Испечати | Затвори го прозорот

Колку последователни оргазми може да доживее жена?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Секс
Опис на форумот: Неисцрпна, најчитана... најжешка тема...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4616
Датум на принтање: 29.Април.2024 во 08:34
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Колку последователни оргазми може да доживее жена?
Постирано од: kPower
Наслов: Колку последователни оргазми може да доживее жена?
Датум на внесување: 09.Јули.2006 во 02:31

Kolku POSLEDOVATELNI ORGAZMI moze da dozivee zena?

Do sege sto sum odel so devolki pretezno dozivuvale ednas ili max dvapati, ama poslednava sto ja imam toa e veke drugo. Tongue Malava tri pati a nekogas i cetiri (edno po drugo) i e norma (vo rok od 15min do 45min) pri sekoj odnos, a nekogas moze posle nekoe vreme i uste nekolku pati. Iskreno neznam dali e ova normalno. Kazuva deka moze i samo so eden orgazam da pomine ama ne mi izgleda mene taka. Sto mislite vie, i kakvo e vaseto iskustvo???




Коментари:
Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 09.Јули.2006 во 11:16
Ne samo sto e normalno, tuku e i super(za devojka ti) bidi si sreken i ostavi si ja da uziva na raat. Wink


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 09.Јули.2006 во 16:39
Ja mislam deka si ti strashen e*ach , i ako dades ovoj post vo noviuni ke se utepash od e**nje ne ke znaesh kade ti e glavata od picki

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 10.Јули.2006 во 08:29
i jas se sl*gam so nindza , kojznae sto strasen e*ac si

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 10.Јули.2006 во 13:14
10 секунди женски оргазам

Според статистиката, колку се постари жените толку е подобар оргазамот. Се е во искуството и годините

* Најдобра поза за оргазам: жената горе (51%), а вторае мисионерска поза (24%)

* Просечно траење на женскиот оргазам: фантастични 10 секунди. Ова го потврдуваат 85 % жени.

* Дваесет годишните девојки ретко постигнуваат оргазам, жените над 30 години велат дека на оваа возрасат постигнуваат оргазам со јак интензитет, зарди искуството. Над 40 години, велат дека интетнзитетот на оргазмот никогаш не им бил подобар од порано.

* Лажен оргазам. Само 42 % жени никогаш не изглумиле. За разлика од нив , останатите 58 глумат задоволство.

* Минути што ја убиваат романтиката: sвонење на телефонот среде секс, стравот да не влета мајка му в соба, допирите на места каде жената е погојазна, стресот.

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 10.Јули.2006 во 13:19
имаат жените оргазми, дал господ за нив уживање до бесвест у сексот, али ние бе мајката, пола саат потење, за на крај да осетиме едно 5-6 секунди задоволство.... Big smileBig smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 10.Јули.2006 во 13:49
pak ke go gazam....
ziveeme vo 21.vek...sramota za muzot ako zena mu nema orgazam....

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 10.Јули.2006 во 21:35
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

 имаат жените оргазми, дал господ за нив уживање до бесвест у сексот, али ние бе мајката, пола саат потење, за на крај да осетиме едно 5-6 секунди задоволство.... Big smileBig smile
 
A jebiga.. Toa ti e..
Znaes i sam deka ne e bas taka..
A za deckoto sto ja postavil temava, znaci epten go biva, na sekoj sex po 3-4 pati da svrsuvam, ohoo...


Постирано од: kafka
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 12:08
nema vrska orgazmot so de4koto,,, imam prijatelka za koja e voobi4aeno da svrshuva 3-4 pati, a rekordot i e da svrshi 11 pati za edna partija seks...
    

-------------
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот


Постирано од: maja
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 12:21
Zarem e cudno ako devojkata svrshi 3 pati?Ne mi e jasno kako ne uspevaat devojkite da doziveat orgazam barem najmalku 2 pati vo tekot na seksualniot cin.Ako so partnerot teshko dozivuvate orgazam togash razgovarajte otvoreno za ova, kolku poveke begate od ova tolku poloso e za vas, pa zarem ne dozivuvanjeto na orgazmot nema da pretstavuva za vas edno izmacuvanje??


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 21:39
Ne e cudno maja, i normalno e barem po 2 pati da se svrsi, ama 3 ili cetiri orgazmi pri sekoj odnos, kako sto e gore napisano, a po odmor, pak isto, toa e veke impresivna cifra.. sekoja devojka razlicno, i do partnerot e, a ne samo do nea..


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 08:37
strasna rabota

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: madam
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 23:32
Ne mi se veruva kolku se mazite opsednati so toa kolku orgazmi dozivuva partnerkata? ! ? Toa ionaka ne zavisi bas nesto mnogu od nego tuku od nejzinata motivacija. Pod motivacija se podrazbira kolku e zelna za seks bas vo toj moment, kolku e zelna da mu ugodi na partnerot i kolku ustvari i e potreben orgazam na nea. poznavam zeni koi mnooooogu retko svr..vaat, megjutoa smetaat deka sekssot so partnerot im e super, taka da sve zavisi ustvari od nea i od toa sto taa saka da ponudi.
p.s. kako se postari zenite sakaat se povekje da im se ugoduva i poslobodni se vo iskazuvanje na potrebite taka da i brojot na orgazmite moze da se zgolemi.
p.p.s. a za toj sto ja postavi temata eden sovet: ne letaj tolku mnogu deka si super e..ac zosto istata taa zenska moze i so drug da ima isto tolku orgazmi, a ti ne znaci deka i druga devojka bi dovel do toj stepen na multiple orgazmi


-------------
MADAM


Постирано од: jena
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 00:02
od moe iskustvo kako devojka zrela so iskustvo mislam deka treba da si sreken sto devojkati e seksualno slobodna i zdrava i uzivaj vo toa dodeka mozes zosto jas imam isto takvi orgazmi a koga ne mi bil ok partnerot nemozam ama ni ednas 


Постирано од: jena
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 00:08
ima li nesto poubavo od sex so svrsuvanje! super e da si  napalen non stop i da uzivas i ne samo ti da se zadovluvas tuku obavezno i partnerot  da e sreken


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 28.Септември.2006 во 16:15
Wink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 28.Септември.2006 во 16:21
Originally posted by jena jena напиша:

ima li nesto poubavo od sex so svrsuvanje! super e da si  napalen
non stop i da uzivas i ne samo ti da se zadovluvas tuku obavezno i
partnerot  da e sreken


ima poubavo

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 28.Септември.2006 во 16:24
Ja mislam se misli kolku eden po drug ... vo kratok razmak e prasanjeto... no moze se varam neli ?Wink

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 29.Септември.2006 во 14:47
Браво Атак
Не коментирав чекав да видам што толку се чудите..
Се е до хемијата, задоволството, времетраењето на сексот итн..
Доколку партнерот тоа јако добро го прави со сами менувања на позите може жената и премногу пати да доживее оргазам..
Доколку партнерот сио ја заврши партијата за 5 мин прашање е дали и до еден оргазам ќе стигне..
Чиста физика ти е ова LOLLOLLOLLOLLOL


-------------


Постирано од: kokomoko81
Датум на внесување: 29.Септември.2006 во 14:58
LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLClapClapClapClapClapClapClap
                     ti odi fizikata

-------------
......


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 29.Септември.2006 во 15:01
А тек хемијата да знаеш.. пу експлозија до бесвест...
Затоа мажиња не многу брзајте за овој рецепт да не ви биде научно фантастика LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL


-------------


Постирано од: kokomoko81
Датум на внесување: 29.Септември.2006 во 15:03
dosta sramota e ....sto ke recat komsiive LOLLOLLOLLOLLOLLOL

-------------
......


Постирано од: bone
Датум на внесување: 30.Септември.2006 во 10:30
..еднаш со една мувачица ко се плескавме скоро пола сат свршваше на секој 5-минути...Confused...и прекинавме пошто почна премногу да ја боли..сврши 6-7 пати...LOL 

-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: kandid
Датум на внесување: 01.Октомври.2006 во 02:56
Originally posted by bone bone напиша:

..еднаш со една мувачица ко се плескавме скоро пола сат свршваше на секој 5-минути...Confused...и прекинавме пошто почна премногу да ја боли..сврши 6-7 пати...LOL 
Abe Bone ti glumela tipkataLOLLOL


-------------
I posle mene-POTOP!!!


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 01.Октомври.2006 во 02:57
a moze bi ne

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: kandid
Датум на внесување: 01.Октомври.2006 во 03:06
Ok...Neka si zivee Bone srekno u svojata iluzija...Bitno e egoto da bide zadovolenoLOL

-------------
I posle mene-POTOP!!!


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 01.Октомври.2006 во 03:21
moit be kandid
ali garant bone nebil pricina za toa

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 10:11
hehe ima slucaai ona 5-6-7 pati on ni ednas ili pak on 2- 3 pati ona ni ednas :)zavisi za pravilen orgazam zboram ne lazen:)moe iskustvo u rok od 24 saati ako taka gledame preku 10 pati a prvite 5 pati vo rok od 5 saati so pauzice od 5 min 10 pred igra:)malo cokoladce i medce prosledeno so kikiridce bademce orafce sto ti dojde :) butaj za da izdrzis:)


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 10:49
Na baranje na publikata samo da se povtoram ... mene mi orgazmiraat ... za maximum 3 minuti... i tka na sekoi 3 minuti po tri puti...  jebiga koga sum najbolji i najvechi jebo u gradov... a ovoj pat da dodadam u svetu i shire ( Do upravata - Ova jebo ako moze da se boldira da bie sto poveke ochi ) i sve znam za klitoriksot ( da da Klitoriksot , Obeliksot i Asteriksot ako smeam da dodadam )... za negovo chachkanje ...machkanje... pipkanje... stipkanje...
Sve e toa mit... samo gi poglednuvam i mi svrshuvaat... majke mi ... hipnoza si e hipnoza...


E sea dal se shalam ili sum seriozen ne kazuvam Wink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 10:53
pa ne mi tekinja a nidza vika na 3 min po tri tu u pm :) toj ne daj boze doma da ti ima sex:) poplava:)za kratko vreme:)


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 13:19
17-најсе ми е рекорд.
Ептен беше јебешлива.
 
 
 


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 13:39
najvekje sum doziveala 4......daj boze da ke doziveam uste posleduvatelni.....Big%20smileBig%20smile

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 13:44

 

Со мене ми е ќеиф кога свршуваат бргу, а сеа колку, јебига, се трудиме, ама барем два пати е убаво, послем што знам, колку може.



-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 13:48
Za edna vecer ako ne svrshi barem 5 pati , ne ni se nafakam da e*am Wink

Normalno da mi prai kolku tolku kejf Wink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 13:50
Originally posted by nindza nindza напиша:

Za edna vecer ako ne svrshi barem 5 pati , ne ni se nafakam da e*am [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />Normalno da mi prai kolku tolku kejf [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />



ova e u stil na najfraer a????

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 13:51
Originally posted by nindza nindza напиша:

Za edna vecer ako ne svrshi barem 5 pati , ne ni se nafakam da e*am Wink

Normalno da mi prai kolku tolku kejf Wink
pa ako napravis da svrsi ke svrsi moze i 16 pati...toa zavisi od sexot i od partnerot


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 13:53
Pa sto sea da lazam li... ok ako sakate da Ve lazam nemozam da nateram zenska da svrshi... nikako ednash u 5 meseci ako mi se posrechi...hehehehe

Abe koga e*am e*am ne se zaebavam... ispod pet pati ne ja pustam da si ide... ako treba neka grebe po patos... ama nema da otide nezadovolena da ne me zbori posle nindza ne mozel poveke 5 pati da natera devojka da svrshi...LOL Wink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 13:54
abe nema vrska kolku ce svrsis tuku kako ce se custvuvas potoa ako bil dobar sex i od edno svrsuvanje ce se custvuvas ispolneto i zadovolno ako ne moze e 16 pati da svrsis so vrtenje sliki vo glavata [zanete kako ide toa] pa pak da ne se custvuvas ispolneto i zadovolno i oslobodeno taka da daj se na rabota:)


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 14:20


Inace da se vratime na temava... aj vie obicni smrtnici kazete si kako i kolku svrshuvate posledovatelno odnosno kolku i kako gi svrshuvate partnerkite ...posto ja se razbira sum van konk*rencija Vie borete se za vtoro mesto  Wink

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 14:23
ма.. да се вратам на темата...
за потенцијалот скриен во мене... а тек во другата во мене...LOL
ќе да биде на високо второ место да ме стаат


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: максимус
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 15:08
dva do tri pati normalno , se drugo e preterizam ili nesto drugo,Ouch


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 15:09
pa i posle 2 pati mislam nije to to.....sepak prvite 2-3 se najjaki....

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 15:12
Нели беше докажано дека колку повеке толку се послатки кај жената еден по друго ... што се мешате сега мажиња околу таа сласт LOLLOLLOL

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 15:20
neam poim mila so e dokazano....ali posle tretiot mislam isto mi se fakja

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: bone
Датум на внесување: 03.Октомври.2006 во 07:31
Originally posted by kandid kandid напиша:

Ok...Neka si zivee Bone srekno u svojata iluzija...Bitno e egoto da bide zadovolenoLOL
-малку закаснето-
...незнам шо ти е толку чудно на некој да му ја погодиш точката???баш ти како женско треба да знајш поке за то...ама изгледа тебе ти ја немат погоденоTongueпа заради то така збораш Tongue...ај ке  сватиш и ти еден ден LOL...


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 03.Октомври.2006 во 09:56
abe covekot uci dodeka ne umre dodeka ne moze :) i koga ce znae sve pak ce ima nesto ......poslem tockata


Постирано од: kandid
Датум на внесување: 03.Октомври.2006 во 17:16
Originally posted by bone bone напиша:

...незнам шо ти е толку чудно на некој да му ја погодиш точката???баш ти како женско треба да знајш поке за то...ама изгледа тебе ти ја немат погоденоTongueпа заради то така збораш Tongue...ај ке  сватиш и ти еден ден LOL...
Ok e be Bone,ja samo malku se salevTongue...Aj koga ke porasnam mozda ke sfatamLOL


-------------
I posle mene-POTOP!!!


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 03.Октомври.2006 во 17:17
nekoi mozat strasno mnogu

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 03.Октомври.2006 во 22:25
zavisi i od partnerot no moze 3 do 4 Tongue

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 03.Октомври.2006 во 23:46
Ic ne gi razbiram temite so broenje,koj kolku,pa kolku izdrzuval i slicni raboti.Abe sto mi znaci mene ako doziveam 2 ili 5 ili 7 orgazmi i samo jas ako uzivam?Ja jest da sum sebicna malku ama sepak najbitno mi e zaednickoto uzivanjeSmileAKo samo jas dozivuvam orgazam ke se osekam deka go iskoristuvam partnerotBig%20smileZatoa ne brojam ...uzivamWink

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 03.Октомври.2006 во 23:55
ClapClap da pa se e relativno i zavisi od momentot ambientot partnerot ,, RELATIVNO E!!Smile

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 04.Октомври.2006 во 10:16
se osekam deka go iskoristuvam partnerotBig%20smileZatoa ne brojam ...uzivamWink =============
pa ako e pameten i on bi uzival vzaemno i bi doziveal a ne bi bil iskoristen pa taka da prodolzi so uzivanjeto zasto taa reakcija ce mu dae vzaemno zadovolstvo na partnerot sto ti e i on da se oslobodi[vo smisla si ja raboti dobro zadacata -svacas zadovolen e sto ti uzivas:)


Постирано од: lile
Датум на внесување: 25.Февруари.2007 во 13:58
Big%20smile jas mislam deka te lazi toa ne e vozmozno da svrsuva tolku pati
Smile


-------------
lile


Постирано од: SREK
Датум на внесување: 28.Август.2007 во 01:37
ti brois тага


Постирано од: SREK
Датум на внесување: 28.Август.2007 во 01:58
изненадување плазење da ne "zajdes" od broennje


Постирано од: Mr.Trump
Датум на внесување: 28.Август.2007 во 06:18
ја сум ги дотерувал до двапати без поголема мака голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
You are fired!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 05.Септември.2007 во 12:54
Mislam deka prasanjeto bi trebalo da glasi " Do kolku pati moze da odi zenskoto vo seksualnoto prepravanje "


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 05.Септември.2007 во 12:56
kein meister ist vom himmel gefallen!голема%20насмевка

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 05.Септември.2007 во 12:59
A ?


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 05.Септември.2007 во 13:11
ni eden majstor ne e padnat od nebovoголема%20насмевка

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: Skype
Датум на внесување: 06.Септември.2007 во 10:56
Нате, опасна си, ама сите ја заборавате компонентата УМЕТНОСТ која е поврзана со ФАНТАЗИЈА. Ниту еден нареден секс не е ист со претходниот. Кој уметник добил инспирација да наслика една иста слика??????
Се сложувам со физиката, хемијата и др., ама без фантазија и уметничка нишка не бива ништо.


-------------
Carpe Diem


Постирано од: demateraliziran
Датум на внесување: 09.Септември.2007 во 18:52
NE SE SLOZUVAM SO NISTO OD TOA OSVEN DEKA NARAVNO SEKOI SLEDEN ORGAZAM E PODOBAR OD PRETHODNIOT A EBEM TI SEK BEZ SEDUM ORGAZMI 


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 09.Септември.2007 во 20:31

Ne znam kakov mentalen sklop imam, lesno svrshuvam i pri sex dozivevam nad 10 orgazmi , poneogas i squirtam .Po iskreno dravje



-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: iris
Датум на внесување: 09.Септември.2007 во 20:41
i mojot menialen sklop ne e los i ja svrsavam lesno ali 22 deset pati mnogu e


Постирано од: bajaderam
Датум на внесување: 09.Септември.2007 во 21:04
se zavisi od mokta na onoj koj raboti na objektotнамигнување


Постирано од: iris
Датум на внесување: 09.Септември.2007 во 21:13
trojca sklopeni vo edno muzicar pisatel i elektricar 


Постирано од: bajaderam
Датум на внесување: 09.Септември.2007 во 21:17
vo sekoj slucaj se zavisi od onie koi rabotat na toa neli irisнамигнување 


Постирано од: iris
Датум на внесување: 09.Септември.2007 во 21:20
normalno se sl*gam so tebe 


Постирано од: bajaderam
Датум на внесување: 09.Септември.2007 во 21:27
e toa e vazno da najdeme zaednicki jazik na vakcvi prasanja 


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 10:13
Originally posted by MissSexy MissSexy напиша:

Ne znam kakov mentalen sklop imam, lesno svrshuvam i pri sex dozivevam nad 10 orgazmi , poneogas i squirtam .Po iskreno dravje

 
ajde koga veke si iskrena kazi ni kolku vreme trae toj sex?
i dali toa e so eden partner bez prekin ili............?


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 10:16
tova broi orgazmi ili kontrakcii
koj ve znae
hahahahahhahaha
газење%20од%20смеење


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 12:28
Originally posted by zeznata zeznata напиша:

Originally posted by MissSexy MissSexy напиша:

Ne znam kakov mentalen sklop imam, lesno svrshuvam i pri sex dozivevam nad 10 orgazmi , poneogas i squirtam .Po iskreno dravje

 
ajde koga veke si iskrena kazi ni kolku vreme trae toj sex?
i dali toa e so eden partner bez prekin ili............?
Edna partija poshten sex , nekolku turi 2-3 sati , so mali prekeni za pienje voda , dvata ne sme pushaci , taka da pienje , grickanje i krenemo jovo na novo.
najcesto pocnuva so teazing , dobra predigra kaj sto se napinam so celo telo , ne mi dopira vagina , a taa gori i posle mnogu brzo posle penetracija ili lizenje jas dobivam multipni ograzni , duri se imam i onesvestuvano . Imam solzi roneto od ubavo a klit mi bil cel napnat i bolel , treba uste ?


-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 12:30
ne trebe
uf
sicko si znaeme sega
среќа

a za nesvestica pojma nemam so lek se zima- no znam mnogo smrdit


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: ТатаБрада
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 12:33
Originally posted by MissSexy MissSexy напиша:

Originally posted by zeznata zeznata напиша:

Originally posted by MissSexy MissSexy напиша:

Ne znam kakov mentalen sklop imam, lesno svrshuvam i pri sex dozivevam nad 10 orgazmi , poneogas i squirtam .Po iskreno dravje

 
ajde koga veke si iskrena kazi ni kolku vreme trae toj sex?
i dali toa e so eden partner bez prekin ili............?
Edna partija poshten sex , nekolku turi 2-3 sati , so mali prekeni za pienje voda , dvata ne sme pushaci , taka da pienje , grickanje i krenemo jovo na novo.
najcesto pocnuva so teazing , dobra predigra kaj sto se napinam so celo telo , ne mi dopira vagina , a taa gori i posle mnogu brzo posle penetracija ili lizenje jas dobivam multipni ograzni , duri se imam i onesvestuvano . Imam solzi roneto od ubavo a klit mi bil cel napnat i bolel , treba uste ?
 
Па не знам кај се овие жени!! алал да ви е ... Дечковците ви се среќни!!!
Пошо вие сте среќни!!!голема%20насмевка


-------------
Крв, сузе и зној - то је Балкан мој...
Жалосна е околност с чиме привлачим позорност , ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства!!!


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 13:08
Ја сум разбрал дека можело и до 10 пати. Али не знам баш за тоа не ми се верува, ја кога сум бил со девојка повеќе од два пати се нема десено така да...намигнување

-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 13:12
NIe zaedno svrsuvame


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 13:27
Originally posted by MissSexy MissSexy напиша:

Originally posted by zeznata zeznata напиша:

Originally posted by MissSexy MissSexy напиша:

Ne znam kakov mentalen sklop imam, lesno svrshuvam i pri sex dozivevam nad 10 orgazmi , poneogas i squirtam .Po iskreno dravje

 
ajde koga veke si iskrena kazi ni kolku vreme trae toj sex?
i dali toa e so eden partner bez prekin ili............?
Edna partija poshten sex , nekolku turi 2-3 sati , so mali prekeni za pienje voda , dvata ne sme pushaci , taka da pienje , grickanje i krenemo jovo na novo.
najcesto pocnuva so teazing , dobra predigra kaj sto se napinam so celo telo , ne mi dopira vagina , a taa gori i posle mnogu brzo posle penetracija ili lizenje jas dobivam multipni ograzni , duri se imam i onesvestuvano . Imam solzi roneto od ubavo a klit mi bil cel napnat i bolel , treba uste ?
 
ok e seto toa,no daj skrati malkuнамигнување.....nad 10 orgazmi(kolku pauza imavte vreme traenje vo rok na tie 2-3-casa)збунетост......onesvestuvanoзбунетостнамигнување


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 13:43
Originally posted by zeznata zeznata напиша:

Originally posted by MissSexy MissSexy напиша:

Originally posted by zeznata zeznata напиша:

Originally posted by MissSexy MissSexy напиша:

Ne znam kakov mentalen sklop imam, lesno svrshuvam i pri sex dozivevam nad 10 orgazmi , poneogas i squirtam .Po iskreno dravje

 
ajde koga veke si iskrena kazi ni kolku vreme trae toj sex?
i dali toa e so eden partner bez prekin ili............?
Edna partija poshten sex , nekolku turi 2-3 sati , so mali prekeni za pienje voda , dvata ne sme pushaci , taka da pienje , grickanje i krenemo jovo na novo.
najcesto pocnuva so teazing , dobra predigra kaj sto se napinam so celo telo , ne mi dopira vagina , a taa gori i posle mnogu brzo posle penetracija ili lizenje jas dobivam multipni ograzni , duri se imam i onesvestuvano . Imam solzi roneto od ubavo a klit mi bil cel napnat i bolel , treba uste ?
 
ok e seto toa,no daj skrati malkuнамигнување.....nad 10 orgazmi(kolku pauza imavte vreme traenje vo rok na tie 2-3-casa)збунетост......onesvestuvanoзбунетостнамигнување
Jas samo si kazav jas kako funkcioniram , bez kratenje , bez dodavanje , taka funkcioniram , jebiga среќа


-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: baci
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 19:53
so redoven seks vo tekot na edna nedela dali ke uspee barem ednas da dobie pravi orgazam i toa ako e iskrena da go priznae toa na partnerot ama ne mise veruva.........

-------------
baci


Постирано од: sara333
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 20:18
" i toa ako e iskrena da go priznae toa na partnerot"


pa zatoa ke si zboris so partnerkata t.e. taa ne bi trebalo da se cuvstvuva ponizuvacko ili da i bide sram (zatoa ste partneri) da ti kaze sto saka za da moze da se opusti dovolno, a i toj mora da znae kako da ja zapali i kako da go napravi toa sto taa go saka


Постирано од: MX-8441
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 21:55
member_profile.asp?PF=11943&FID=40 - sara333
Сениор
Сениор

Регистриран: 17.Јули.2007 Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 214


Еве го одговорот.
Сара вели 333, 
па да и веруваме.


-------------
,,NEMA MIR DODEKA TERORISTITE SE SHEETAAT SLOBODNO,,


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 11.Ноември.2007 во 21:54

Vaka se do psihata i do partenerot sekako, moze i se imalo slucuvano znaci da se dostigne brojaka 10 orgazmi megjutoa samo prviot e vistinsko uzivanje dodeka drugitae traat pokratkoголема%20насмевка i posle toa kraj tri dena nema stanuvanje od krevet...........zaradi zdravstveni pricini,.... upala,..... bolka.... cuvstvo na presusenost........газење%20од%20смеење



-------------
I love life!!!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Ноември.2007 во 02:04
Ma koj da gi znae dali se prepravaat ili ne , kaj masko se gleda, kaj zena se pretpostavuva


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 12.Ноември.2007 во 13:49
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ma koj da gi znae dali se prepravaat ili ne , kaj masko se gleda, kaj zena se pretpostavuva
 
Kaj vistinskata zena se CUVSTVUVAAT vistinskite orgazmi


-------------
I love life!!!


Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 12.Ноември.2007 во 13:58
kazete mi kolku moze da dozivee edna zena orgazmi ajde sakam da cujam!!!!


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 12.Ноември.2007 во 17:40
srcka  zavisi  od  "MAJSTOROT"  moze da dozivee  mnogu  ama moze da ne dozivee nitu  eden(za zal)

-------------


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 12.Ноември.2007 во 22:46
Originally posted by BICI BICI напиша:

srcka  zavisi  od  "MAJSTOROT"  moze da dozivee  mnogu  ama moze da ne dozivee nitu  eden(za zal)
 
 
Eeeeeeeeee sestro slatka ............ovie ke pocnat da baraat da im nacrtame kako do povekekratni orgazmi...........голема%20насмевка


-------------
I love life!!!


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 13:27
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by BICI BICI напиша:

srcka  zavisi  od  "MAJSTOROT"  moze da dozivee  mnogu  ama moze da ne dozivee nitu  eden(za zal)
 
 
Eeeeeeeeee sestro slatka ............ovie ke pocnat da baraat da im nacrtame kako do povekekratni orgazmi...........голема%20насмевка
 
 
TOCNO TAKA...DO MAJSTOROT KE DA E...!!!!не%20кажувај%20никомуA NAMESTO SEMI DA PREJDEME NA PRAKTICNA NASTAVA....ајдесвиркање


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 13:39
Ako curata ima barieri i ogranichuvanja vo glava,majstorot kolku i da e dobar,sve e dzabe.Sebicno e od zenskata strana da ochekuva deka samo mazot e toj shto treba da ja donese do orgazam.

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 13:41
Originally posted by Eleni Eleni напиша:

Ako curata ima barieri i ogranichuvanja vo glava,majstorot kolku i da e dobar,sve e dzabe.Sebicno e od zenskata strana da ochekuva deka samo mazot e toj shto treba da ja donese do orgazam.
interesno razmilsuvanje


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 13:42
ne ee samo razmisluvanje, taka e!sexot pocnuva vo glaa a ne pod pupakot.....

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 13:44
da ama ne kaj sekogo


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 13:46
Orgazmot zavisi od toa sto ti se vrti vo glavata, ne za djabe nekoj kazal deka najgolem sexualen organ e mozokotзамисленост

-------------


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 13:47
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

da ama ne kaj sekogo


misles ne kaj sekoJA?

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 13:47
Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Orgazmot zavisi od toa sto ti se vrti vo glavata, ne za djabe nekoj kazal deka najgolem sexualen organ e mozokotзамисленост


taka e

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 14:08
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Orgazmot zavisi od toa sto ti se vrti vo glavata, ne za djabe nekoj kazal deka najgolem sexualen organ e mozokotзамисленост


taka e
 
 
аплауз Bravo momci,  otkrivme kade lezel zajakot газење%20од%20смеење


-------------
I love life!!!


Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 14:09
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Orgazmot zavisi od toa sto ti se vrti vo glavata, ne za djabe nekoj kazal deka najgolem sexualen organ e mozokotзамисленост


taka e
 
 
аплауз Bravo momci,  otkrivme kade lezel zajakot газење%20од%20смеење
pa i nie neso da naucime od vas :)


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 14:12
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Orgazmot zavisi od toa sto ti se vrti vo glavata, ne za djabe nekoj kazal deka najgolem sexualen organ e mozokotзамисленост
taka e



аплауз Bravo momci, otkrivme kade lezel zajakot газење%20од%20смеење



ete sto ti kazav....

"sexot pocnuva vo glaa a ne pod pupakot....."

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 16:46
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

ne ee samo razmisluvanje, taka e!sexot pocnuva vo glaa a ne pod pupakot.....
 
e prv pat da se slozam so tebe???????големо%20гушкање


-------------


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 17:21

Si razjasnivte li kako se doaga do ORGAZAMголема%20насмевка

e ajde sega vratete se na prasanjetoголема%20насмевка


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk