IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 53>
Автор
Порака
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 15:56
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

sekoj kade sto si se pronasol.........jas nemam nisto protiv.........no,sepak nesakam da se vo moja blizina
 
onie koi nema da razberat ubavo e da preprashaatсреќа
mozebi ke im bide objasnetoголема%20насмевка
sekoj kade sto si se pronasol........site nie sami za sebe znaeme najdobro sto e toa sto ne ispolnuva sto ne pravi srekni.......sekoj so svoj izbor.......
 
nemam nisto protiv homoseksualcite....dokolku mojot potpis bi bil vazen za da si gi ostvarat nivnite prava t.e.bez nikakvi predrasudi da bidat prifateni od okolinata so zadovolstvo ke se podpisam ZeZnAtA
 
no,sepak nesakam da se vo moja blizina
koga homosexualvite bi bile prifateni nema da ima potreba od krienje t.e.nema da bidat promorani da se krijat vo brakovi kade sto ke bidat nesrekni i kade ke bidat isfrustrirani pa seto toa da paga na grbot na onie koi se so niv...........
 
kutrite "vie"...........glava v sid...........голема%20насмевка
 
DA, kutri se zatoa sto prviot sid na koj naiduvaat se tie samite zatoa sto im e strav od reakcijata na nivnite bliski i okolkinata...............a sto preostanuva so drugite sidovi koi.....................
od toj nivni strav tie ne se organiziraat masovno da protestiraat...............i da go imaat najdobroto obezbeduvanje.............tie sepak nisto nema da prevzemat zatoa sto im e strav od porazot ..............
 
sto im preostanuva???
im preostanuva da prodolzat eve vaka "tajno"anonimno.....
 
 
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 16:07
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Не го цитирај тука Тоше во ваква гнаса, биди уверен дека во тој рефрен не мислел на таквите болен


..koj f**kin*g glupav komentar...mi se povraka od vakvi primitivni razmisluvanja...koj plebeec/plebejka si ti
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 16:29
...dolnata linija e deka, nema nekoja logika u homoseksualizmot, razbiram se toa ljubav i raganje so takvi predispozicii, ama sum cvrsto na mislenje deka zivotot e za familija i deka e namenet za reprodukcija uz se sto nosi i dobro i zlo...zatoa ne fala-nemozam da svatam nekogo sto e homoseksualec iako ke spomnam deka e tochno i toa da vo antichkiot svet na vremeto koga ne postoele strogi etichki i moralni pravila na odnesuvanje i zeveenje ne postoela razlika pomegu mashkite i zenskite vo vrska so seksot-imeno se cenela univerzalnata ubavina-t/e. se perdashele i so muzi i zeni ...ali se toa e daleku...mnogu daleku nazad so "zimata"...
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 16:31
Зошто глупав коментар? Само затоа што тебе не ти одговара?
До кога ке судиме според нашите сопствени стандарни?
До кога ке се трудиме да го менуваме светот во работи во кои би требало да се смениме ние?
За промена е потребно храброст и решителен став.
Ќе се молам Бог да ти ги даде и двете.
 
Диоген, ти заслужуваш да бидеш она за што си создаден. Ти во Божјите очи си машко како и сите други. Немој да мислиш дека е невозможно да се промениш. Одлуката е во твои раце, собери храброст и сила и знај дека во секој момент ја имаш мојата/нашата подршка.
 
Воопшто немој да се осеќаш инфериорно. На сите нас ни треба промена, а можеби на тебе ти треба најмалку. Но таква е темата тука, затоа ти се обраќам на тебе.
Поздрав!
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 18:37
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Зошто глупав коментар? Само затоа што тебе не ти одговара?
До кога ке судиме според нашите сопствени стандарни?
До кога ке се трудиме да го менуваме светот во работи во кои би требало да се смениме ние?
За промена е потребно храброст и решителен став.
Ќе се молам Боne г да ти ги даде и двете.
 
Диоген, ти заслужуваш да бидеш она за што си создаден. Ти во Божјите очи си машко како и сите други. Немој да мислиш дека е невозможно да се промениш. Одлуката е во твои раце, собери храброст и сила и знај дека во секој момент ја имаш мојата/нашата подршка.
 
Воопшто немој да се осеќаш инфериорно. На сите нас ни треба промена, а можеби на тебе ти треба најмалку. Но таква е темата тука, затоа ти се обраќам на тебе.
Поздрав!

..ne mozam da poveruvam..citam i si vikam..mora da se vrativ u vremeto na Inkvizicijata..ili pa ti imas nekoi predci od Salem pa sega go prodolzuvas tuka tvojot lov na vesterki..Kao prvo..ne sum masko,zatoa prestani so evtinite propovedi,kaj mene ne palat...jas ne sum kameleon...nitu pak Latas da mnjam stavovi sekoja godina...Kako prvo..prasuvas..До кога ке судиме според нашите сопствени стандарни?..Znaes i jas se prasuvam istoto..koj faktor si ti nekomu da kazuvas sto e dobro ili sto e loso..kako treba ili ne treba da se cuvstvuva?..I uste nesto..Kako ti toa znaes kako mene ili tebe ne gledaat "bozjite oci"? Verojatno si dosta prosvetlen stom ja imas privilegijata dani kazes koj za sto i kolku ima hrabrost..Zivi si go svojot zivot onaka kako sto mislis deka e najpravilno...i pusti gi drugite da si ziveat...na nikogo ne mu e do tvojata podrska...veruvaj..imam prijatel gay koj mi kaza edna edinstvena recenica so koja se mi stana jasno "da mozev da biram..povtorno ke se rodev kako GAY"...togas..od kade ti tebe pravo..ili mene da kazeme...bilo sto...ma daj..ova e veke razgovor bez smisol.....dosta mi e
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 03:02
Уф ова беше жестокоголема%20насмевка
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 04:20
   Tolerancija pred SE!среќа 
 Zivej i ostavi go drugiot da zivee, kako toj smeta deka treba da zivee, dokolku licno ne te zagrozuva vo nikoj pogled.
    Toa vazi i za GAY i za BIsexual populacijata, a i za Str8 populacijata.

  Humanite vrednosti da gi stavime  pred sexualnite opstenja,zelbi, fetisi, i devijacii(koi se isto taka prisutni i kaj str8 lugjeto- sado-mazo,humiliation, sexualni pomagala, egzibicionizam i slicno )
 
 Samo taka ke se pocituvame, i ke bideme dostojni da se narekuvame lugje so nesto poveke od zivotnite, a toa e svesta!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 12:32
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Не го цитирај тука Тоше во ваква гнаса, биди уверен дека во тој рефрен не мислел на таквите болен


..koj f**kin*g glupav komentar...mi se povraka od vakvi primitivni razmisluvanja...koj plebeec/plebejka si ti
 
Ги жалам твоите родители...кога си се родил, се радувале, машко чедо...а сега...
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 14:06
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Не го цитирај тука Тоше во ваква гнаса, биди уверен дека во тој рефрен не мислел на таквите болен


..koj f**kin*g glupav komentar...mi se povraka od vakvi primitivni razmisluvanja...koj plebeec/plebejka si ti
 
Ги жалам твоите родители...кога си се родил, се радувале, машко чедо...а сега...

...mislish zensko ?...ajde razmisli..znam deka ti treba vremeзбунетост
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 14:22

Најтешко е така...кога ни самиот незнаеш што си и каде припаѓаш, трагаш по својот идентитет, а не си сигурен каде да се пронајдеш, еднаш зборуваш во машки род-другпат во женски, па се расправаш со цел свет а најмногу со себе. Не те осудувам-знај дека чаре и спас има.

Не си свесен колку нашите аватари и никови откриваат за нас...
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 14:35
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Најтешко е така...кога ни самиот незнаеш што си и каде припаѓаш, трагаш по tидентитет, а не си сигурен каде да се пронајдеш, еднаш зборуваш во машки род-другпат во женски, па се расправаш со цел свет а најмногу со себе. Не те осудувам-знај дека чаре и спас има.

Не си свесен колку нашите аватари и никови откриваат за нас...

..bas mi e drago sto gledam deka vnimatelno gi sledis moite komentari..Draga moja..jas ne tragam po nikakov identitet...identitetot i ne mi e biten..tragam po zivotna satisfakcija...ponatamu "еднаш зборуваш во машки род-другпат во женски"..(zboruvam kako sto se cuvstvuvam u momentot)..za razlika od tebe jas ne se plasam da dojdam vo dopir so mojata maska/zenska strana...za koja znam deka ja imam..problemot e kaj tebe..tolku si uplasena od tvojata nedefinirana sexualnost...sto mislish deka sekoj poinakov od tebe,pretstavuva direktna "ataka" vrz tvojata licnost...Nikogas ne se raspravam..ni so svoite deca..a najmalku so tugi deca (mislam na tebe)..Drago mi e sto mislis deka "avatorot" otkriva mnogu za lugeto sto se krijat pozadi nego..toa i mi bese celta..samo znaes sto..jas avatarot SEKOGAS mozam da go smenam,ali ti nikogas ne mozes da izlezes od tvojata koza...Ti si milo moe dete najdobar primer za postoenjeto na balkanskiot mentalitet isprepleten so Makedonski folklor..sto i ne e taka loso..se dodeka ne izlezes od drzavava nadvor. I zapamti..jas te sakam milo..zatoa sto Pepe gi saka biserite..ama i biserite go sakaat Pepe големо%20гушкање
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 14:50

Што да ти кажам, ти кажа се...само незнам со која твоја половина ми зборуваше, машката или женската?

Но да ти одговорам на прашаањта
На мојот балкански менталитет јас сум горда а за тоа дали сум излегла од државата надвор или не и што сум видела-тоа е друга приказна. Ако тоа што ти  си го видел надвор го сметаш за напредно па плукаш по нашиот менталитет-што мајка бараш овде? Ти си срам за машкиот род, за родителите, околината-и таков ќе останеш. Барем овде, каде владее овој балкански менталитет проткаен со македонски фолклор.
 
Јас немам потреба да излегувам од својата кожа, мојата сексуалност е дефинирана уште кога бев во утробата на мајка ми, но твојата?
 
Како и да е-драго ми е што ме сакаш, тоа значи дека кога тогаш ќе ме послушаш и ќе побараш чаре.
Секое добро
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 15:15
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Што да ти кажам, ти кажа се...само незнам со која твоја половина ми зборуваше, машката или женската?

Но да ти одговорам на прашаањта
На мојот балкански менталитет јас сум горда а за тоа дали сум излегла од државата надвор или не и што сум видела-тоа е друга приказна. Ако тоа што ти  си го видел надвор го сметаш за напредно па плукаш по нашиот менталитет-што мајка бараш овде? Ти си срам за машкиот род, за родителите, околината-и таков ќе останеш. Барем овде, каде владее овој балкански менталитет проткаен со македонски фолклор.
 
Јас немам потреба да излегувам од својата кожа, мојата сексуалност е дефинирана уште кога бев во утробата на мајка ми, но твојата?
 
Како и да е-драго ми е што ме сакаш, тоа значи дека кога тогаш ќе ме послушаш и ќе побараш чаре.
Секое добро

...Zboruvav so svojata covecka polovina..(zatoa i ne ocekuvav da svatis),koja tebe ti e za zal nepoznata...Nikoj ne pluka po balk.ment. protkaen so Mkd folklor...on e zapisan u nasiot genetski kod..i nikoj ne moze da ni (mi) go odzeme..pa ni ti..Razlikata e vo toa sto jas ne se lupam u gradi deka sum pogolem Balkanec od tebe...no ako insistirash..vo red neka bide taka..ti bidi pogolem Balkanec..a jas ke bidam pogolem Covek...Za mene dragi moj/a e seedno dali sum vo Skopje..Belgrad..Brisel ili Amsterdam..se dodeka sum opkruzen so luge..No kako ti e tebe,koga patuvas?..Bas me interesira koi maski gi stavas..i koi ulogi togas ti gi igras?..Mene zivotot ne mi e teatar...ako sakam teatar..idam vo Dramski ili MNT..Za mojata sexualnost..ne se grizi..potvrdena e u 3 navrati..(valjda skonta)..a za care-to?...izvini nemam komentar..u ova me pobedi...
Кон врв
rama Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2007
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rama Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 22:44

многу паметно од вас и добро што забележавте дека сте како животни (хемосексуални) ако тоа воопшто точно би било најдобриот доказ дека хемосексуалноста токму така животинска работа па и ве молам да не се декларирате од човечки род мада искрено и животиња не би го прават тоа ама сакате да најдете сродство. само погледнете низ историјата па што направел бог со народот на ЛОТ па ке ве биде јасно колку сте пожелни во овој свет.



Изменето од rama - 10.Декември.2007 во 23:08
GNEVEN BUNTOVNIK SUM JAS
KE VE SUREDAM ZA CAS
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,345 секунди.