IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Дали треба да се гледа Кодот на Давинчи?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали треба да се гледа Кодот на Давинчи?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
dragan733 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragan733 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2006 во 00:28
Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:



epa taka ti e ko ja nemam citano knigata, ali sepak filmot e uzas Confused
 
Ни јас ја немам читано книгата а филмот го разбрав.
Целата работа е да се најде местото на саркофагот на Марија Магдалена, а местото е обележана на мапата на декодерот. А штом ќе се најде местото на саркофагот ќе се докаже теоријата дека постојат наследници на Исус Христос, што црквата ја негира таа теорија.
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 11:49
ne sum go gledal a i nema so kogo da go gledam, sam nesho ne mi se gleda film, nemam kef koga gledam film, sam.
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 12:05
ја ќе ти праам друштво Коколо а и книгата ќе ти ја дадам ако сакаш!

ама филмов е need-to-see
Motivation is game in my hands
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 12:35
гив ми д бук ивана мила
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 12:43
Originally posted by ivanaја ќе ти праам друштво Коколо а и книгата ќе ти ја дадам ако сакаш!<BR><BR>ама филмов е need-to-see[/QUOTE ivanaја ќе ти праам друштво Коколо а и книгата ќе ти ја дадам ако сакаш!

ама филмов е need-to-see[/QUOTE напиша:


dogovoreno Big smile
dogovoreno Big smile, kazimi dali znaesh dali se prikazuva vo kinata niz Skopje
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
VoNi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VoNi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2006 во 07:59
a zasto pa da ne?vikaat deka ako go gledam nema da go sfatam bidejki sum malaTongueama jas sakamSmile
...dreams can take you anywhere...
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2006 во 08:25
Originally posted by natalija natalija напиша:

ãèâ ìè ä áóê èâàíà ìèëà


hehhehhe
hiroglifive vikaat giv mi d buk Ivana

dobijash Nate...ako neti preci na angliski eTongue
Motivation is game in my hands
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2006 во 15:57
jas i po 2 pat go gledav filmot i sega nekako se poznato mi bese  Big smile
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2006 во 16:26
go imam doma i koga go pustiv-zaspav. taka da nemam poim za sto se raboti.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2006 во 22:08

НЕ ТРЕБА. МОРААААА ДА СЕ ГЛЕДА !!!!!!
и то...
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 08:39
go zedov vcera ama denes ke go gledam, ama ne sam.
Ivana vazi li ushte ona pogore za drushtvotoBig smile
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
VkusiMe_M Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 515
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VkusiMe_M Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 10:22
Originally posted by natalija natalija напиша:

Читав за несогласувањата на мпц и на протестот..
Но никој до сега не се обидел нити успеал да ми промени мислење.. како и секој филм ке го изгледам .. книгата не ја читав но ова ке го изгледам ме интересира што е представено..

    

Podobro e prvo knigata da ja prochitash posle filmot da go gledash zoshto poubavo e pojasneto vo knigata.. bar jas prvo knigata ja prochitav pa potoa go gledav filmot .. taka da dobar triler..

A da mi smeni mislenje jok toa teshko ...ko Stalone da mi smeni mislenje deka mozham da sum jak ko RAMBO :))
Itn...
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 10:32
Originally posted by kokolo kokolo напиша:

go zedov vcera ama denes ke go gledam, ama ne sam.
Ivana vazi li ushte ona pogore za drushtvotoBig smile


vazi vazi sekako...ama poshto sme fizicki oddaleceni edno 200km koa kje go pushtish titni i ja kje stisnam PLAY Tongue
Motivation is game in my hands
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 10:56
Originally posted by VkusiMe_M VkusiMe_M напиша:

Originally posted by natalija natalija напиша:

×èòàâ çà íåñîãëàñóâàœàòà íà ìïö è íà ïðîòåñòîò..
Íî íèêî¼ äî ñåãà íå ñå îáèäåë íèòè óñïåàë äà ìè ïðîìåíè ìèñëåœå.. êàêî è ñåêî¼ ôèëì êå ãî èçãëåäàì .. êíèãàòà íå ¼à ÷èòàâ íî îâà êå ãî èçãëåäàì ìå èíòåðåñèðà øòî å ïðåäñòàâåíî..

    

Podobro e prvo knigata da ja prochitash posle filmot da go gledash zoshto poubavo e pojasneto vo knigata.. bar jas prvo knigata ja prochitav pa potoa go gledav filmot .. taka da dobar triler..

A da mi smeni mislenje jok toa teshko ...ko Stalone da mi smeni mislenje deka mozham da sum jak ko RAMBO :))
jas sepak mislam deka e podobro prvo filmot pa knigata zaradi to so ako prvo ja citas knigata pa go gledas filmot ke se razocarasWink
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.