IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - Посетата на месечината од страна на САД...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посетата на месечината од страна на САД...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2007 во 00:37
...АЈ ,ЗНАЕТЕ ЗА ОВА МЕНЕ МИ КАЖУВАШЕ ЕДЕН ЧОВЕК МНОГУ ОДАМНА ,АМА ЈАС НЕ МУ ВЕРУВАВ НА ТОА ,ЗОШТО ОВОЈ МОЈОВ НЕМАШЕ ШКОЛО БРЕ...ЕЕЕЕЕЈЈЈЈ...А ,МЕНЕ МЕ УЧЕЛЕ ВО ШКОЛО ДЕКА АМЕРИКАНЦИТЕ....ТУ,МАЈКУ МУ....лутиналутиналутиналутина
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2007 во 01:13
da be ,...ebati amerikancite,...za nishto ne gi biva,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2007 во 01:17
AAAAAAAAAAAAA NE
JAS NEVERUVAV DODEKA NE NE PRIZNAA POD NASE IME
I SEKADE NA INTERNET BUTNAA MACEDONIJA
OD TOJ DEN SE IM VERUVAM
MORI I U TRI FINE MATERINE SA BILE
SAMO NEKA PUKNAT TOVA ELINASI SO SISKI
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 12:38
jas go gleav toj filmot kaj so kazuvaat deka ne bile, i to epten drzi voda. e sea, duri i filmot da e snimen vo holivud, to ne dokazuva deka ne bile na mesecinata taka? mozda bile, ali ne se vratile, mozda ne im se bendisal orginalot pa snimile ushte edna verzija so "kaskaderi" ... koj gi znae.

jas sepak mislam deka bile ... i deka ima pricina (dobra ili losa) zosto ne ja kazuvaat vistinata
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 17:45
Да бе...а јас и се смеев на пра-баба ми кога ми велеше “Како да не бе синко, се качил чуек на месец...“
Колку била во право, иако незнаела за филмски студија, за пустина Невада и сл.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 18:18
И јас, тогаш, ниту пет ниту дест...А ти гледај ме ваму в очи! Е, така...Оти нема туку - така, трте мрте, месечина е тоа бе,еееееееј, не е Марс...Види го ти него, ова, што сакав да кажам...А, да, мајмун еден...Да, да, не е смешно, мај мун ја викаат оние,како да кажам Енглезите... И му велам, ќе одам, бе батка, оти да не одам, мислиш ќе уплашиш...Абе, ај, не ми прави смешки... Ружо, Ружо мори, клај ми мори некое шише од пресната, ама од ланската не од оваа...Како да кажам...Од оваа мори, овогодишната...Пат е да му се сневеди, можеш да се пресечеш, и то...Мислим...А, ќе одам, зш да не одам, ама се прикажува ли таму Еднооки...мислам, овај, оние другитее триоките...К15
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 21:32
ne bile ne bile
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2008 во 16:44
Не верувам дека е лага, но сигурно е дека е комплекс на американците секогаш да бидат поекстровертни од русителутина...арно ама...не им успеваголема%20насмевка па славјани се тоа русите, наша сортаголема%20насмевка
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 01:42
па ако видите убаво во едно од ќошињата на знамето пишува made in china
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 13:10
a,be ajde,...bile?!,...kako da ne!,...gi biva amerikancite za neshto!смеење....tuku,...
daznaete deka rusite stvarno bile,...a i den denes odat,...samo ne kazuvaat,...ne se tie falbagjii,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 13:02
Originally posted by brza brza напиша:

a,be ajde,...bile?!,...kako da ne!,...gi biva amerikancite za neshto!смеење....tuku,...
daznaete deka rusite stvarno bile,...a i den denes odat,...samo ne kazuvaat,...ne se tie falbagjii,...
абе не знам за тоа ама знам дека додека американците се мачеле да направат пенкало ке ќе работи во вселената русите однесле моливи во вселената
паметни и едноставни

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 12:01
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Вистина или лага????? Или тоа беше само лага за да се докаже дека американците се пред русите????


Не е лага, сепаксреќа
Точно е дека било прашање на престиж. Во тоа време доцни 60ти, натпреварувањето било големо меѓу Русија и Америка, особено по прашања на освојување на вселената итн. И Русите секако воделе, па на Американците им преостанало да ја освојат Месечината- за да бидат први во нешто. И тоа мислам дека повеќе слетувања се направени, со тоа што повеќе објекти се испратени на Месечината пред да стапне човекот.
И тука замрел интересот. Скапа играчкаголема%20насмевка

Инаку, еден вицголема%20насмевка
Армстронг кога кажал, ова е мал чекор за човекот, а голем за човештвото... рекол и уште нешто плус, што не било снимено: Сега можеш, комшија, на здравје нека ти е.
Се чуделе луѓето, Нил не кажал што значи тоа....По години, некој го прашал, абе што ти значеше тоа што го кажа....И Нил:
-Па ко бев дете, често лутав по улиците, по комшилукот.... и така еден ден, слушам комшиите се расправаат, партали се прават, па се потсмируваат...и прислушкувам до прозорот... Комшијата и’ вика на комшиката, жено ма, ај да имаме секс! А таа му вика, ко ќе отиде малиов на Месечината, тогаш ќе имам секс со тебе!!!
И така излезе таа реченица, поздравот до комшијата...


Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 13:53
http://www.aulis.com/jackstudies_index1.html


Сајтов е ризница со инстражувања за вистиноста на посетата на месечината.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Petkovsky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Petkovsky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 17:41
Кај ми отиде првата порака?

Видеото уште еднаш

Изменето од Petkovsky - 17.Април.2008 во 17:44
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.