IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - A1 Teлевизија најгледана? Зошто?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

A1 Teлевизија најгледана? Зошто?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 41>
Автор
Порака
kriticar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kriticar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: A1 Teлевизија најгледана? Зошто?
    Испратена: 17.Јуни.2006 во 10:00
Пред некој ден имав шанса да читам еден извештај на Советот за радиодифузија од анкета на некоја си агенција Стратеџик Маркетинг, која редовно врши анализа на гледаност на нашите тв станици. Во истиот е наведено дека веќе 5 и повеќе години најгледана тв станица кај нас е А1 и тоа во добар дел скоро дупло повеќе од Сител. Дури и појавата на Канал 5 многу не и ја загрозува позицијата. Па добро бе луѓе вистина лие ова? Што најмногу гледате на А1? Што имаат добро? Емисии, филмови, серии, утринска, спорт . . .? Што гледате вие и дали а1 ја сметате за најдобра тв во Македонија?

Изменето од kriticar - 17.Јуни.2006 во 10:01
Kriticar from Macedonia
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2006 во 11:22
Можеби е точна таа анкета,јас таму ги гледам само вестите во 19.00, па не ми изгледа за веродостојна. Канал 5 и Телам имаат многу поквалитетни емисии а Сител ми е некако банален.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2006 во 14:20
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Можеби е точна таа анкета,јас таму ги гледам само вестите во 19.00, па не ми изгледа за веродостојна. Канал 5 и Телам имаат многу поквалитетни емисии а Сител ми е некако банален.

Да, ама ова го зборуваат луѓе кои знаат што гледаат и знаат што сакаат да гледаат.



Прво Канал5 и Телма некако слабо ги рекламираат своите содржини.

Второ децата повеќе сакаат да гледаат желки, покемони, вештерки и слично, за разлика од класичната музика која најмногу ја има на Телма.

Трето Канал5 има многу проблеми со звукот, не е квалитетен и изгледа мораат да го попуштаат појако, а после се појавува шуштење и слично.

Четврто Пецко, еднооки, па и Милионерот да не заборавиме ги гледаат и постарите.

Пето еве сега гледам и земјоделците почнаа се повеќе да ги слушаат лагите на чичо Велија.

Шесто Емисии од типот на Вртелешка, К-15, Топки се извртеа на сите телевизии и завршија во Канал5.

Седмо Како бре на никој не им текна дека без телетекст како да слушам радио, џабе сликите. Кога и го пишав ова за телетекстот на Гордана Стошиќ, ми вика „тоа многу тешко е остварливо„. Ама ете чичо Велија го оствари!

Осмо Јуниор Куп е не зафрканција!

Девето Мене А1 ми е на третиот канал, веднаш после Прва и Втора програма на МТВ! Иако размислувам, ако не почнаат да титлуваат овие во Втората на македонски, а според закон би требало, ќе ги ставам на 56 канал.

Десето и крајно, Кога ќе размислиш тие и ја почнаа војната, со нивната баксузна репортерка, која си ги бараше поените во Танушевци!

А плус и лажговците од А1 најавуваа и хеликоптер, за јавување во живо од секаде во Македонија.
ЛАЖГОВЦИ! Да, лажговци се, ама такви сме ние луѓето, сакаме да не лажат, изгледа!


Изменето од Dogi - 17.Јуни.2006 во 14:24
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2006 во 14:36
На Канал 5 ги следам вестите, а посебно им се добри Бизнис вестите. Понекогаш ги следам и вестите на Телма.

На А1 ги гледам редовно Домаќинките и SCI. Понекогаш го гледам Милионер.

На Телма ги гледам Ѕвездени патеки (кога можам да стигнам).

На сите телевизии слаб квалитет на цртани филмови. Ме чуди само зошто МТВ не ги извадат од архива руските цртани филмови, па Лолек и Болек (чешки ми се чини беше), па мечето Ушко, па цртаниот со кучето (заборавив како се викаше)...Тие можат да се гледаат стопати. Сега се' некакви чудовишта, извитоперени јунаци, се' нешто ненормално...
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2006 во 14:38
Originally posted by Julija Julija напиша:

На Канал 5 ги следам вестите, а посебно им се добри Бизнис вестите. Понекогаш ги следам и вестите на Телма.

На А1 ги гледам редовно Домаќинките и SCI. Понекогаш го гледам Милионер.

На Телма ги гледам Ѕвездени патеки (кога можам да стигнам).

На сите телевизии слаб квалитет на цртани филмови. Ме чуди само зошто МТВ не ги извадат од архива руските цртани филмови, па Лолек и Болек (чешки ми се чини беше), па мечето Ушко, па цртаниот со кучето (заборавив како се викаше)...Тие можат да се гледаат стопати. Сега се' некакви чудовишта, извитоперени јунаци, се' нешто ненормално...


Мечето Ушко го даваат, изгледа ти не си го фатила само.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2006 во 14:43
Да бе, имаш право, сум го фатила еднаш Ама најмногу ми недостигаат руските цртани. Еве, на син ми скоро секоја недела навечер му ги глумам 3 банани и Зевзела, а почнав и мечето Умка да ја кажувам    
Барем еднаш да ги дадат да си повторам дијалозите   
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2006 во 10:50
Mnogu retko gledam A1...vprocem i ne gledam...samo noke-vesterkiLOLa preku den i zaboravam deka ima TV
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2006 во 11:23
A1 E NAJGLEDANA TELEVIZIJA ZATOA STO IMASE, NEZNAM DALI SEUSTE IMA NAJDIBRI VESTI.OPSTESTVENATA SITUACIJA E TAKVA VO R. M, IMENO SITE SE OPTERETENI SO POLITIKA PA OTTUKA PROIZLEGUVA TOJ PROCENT.
ISTO TAKA SEKAKO DEKA IMA I DOBRI EMISII I SERII
  -CUMU SO A. COMOVSKI
  -SPIC   SO GEROVSKI
  -RANODEN
  -MILIONEROT E NA A1
  -SERII OCAJNI DOMAKINKI, SOPRANOVI, VESTERKI, PRIAJTELI
  -FILMOVI I MN. DRUGI RABOTI
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2006 во 12:03
Zaboraviv i Milioner da go spomnam....
Кон врв
Jo be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 274
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jo be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2006 во 12:06
Da bese najdobra no mislam iako ima dobri emisii vpecatokot go rasipuva politikata a najmnogu sto se forsira partijata na gazdata na a1 tv Velija Ramkovski
TALE
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2006 во 23:10
TUKA SI VO PRAVO NO GAZDA SI E GAZDA!KE IZDRZIME SE RAZBIRA!
 
LOGA NA MTV 4 GOD. JA FORSIRAAT VLADAVA I NEJZINITE DOSTIGNUVANJA, POSLE TOA SE MOZE DA SE IZDRZI!
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2006 во 00:05
na a1 davaat interesni serii koi ne seod  spansko govorno podracje friends, domkinkite , ludiot grad , csi i  the charmed one, toa e pricinata poradi koja jas ja gledam
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2006 во 10:38
Originally posted by mishel mishel напиша:

TUKA SI VO PRAVO NO GAZDA SI E GAZDA!KE IZDRZIME SE RAZBIRA!
 

LOGA NA MTV 4 GOD. JA FORSIRAAT VLADAVA I NEJZINITE DOSTIGNUVANJA, POSLE TOA SE MOZE DA SE IZDRZI!

   

Сите телевизии форсираат некого, а МТВ како државна , нормално дека ја форсира владата, така беше и со минатата влада ....ама ова е далеку од темата
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 12:58
MTV e podobrena vo nekoj pogled , A1 ima kvalitetni vesti , od druga strana Velija Ramkovski e odlicen biznismen , za politicar ne znam , mada iskustvoto pokaza biznismen vo politika go boli k*r za narodot
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 41>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.