekoja nejasna zadaca moze da ja reshime. Moze vo obrazovanie da otvorime edna tema samo za nepoznati zadaci. Eve jas vetuvam kolku kje imam vreme kje gi reshavamBig%20smile, zasto imam obvrski so fakultetot. I jas kje postuvam nekoi zadaci...ako ima nekoj zavrsheno Elektro ili e 3-4 na elektro , neka se javi da znam dali da ocekuvam reshenija Big%20smile. Moze i od PMFBig%20smile !

Јас се согласувам
Бреза/Брезово
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.