IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Охридско лето...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Охридско лето...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Охридско лето...
    Испратена: 29.Јули.2006 во 12:11
...колку сте запознаени со оваа манифестација??/ Дали посетувате претстави кои се во склоп на Охридско лето???:..
Мислам дека Охридското лето е еден од поголемите културни настани кај нас...а и програмата е интересна...гостуваат театри, хорови, балетски групи, соло изведувачи од целиот свет...
...ми се допага овогодинешната програма...али сеуште немам ништо посетено...во план ми е денес да одам на женскиот младински хор од македонија кој настапува во св.софија...
најголема фама оваа година се крева околу концертот на реоформираните македонски легенди  ЛЕБ И СОЛ...картата е 600 денари...


Изменето од joki - 29.Јули.2006 во 15:25
Точачиња.
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2006 во 19:07
...eве ја програмата за денешните и утрешните претстави...
 
29.06.2006
Св. Софија   21h.
Женски младински хор
ХСКО студио "Рустико"-Македонија
Диригент:Запро Запров
(Јован Кукузел,А.Бадев,С.Мокрањац,Д.Бортњански, З.Запров, Р.Аврамоски,И.Куљериќ)
 
Долни Сарај   23h.
ФЛАМЕНКО КАМЕРАТА, Шпанија
 
 
 
30.06.2006
Предворје на Св.Софија   21h.
МАКЕДОНСКИ НАРОДЕН ТЕАТАР
"Една вечер со "учените жени" на Молиер"-премиера
режисер:Дејан Дамјановски
Точачиња.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2006 во 22:51
цела програма овде

http://www.pazarnova.com/DACO!!!/EN/program2006.htm
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2006 во 11:45
бил некој на ова културниве настани од Охридско Лето? Или тоа за старци го оставате?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2006 во 15:07
Jas sekoja godina odam. Nekoi slucuvanja mi se super, iako mnogu od programata mi e dosadna. Sepak, Ohridsko leto znae mnogu ubavi sodrzini da ponudi!
Veni Vidi Vici
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2006 во 22:28
како Леб и Сол, после едно 11-12 години, пак на Охридско Лето, а?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2006 во 21:31
eee jas bev Hostesa na otvoranjeto  
otvaranjeto bese fenomenalno
 
inace redovno gii posteuvam pretsavite, koncertite irn.... - so isklucoci
 
fenomealna e cela programa....ama nema balet
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2006 во 21:34
 Bravo Alekta.......sekoja chest....a za balet vo Skopje dojdi...zaedno ke odime i ke te zapoznam so Zoja edna od najdobrite primabalerini....moze sega ne e aktivna ama zenata e cool
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 11:37
Bev na Boris Trajanov so prijatelite vo Sv. Sofija minatiot petok. Koncertot bese prekrasen!
Veni Vidi Vici
Кон врв
ohriganka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ohriganka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2006 во 19:55
BALKANSKI PLOSTAD - sekoja godina odime i odlicno e, vcera bev bugarite ne me voodusevija, a grcite bea podobri od niv, odam vecer na nasite - iako e gore ladnicko
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2006 во 09:28
EEEE, ladnicko e!  Jas tamu rentam apartman sekoj pat koga ke odam vo Ohrid. Vo kuferot sekogas imam po nekoja jaknicka ili dzemperce. Skoro kako na zimuvanje!
Veni Vidi Vici
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2006 во 13:37
беше ли Шербеџија на 15.08  ? ...... кажете дека дошол и да пукнам од мака...
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2006 во 15:49

да ...беше...и беа сите воодушевени од неговиот настап...ни јас не ојдоф...

Точачиња.
Кон врв
ohriganka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ohriganka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2006 во 18:13

RADE RADE - alal mu vera, mu stojat i godinite, ima talent harizma sarm........zgoden covek i the best vo svojot sou biznis,

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.