Испечати | Затвори го прозорот

Дали треба да се гледа Кодот на Давинчи?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Филм
Опис на форумот: Хитови, преводи, DVD, DivX, оскари & актери...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4283
Датум на принтање: 28.Април.2024 во 04:52
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Дали треба да се гледа Кодот на Давинчи?
Постирано од: covece
Наслов: Дали треба да се гледа Кодот на Давинчи?
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 14:47

Shockeddali da se gleda ovoj film  dali vie ke go gledate????



-------------
covece



Коментари:
Постирано од: ivana
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 14:50
TREBA 

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 15:03

НЕ!



-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 15:12
zashto da ne treba be Pravoslavie????
Kodot na Davinci e SUPER prikazna - TRILER


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 15:19
Зашто да не филм како филм нема да ми промени мислење за својата вера и верување.. Филм е филм.. Направија така добра реклама да навистина ме заинтесира што е во филмот..

-------------


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 15:23
Originally posted by ivana ivana напиша:

zashto da ne treba be Pravoslavie????
Kodot na Davinci e SUPER prikazna - TRILER
зашто не се согласувам дека треба да се прави бизнис продавајќи лаги за Најблагородната Личност која во Тело Била Присутна на Земјата

-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 15:25
denes e se biznis, reklama....
u ostalom shto se ne se dobilo so dobar glas :))


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 15:25
Originally posted by natalija natalija напиша:

Зашто да не филм како филм нема да ми промени мислење за својата вера и верување..
се согласувам. Ни мене не би можело да ми промени Мислење ни Вера

-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 15:33
pravoslavie,
verata religijata smetash deka trebada e taka predadena od koleno na koleno ili treba da si ja izbereme?


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 15:44
Читав за несогласувањата на мпц и на протестот..
Но никој до сега не се обидел нити успеал да ми промени мислење.. како и секој филм ке го изгледам .. книгата не ја читав но ова ке го изгледам ме интересира што е представено..

-------------


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 15:51

Originally posted by ivana ivana напиша:

pravoslavie,
verata religijata smetash deka trebada e taka predadena od koleno na koleno ili treba da si ja izbereme?
За ова прашање отворив тема, еве линк: http://www.forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4285 - http://www.forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4285



-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: bobicar1
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 15:53
Како голем љубител на филската уметност и филмот како средство за разонода и забава, не пропуштам ниту едно поголемо филмско остварување да помине а јас да не го гледам.
Па така кај да е ќе одам во кино и ќе го гледам хит-филмот.

Религијата и религиозните сфаќања се една работа и ниту еден филм не може да ме разубеди дека треба да го променам моето убедување и сфаќање.

И нема никаква причина филмот да биде цензуриран или забрануван за прикажување.



-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 15:55
И јас се сложувам со те*е Бобче.. Ако на некој му дозволиле да го сними тогаш зашто да не се гледа.. ако не тогаш јас ќе уживам во ефектите

-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 16:02
Bah taka B

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: maja
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 22:33
Posle procitanata kniga, jasno e deka ke go izgledam filmot prikazan od filmskata umetnost iako e nedostizna vo odnos na napisaniot zbor.Za mene deloto ima pogolema vrednost od filmot

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 00:53
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Originally posted by ivana ivana напиша:

zashto da ne treba be Pravoslavie????
Kodot na Davinci e SUPER prikazna - TRILER
çàøòî íå ñå ñîãëàñóâàì äåêà òðåáà äà ñå ïðàâè áèçíèñ ïðîäàâ༝è ëàãè çà Íà¼áëàãîðîäíàòà Ëè÷íîñò êî¼à âî Òåëî Áèëà Ïðèñóòíà íà Çåì¼àòà
nemoj da bidis tolku ogranicen vo odnos na niedna rabota,vidi ja i od druga agol,pa mozda ke izvlecis neso so ke gi pokrepit i pojke ona so vekj si go iams zamislenoWink


-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 13:20
A zaso da ne se gleda. Koa bese aktuelen filmot THE PASSION OF CRIST bese zabranet da se gleda.Sepak toa e samo film i treba da se gleda

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: engie
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 17:10

Jas gledam filmovi poradi razonoda, no toa ne znaci deka se sto ke vidam svakam zdarvo za gotovo. Pred site znaeme svetot na Hollywood proizveduva entertainment i se e za pari.

Inaku kritikite kazaa deka filmot ne bil tolku uspesen no sepak moze da odite i da go vidite.Napraven e spored knigata no bidejki e brzo editiran ne go napravile "sovrsen".


Постирано од: grdo pajce
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 23:03
pokraj tolku mnogu knigi napisani protiv citiram "najblagorodnata llicnost koja vo telo bila prisutna na zemjata",ovaa kniga i film se banalni i nemat potreba filmot da ne se gledat i knigata da ne se procitat,zosto ke se svatat samo kako umatnicki dela, a stavot ne mozat da ti go promenat

-------------
that which does not kill you only makes you wanna kill


Постирано од: YODA
Датум на внесување: 28.Мај.2006 во 01:56

    Jas ja procitav knigata i mnogu me zainteresira, pa zato nema sansi da ne go gledam filmo. Svoevremeno edno drugarce napraj tema za knigata i mnogu me raduva so na nekoj mu ima teknato da napraj i za filmo. Jas mislam deka uste pogolem odziv ke ima ko ke go vidat filmo pojke luge i duri togas ke se razvie duskusija.
     Javen apel do narodo MAKEDONSKI:
        GLEDAJTE GO FILMO

-------------
и то...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 29.Мај.2006 во 19:46
dokolku ja imate citano knigata samo ke si go rasipete vpecatokot bidejki filmot e katastrofalno napraven. sluckite se samo nafrlani, nema nikakva povrzanost megu niv. zal mi e samo sto dadov 180 denari za da go gledam:)


Постирано од: dragan733
Датум на внесување: 30.Мај.2006 во 02:16
Рушење на христијанските догми. Би се согласил да се руши нешто што асоцира на зло, а добрината дали треба да се руши и да е извештачена, се со цел да се каже дека сето тоа е лага.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 31.Мај.2006 во 22:40
eve decki i jas samo so go izgledav filmot i da vi kazam po glupabv film vo zivotot nemam gledano
izgleda oti ne go razbrav ama ne vi preporacuvam da go gledate filmot oti ne e nisto posebno.
SOVET: Ako ja imate knigata-procitajte si ja oti vo filmot nema sto da se vide!!!!


-------------


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 01.Јуни.2006 во 07:36
Веќе 2 недели го имам дома филмот а уште не сум го гледала(немам време)

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 01.Јуни.2006 во 10:23
zabraviv da prasam dali vsusnost kodot na da vinci e ---APPLE---???? ili jas sum pogresno razbrala   Ermm

-------------


Постирано од: dragan733
Датум на внесување: 01.Јуни.2006 во 21:21
Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

eve decki i jas samo so go izgledav filmot i da vi kazam po glupabv film vo zivotot nemam gledano
izgleda oti ne go razbrav ama ne vi preporacuvam da go gledate filmot oti ne e nisto posebno.
SOVET: Ako ja imate knigata-procitajte si ja oti vo filmot nema sto da se vide!!!!
 
Не си го разбрала филмот, можеби дека немаш некои претходни знаења.


Постирано од: dragan733
Датум на внесување: 01.Јуни.2006 во 21:24
Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

zabraviv da prasam dali vsusnost kodot na da vinci e ---APPLE---???? ili jas sum pogresno razbrala   Ermm
 
apple e кодот на декодерот за да може да се отвори. Онаа машинката со бројки и букви. Инаку легендата вели дека на Њутон му паднало јаболко (apple) од дрвото додека се одмарал под дрвото и така се сетил на законот за гравитација.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 04.Јуни.2006 во 21:25
Originally posted by dragan733 dragan733 напиша:

Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

eve decki i jas samo so go izgledav filmot i da vi kazam po glupabv film vo zivotot nemam gledano
izgleda oti ne go razbrav ama ne vi preporacuvam da go gledate filmot oti ne e nisto posebno.
SOVET: Ako ja imate knigata-procitajte si ja oti vo filmot nema sto da se vide!!!!
 
Íå ñè ãî ðàçáðàëà ôèëìîò, ìîæåáè äåêà íåìàø íåêîè ïðåòõîäíè çíàåœà.



epa taka ti e ko ja nemam citano knigata, ali sepak filmot e uzas Confused


-------------


Постирано од: dragan733
Датум на внесување: 06.Јуни.2006 во 00:28
Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:



epa taka ti e ko ja nemam citano knigata, ali sepak filmot e uzas Confused
 
Ни јас ја немам читано книгата а филмот го разбрав.
Целата работа е да се најде местото на саркофагот на Марија Магдалена, а местото е обележана на мапата на декодерот. А штом ќе се најде местото на саркофагот ќе се докаже теоријата дека постојат наследници на Исус Христос, што црквата ја негира таа теорија.


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 14.Јуни.2006 во 11:49
ne sum go gledal a i nema so kogo da go gledam, sam nesho ne mi se gleda film, nemam kef koga gledam film, sam.

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 14.Јуни.2006 во 12:05
ја ќе ти праам друштво Коколо а и книгата ќе ти ја дадам ако сакаш!

ама филмов е need-to-see


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 14.Јуни.2006 во 12:35
гив ми д бук ивана мила

-------------


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 14.Јуни.2006 во 12:43
Originally posted by ivanaја ќе ти праам друштво Коколо а и книгата ќе ти ја дадам ако сакаш!<BR><BR>ама филмов е need-to-see[/QUOTE ivanaја ќе ти праам друштво Коколо а и книгата ќе ти ја дадам ако сакаш!

ама филмов е need-to-see[/QUOTE напиша:


dogovoreno Big smile
dogovoreno Big smile, kazimi dali znaesh dali se prikazuva vo kinata niz Skopje


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: VoNi
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 07:59
a zasto pa da ne?vikaat deka ako go gledam nema da go sfatam bidejki sum malaTongueama jas sakamSmile

-------------
...dreams can take you anywhere...


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 08:25
Originally posted by natalija natalija напиша:

ãèâ ìè ä áóê èâàíà ìèëà


hehhehhe
hiroglifive vikaat giv mi d buk Ivana

dobijash Nate...ako neti preci na angliski eTongue


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 15:57
jas i po 2 pat go gledav filmot i sega nekako se poznato mi bese  Big smile

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 16:26
go imam doma i koga go pustiv-zaspav. taka da nemam poim za sto se raboti.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: YODA
Датум на внесување: 19.Јуни.2006 во 22:08

НЕ ТРЕБА. МОРААААА ДА СЕ ГЛЕДА !!!!!!

-------------
и то...


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 08:39
go zedov vcera ama denes ke go gledam, ama ne sam.
Ivana vazi li ushte ona pogore za drushtvotoBig smile


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: VkusiMe_M
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 10:22
Originally posted by natalija natalija напиша:

Читав за несогласувањата на мпц и на протестот..
Но никој до сега не се обидел нити успеал да ми промени мислење.. како и секој филм ке го изгледам .. книгата не ја читав но ова ке го изгледам ме интересира што е представено..

    

Podobro e prvo knigata da ja prochitash posle filmot da go gledash zoshto poubavo e pojasneto vo knigata.. bar jas prvo knigata ja prochitav pa potoa go gledav filmot .. taka da dobar triler..

A da mi smeni mislenje jok toa teshko ...ko Stalone da mi smeni mislenje deka mozham da sum jak ko RAMBO :))

-------------
Itn...


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 10:32
Originally posted by kokolo kokolo напиша:

go zedov vcera ama denes ke go gledam, ama ne sam.
Ivana vazi li ushte ona pogore za drushtvotoBig smile


vazi vazi sekako...ama poshto sme fizicki oddaleceni edno 200km koa kje go pushtish titni i ja kje stisnam PLAY Tongue


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 10:56
Originally posted by VkusiMe_M VkusiMe_M напиша:

Originally posted by natalija natalija напиша:

×èòàâ çà íåñîãëàñóâàœàòà íà ìïö è íà ïðîòåñòîò..
Íî íèêî¼ äî ñåãà íå ñå îáèäåë íèòè óñïåàë äà ìè ïðîìåíè ìèñëåœå.. êàêî è ñåêî¼ ôèëì êå ãî èçãëåäàì .. êíèãàòà íå ¼à ÷èòàâ íî îâà êå ãî èçãëåäàì ìå èíòåðåñèðà øòî å ïðåäñòàâåíî..

    

Podobro e prvo knigata da ja prochitash posle filmot da go gledash zoshto poubavo e pojasneto vo knigata.. bar jas prvo knigata ja prochitav pa potoa go gledav filmot .. taka da dobar triler..

A da mi smeni mislenje jok toa teshko ...ko Stalone da mi smeni mislenje deka mozham da sum jak ko RAMBO :))
jas sepak mislam deka e podobro prvo filmot pa knigata zaradi to so ako prvo ja citas knigata pa go gledas filmot ke se razocarasWink


-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 11:06
така е карнатион и мене ми кажаа така па прво филм па после книгата ке ја читам..

-------------


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 11:07
LOL
Originally posted by ivana ivana напиша:

Originally posted by kokolo kokolo напиша:

go zedov vcera ama denes ke go gledam, ama ne sam.
Ivana vazi li ushte ona pogore za drushtvotoBig smile


vazi vazi sekako...ama poshto sme fizicki oddaleceni edno 200km koa kje go pushtish titni i ja kje stisnam PLAY Tongue
LOLLOLLOL ih pa jas nikako da mi tekne LOLLOLLOL


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: VkusiMe_M
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 11:44
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by VkusiMe_M VkusiMe_M напиша:

Originally posted by natalija natalija напиша:

×èòàâ çà íåñîãëàñóâàœàòà íà ìïö è íà ïðîòåñòîò.. Íî íèêî¼ äî ñåãà íå ñå îáèäåë íèòè óñïåàë äà ìè ïðîìåíè ìèñëåœå.. êàêî è ñåêî¼ ôèëì êå ãî èçãëåäàì .. êíèãàòà íå ¼à ÷èòàâ íî îâà êå ãî èçãëåäàì ìå èíòåðåñèðà øòî å ïðåäñòàâåíî..
      Podobro e prvo knigata da ja prochitash posle filmot da go gledash zoshto poubavo e pojasneto vo knigata.. bar jas prvo knigata ja prochitav pa potoa go gledav filmot .. taka da dobar triler.. A da mi smeni mislenje jok toa teshko ...ko Stalone da mi smeni mislenje deka mozham da sum jak ko RAMBO :))

jas sepak mislam deka e podobro prvo filmot pa knigata zaradi to so ako prvo ja citas knigata pa go gledas filmot ke se razocaras[IMG]height=17 alt=Wink src="http://forum.idividi.com.mk/smileys/smiley2.gif" width=17 align=absMiddle>



Moze da e so nekoja druga kniga taka.. megutoa mnugu istoriski podatoci vo filmot ne se pojasneti kako vo knigata... taka da mislam deka poubavo ke se razbere filmot koga ke se procita knigata.. sepak vo knigata e poopshirno prikazano dejstvieto.
    

-------------
Itn...


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 12:01
Filmot kako film ne e los. Se snimal na popularni mesta i toa treba da e nesto. Mene licno ne mi se dopadna bidejki ne go gledav cel.Smile 


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 22:56
Ete go gledav i sea sho. film ko film, ima dobra sodrzina i skrieni poraki. no zarem gi nema tie poraki sekade okolu nas

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: R-C-F
Датум на внесување: 28.Септември.2006 во 12:51
sekoj  film  moze  da  bide  opasen  ako  neznae  da  se  svati 
   ako  znaes  pravilno  da  tolkuvas  film  toa  znaci  procistuvajne  na  svesta
    pa  i  zaradi  toa  filmskata  industrija  e  najrazviena  i  najprofitabilna


-------------
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S


Постирано од: dusko26sk
Датум на внесување: 10.Ноември.2006 во 04:05

filmot vo osnova e fikcija reziserot sakal da napravi nesto no ne uspeal vo toa.klasicno holivudsko s..nje



Постирано од: sensei
Датум на внесување: 10.Ноември.2006 во 10:19
Filmot kako film site kriticari go proglasija za sranje. Druga rabota e sto e teska holivudska anti-hristijanska propaganda. Mnogu lugje zaboravaat deka e naucna fantastika, a vo toa e i poentata na propagandata.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: angelina
Датум на внесување: 05.Февруари.2007 во 04:47
jas ja imam procitano knigata, a filmot ne sum go gledala.

mozebi ima nekoi interesni raboti i dodeka citav ne mi bese dosadno ili na primer doznav novi raboti, fibonaci, itn........,

knigata a so toa i filmot e cista komercijala i nema nikakvi umetnicki vrednosti.
samo vikend roman
toa so magdalena i slicno e mnogu prost komercijalen trik.

zatoa mnogu e glupavo da se negira crkvata zaradi nekoja glupa grda kniga i takov film.




Постирано од: mamma
Датум на внесување: 12.Февруари.2007 во 18:38
Ja procitav i knigata i go gledav i filmot.Od filmot mi se dopadna samo Tom Hanks.
Daleku e od knigata,mnogu nastani ne se prikazani.Ne mi ostavi nikakvi negativni efekti nitu mi go smeni razmisluvanjeto.


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: juventino
Датум на внесување: 17.Април.2007 во 02:16
mene licno ic ne mi se dopadna filmot,mozda zosto prvo ja procitav knigata,a vo filmon mnogu sceni gi nema....pa taka filmot mi bese dodasen

-------------
Una vera juventina a sempre la vittoria in tasca!!!


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 10.Мај.2007 во 15:30
Film kako sekoj prosecen film . . . Samo sto Vatikan krena prasina za toa . . . I moja preporaka e da ne go gledate zosto i ne e bas nesto posebno . . .Smile

-------------
STRUGA


Постирано од: TukidiD
Датум на внесување: 24.Мај.2007 во 17:54
Епа батиња филмот има пропусти АМА има некои вистини кои на ВАТИКАН не му одговараат со реалните случувања тогаш. Пример, Марија Магдалена до ден денес е мистерија за сите истражувачи. ДА И КНИГАТА И ФИЛМОТ СУМ ГИ ЧИТАЛ т.е. ГЛЕДАЛ. Можеле и боље да го направат ама глобално ОК. моја препорака ДА ГО ГЛЕДАТЕ (ПОСЕБНО АКО ИСТОРИЈА ВЕ ИНТЕРЕСИРА) имено Марија Магдалена почнаа пред 2-3 год. да ја истражуваат и е докажано дека ФРАНЦИСКАНЦИТЕ (лугето на папата) ја имаат искасапено за да не се остави жив сведок за Исус со што немал да стане маченик или на кратко немал да има култ како што има денес. пример нашата религија И ПОСЕБНО ЈЕЗУИТИТЕ како посебна религиозна формација

-------------
TukIdiD


Постирано од: Rile
Датум на внесување: 09.Септември.2007 во 11:21
Obavezno de sa gleda!!!
ke se posomnevas vo mnogu nesta .


-------------
Veruvaj mu samo na svoite jajca !!!!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 09.Септември.2007 во 12:28
so ima da se somnevam
gledajki go filmot
toa e za vernicite - neka mu mislat tie смеењенека%20ти%20е%20срам


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: connected
Датум на внесување: 09.Септември.2007 во 12:54
a zosto da ne se gleda? sakam umetnost, fikcija....interesen film.среќа

-------------



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk