Испечати | Затвори го прозорот

Вeжбате ли барем нешто?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Здравје
Име на форумот: Вежбање
Опис на форумот: Фитнес, билдинг, џогинг, ролање, бицепси, трицепси...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4210
Датум на принтање: 23.Септември.2023 во 10:27
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Вeжбате ли барем нешто?
Постирано од: maja_070
Наслов: Вeжбате ли барем нешто?
Датум на внесување: 17.Мај.2006 во 17:32
jas ne vezbam nisto samo se izlezavam po doma ali vozam tocak:)

-------------
m.vКоментари:
Постирано од: Lion
Датум на внесување: 17.Мај.2006 во 22:40

Vezbame, ama zosto , koga po cel den samo jademe po nesto-------------
don't smoke and fly, take a bike and ride


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 09:26
Да вежбам.. Прво дома имам складни вежби секоја вечер..
А сега се занимавам покрај јогата напоредно и со Пилатес.
Како и долги шетања и ролерки..

-------------


Постирано од: Mak1
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 16:32
Pilates e dobar,ama nekako ne me privlekuva zasto nema doza na energija i razdvizenost vo vezbite.Pocvece sum za Boks aut,zasto e energicen i povece mozam da se oslobodam od negativnata energija taka.Ako nemate vreca za udiranje slobodno koristete improvizirana vreca ili pak zamislete si go svojot decko.Vazno za ovaa tehnika na treniranje e sekoj udar so rakata i nogata da se fiksira.I vazna e tuka brzinata.(ako improvizirate)Udaras,i brgu vracas.!LOL

-------------
no dance,no life!


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 16:41
Originally posted by Mak1 Mak1 напиша:

Pilates e dobar,ama nekako ne me privlekuva zasto nema doza na energija i razdvizenost vo vezbite.Pocvece sum za Boks aut,zasto e energicen i povece mozam da se oslobodam od negativnata energija taka.Ako nemate vreca za udiranje slobodno koristete improvizirana vreca ili pak zamislete si go svojot decko.Vazno za ovaa tehnika na treniranje e sekoj udar so rakata i nogata da se fiksira.I vazna e tuka brzinata.(ako improvizirate)Udaras,i brgu vracas.!LOL


Како бе така ги учиш девојкиве!!! Земи вреќа и замисли дека е дечко ти па мавај!!! Ц ц ц цц !!!! Wink
Инаку редовно вежбам скоро секој ден!!! Во последно време неможам да одам во теретана, но затоа дома вежбам!!! Правам 3 различни видови на склекови, 4 вежби за стомачни, чучњеви, и ОРБИТРЕК!!! Ама тоа е кога неможам да одам во теретана!!! Инаку избегавам да трчам на кеј, повеќе сакам на Водно, помирно и поубаво е, а почесто веслам со точак нагоре!!! Но не по патот, туку по диви патеки!!!
Значи како и да е, сум во кондиција, а секако имам и "вечерни" вежби!!! Wink


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Mak1
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 16:56
Moze znaci da organizirame eden natprevar da si ja pokazeme kondicijata?LOL

-------------
no dance,no life!


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 17:09
Зш да не!!!! Ама јас судија да бидам!!! Wink

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Mak1
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 17:10
A ne!!Ti ke si na prvo mesto ,u prvi redovi!!

-------------
no dance,no life!


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 17:15
Лелеееееееее прво мене ли ќе ме испробувате!!! ц ц ц ц!!! Само да не сум вреќа со ликот на нечив дечко!!! Wink

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Mak1
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 17:20
Nema da se isprobuvame,ke se takmicime,koj sto znae i umee,i kolku ima kondicija!Hug

-------------
no dance,no life!


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 17:30
А кој ќе одреди на кој начин ќе се натпреваруваме, во кои дисциплини!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Mak1
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 17:35
Ke si platime za toa strucni lica,od strana, nemozeme da bideme sekogas samokriticni!Tongue

-------------
no dance,no life!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 23:12
Originally posted by maja_070 maja_070 напиша:

jas ne vezbam nisto samo se izlezavam po doma ali vozam tocak:)i jas koga-kako vezbam Big%20smile
ama najcesto si gi vezbam prstite na racete LOL
sekoj den na tastaturata pravam vezbi Big%20smile


-------------


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 23:35
Da da obavezno, aerobicni vezbi 30 min, i trcanje 30 min. - 2 pati nedelno


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 12.Октомври.2006 во 16:50
sabajle vezbav aerobik 10 minuti 

-------------


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 20.Октомври.2006 во 15:57
roleri, pilates, joga, fitnes, boks, koga bev amerika vezbav i  strelanje so lak i strela i so pistol

-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 17:15
denes mi e 3 den po red kako vozam tocok 

-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 14.Ноември.2006 во 21:06

од време на време аеробик

а возам и точак на лето и пролет (кога  не ми е преку глава и не го фрлам по улицана)


-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Betty
Датум на внесување: 20.Ноември.2006 во 22:01
sekoj den aerobik, a po nekogas i vozam tocak zavisi vremeto kako ke se pogodi....

-------------
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto


Постирано од: LAV
Датум на внесување: 20.Ноември.2006 во 22:05

Jas igram tenis (go obozavam tenisot)

 Постирано од: Betty
Датум на внесување: 20.Ноември.2006 во 22:16
a kade?

-------------
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 21.Ноември.2006 во 20:53
juggling :)
trambolina
:)
jaze
poi
devil stick
staf
flaweorstick
fire poi
hm
pa ne zanm najcesto pocetna vezba mi e koga ce stanam stoenje na race i mala prosetka taka niz soba:) malce krv da dojde pa orbi trekmalce  5 min dosta e:)
pa ide red drugi raboti:)
 


Постирано од: Antoaneta
Датум на внесување: 22.Ноември.2006 во 09:57
barem nesto da!Постирано од: zupan
Датум на внесување: 23.Ноември.2006 во 09:01
Abe sekoj ima svoja zelba za nekoj sport no koj?
toa morate sami da odlucite!
Na primer licno jas sum opsednat so KICK-BOXING


-------------
REMY BONJASKY IS THE SHAMPION OF THE WORLD IN K-1


Постирано од: maja
Датум на внесување: 23.Ноември.2006 во 10:13
Standardno kako i obicno doma sekoe utro 20 min na staticen velosiped..ova vaka e poslednite nekolku godini i ne e nisto novo:)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Antoaneta
Датум на внесување: 23.Ноември.2006 во 11:55
Koga sme veke kaj spravite da imam i jas nekolku spravi od koi i staticen velosiped pa menuvam zavisno od toa na "sto rabotam" toj period!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 23.Ноември.2006 во 13:18
utrinska gimnastika, i ednas-dva pati vo nedelata bilo kakov sport.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 23.Ноември.2006 во 14:44
Cekam da se stopli pa da vozakam tocak Tongue U meguvreme doma skokam jaze TongueLOL

-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: l_dijana
Датум на внесување: 23.Ноември.2006 во 14:58
 Momentalno samo na orbitrekWink

-------------
   DIJANA


Постирано од: makoto
Датум на внесување: 23.Ноември.2006 во 18:40
Аикидо.

Совршено те држи во кондиција, а имаш и други придобивки...


-------------
чесност...


Постирано од: zupan
Датум на внесување: 23.Ноември.2006 во 19:39
kick-boxing e najdobar sport vo koj covekot moze da uziva

-------------
REMY BONJASKY IS THE SHAMPION OF THE WORLD IN K-1


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 23.Ноември.2006 во 21:38
Тренирам јавање, веќе 4-5 години....

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: zupan
Датум на внесување: 23.Ноември.2006 во 21:43
Abe javanjeto e dobro ama zavisi na sto javas

-------------
REMY BONJASKY IS THE SHAMPION OF THE WORLD IN K-1


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 25.Ноември.2006 во 09:11
eve veke 2 meseci kontinuirano votam tocok i sum odlicna foruma Big%20smile

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 27.Ноември.2006 во 18:55
Vecerva odam na plivanje, sekoj ponedelnik i petok :)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 27.Ноември.2006 во 20:45
jas neCry

-------------


Постирано од: dzivdzi
Датум на внесување: 27.Ноември.2006 во 20:49
јас вежбам од време на време и кога ќе осетам дека ми треба едно растегнување, а и онака сум во добра форма, па и не ми треба некое редовно вежбање, а би било добро...
Ама кога би имала време би вежбала редовно... Ме опушта и ми дава позитивна енергија, во секој случај

-------------
Who needs a heart, when a heart can be broken?


Love the heart that hurts you, but never hurt the heart that loves you...


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 27.Ноември.2006 во 23:16
Standard 1h fitnes nautro i 1h plivanje navecer sekoj den

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 30.Ноември.2006 во 09:43
rabotam,skitam, dremam ponekogash, seksam, i cat pat vezbam po malce Big%20smile

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 01.Декември.2006 во 10:27
jas seuste si vozam tocok i za sega dobro e  

-------------


Постирано од: plavu$a
Датум на внесување: 03.Декември.2006 во 10:49
jas doma si pravam stomacni sekoj den od 30 - 50... najubo mi e taka... Wink a na leto si vozam tocak, ama na leto

-------------
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 05.Декември.2006 во 00:52
Lele lele bas sakam da gi vidam na plavusa stomacnite Big%20smile

Jas sklekoj si pravam po 20 nesto stomacni 50 i dosta e


-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: _AntiChrist_
Датум на внесување: 18.Декември.2006 во 12:30
Вадорју Карате скоро 14 години. Ианче завршив Средно Фискултурно, со каратето заедно едно време тренирав 4-5 години пливање во ПК Младост, а во школо што се не тренирав, боди билдинг, гимнастика, психомоторика, атлетика - сите дисциплини, Кошарка, одбјка, ракомет, фудбал, скијање, лизгање, планинарење. Пред да се запишам во ДУФК, имав тренирано одбојка на плажа, скијам скоро 6-7 години и ТО!

-------------
Свињокол и Смртоствор!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 13:25
vezbame kako ne

-------------


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 16:21
Preporacuvam  aikido  sovrsenstvo  od tehnika   vnatresen  mir 


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 21:50
Lej vekje mesec dena nemam napraveno ni eden sklek ConfusedConfusedConfused. Od utre mora....znaci sto mi napravi ovoj fakultetov...ccccc

-------------


Постирано од: максимус
Датум на внесување: 08.Јануари.2007 во 19:37
dali raboti bazentot vo karpos ako nekoj znae neka kaze
fala vi


Постирано од: julence
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 21:46
aerobicni vezbi 30 min, i trcanje 30 min. - 2 pati nedelno i plivam 2-3 pati mesecno minimum

-------------
123+345=764


Постирано од: максимус
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 22:35
akko plivas vo karpos bazent sigurno raboti ako mmoze nekoj da kaze dali raboti jule dali raboti bazentot vo karpos da ne ideme za djabe od veles fala


Постирано од: ivancic
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 22:57
e i mene me interesira Mladost se vikase taka?

-------------


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 21.Јануари.2007 во 04:51
ако постои анти спортист тоа сум јас


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 21.Јануари.2007 во 06:06
paaa stoenje na glava i race ako se racuna:)


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 21.Јануари.2007 во 06:06
i pusenje cannabis ako e vezbanje:)
LOL


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 21.Јануари.2007 во 06:11Постирано од: ice_dmx
Датум на внесување: 22.Јануари.2007 во 03:40
yoga

-------------
dudenz


Постирано од: ice_dmx
Датум на внесување: 22.Јануари.2007 во 03:41
ah zaboraviv i truba vezbam megu palecot i pokazalecot LOLLOLLOL

-------------
dudenz


Постирано од: ASTRIX
Датум на внесување: 24.Јануари.2007 во 00:02
   пливам

-------------


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 24.Јануари.2007 во 06:39
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Abe more bre,
koj se ofajdil od vezbanje,


pa zamaranje e toa more,

ja u zivot neam vezbano

pa nisto ne mi fali.....


eeee svasta ke izmislat vie amerikanciveee,


a se e toa so cel da im se prodavaat

ustvari onie


peperutkine na stomak so se stavaaat za


em u lezecka pozicija da gleas TV em da si vezbal goaaahahahahah smeski seLOLLOLLOLLOLne e rabotata za "vezbanjeto" so "spravite" od televizija.

sekoj sto vezbal ... bilo kakov sport videl fajde.
nebroeni se analizite koi pokazuvaat pozitivnosti od vezbanjeto... a za negativnosti bas i ne sum slusnal.
vezbanjeto e vlozuvanje vo sebe, vo svoeto zdravje. efektot ke ima sigurno vlijanie, ako ne vednas togas sigurno kako pominuvaat godinite. organizmot stanuva posilen i polesno se spravuva so ona sto sledi vo godinite sto doagjaat.
vezbajte sega za da ima efekt podocna:)

-------------


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 24.Јануари.2007 во 12:56
jas vezbam karate - i sum najaka vo cel svetLOLLOLLOLLOLLOLLOL i joga TongueBig%20smile

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 25.Јануари.2007 во 03:31
hm koj pojas?:)
i kakva joga psihicka ili telesna:)
fizicka mislam
:)
a kolku za temava
pa climmbing prekinav pred nekoja godina nemav vreme da se posvetam
hm karate do kafejav
full contact
aikido
juggling
acrobalans ako nekoj znae sto pravi:)
tajchi chuan:)
epa dosta vi e za denes:)
 


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 25.Јануари.2007 во 13:07
Тенис 5 години а 3 прифесионално Smile

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 25.Јануари.2007 во 23:26
Sega pak pocnav u teretana, fitnes nesto, ovo ono...

-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: zlatko cernobil
Датум на внесување: 21.Март.2007 во 13:37
Jas vezbam po doma so devojceto,pumpame zaedno. Super ja oslabev,a jas naprednav vo izdrzlivost  :))


-------------
A.Z.


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 21.Март.2007 во 14:22
dzogiram

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 17:17
тенис, фудбал, и фитнес нормално... ама онака, рекреативно....

-------------


Постирано од: ugro
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 17:20
STOMACNI NA TOA SE PALAT DEVOJKITE


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 18:04
vo momentot samo racete.........sekoj den po 4 saati so gitarata....

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 06.Јуни.2007 во 16:03
сакам да вежбам бокс, но немам инфо дали има такво нешто во Скопје, за девојки....-------------


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 16:04
Не важбам, туку вежбам.
 
Вежбам-сурфање


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: CVETKO
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 16:08
ja si vrta so biciklo


Постирано од: Професорот
Датум на внесување: 09.Јули.2007 во 02:21
Утринска гимнастика.

-------------
Вера
Морал
Родољубие
Одговорност


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 21.Јули.2007 во 18:17
ja si gi bildam ocnite muskuli glegajki vo monitorovLOLLOLLOL

-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 12:14

dolgi treninzi po praznenje na flashi od sekakov vid... i pushenje...ganja-manja....-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 26.Јули.2007 во 12:06
Ke ti sk*rci i toa naume .
vezbam momentalno doma , vo leto e sekogas guzva po teretanite , no sepak imam dobra oprema od sekakov kalibar . Imam bokserska vreka , tegovi , klupi , boken . Isto taka mnogu praktikuvam skokanje jaze , tegovi i boksanje , so bokenot vezbam kati po video instrukcii , :) gledam pa vezbam . Inaku od sportovi , sve imam odeno i zal mi e sto nema poveke centri i klubovi , ne zamo vo mojot grad tuku opsto vo cela makedonija ima premalku sportski klubovi od bilo kakov tip .


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: mala>
Датум на внесување: 01.Август.2007 во 01:53
trcam skoro sekoja vecer...среќа

-------------
faktot deka poteknuvame od majmun,moze da ni posluzi kako olesnitelna okolnost,no ne kako kompletno opravduvanje...


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 12.Август.2007 во 01:46
Вежбам колку што можам.

-------------


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 21:49
jas se spremam za vojna....
tri pati nedelno karate, sekoj den joga i recisi sekoj den si vozam tocak (jas sum prakticno zaljubena vo mojon tocak, jas obozavam da vozam tocak) sakam da kazam deka nemam odredeni celi deka tuku taka gi pocnav rabotive (osven tocak vozam od ko znam za sebe)
i.... toголема%20насмевка


-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: macas
Датум на внесување: 14.Септември.2007 во 00:09
vezbam koga imam vreme
a sekogas sum vo nedostig na vremeto...тага


-------------
zivej denes zosto vcera nema da se vrati,a utre moze i da ne dojdi


Постирано од: brza
Датум на внесување: 14.Септември.2007 во 12:39
ehhh,...me mrzi i toa,...a,samo nekolku minuti trebalo,...kakva mrza?!!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 15.Септември.2007 во 15:20
aha vezhbam samo pondelnik sreda i 4etvrtok na fizi4ko

-------------


Постирано од: kum
Датум на внесување: 15.Септември.2007 во 15:58
jas vezbam shah

-------------
JOIN THE FAMILY


Постирано од: Izzi
Датум на внесување: 27.Септември.2007 во 12:52
Пливам и возам точак

-------------


Постирано од: Trina
Датум на внесување: 03.Октомври.2007 во 20:45
 Sega si dojdov od Aerobic Dance,prv  chas,imav chuvstvo kako da sum vo filmot "Fame".среќа


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 02:11
Барем нешто вежбам.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: vikicka
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 02:20
da mislovno 20 od 24 casaзбунетост

-------------
kakvo e cuvstvoto koga te baniraat po milion pati bez pricna?


Постирано од: Цаци Галапчарот
Датум на внесување: 24.Ноември.2007 во 20:06
Pravim po 20 cucneve iz jutro u jutro.

-------------
Еј, гулаби, гулаби бели.


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 26.Ноември.2007 во 01:49
Originally posted by Цаци Галапчарот Цаци Галапчарот напиша:

Pravim po 20 cucneve iz jutro u jutro.
 
смеењесмеењесмеење
 
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 28.Ноември.2007 во 15:22
Јас пешачам секојдневно, а за викендите на многу подолги стази. Тоа е исо еден вид вежба.

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 18:27
Mene najcesto mozete da me sretnete so velosiped po patekata na kej, vozam od kraj do kraj, pa malku niz park, i sekojpat stom dojdam ke si recam Fala ti Boze sto ja imam ovaa pateka, epten mi pravi kef.
 
A po doma znam isto taka da napravam po nekoja sesija so CD-to na Melina, odlicno e, isto kako sto znam da izedam i poprilicna kolicina blago...


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 23:04
пешачам секојдневно.

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 20:02
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Mene najcesto mozete da me sretnete so velosiped po patekata na kej, vozam od kraj do kraj, pa malku niz park, i sekojpat stom dojdam ke si recam Fala ti Boze sto ja imam ovaa pateka, epten mi pravi kef.
 Мене па ич не ми прави кеиф патеката, некако ми е пусто и безлично.
Јас липите во Карпош ги сакам, и пешачките патеки покрај Партизанска, иако се заникаде, и 100 пати ќе се испретумбаш со бицикл.

А во парк исто има убаво возење, али ми се смачи веќе од -жителите-.


-------------


Постирано од: stole
Датум на внесување: 08.Јануари.2008 во 14:57
Да, да. Вежбам ноќе..

-------------
Дали човекот е создаден од Господ, или Господ е измислен од човекот??
Можеби и двајцата ги создал ѓаволот!


Постирано од: SummerLove
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 22:29
da vezbam


Постирано од: mileg
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 16:04
да вежбам во теретана


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 14.Септември.2008 во 12:30
Vezbame mnogu koga sme zaedno.

-------------Постирано од: neo_wmaster
Датум на внесување: 14.Септември.2008 во 15:55
Navecer vezbam, pred spienje. Od 1 do 2 po polnok.

-------------
I love Daphne Millbrook.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Септември.2008 во 15:59
трепкам, и по 500 пати угоре удоле по скалите на работа....и бонус добивам коа дечко ми ке реши да дојде да ми одржи некој час од неговите вежби иако сеа нема да му текне до зимоска лутинаплазење

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 14.Септември.2008 во 16:09
najvise vezbam koga sum so devojka mi a i najdobro e togas

-------------Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Септември.2008 во 16:13
da be zatoa te nema лутинаплазење

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 14.Септември.2008 во 16:14
a ti kaj si be

-------------
Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk