IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - КОЈ ЌЕ ИЗГУБИ НА ПРЕСТОЈНИТЕ ИЗБОРИ???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КОЈ ЌЕ ИЗГУБИ НА ПРЕСТОЈНИТЕ ИЗБОРИ???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Прашање: КОЈ ГИ ГУБИ ИЗБОРИТЕ 2006???
Одговор Гласови Статистика
4 [36,36%]
3 [27,27%]
4 [36,36%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2006 во 10:09
Originally posted by BMW_M5 BMW_M5 напиша:

Е МОЛАМ ТИ СЕ КАЖИ МИ ПАК ШО ДОБРО НАПРАВИЈА ВМРОВЦИТЕ ЗА ОНИЕ 4 ГОДИНИ ШО ИМ БЕА ДАДЕНИ???

    

Ги ослободија оние што отслужуваа затвор за дела против државата,и не само што ги ослободија, туку и ги испратија низ светот како наши амбасадори.....па требаше уште самите влади на тие држави да бараат да си ги смениме амбасадорите поради недолично однесување....


ова е само едно нешто од низата работи што ВМРО ги направи кога дојде на власт а кои никој на кого навистина му е до достоинството на неговата земја, не би ги направил.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2006 во 11:34
Замислете што се ВМРО направило само за 4 год. власт а што се направо СДСМ за 11 год власт.Сепак мислам дека СДСМ води
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2006 во 14:25
Boogie, sto ke im objasnuvash, butel 2 zaboravil KOJ BESHE PREDLOZEN ZA AMBASADOR VO BUGARIJA I KAKVO E NEGOVOTO DOSIE.
a da ne spomnuvam za nivnata fatalna greshka shto go povlekoa Dimitrov od SAD, pa ocigledno e shto pravi SDSM.
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2006 во 16:22
Sepak SDSM ke izgubi!
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2006 во 22:58
Originally posted by kokolo kokolo напиша:

Boogie, sto ke im objasnuvash, butel 2 zaboravil KOJ BESHE PREDLOZEN ZA AMBASADOR VO BUGARIJA I KAKVO E NEGOVOTO DOSIE.
a da ne spomnuvam za nivnata fatalna greshka shto go povlekoa Dimitrov od SAD, pa ocigledno e shto pravi SDSM.

    

Бутел2 е женско, но едно е некој да биде предложен а друго да биде испратен. Се сложувам дека е грешка што го повлекоа Никола Димитров, тој е единствениот кој навистина вреди во ВМРО.

Ја разбирам партиската обоеност, но бидете објективни, па соочете се со грешките.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2006 во 01:06
Па биди и ти па признај ги грешките,кога народот ке гласа не пристрасно туку по заслуги тогаш мислам дека може да успееме.Сепак 11 год. лошотија со 4 год. лошотија неможе да се споредат нели.
СДСМ паѓа од власт време е на новите сили на ВМРО-ДПМНЕ
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2006 во 02:31
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

NARODOT, a,koj drug bi izgubil vo ovaa nesrekna zemja?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2006 во 10:28
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Па биди и ти па признај ги грешките,кога народот ке гласа не пристрасно туку по заслуги тогаш мислам дека може да успееме.Сепак 11 год. лошотија со 4 год. лошотија неможе да се споредат нели.СДСМ паѓа од власт време е на новите сили на ВМРО-ДПМНЕ

    

11 години тапкање во место со 4 години скандали и немир и војна, од двете зла народот ќе го одбере помалото.

Лично јас не сум ни за едните ни за другите.
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2006 во 11:10
GOLEMO UAA ZA LOPOVITE OD SDSM!
PADA VLADA!
Кон врв
BMW_M5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BMW_M5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2006 во 01:15
Originally posted by mishel mishel напиша:

GOLEMO UAA ZA LOPOVITE OD SDSM!
PADA VLADA!
"LOPOV" e sinonim na zborot VMROVEC!!!
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2006 во 01:23

LOPOV NA DRVO!!!,........koga ke dojde do toa, togash ke mi bide mila drzavata i narodot!

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2006 во 02:40
Овој со петокраката и црвенилото одоколу мисли дека сеуште сме 1953 и дека може со сила да не натера да помислиме дека ВМРО краде а СДСМ не епа едно известување за те*е другар комунист ние живееме во 21 век каде што голи оток е затворен многу одамна а и слободно може да кажеме што се паметиме и што се сме направиле како на пример парите од ТАТ ги украде СДСМ а ги врати на народот ВМРО,пензиите на старите луѓе им беа ускратени од СДСМ бидејки имаше малку пари за нив а им ги врати и зголеми за цели 8% ВМРО и на крај една работа што треба да ја знаеш а сигурно не ти кажале е дека пред ВМРО економијата и бруто домашниот производ беше --100% а ВМРО ја крена и ја постави на к*рс.Е сега е време да продолжи со тој к*рс и да го добие финалниот производ а тоа е успех за народот Македонски
ПАЃА ВЛАДА НЕЛИLOLLOLLOLLOLLOL
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2006 во 08:59

SE SIMNAA MASKITE: Partijata na Tito Petkoski "NSDPM" sepak e samo ogranok na SDSM toa go izjavi javno koordinatorot  na NSDPM vo eden grad vo Makedonija.

ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2006 во 08:58
Партијата на Петковски е досега единствена која се одвоила од СДСМ. ВМРО се расцепка на 13 или повеќе партии, не го знам точниот број, но тоа многу зборува.
    

Изменето од butel2 - 16.Јуни.2006 во 08:58
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.