IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Колку последователни оргазми може да доживее жена?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку последователни оргазми може да доживее жена?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
Автор
Порака
kPower Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kPower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Колку последователни оргазми може да доживее жена?
    Испратена: 09.Јули.2006 во 02:31

Kolku POSLEDOVATELNI ORGAZMI moze da dozivee zena?

Do sege sto sum odel so devolki pretezno dozivuvale ednas ili max dvapati, ama poslednava sto ja imam toa e veke drugo. Tongue Malava tri pati a nekogas i cetiri (edno po drugo) i e norma (vo rok od 15min do 45min) pri sekoj odnos, a nekogas moze posle nekoe vreme i uste nekolku pati. Iskreno neznam dali e ova normalno. Kazuva deka moze i samo so eden orgazam da pomine ama ne mi izgleda mene taka. Sto mislite vie, i kakvo e vaseto iskustvo???



Изменето од Biba_G - 31.Август.2009 во 15:20
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2006 во 11:16
Ne samo sto e normalno, tuku e i super(za devojka ti) bidi si sreken i ostavi si ja da uziva na raat. Wink
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2006 во 16:39
Ja mislam deka si ti strashen e*ach , i ako dades ovoj post vo noviuni ke se utepash od e**nje ne ke znaesh kade ti e glavata od picki
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2006 во 08:29
i jas se sl*gam so nindza , kojznae sto strasen e*ac si
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2006 во 13:14
10 секунди женски оргазам

Според статистиката, колку се постари жените толку е подобар оргазамот. Се е во искуството и годините

* Најдобра поза за оргазам: жената горе (51%), а вторае мисионерска поза (24%)

* Просечно траење на женскиот оргазам: фантастични 10 секунди. Ова го потврдуваат 85 % жени.

* Дваесет годишните девојки ретко постигнуваат оргазам, жените над 30 години велат дека на оваа возрасат постигнуваат оргазам со јак интензитет, зарди искуството. Над 40 години, велат дека интетнзитетот на оргазмот никогаш не им бил подобар од порано.

* Лажен оргазам. Само 42 % жени никогаш не изглумиле. За разлика од нив , останатите 58 глумат задоволство.

* Минути што ја убиваат романтиката: sвонење на телефонот среде секс, стравот да не влета мајка му в соба, допирите на места каде жената е погојазна, стресот.
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2006 во 13:19
имаат жените оргазми, дал господ за нив уживање до бесвест у сексот, али ние бе мајката, пола саат потење, за на крај да осетиме едно 5-6 секунди задоволство.... Big smileBig smile
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2006 во 13:49
pak ke go gazam....
ziveeme vo 21.vek...sramota za muzot ako zena mu nema orgazam....
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2006 во 21:35
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

 имаат жените оргазми, дал господ за нив уживање до бесвест у сексот, али ние бе мајката, пола саат потење, за на крај да осетиме едно 5-6 секунди задоволство.... Big smileBig smile
 
A jebiga.. Toa ti e..
Znaes i sam deka ne e bas taka..
A za deckoto sto ja postavil temava, znaci epten go biva, na sekoj sex po 3-4 pati da svrsuvam, ohoo...
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2006 во 12:08
nema vrska orgazmot so de4koto,,, imam prijatelka za koja e voobi4aeno da svrshuva 3-4 pati, a rekordot i e da svrshi 11 pati za edna partija seks...
    

Изменето од kafka - 11.Јули.2006 во 12:09
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2006 во 12:21
Zarem e cudno ako devojkata svrshi 3 pati?Ne mi e jasno kako ne uspevaat devojkite da doziveat orgazam barem najmalku 2 pati vo tekot na seksualniot cin.Ako so partnerot teshko dozivuvate orgazam togash razgovarajte otvoreno za ova, kolku poveke begate od ova tolku poloso e za vas, pa zarem ne dozivuvanjeto na orgazmot nema da pretstavuva za vas edno izmacuvanje??
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2006 во 21:39
Ne e cudno maja, i normalno e barem po 2 pati da se svrsi, ama 3 ili cetiri orgazmi pri sekoj odnos, kako sto e gore napisano, a po odmor, pak isto, toa e veke impresivna cifra.. sekoja devojka razlicno, i do partnerot e, a ne samo do nea..
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2006 во 08:37
strasna rabota
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
madam Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај madam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2006 во 23:32
Ne mi se veruva kolku se mazite opsednati so toa kolku orgazmi dozivuva partnerkata? ! ? Toa ionaka ne zavisi bas nesto mnogu od nego tuku od nejzinata motivacija. Pod motivacija se podrazbira kolku e zelna za seks bas vo toj moment, kolku e zelna da mu ugodi na partnerot i kolku ustvari i e potreben orgazam na nea. poznavam zeni koi mnooooogu retko svr..vaat, megjutoa smetaat deka sekssot so partnerot im e super, taka da sve zavisi ustvari od nea i od toa sto taa saka da ponudi.
p.s. kako se postari zenite sakaat se povekje da im se ugoduva i poslobodni se vo iskazuvanje na potrebite taka da i brojot na orgazmite moze da se zgolemi.
p.p.s. a za toj sto ja postavi temata eden sovet: ne letaj tolku mnogu deka si super e..ac zosto istata taa zenska moze i so drug da ima isto tolku orgazmi, a ti ne znaci deka i druga devojka bi dovel do toj stepen na multiple orgazmi
MADAM
Кон врв
jena Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2006 во 00:02
od moe iskustvo kako devojka zrela so iskustvo mislam deka treba da si sreken sto devojkati e seksualno slobodna i zdrava i uzivaj vo toa dodeka mozes zosto jas imam isto takvi orgazmi a koga ne mi bil ok partnerot nemozam ama ni ednas 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.