IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 26>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 10:32
НРГМКД знаеш што ми е криво....?? Што ги напунија до плафон државните каси со макотрпност и одраз по џеб на народот и сега ке им се дадат глатко без мака на господата да располагаат и повеке крадат.. После изборите одредени министерства имаа забрана за понатамошно располагање на буџетот..
Мака ми е на готово кога некој ке дојде... Дај боже да мили на народот наместо на се*е и да има мир во државава..
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 10:34
А за програмата на Груевски нема да сугерираме доколку не е тоа побарано од нас!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 10:38
Нема ни да побараат ке се засрамат затоа што не ја ни познаваат како треба, трагично би било да прашуваат еј ке ни ја објасните програмава не ја разбираме џабе ви ја превземавме..
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 10:41
Државните каси дека се полни тоа е факт!!! Полни и ќе останат!!! Ние почнавме од 0, ги вративме сите долгови кон надвор, и успеавме да собереме средства кои на Македонија и дадоа инвестициски кредибилитет!!!! се надевам дека тие пари успешно ќе бидат реализирани, на правилно место инвестирани, каде што после би можеле дво или трократно да бидат вратени!!! Кога се прават реформи секогаш се губи на рејтинг тоа е факт!!! Но за да почнеш да работиш треба да собереш пари!!! Тоа е најголемата работа која народот не ја свати, а заради која досегашната власт изгуби на овие избори!!! Сепак не е веќе за образложување на партиски програми, туку е време за успешно работење!!! Се разбира доколку некој има намера да работи!!! Ако секој си ја работи работата како што треба оваа држава ќе процвета!!! Инаку само колку да напомнам, Македонија од другата година ќе има пристап до предпристапните фондови од ЕУ, а за нас како држава се одредени околу 800 милиони евра годишно!!! Е тоа е веќе сума!!! Со таа сума Македонија ќе цвета!!! Значи никој да не ве залаже, оваа нова власт ќе има можност да располага со милијарда и петсто милиони евра како државни резерви, и со нови 800 милиони евра од ЕУ.......... Тоа е веќе сума!!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 13:15
Милијардата и петсто милиони евра, како државни резерви и не можат да се трошат така лесно, оти прво и прво не се тука, нели? А за тоа каде ќе се трошат, ако се повлечат, редно е да бидете поупорни и понапорни, па како опозиција да укажувате на народот, како што укажуваше ВМРО, дека МОРА да има втор фиксен оператор во телефонијата, дека МОРА да има транспарентност за договорите во четири очи, дека МОРА да има транспарентност во трошењето на пари по разни семинари, саеми, рекламирања на непознати фирми во странство. А бе 300.000 евра дадовте за CNN, а со неколку деца по интернет и без пари ќе ја изрекламиравте Македонија, до бесвест. Ама треба Иво да си се осеќа како дома, нели?
А за 800-те милиони евра од ЕУ, немај гајле, колку што им земаше Фуере на предходните, ќе им зема и на овие. Типчето не за џабе се тепаше да биде се мирно и да почнат да течат тие пари, прстето му е во теглата со мед. Кажав и уште еднаш ќе кажам, најголема корупција има каде што има најголеми пари. Ама не кај оние кои ги земаат, туку кај оние кои ги даваат, така?
Затоа дај да тргнеме, па после во од ќе си правиме муабет.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
bacilo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bacilo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 15:43
Originally posted by natalija natalija напиша:

ÍÐÃÌÊÄ çíàåø øòî ìè å êðèâî....?? Øòî ãè íàïóíè¼à äî ïëàôîí äðæàâíèòå êàñè ñî ìàêîòðïíîñò è îäðàç ïî Ÿåá íà íàðîäîò è ñåãà êå èì ñå äàäàò ãëàòêî áåç ìàêà íà ãîñïîäàòà äà ðàñïîëàãààò è ïîâåêå êðàäàò.. Ïîñëå èçáîðèòå îäðåäåíè ìèíèñòåðñòâà èìàà çàáðàíà çà ïîíàòàìîøíî ðàñïîëàãàœå íà áóŸåòîò..
Ìàêà ìè å íà ãîòîâî êîãà íåêî¼ êå äî¼äå... Ä༠áîæå äà ìèëè íà íàðîäîò íàìåñòî íà ñå*å è äà èìà ìèð âî äðæàâàâà..

кој бре душо мачна ги напуни касите?сдсм ли?па кој купуваше ѓердани на поклон од државни пари,кој се шеташе во германија да гледа фудбал со децата за рака на државен грб,кој патуваше до new york во најлуксузната класа авиони за кои и шеици од дубаи неможат да си дозволат таков луксуз а камоли тој јакимовски.и сега-кој трошеше?груевски или.......?
baciloto na bucko
Кон врв
KIRIL Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KIRIL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 18:52
more NRGMKD,ti kako da ne zivees vo Makedonija kako da si padnat od Mars.Za kakvi reformi zboruvas sto gi napravi sdsm. Nabroj mi 2 od site tri mandati na ovie komunjari, za kakvi pristapni fondovi zboruvas, koga tie 800mil. evra se novoto zadolzuvanje na RM od nivna strana.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 20:31

ako sudish po prviot chekor,........ushte pocrno muse pishuva na narodot!

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2006 во 00:34
KAKVI PARI MORI CRNA NATALIJO? KADE ES PARITE? ZOSTO GI STEDESE POPOSKI? VIE DEGINITIVNO STE SO ISPRAN MOZOK BLAZE SI VI.............
 
SDSM E NAJNEREFORMSKATA VLADA VO SVET, SE IZVINUVAM BESE ,,,,,,,,,,,,,,,, NIKOGAS DA NE NI SE POVTORI
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2006 во 01:14
Ne e vazno sto oni ke napravat, povazno e kolku ke im dopusti narodot da ne pravat gluposti.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2006 во 10:13
Ок ви ја разбрав поентата!!! Убедени сте дека државава нема пари, дека нема ни да има!!! Победивте силни сте нема што!!! Се гледа дека не сте упатени воопшто во политичките и државните работи, па само зборите!!! Најарно би било малце да прочепкате да се распрашате со колку пари располага Македонија во моментов!!! И дали тие 800 милиони евра ќе бидат дадени како помош на Македонија за побрза евроинтеграција, или ќе бидат ново задолжување!!! Не зборете само механички, размислете, распрашајте се, многу работи ќе дознаете!!! Не е се така како што ви кажуваат!!! Ви кажуваат само колку повеќе да ви створат омраза!!! Како и да е!!! Без аргументи не коментирајте и не напаѓајте!!! МНОГУ СУМ СИГУРЕН ДЕКА ПОДОБРО ГИ ЗНАМ ОВИЕ РАБОТИ ОТКОЛКУ ВИЕ!!!!! А ЗОШТО И КАКО НЕ Е БИТНО!!!!

П.С не дозволоувајте да ве манипулираат, и да ви кажуваат невистини, сепак ве сметам за разумни луѓе со свој памет и сопствени размислувања!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2006 во 08:51
Originally posted by mishel mishel напиша:

KAKVI PARI MORI CRNA NATALIJO? KADE ES PARITE? ZOSTO GI STEDESE POPOSKI? VIE DEGINITIVNO STE SO ISPRAN MOZOK BLAZE SI VI.............

SDSM E NAJNEREFORMSKATA VLADA VO SVET, SE IZVINUVAM BESE ,,,,,,,,,,,,,,,, NIKOGAS DA NE NI SE POVTORI

      Како ме погоди дека сум црна... со долга коса црнка
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2006 во 14:41
PA TE ZNAM MA
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2006 во 14:46
Originally posted by mishel mishel напиша:

PA TE ZNAM MA

    Супер чим ме познаваш, не можам радоста да ја споделам и јас со те*е, пошто не те знам..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.