Испечати | Затвори го прозорот

КОЈ ЌЕ ИЗГУБИ НА ПРЕСТОЈНИТЕ ИЗБОРИ???

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4374
Датум на принтање: 20.Мај.2024 во 04:54
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: КОЈ ЌЕ ИЗГУБИ НА ПРЕСТОЈНИТЕ ИЗБОРИ???
Постирано од: BMW_M5
Наслов: КОЈ ЌЕ ИЗГУБИ НА ПРЕСТОЈНИТЕ ИЗБОРИ???
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 00:04

    ШТО МИСЛИТЕ КОЈ ЌЕ БИДЕ НАЈГОЛЕМИОТ ЛУЗЕР НА ПРЕСТОЈНИВЕ ИЗБОРИ???

-------------
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!



Коментари:
Постирано од: BMW_M5
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 00:06
ЈА ЛИЧНО МИСЛАМ ВМРОВЦИТЕ ЌЕ БИДАТ НАЈГОЛЕМИТЕ ЛУЗЕРИ ОВИЕ ИЗБОРИ!!!

-------------
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 00:56
Ова е некаков плач или детска надеж се знае дека СДСМ ке изгуби но нетреба да плачат можеби евентуално за 20-30 год ке добијат некои избори во КУБА

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: BMW_M5
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 01:16
ммм... чисто сумљам дека СДСМ така лесно ќе ја изгуби власта!!!

-------------
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 01:34
i jas sumljam,ako tebit i so vojna vazno da ja imet vlastaLOLBMW M5 pateticen ti e avatarot,sepak zivotot ne e politikaWink

-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: BMW_M5
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 01:41
ХЕ ХЕ ХЕ!!! СДСМ НИКОГАШ НЕ БИ НАПРАВИЛ ВОЈНА ЗА ДА ЈА ПРИДОБИЕ ВЛАСТА!!! АМА СТО ПАТИ СУМ КАЖАЛ И ПАК ЌЕ ПОВТОРАМ ДЕКА СЕКОЈА АМА БАШ СЕКОЈА ПАРТИЈА ПО СЕКОЈА ЦЕНА ГО ПОДЛАЖНУВА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ЗА ПО СЕКОЈА ЦЕНА ДА СИ ОБЕЗБЕДИ МЕКА ФОТЕЛЈА ЗА НАРЕДНИТЕ 4 ГОДИНИ!!!

-------------
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 01:46
NARODOT, a,koj drug bi izgubil vo ovaa nesrekna zemja?

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 09:29
Кој ќе изгуби не знам , ама обичниот човек како и до сега, ништо нема да добие


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 11:18
Originally posted by BMW_M5ХЕ ХЕ ХЕ!!! СДСМ НИКОГАШ НЕ БИ НАПРАВИЛ ВОЈНА ЗА ДА ЈА ПРИДОБИЕ ВЛАСТА!!! АМА СТО ПАТИ СУМ КАЖАЛ И ПАК ЌЕ ПОВТОРАМ ДЕКА СЕКОЈА АМА БАШ СЕКОЈА ПАРТИЈА ПО СЕКОЈА ЦЕНА ГО ПОДЛАЖНУВА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ЗА ПО СЕКОЈА ЦЕНА ДА СИ ОБЕЗБЕДИ МЕКА ФОТЕЛЈА ЗА НАРЕДНИТЕ 4 ГОДИНИ!!! ![/QUOTE BMW_M5ХЕ ХЕ ХЕ!!! СДСМ НИКОГАШ НЕ БИ НАПРАВИЛ ВОЈНА ЗА ДА ЈА ПРИДОБИЕ ВЛАСТА!!! АМА СТО ПАТИ СУМ КАЖАЛ И ПАК ЌЕ ПОВТОРАМ ДЕКА СЕКОЈА АМА БАШ СЕКОЈА ПАРТИЈА ПО СЕКОЈА ЦЕНА ГО ПОДЛАЖНУВА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ЗА ПО СЕКОЈА ЦЕНА ДА СИ ОБЕЗБЕДИ МЕКА ФОТЕЛЈА ЗА НАРЕДНИТЕ 4 ГОДИНИ!!! ![/QUOTE напиша:

 aj kazi koj imashe najgolema korist od vojnata vo makedonija. tuka ke go najdesh reshenieto za toa koj ja predizvika. brej razmisli malce so glavata
 aj kazi koj imashe najgolema korist od vojnata vo makedonija. tuka ke go najdesh reshenieto za toa koj ja predizvika. brej razmisli malce so glavata


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: BMW_M5
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 11:38
SIPTARITE BRATKO IMAA NAJGOLEMA KORIST!!!

-------------
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 13:39

ne gi osporuvam pravata na albancite, sepak i tie se gragani na R.Makedonija problemot e shto radikalnite strukturi na albancite ispadnaa posilni od makedonskite institucii. 

SDSM imash 4 godini  vlast i za tie 4 ne pokaza nishto pozitivno, kade se tie po eden vraboten od semejstvo, kade se EU i NATO vo 2006. kade e sega procentot na bruto domashem proizvod, kade kotirame na evropskite pazari, shto e so zemjodelieto koe od den na den se podolu paga, a namesto nashe proizvodstvo jademe shkart zemjodelski proizvodi od uvoz. NEKOI RABOTI EDNOSTAVNO NE SMEEME DA GI OSTAVIME NA SLUCAJNOSTA OD PRICINA SHTO OD NIV ZAVISI SEKOJ COVEK VO MAKEDONIJA. pa sega da esapime dali pak ke gi ostavime ovie na vlast ili ke gi simneme da se odmorat edno 100 godini  


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: BMW_M5
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 22:43
Е МОЛАМ ТИ СЕ КАЖИ МИ ПАК ШО ДОБРО НАПРАВИЈА ВМРОВЦИТЕ ЗА ОНИЕ 4 ГОДИНИ ШО ИМ БЕА ДАДЕНИ???

-------------
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 23:39
Едно и најважно направија ВМРО од 1998-2002 ја кренаа економијата во Македонија напред значи бруто домашниот производ го зголемија за цели 26% значи пред 1998 беше во минус или долгови па сега види ти

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: brza
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 23:57
Originally posted by brza brza напиша:

NARODOT, a,koj drug bi izgubil vo ovaa nesrekna zemja?


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 07.Јуни.2006 во 10:09
Originally posted by BMW_M5 BMW_M5 напиша:

Е МОЛАМ ТИ СЕ КАЖИ МИ ПАК ШО ДОБРО НАПРАВИЈА ВМРОВЦИТЕ ЗА ОНИЕ 4 ГОДИНИ ШО ИМ БЕА ДАДЕНИ???

    

Ги ослободија оние што отслужуваа затвор за дела против државата,и не само што ги ослободија, туку и ги испратија низ светот како наши амбасадори.....па требаше уште самите влади на тие држави да бараат да си ги смениме амбасадорите поради недолично однесување....


ова е само едно нешто од низата работи што ВМРО ги направи кога дојде на власт а кои никој на кого навистина му е до достоинството на неговата земја, не би ги направил.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 07.Јуни.2006 во 11:34
Замислете што се ВМРО направило само за 4 год. власт а што се направо СДСМ за 11 год власт.Сепак мислам дека СДСМ води

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 07.Јуни.2006 во 14:25
Boogie, sto ke im objasnuvash, butel 2 zaboravil KOJ BESHE PREDLOZEN ZA AMBASADOR VO BUGARIJA I KAKVO E NEGOVOTO DOSIE.
a da ne spomnuvam za nivnata fatalna greshka shto go povlekoa Dimitrov od SAD, pa ocigledno e shto pravi SDSM.


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: Antoaneta
Датум на внесување: 07.Јуни.2006 во 16:22
Sepak SDSM ke izgubi!


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 07.Јуни.2006 во 22:58
Originally posted by kokolo kokolo напиша:

Boogie, sto ke im objasnuvash, butel 2 zaboravil KOJ BESHE PREDLOZEN ZA AMBASADOR VO BUGARIJA I KAKVO E NEGOVOTO DOSIE.
a da ne spomnuvam za nivnata fatalna greshka shto go povlekoa Dimitrov od SAD, pa ocigledno e shto pravi SDSM.

    

Бутел2 е женско, но едно е некој да биде предложен а друго да биде испратен. Се сложувам дека е грешка што го повлекоа Никола Димитров, тој е единствениот кој навистина вреди во ВМРО.

Ја разбирам партиската обоеност, но бидете објективни, па соочете се со грешките.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 08.Јуни.2006 во 01:06
Па биди и ти па признај ги грешките,кога народот ке гласа не пристрасно туку по заслуги тогаш мислам дека може да успееме.Сепак 11 год. лошотија со 4 год. лошотија неможе да се споредат нели.
СДСМ паѓа од власт време е на новите сили на ВМРО-ДПМНЕ


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: brza
Датум на внесување: 08.Јуни.2006 во 02:31
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

NARODOT, a,koj drug bi izgubil vo ovaa nesrekna zemja?


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 09.Јуни.2006 во 10:28
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Па биди и ти па признај ги грешките,кога народот ке гласа не пристрасно туку по заслуги тогаш мислам дека може да успееме.Сепак 11 год. лошотија со 4 год. лошотија неможе да се споредат нели.СДСМ паѓа од власт време е на новите сили на ВМРО-ДПМНЕ

    

11 години тапкање во место со 4 години скандали и немир и војна, од двете зла народот ќе го одбере помалото.

Лично јас не сум ни за едните ни за другите.


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 09.Јуни.2006 во 11:10
GOLEMO UAA ZA LOPOVITE OD SDSM!
PADA VLADA!


Постирано од: BMW_M5
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 01:15
Originally posted by mishel mishel напиша:

GOLEMO UAA ZA LOPOVITE OD SDSM!
PADA VLADA!
"LOPOV" e sinonim na zborot VMROVEC!!!


-------------
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 01:23

LOPOV NA DRVO!!!,........koga ke dojde do toa, togash ke mi bide mila drzavata i narodot!



-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 02:40
Овој со петокраката и црвенилото одоколу мисли дека сеуште сме 1953 и дека може со сила да не натера да помислиме дека ВМРО краде а СДСМ не епа едно известување за те*е другар комунист ние живееме во 21 век каде што голи оток е затворен многу одамна а и слободно може да кажеме што се паметиме и што се сме направиле како на пример парите од ТАТ ги украде СДСМ а ги врати на народот ВМРО,пензиите на старите луѓе им беа ускратени од СДСМ бидејки имаше малку пари за нив а им ги врати и зголеми за цели 8% ВМРО и на крај една работа што треба да ја знаеш а сигурно не ти кажале е дека пред ВМРО економијата и бруто домашниот производ беше --100% а ВМРО ја крена и ја постави на к*рс.Е сега е време да продолжи со тој к*рс и да го добие финалниот производ а тоа е успех за народот Македонски
ПАЃА ВЛАДА НЕЛИLOLLOLLOLLOLLOL

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 08:59

SE SIMNAA MASKITE: Partijata na Tito Petkoski "NSDPM" sepak e samo ogranok na SDSM toa go izjavi javno koordinatorot  na NSDPM vo eden grad vo Makedonija.



-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 16.Јуни.2006 во 08:58
Партијата на Петковски е досега единствена која се одвоила од СДСМ. ВМРО се расцепка на 13 или повеќе партии, не го знам точниот број, но тоа многу зборува.
    


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 16.Јуни.2006 во 11:20
Да бе алчните души зборуваат самите за се*е а не во група.

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 16.Јуни.2006 во 11:26
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Партијата на Петковски е досега единствена која се одвоила од СДСМ. ВМРО се расцепка на 13 или повеќе партии, не го знам точниот број, но тоа многу зборува. 
    
.
    
toa ne go menuva faktot deka Tito pak ke mu se vrati na Bucko. i onie koi razmisluvaa deka titovata patija e nova moznost ke go dadat svojot glas pak za SDSM iako ocigledno e nivnoto nezadovolstvo.
pa sega neka si preesapat, za kogo ke glasaat


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 16.Јуни.2006 во 12:19
PADA VLADA! PADA VLADA!

PADA VLADA! PADA VLADA!

PADA VLADA! PADA VLADA!


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 17.Јуни.2006 во 02:49
znaes li ti MAKEDONSKI.


Постирано од: mende
Датум на внесување: 17.Јуни.2006 во 11:19
se znaj vladata sto e sega

-------------
mbm


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 17.Јуни.2006 во 12:03
Originally posted by kokolo kokolo напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Партијата на Петковски е досега единствена која се одвоила од СДСМ. ВМРО се расцепка на 13 или повеќе партии, не го знам точниот број, но тоа многу зборува.     <SPAN style="FONT-SIZE: 10px"></SPAN>.     

toa ne go menuva faktot deka Tito pak ke mu se vrati na Bucko. i onie koi razmisluvaa deka titovata patija e nova moznost ke go dadat svojot glas pak za SDSM iako ocigledno e nivnoto nezadovolstvo.

pa sega neka si preesapat, za kogo ke glasaat



Факт е дека ниедна партија не може да собере доволно гласови а да не влезе во коалиција со никого....

И ВМРО- овци се здружуваат додека да ја добијат власта, па после им удираат нож на коалиционите партнери. Што му направија на Тупурковски, иако кога ја добија власта ја добија најповеќе поради него.


Постирано од: BMW_M5
Датум на внесување: 17.Јуни.2006 во 13:49
ЕЕЕ највеќе не ми се праи муабет за политика со некој шо нема везе од политика а се прави стручњак!!!
Па толку ли сте слепи или не гледате дека како што кажа butel2 факт е дека ниедна партја не може да собере доволно гласови за да формира влада а да не влезе во коалиција со некого!!!!

-------------
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 17.Јуни.2006 во 23:53
Originally posted by brza brza напиша:

NARODOT, a,koj drug bi izgubil vo ovaa nesrekna zemja?


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 18.Јуни.2006 во 11:43
Не е битно кој ке добие Битно дека Моменталната влада Губи и си оди у неповрат

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 18.Јуни.2006 во 11:51
TI butel ILI SI NEDOVOLNO INFORMIRAN/A ILI MORAS DA PISUVAS VAKA,PA SAMIOT TOJ TUPURKOVSKI KAKO GOSTIN VO JADI BUREK KAZA MN.UBAVO KAJ NA KOGO MU ZABIL NOZ VO GRB.AKO NEZNAES NE KOMENTIRAJ.
SAMIOT CILE SI KAZA :PREGOVARAV SO B.C DA MI OBEZBEDI PARLAMENTARNO MNOZINSTVO SO CEL DA JA SRUSIME VLASTA NA GTEORGIEVSKI.KOJ NA KOGO MU ZABIVA NOZ VO GRB????


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 18.Јуни.2006 во 21:04
Fakt e deka Tito se "odvoi" od SDSM za da Bucko i Branko vidat koj e nezadovolen  od nivnoto vladeenje, no fakt e i deka i toa clenstvo koe misleshe deka partijata na Tito P. e poinakva partija, SEPAK SE SEKAVA DEKA E IZMAMENO, pa koordinatorite na NSDPM kazuvaat deka se ogranok na SDSM.

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 18.Јуни.2006 во 21:45
Абе додека луѓето не сватат дека тие стари комуњари не сакаат ништо да направат освен да крадат за самите се*еси они ке се отцепуваат и ке се договараат скришно до сто едно и назад

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: brza
Датум на внесување: 18.Јуни.2006 во 23:43
dodeka ovde ne se sfati deka pljachkanjeto na drzavata treba rigorozno da se kaznuva i toa retrogradno,......nema da i bide podobro na ovaa populacija ,.......djabe melete samo,...nema nikakov efekt od zboruvanje,.....

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 19.Јуни.2006 во 00:03
Понекогаш и единка прави разлика ако не многу барем другите ке се замислат и ке искоментираат

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk