IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Трамвај во Скопје
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Трамвај во Скопје

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Eva* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eva* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Трамвај во Скопје
    Испратена: 24.Јули.2006 во 15:10

Градските власти наскоро ќе изработат физибилити студија и идеен проект за воведување трамвајски сообраќај во Скопје.

Во Скопје предвидено е да се изградат четири трамвајски траси со вкупна должина од околу 50 километри, од кои во првата фаза треба да се изградат 16 километри.

Првата траса треба да сообраќа од Ѓорче Петров преку булеварот Партизански одреди низ централното подрачје па се до Лисиче, втората се движи од Ѓорче Петров преку Јужен булевар и Кисела Вода до железничка станица, третата преку булеварите Кочо Рацин и Александар Македонски до надвозникот Естекада и четвртата од булеварот Кочо Рацин до Бутел.

 
целиот текст:

Што мислите дали е ова решение за надминување на проблемите во сообраќајот во Скопје? Дали ви се допаѓа идејата трамвај во Скопје?
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2006 во 15:26
Ideata e odlicna! Sekoja cest! Moja poddrska!
 
So tramvaj ke ni se rastereti soobrakajot epten i ovaa dzungla od soobrakaj ke se namali.
 
 
Veni Vidi Vici
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2006 во 15:37
Toa mn. ubava rabota ama nasite ulici prvo treba da se prosirat, pa posle da se razmisluva za tramvaj

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2006 во 16:41
a zosto ne metro mnogu podbro e spred mene ako veke gradat neka gradat metro

Изменето од angelwings - 24.Јули.2006 во 16:41
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2006 во 13:10
колку што мене ми е познато, французите молеле за метро да прават во Скопје, проектот тежел 6 милијарди марки на времето. но некој не сакал да им сврши работа! а „трамвајот наречен желба„ се надевам дека ќе види бел ден!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2007 во 13:05

do kade ste so idejata za tramvaj??? zapocna li izgradbata ??

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2007 во 16:24
aha,gotovo e,...ushte onoj naocharkono da dojde da ja iseche lentata,..LOLLOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2007 во 19:18
Originally posted by brza brza напиша:

aha,gotovo e,...ushte onoj naocharkono da dojde da ja iseche lentata,..LOLLOL
a me zaboravi mene pred da isece toj treba jas da potpisam.Smile
speed
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2007 во 19:22
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

do kade ste so idejata za tramvaj??? zapocna li izgradbata ??

Abe za gradonacalnikot soe toa tranvajski soobrakaj da izgradi ehee toa e sitna rabota,zatoa ke ja preskokne,- on direktno na  METRO ke odi da gradi,bar moze taka da kaze pred izborite...Smile   po so ideata za tranvaj e veke izbledena i slabo mu uspeva agitacijata so taa ideja. ali koga ke spomne METRO pa EVROPSKA UNIJA  PARIS ehe ke se zaleta narodot moze duri i izborite pak da gi dobie...

Изменето од speed - 15.Март.2007 во 19:26
speed
Кон врв
talasum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај talasum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2007 во 18:01
конечно трамваj во Скопje. но ако не е во отделно платно фаjда нема.Wink
Првиот трамвaj во Софиjа 1901г.     Днес
                                                                                       

за метро- голем трошок. Во Софиjа е много блатисто и не е за метро, али они одлучиха и го праат- али колко пари отиват за укрепjаване- мани.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2007 во 18:44
Каков трамвај бе луѓе, какви трици... Па уште и од Трифун

На куково лето


Изменето од Julija - 18.Март.2007 во 11:57
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2007 во 19:35
Originally posted by Julija Julija напиша:

Каков тремвај бе луѓе, какви трици... Па уште и од Трифун

На куково лето
pa onaka nete asocira TRIFUN na TRANVAJ?Smile
speed
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 10:06
na ovoj grad voopsto ne mu treba tramvaj i soobrakajniot metez ke se sredi samo so rigorozni kazni za onie sto go pravat
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 10:11
mislish ova e singapur?!,..................tuku,....najdobro bi bilo da se prokopa tunel,za da se premosti centarot,...ama ovie slepci od"experti",ne go ni spomnuvaat toa,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.