IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали треба да се исповедаме?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали треба да се исповедаме?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 20>
Автор
Порака
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2006 во 13:53
Originally posted by la fille la fille напиша:

od kade sakas pocni, no najdobro e od pocetokot, ne za drugo, za da ne se zbunis pa da ne ispadne na krajot sakam kazam, ne znam recam


Ne mi se slucilo toa dosega .. toa sto sakas ti da go kazes ama neznaes da go .. reces!! OK?
By the way, ne beri gajle ti za mene, brkaj rabota .. mene ostavime.
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2006 во 23:53
A kazi kako kamenot vo meka vi go prati Alah, po DHL li? Ili so letacka cinija vi go donese? Ili pak e samo eden zalutan meteor sto nepismeniot muhamed go narekol dar od Alah?
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2006 во 13:54
Originally posted by only_me only_me напиша:

A kazi kako kamenot vo meka vi go prati Alah, po DHL li? Ili so letacka cinija vi go donese? Ili pak e samo eden zalutan meteor sto nepismeniot muhamed go narekol dar od Alah?


CensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensored

go razbra ova?!
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2006 во 16:55
jok
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2006 во 20:40
што си ти? Македонче, Турчин?!
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 16:41
Ова е коментар кој го пишувам за да не биде избришана темава како ’стара’    
 
Ве молам продолжете со КОНСТРУКТИВНИ ДИСКУСИИ на оваа тема
 
Благодарам!
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 21:50
vaka: do mist
ne znam sto si ti dali si Turcin ILI Albanec no ne mi e jasno kako Moze da veruvbate vo nekoj Covek koj Navodno se vikal Muamed imal sestra vo koja se zaljubil i mu teknalo kako da ja zavede?Stanal od spienje i im rekol na seljacite sto bile so nego deka mu se javil Angel Gospodov i mu rekol ako ne ja zavede nejze ke ima Pomor. I na tie sto  mu poveruvale i vraerot si ja zavel sestrasi zato sega vo Muslimanstvoto dozvoluvaat povece zeni.Kazi mi ti koja religija go dozvoluva toa?


Изменето од DARKDOG - 31.Јануари.2007 во 21:55
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 21:53

kOGA NIE KE SE RODIME SE RAGAME SO GREV ZATOA STO NASITE PRETCI TATKO I MAJKA ZGRESILE.Koga Bog go povikuval Adam so zborovite Adame kade si,,tri pati.Dogmatski gledano znacelo ADAME POKAJ SE NO ADAM NE SE POKAJAL I MU REKOL NA BOG DEKA ZENATA GO NATERALA DA ZGRESI..Zato Gog gi proteral Adam I Eva od Rajot.Edemskata Gora

Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 22:20
Sega  uste  ova  falese Big%20smile.
Ne mi se veruva sto se mozat  vasite  rasipani dusi da izmislat  za 
Allahoviot pratenik. Toa  uste poveke ja pokazuva negovata velicina
i kolku vie  si gi zamarate  vasite  gadni dusi so izmisluvanje lagi
za najsovrsenoto sustestvo na zemjata  sto nekogas postoeloSmile
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 22:32
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

............ najsovrsenoto sustestvo na zemjata  sto nekogas postoelo........
 
kalif neli e ova omalovazuvawe od strana na islomot kon drugite proroci koi isto taka vo islamot se smetaat kako proroci...
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 22:51

Voopsto ne! Ne sakam da  se povtoruvam vo toa deka site  Allahovi pratenici bile  sovrseni.No Muhammed  s.a.v.s bil posleden od site niv i normalno deka imal najmnogu kvaliteti od site .

Neznam kaj vide omalovazuvanje vo toa.
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 23:56
khaleef
Ne mi e jasno kako mozete da veruvate vo nesto sto ne e taka
Na sedmiot fselenski sobor koj se odrzal vo Konstantinopol se odeluvaat katolicite od Pravoslavnitei donesen e zakon koj ke izlese od Katolicite t.s; druga religija poslem katolicite se narekuvaat protestanti
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 23:59
10 posto od drugarite albanci sto gi imam kazale deka ni oni vise ne znaat vo sto veruvaat
daka da mislam deka e vreme da Se znae vistinata za Pravoslavieto
do KHALEEF
STO VIKA MUHAMED ZA KRAJ NA SVETOT, I POSLEM KADE KE ODI DUSATA,
A STO E SO VASIOT CIHAT? STO VI E TOA NE MI E JASNO
VOJNA ZA STO ?
Bog kaza koj se faka za nos od nos ke umre koj ubiva toa e smrten grev
Кон врв
чаир Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 950
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај чаир Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 12:52
исламот како религиско убедување постои од 6 век по Христа. Тоа е склоп од Еврејска религија и сродни многубожечки верувања. Евреите имале одрезани во осмиот ден одреѓањето на првото дете, исламот сунет, евреите Старозаветните патриарси Аврам и Исак имале повеќе жени и во исламот е дозволена полигамијата. А за џихт тоа е света војна кај муслиманите во која кој ке загине во борбата против незнабошците ке има зивот вечен. Христовата црква ја забранува војната на агресорска база и на верска само допуста самоодбрана. Венец добива само ониј војник кој се бори според правилата . самоубиствените бомбаши кои дигаат 100 души во воздух немат царство нребесно Христос му вели  на Апостол Петар Врати го ножот во ножницата зошто кој за нож се фаќа од нож ке загине

     
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.