IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Вeжбате ли барем нешто?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вeжбате ли барем нешто?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 17>
Автор
Порака
maja_070 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja_070 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вeжбате ли барем нешто?
    Испратена: 17.Мај.2006 во 17:32
jas ne vezbam nisto samo se izlezavam po doma ali vozam tocak:)
m.v
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2006 во 22:40

Vezbame, ama zosto , koga po cel den samo jademe po nesto

don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 09:26
Да вежбам.. Прво дома имам складни вежби секоја вечер..
А сега се занимавам покрај јогата напоредно и со Пилатес.
Како и долги шетања и ролерки..
Кон врв
Mak1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mak1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 16:32
Pilates e dobar,ama nekako ne me privlekuva zasto nema doza na energija i razdvizenost vo vezbite.Pocvece sum za Boks aut,zasto e energicen i povece mozam da se oslobodam od negativnata energija taka.Ako nemate vreca za udiranje slobodno koristete improvizirana vreca ili pak zamislete si go svojot decko.Vazno za ovaa tehnika na treniranje e sekoj udar so rakata i nogata da se fiksira.I vazna e tuka brzinata.(ako improvizirate)Udaras,i brgu vracas.!LOL
no dance,no life!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 16:41
Originally posted by Mak1 Mak1 напиша:

Pilates e dobar,ama nekako ne me privlekuva zasto nema doza na energija i razdvizenost vo vezbite.Pocvece sum za Boks aut,zasto e energicen i povece mozam da se oslobodam od negativnata energija taka.Ako nemate vreca za udiranje slobodno koristete improvizirana vreca ili pak zamislete si go svojot decko.Vazno za ovaa tehnika na treniranje e sekoj udar so rakata i nogata da se fiksira.I vazna e tuka brzinata.(ako improvizirate)Udaras,i brgu vracas.!LOL


Како бе така ги учиш девојкиве!!! Земи вреќа и замисли дека е дечко ти па мавај!!! Ц ц ц цц !!!! Wink
Инаку редовно вежбам скоро секој ден!!! Во последно време неможам да одам во теретана, но затоа дома вежбам!!! Правам 3 различни видови на склекови, 4 вежби за стомачни, чучњеви, и ОРБИТРЕК!!! Ама тоа е кога неможам да одам во теретана!!! Инаку избегавам да трчам на кеј, повеќе сакам на Водно, помирно и поубаво е, а почесто веслам со точак нагоре!!! Но не по патот, туку по диви патеки!!!
Значи како и да е, сум во кондиција, а секако имам и "вечерни" вежби!!! Wink
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Mak1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mak1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 16:56
Moze znaci da organizirame eden natprevar da si ja pokazeme kondicijata?LOL
no dance,no life!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 17:09
Зш да не!!!! Ама јас судија да бидам!!! Wink
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Mak1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mak1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 17:10
A ne!!Ti ke si na prvo mesto ,u prvi redovi!!
no dance,no life!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 17:15
Лелеееееееее прво мене ли ќе ме испробувате!!! ц ц ц ц!!! Само да не сум вреќа со ликот на нечив дечко!!! Wink
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Mak1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mak1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 17:20
Nema da se isprobuvame,ke se takmicime,koj sto znae i umee,i kolku ima kondicija!Hug
no dance,no life!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 17:30
А кој ќе одреди на кој начин ќе се натпреваруваме, во кои дисциплини!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Mak1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mak1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 17:35
Ke si platime za toa strucni lica,od strana, nemozeme da bideme sekogas samokriticni!Tongue
no dance,no life!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 23:12
Originally posted by maja_070 maja_070 напиша:

jas ne vezbam nisto samo se izlezavam po doma ali vozam tocak:)i jas koga-kako vezbam Big%20smile
ama najcesto si gi vezbam prstite na racete LOL
sekoj den na tastaturata pravam vezbi Big%20smile
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 23:35
Da da obavezno, aerobicni vezbi 30 min, i trcanje 30 min. - 2 pati nedelno
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.