IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Коментар за нашиот театар
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Коментар за нашиот театар

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
mari Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mari Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Коментар за нашиот театар
    Испратена: 08.Јуни.2006 во 14:23
Bi sakala da slu{nam komentari za toa na koj stepen e teatarot vo Makedonija, Va[i razmisluvanja. {to mislite za Teatarskite igri Vojdan Cernodrinski vo Prilep

Изменето од mamma - 29.Март.2008 во 23:50
sakaj, za da bides sakan
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2006 во 21:22
jas nemam nisto protiv teatarot, ama ne sum bila na teatar veke 5 godini nanazad, zatoa nema sto da komentiram
Кон врв
mari Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mari Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2006 во 14:31
Zaradi toa {to imav moznost da gi gledam site teatarski pretstavi na ovogodisniot festival "Vojdan Cernodrinski vo Prilep sakam da vi kazam deka e pravo uzivawe i deka Prilep ima strasno dobra teatarska publika, so visoko nivo na kultura. Kako trend vo golem broj teatarski pretstavi, sto vaka mene mi padna vo oci bese razgoluvawe na glumci od maski pol, sto mislam deka do sega ne bese voobicaeno, no moram da priznaam deka izgedase simpaticno
sakaj, za da bides sakan
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 14:56
 Forumdzii , mnogu slabo stoite so Teatarot Big%20smile
daj pisete nekoja intersna pretstava sto ste ja gledale, malku da se aktivira i ovaa tema Wink
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 15:18
Мислам и мислам и блокиран ми е мозокот...
не ми текнува на мојата последна представа или балет беше.. Ermm
Обично ги даваат сите представи на ТБ, па некако компензирам..Ланската година со внуките по театрите се движевме многу.. Оваа година слабо..

Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 09:55
TEATAROT kaj nas e komsi-komsa,
edno vreme bea moderni postanovki od tipot povulgaren-naslov-povekje-publika i togash haraa Shopping and f**king, Vaginalni monolozi ..... i ne deka imaa bash neshto shto da kazat, duri ni tabua ne rushea nego se sveduvaa na edna bezobrazna niska i voopshto needukativna, ama verojatno ekonomskiisplatliva ramka na ,, Teatar,,

minatata sezona del od repertoarot se podobri so dosta kvalitetni iminja na teatarski rabotnici a spored toa i so podobri predstavi..

eve sega vo oktomvri pocnuva novata teatarska sezona , pa kje vidime..

inaku spored mene Dramski vo momentot e podobar od MNT!
Big%20smile
Motivation is game in my hands
Кон врв
bejbi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bejbi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 18:03
Originally posted by mari mari напиша:

Zaradi toa {to imav moznost da gi gledam site teatarski pretstavi na ovogodisniot festival "Vojdan Cernodrinski vo Prilep sakam da vi kazam deka e pravo uzivawe i deka Prilep ima strasno dobra teatarska publika, so visoko nivo na kultura.


Јас ги следев пред некоја година ама буквално СИТЕ претстави од фестивалот „Војдан Чернодрински“, вкучувајќи ги и СИТЕ претстави во придружната програма... Е арно ама како идат годиниве... се нешто ќе ми излези баш во тој период на театарскиве игри... и ќе успеам да фатам по некоја претстава во On и повеќе во Off -  конк*ренција...
Голем почитувач сум на театарот и секогаш кога имам прилика го посетувам...
              
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:34
gledajte go REVIZOR na Milcin.....
konecno i Milcin napravi delo koe shto zasluzuva Clap
Motivation is game in my hands
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 15:24
more gledajte ja somnitelno lice od ohridskiot teatar,iako za tie so ne se od ohrid malce pretstavata deluavat ko glupa,ali mene mi e prejaka,se ubiv od smeenje.
inaku dvete najdobri pretstavi so gi gledav bea jonadab vo izvedba ne veleski teatar i crnila od stipski teatar i dvete na ohridsko leto.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
WORHOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 324
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WORHOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 15:28
..TIE 6TICI EDNO VREME ZIVOT MI ZNA4EA...AMA SEGA SO OVA LAMINATOV....CryCryCry....SAMO VO PUBLIKA MI OSTANA DA U4ESTVUVAM... 
Кон врв
marinka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 432
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 21:40
Originally posted by ivana ivana напиша:

gledajte go REVIZOR na Milcin.....
konecno i Milcin napravi delo koe shto zasluzuva Clap
bravo za izborot...jas imav moznost da ja gledam pretstavata i bev iznenadena od deloto i profesionalizmot...sepak mislam deka kaj nas kulturata e nedovolno razviena i retko koj denes posetuva tukvi kulurni mesta...treba da ni se razvie svesta!
Denot mi e mal za moite cekori,nokta e premala za moite misli...
Кон врв
Cao_Sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cao_Sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 18:37
nemam komentarLOL
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 19:22
Порано многу одевво театар (посебно ги сакам претставите од Драмскиот театар), но во последниве 4-5 години не сум била... голема штета...

Де кажете која претстава вреди да се гледа, а е во моментов на репертоарот на Драмскиот театар?
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2007 во 00:48
Originally posted by Julija Julija напиша:

Порано многу одевво театар (посебно ги сакам претставите од Драмскиот театар), но во последниве 4-5 години не сум била... голема штета...

Де кажете која претстава вреди да се гледа, а е во моментов на репертоарот на Драмскиот театар?


Demonot od Debar maalo

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,982 секунди.