IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Вeжбате ли барем нешто?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вeжбате ли барем нешто?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 17>
Автор
Порака
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 23:14
maria_magdalena,
Загревање со прости вежби кои си ги правела на часот по физичко и истегнување. Пред да започенш со тежински тренинзи, можеш да наравиш и орбитрек некаде околу 10 минути, но не повеќе, со благо темпо.

За тежинскиот тренинг ти е потребен систем на вежбање. Имаш тема каде поставив некои основи вежби, па можеш да поченш со нивна примена. Број на серии и повторувања, е тоа по кое треба да се водиш, не времетраење на вежбање на одредена справа.

И за крај, завршуваш на ист начин како што започна, со истегнување и прости вежби. Аеробен тренинг после тежинскиот зависи од целта која сакаш да ја постигнеш. Такво е и неговото дозирање и примена.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 11:33
Фала ти многу, немаш поим колку значи секој совет што го пишувате овде за некој почетник
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 17:34
Мило ми е ако на некој начин успеваме и вака да помогнеме
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 20:53
Не да сте ми помогнале-ЗАКОН сте!

Инаку денес бев, што да ви кажам, здраво потење...
Али степерот...срам ми е да кажам колку издржав (1 минутацрвенеење)
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 21:25
Ајде, каква 1 минута. Најмалку што можеш, а јас верувам во тоа, е 10 минути. Полека, постепено додавај по пет минути. Секоја недела нека ти биде зголмеувањето на минутажата. И за кратко време ќе дојдеш и до 1 час возење
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 00:47
Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

Ајде, каква 1 минута. Најмалку што можеш, а јас верувам во тоа, е 10 минути. Полека, постепено додавај по пет минути. Секоја недела нека ти биде зголмеувањето на минутажата. И за кратко време ќе дојдеш и до 1 час возење


Веруј, врсниче, 10 минути степер се крупен залак за мене, бар за сегацрвенеењецрвенеењецрвенеење Ќе умрев, ко почна да ми тупка срцето-не можев да дојдам до здив.
Реков јас, ќе се обрукам...ама ако, ќе продолжамголема%20насмевка, не се предавам така лесно. Прво мислев “леле срамота пред децава што вежбаат“, после видов дека у ствари никој не ме шљиви и секој си ги гледа своите мускули. Тоа ми се допаднасреќа.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 01:40
toa i  go kazav pred nekoe vreme. ke te zjapaat koga ke stavis golema tezina za vezbanje..a dotogas ne beri gajle nikoj nema da tesmirgla голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 08:57
bijonse1,
опремата не ви е соодветна. Тешко дека вала ќе имате ефект од вежбањето и дека ќе те врати во или на... кондиција

maria_magdalena,
посакај и сигурен сум дека ќе успееш уште во следниот обид
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 12:46
Денес се разбудив-без болки во грбот , па ми текна на К-15 кога Миле вика “Ако после 40-та се разбудиш и ништо не те боли, не е добро“ дали од тие вежбите за грб, незнам, битно убаво ми дојде. Инаку ме болат малку само листовите на нозете и рацете надлактиците), ништо страшно. Убаво се осеќам, дај Боже да е вака, се повеќе ми се допаѓа ова.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 13:35
Decki porfavor vakvite muabeti vo Teretana na Gjoroski. Bionce ovie vezbi molim te u seks ne ovde.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 22:45
НОЗЕ
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2010 во 14:35
Утрово го почнав со пранајами и неколку асани. После бев во теретаната, вежбав убаво (степерот сега го “издржав“ 5 минути ) и се осеќам многу убаво.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2010 во 19:37
Убаво се испотив, се повеќе ми се допаѓа ова. Искрено ми е жал што не почнав поранотрепкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2010 во 10:38
Јас ќе правам една мала, викенд пауза, па утре турбо-ГРАДИ-РАМЕЊА
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.