Испечати | Затвори го прозорот

Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4175
Датум на принтање: 25.Април.2024 во 19:09
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ
Постирано од: Boogie
Наслов: Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ
Датум на внесување: 12.Мај.2006 во 22:23
Понекогаш не е добро да се гласа за некоја партија само поради тоа што е таа партија со милозвучно име или има некаква исторја позади името.Треба да се научиме во Македонија зошто гласама за да може да знаеме и зошто да не гласаме.Ова е програмата на ВМРО ДПМНЕ http://www.vmro-dpmne.org.mk/Dokumenti/programa2006.pdf - http://www.vmro-dpmne.org.mk/Dokumenti/programa2006.pdf за вакви проекти јас мислам дека вреди да се гласа

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство



Коментари:
Постирано од: butel2
Датум на внесување: 13.Мај.2006 во 10:28
Јас знам зошто нема да гласам за ВМРО ДПМНЕ и знам дека не вреди да се гласа за нив


Постирано од: mende
Датум на внесување: 13.Мај.2006 во 12:34

JAS ZNAM DEKA KE GLASAM ZA VMRO DPMNE I ZNAM DEKA VREDI DA SE GLASA ZA NIV



-------------
mbm


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 13.Мај.2006 во 13:37
Убаво е да се разгледа програмата па на оние што мислат дека не е ок да кажат зошто нека ни помогнат на нас што сме слепи или можеби само традиционално гласате бидејки незнаете на кого треба да се вика во следниве 4 год.Дај луѓе од нас зависи иднината на Македонија не е исто ако гласаш за било кој и ако гласаш за правиот без разлика кој е правиот па живееме во демократија може да се договориме

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 13.Мај.2006 во 19:11

kakva be programa si se zapnal be t.n. boogie.Od kogo ocekuvas programa,te citam sekoj pat ,gruevski mlad gruevski programa,Pa toj nemase programa za brakot da si go spasi.Toj ligush li stvarno mislish deka ce pravi nekoj chuda vo mak.Abe ce si igraat igracki so nego Tachi i Dzaferi,ako slucajno dobijat.Go zaboravi telekom ja zaboravi okta ,zito luks i t.n. ili toj nemal vrska so toa ,napravil nekoja reklama za maked. proizvodi a donel grcki investitori.Uste li treba brojki i podatoci,i dosta vise so tie programi i gluposti ,ako stvarno veruvas vo niv izvini ama si ja zacapal rabotava licno.

 



Постирано од: mishel
Датум на внесување: 13.Мај.2006 во 21:57

TEOFIL DA PREDLOZI" PROGRAMA ZA SPASUVANJE NA BRAK".ZOSTO?KAKO MOZE NORMALEN COVEK DA PRAVI PROCENKA NA KVALITETITE ,PRED SE POLITICKI,NA GRUEVSKI SPORED TOA DEKA OVOJ VTORIOV NEMAL PROGRAMA ZA BRAK.NOTORNA GLUPOST

2)NIKOJ NE OCEKUVA DA PRAVI CUDA OVOJ MLAD COVEK TUKU DA JA SPROVEDUVA IZBORNATA PROGRAMA CESNO I KORISNO

3)ALI AHMETI VODACOT NA TERORISTICKATA ONA SI IGRA IGRACKI SO BUCKOVSKI KAKO SO MALO DETE.POSLEDEN PRIMER-SLUCAJ BACILO

4)SPOMENATITE TELEKOM,OKTA,SE MINIJATURNI VO ODNOS NA TAT,FERSPED,REPLEK,ZELEZARA,TUTUNSKI KOMBINAT I MNOGU,MNOGU DRUGI KOI SE LICE I OPACINA NA SDSM



Постирано од: mishel
Датум на внесување: 13.Мај.2006 во 22:00

PA SEGA AKO TI TREBAAT USTE BROJKI I PODATOCI OBRATI SE VO SDSM ONI SI ZNAAT STO SI PRAVAT,STO NAS NI PRAVAT.

A VO OVAA "DEMOKRATSKA ZEMJA" IMAS PRAVO NA IZBOR AKO NE SI PODLOZEN NA PERENJE MOZOK,A TI SPORED OVA STO SI GO NAPISAL ,SI.



Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 13.Мај.2006 во 23:38
Mishel, Ocigledno tvojata losa javna memorija si ja cistis so toa deka nekoj drug napravil poloso od tvoive crveni heroi... 

-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 14.Мај.2006 во 03:36
samo atomska bomba ke izbrise sekakva memorija

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 14.Мај.2006 во 12:40
Се согласувам дека никоја партија неможе да направи од Македонија бум бидејки сме многу задлибани економски но ке повторам луѓето направиле програма која е продолжение од 98-02 за да може повторно народот да заживее.Нема некој кој незнае или не е паметен да види дека за времето на ВМРО народот поубаво живееше дури и со воените дејствија.Барем никој не не уценуваше и крадеше па малку и гордост треба да се има а не да дозволуваме некој 11 години да не уништува а сеуште да веруваме на нив.Епа тоа е апсурд.

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 14.Мај.2006 во 21:12

zosto odma se facas sto pravele sdsm i kakvi se tie.ne znam kade i kako dojde do niv ako zborime za nekoja programa i vodach ostani na niv zosto mora odma da gi sporeduvas so sdsm.gledam i nekoj tocki naveduvas od 1-4.

1.sredi go svojot zivot pa mozebi ce mozes i na drugite.ako ne si sposoben za svojot kako drugite ce ti veruvaat.fakt ne notorna glupost,ako ja znaes barem malce bivsata sopruga na liderot gruevski ce razberes sto ti pisuvam.

2."ovoj mlad covek"i da saka ne moze da napravi cudo-nitu on nitu pa nekoj od taa partija gi nema tie kapaciteti ,toa e ubavo sto si priznavas,a za sproveduvanje na nekoja programa ne e dovolno nekoja si nasmevka i egzibicii so race.a kolku sto se secavame do skoro imase nekoj programi i da bese tolku dobar uste ce gi sproveduvase.

3.ali ahmeti se pojavi vo vremeto koga vasiot "mlad covek"bese vo partijata na vlast i ako tolku imase toj i vie negovite privrzanici protiv nego ne znam zosto ostanavte tolku mirni i ne organiziravte nekoj protesti kako sto toa sega go pravite.

4.a ako mislis deka se okta i telekom minijaturi,i so seto toa go opravduvas samoto toa,nemam komentar.

5.ne mi trebaat brojki i bukvi od sdsm ,ne sto mislis so nekoe perenje na mozok.ne znam pak od kade i zosto mislis deka gruevski e dobar samo zatoa sto ovie predhodnite ne bile.i penov ne bese dobar ama izgleda sega mnogumina se pishmanija.

6.bidi realen.-mishel,i tie kako tebe.



Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 14.Мај.2006 во 21:31
Реалноста е неминовна и ке ја видиме по изборите но изгледа дека единствени реалисти во овие избори ке се ВМРО-ДПМНЕ но нема врска секогаш мора да има леви и десни нели.Јас само малку да те поправам Теофил и да ти кажам дека некој те лаже(намерно или ненамерно незнам)
1. Треба да се научиме дека политичарите не се ништо поважни и поголеми луѓе од нас не политичарите така да може како на секој нас да му се случи било што во приватниот или секојдневниот живот.
2. Во текот на последните 8 год. најразлични десни партии од ЕУ спроведуваа предавања на кадарот на ВМРО(помладите и постарите) за да може Македонија конечно да има водачи и луѓе кои ја знаат сигурната иднина на нашата земја а не да прават нови партии со сили од Косово или Србија.
3. Секако и најглавниот непријател на ВМРО - Ахмети е во силите на Коалиционата влада на Бучковски и нема да спомнувам кој го создаде и зошто бидејки секој таа јавна тајна ја знае но народот не се плаши повеке и нема да подлегне под никакви странски уцени или притисоци затоа ВМРО е тука да ги води со сигурна иднина.
4. 1+1 = 2 но 22+33 =55 и голема разлика е од 4 год. владеење и 11 год. крадење но како вистински водачи неуспесите од минатото ке ги казниме  со нови сили и нови резултати секако позитивни.
5. Груевски не е Минато туку иднина на оваа Нација,иако беше во претходната влада на Љупчо направи само дел од неговите свежи идеи па сега разбери што уште се крие зад неговиот успех.УСПЕХ
РЕАЛНОСТА НЕ ТРЕБА ДА БОЛИ


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 14.Мај.2006 во 22:37

1.brakot se formira za da postoi a ne za da eden den se rasturi.lider se stanuva za da odrzuvas nesto ama izdgleda po vase i da se rasturi nema nisto strasno."mishel" vika pa ovie od sdsm gi rasturija ovie f-ki,zosto ovie da ne gi rasturat drugite.tuka e realnosta zosto odis ponataka.brakot e samo primer za vasiot lider.svojot dvor ne go sredil kako moze da dava soveti deka ce gi sredi tudjite.

2.sto e povodot samo clenovi od vmro da bidat skoluvani od nekoj si honorarci od eu.nema li vmro svoja programa za skoluvanje na svojot podmladok,ima li potreba nekoj od nadvor da ni predava casovi za vodenje na svoja drzava?

3.ahmeti vikas e "vas" najgolem neprijatel,aj te molam koj se planovite na vmro koga ce dojde na vlast da napravi so neprijatelot.pa ce povtoram ahmeti se pojavi za vladeenjeto na vmro i ako tolku imavte protiv nego kako partija na vlast zosto ne organiziravte barem ednas protest,sega ne e vmro na vlast pa organizira sekoj den protesti.uste li za realnost da pisuvame.

4.  11 godini se sdsm partija na vlast-realnost.ne sum niven clen a i da sakam da bidam ne vredi daleku sum,medjutoa vo pravo si 11 godini se na vlast(za nesto da trae tolku mozebi i vredi zatoa postojat sansi uste da ostanat),a za idnite 11 ne znaeme ni ti ni ja.realnosta vo makedonija e taa od zalna siromastija do  elitni kuci ,restorani, kafici,koli,garderoba i t.n.bez razlika koj bese na vlast,a i taka ce si ostane. 

5."ovoj mlad covek"za koj sto vie negovite privrzanici velite deka ne moze da napravi cudo niti e minato niti pa ce bide idnina na makedonija.vo najdobar slucaj ce ostane kako lider na edna od partiite vmro(sveto ime koe za zal go izgubi svetoto po 1998 -realnost)

6.uste edna realnost-koga ce se spomene VMRO mislite pa ti odat kon georgievski,medjutoa toa e sega "ovoj mlad covek"-gruevski.georgievski mnogumina od vas go zamenivte kako vas lider.koga ce spomenes SDSM edno ime seuste e vo igra.i kako izgleda ne mu se gleda krajot.realnost.

 



Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 14.Мај.2006 во 23:45
Teofil dzabe gi ubeduvas, toj sto e zakoraven VMRO-vec ili SDSM-ovec(a vo mnozina OVCI) samo nivnite zlaticka branko i ljupco (povedeni od idejata tito i goce) na zid (barem da bea lugje so pamet i ideja kako goce ili tito-toa se edni od lugjeto koi so delata si go dokazale mestoto i ulogata vo mak.istorija). prosto za glupacite koi so svoite zakrzlaveni idei za toa koj e heroj i koj moze( a ne gledaat sto pravat, kakvi luksusi pouzivaat otkradnati od potta na siromaviot narod) iskreno ne gi zalam i uste sto godini neka skapuvaat na svojata glupost. samo sto drzavava ima mnogu poveke potencijalni lugje koi za nesreka se nasle da ziveat vo vreme i prostor so losa karma. mnogu mi nedostasuva makedonija ama veruvajte mi e milo sto ne ziveam veke tamu oti dosega ke napravev nekoja teska glupost od ocaj. pozdrav

-------------


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 15.Мај.2006 во 04:39

E TOA TI E REALNOST-BOLNA.



Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 15.Мај.2006 во 16:02
Знаете како пишува под секоја програма на МТВ (Македонска Телевизија)? Редакцијата го задржува правото да ја промени програмата, според потребите! Хахаха! Сте го приметиле ова?
Дали тоа го пишува и на програмите од партиите? Не сум приметил?
А тоа дали ќе бидат сто чекори или стапа, тоа народецот си знае!


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 15.Мај.2006 во 22:33
TI TEOFIL SI IZGLEDA OD DRUGA PLANETA,VIKAS BRAKOT E PRIMER ZA VASIOT LIDER.DOBRO BE COVECE A TVOJOT PRETSEDATEL T.S NEGOVIOT BRAK ZA STO TI E PRIMER.NEMA ZBOR KOJ MOZE DA OPISE TOJ BEZOBRAZLUK-IMAM ZENA AMA NE JA POKAZUVAM.PA SEGA TI VIDI KOI SE PRICINITE I POTPRICINITE.COVECE CELA MAKEDONIJA GO ZNAE TOA.
P.S KOMENTIRANJETO NA PRIVATNIOT ZIVOT NE E VO MOJ DOMEN,MEGUTOA LUGE OD TVOJ KALIBAR SE ZANIMAVAT I SO TAKVO GUBRE!
NE SAKAM DA GI KOMENTIRAM DRUGITE TOCKI NO DALI TI SMETAS DEKA TREBA DA SE OSUDAT MNOGU DRUGU,DRUGI RABOTI KOI SE MASLO NA SDSM?
NE OCEKUVAM ODGOVOR ZATOA STO DEFINITIVNO SI NEOKOMUNIST


Постирано од: brza
Датум на внесување: 16.Мај.2006 во 00:54

a,be vas luge ne vi doaga pamet,ama,...................gospod neka vi e na pomosh,.................koi i da si gi izberete isto ke vi bide pishano,...............CRNO!!LOL



-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 16.Мај.2006 во 01:16
A od kade zaklucokot deka NEO-drugarot teofil e za sdsm, i deka branko e negov pretsedatel? a toa sto si ja cuva zena mu doma ne e deka on ja cuva, smotan eden, tuku ona sama si e licnost za sebe, a ne samo sopruga na pretsedatelot, pa da se matka po otvaranje na cesmi, pravenje balovi, donatorski drustva za perenje na pari i milion primeri kako sto pravese edna neiziveana karikatura od prikaznite na k-15...

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 16.Мај.2006 во 01:34
a,be bonboni ,zarem ne ti se smachi da se raspravash so zatucani"vernici",...?

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 16.Мај.2006 во 01:40
NE! I ne gi ubeduvam da glasaat za nekogo kako sto oni pravat samo im davam satiricni primeri za toa kolku nivnive zlata se pozalosni od niv duri...


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 16.Мај.2006 во 12:35
Што убаво така.Некои луѓе можат ама некои и неможат,тоа ти е

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 16.Мај.2006 во 13:40
Abe Bugi ne ti se svrti od vrtenje okolu drvoto ?

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 16.Мај.2006 во 14:58
TI bomboni VO SLOBODNO VREMA DA NE RABOTIS PORTPAROL A?STETA STO TA ZAFATILA APATIJA NEMOZES DA SE REALIZIRAS SEBESI!


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 17.Мај.2006 во 00:11
Vo slobodno vreme sum buntovnik so pricina, potparol na slobodnomislenicite. Apatija imam koga ke pomislam deka radi debili ko tebe sto neumeat da mislat i se zaslepeni od nekoi debili koi unistija eden narod, e zaradi vas ziveam vo druga zemja, ama morav da si ja prezemam sudbinata vo svoj race a ne da cekam na cuda. A ti pretpostavuvam si nekoj nedokvakan tinejdzer(do 30 godini ti davam), zivees so mama i tato, ne plakas nikakvi smetki, epa te boli kakov e zivotot i se nosis so necii ideologii. A ne se sekiraj imam uste poveke slobodno vreme i sto da pravam so nego koga ne sum potparol...

Zaboraviv da napomenam, za mishel e postov... Da ne se navredi ninicka


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 17.Мај.2006 во 05:57
mishel napisa
TI TEOFIL SI IZGLEDA OD DRUGA PLANETA,VIKAS BRAKOT E PRIMER ZA VASIOT LIDER.DOBRO BE COVECE A TVOJOT PRETSEDATEL T.S NEGOVIOT BRAK ZA STO TI E PRIMER.NEMA ZBOR KOJ MOZE DA OPISE TOJ BEZOBRAZLUK-IMAM ZENA AMA NE JA POKAZUVAM.PA SEGA TI VIDI KOI SE PRICINITE I POTPRICINITE.COVECE CELA MAKEDONIJA GO ZNAE TOA.
P.S KOMENTIRANJETO NA PRIVATNIOT ZIVOT NE E VO MOJ DOMEN,MEGUTOA LUGE OD TVOJ KALIBAR SE ZANIMAVAT I SO TAKVO GUBRE!
NE SAKAM DA GI KOMENTIRAM DRUGITE TOCKI NO DALI TI SMETAS DEKA TREBA DA SE OSUDAT MNOGU DRUGU,DRUGI RABOTI KOI SE MASLO NA SDSM?
NE OCEKUVAM ODGOVOR ZATOA STO DEFINITIVNO SI NEOKOMUNIST
ima mnogu zborovi so koj moze da se objasni tvojot karakter,ama ne veruvam deka niv mozes da gi razberes,mnogu si glup,toa se nadevam najdobro ce go razberes.kakvi komunisti ,neokomunisti perenja mozok tvojot pretsedatel i mojot pretsedatel naveduvas i sto si se fatil za sdsm koj ti go spomenuva nego.od ista planeta sme samo tvojata ulica na ovaa planeta izgleda e cor-sokak.brza e vo pravo neznam stvarno zosto nekogas treba da vi se objasnuva koga vie ste beznadezni.medjutoa sepak znam deka vo pozadina na site ovie postovi stoi edna rabota koja site nie na eden svoj nacin ja sakame -makedonija- ova e "brza" odgovor za tebe.veruvaj deka i da sakam ne mozam da promenam nisto i da sum tamu a ne ovde ama stvarno boli koga ce citas nekoj gluposti a narocito od nekoj mlad covek.


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 17.Мај.2006 во 13:12
POSLEDEN KOMENTAR:NIE STO SME TUKA VO NASAVA DRZAVICKA MORAME DA VERUVAME VO NESTO I DA SE NADEVAME DEKA KE BIDE PODOBRO.NIE ZA RAZLIKA OD VAS NE JA NAPUSTAME ZEMJAVA A ZA TAKVITE KAKO VAS KOI STE SE SITUIRALE VO CANADA ILI CHESKA,NE TREBA NI DA IMA MESTO ZA KOMENTIRANJE NA TEMA KOJA LICNO NE VE ZASEGA.
OD TVOJOT RECNIK teofil KOJ GO KORISTIS ZA DA SE OBRAKAS SE GLEDA VSUSNOST ZA KAKOV DEBIL SE RABOTI


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 17.Мај.2006 во 13:34

nema spas za tebe.kasno e !



Постирано од: mishel
Датум на внесување: 17.Мај.2006 во 15:11
NADEZTA POSLEDNA UMIRA
    P.S KOMENTAROT SE ODNESUVASE NA bomboni, PORTPAROLOT NA TEOFILT.S MLAD BUNTOVNIK PO VOKACIJA 


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 17.Мај.2006 во 15:15

Inace ... mishel e zensko hehehe


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 17.Мај.2006 во 23:04
Може и машко понекогаш да биде,абе унисекс е

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 18.Мај.2006 во 00:46
Originally posted by mishel mishel напиша:

POSLEDEN KOMENTAR:NIE STO SME TUKA VO NASAVA DRZAVICKA MORAME DA VERUVAME VO NESTO I DA SE NADEVAME DEKA KE BIDE PODOBRO.NIE ZA RAZLIKA OD VAS NE JA NAPUSTAME ZEMJAVA A ZA TAKVITE KAKO VAS KOI STE SE SITUIRALE VO CANADA ILI CHESKA,NE TREBA NI DA IMA MESTO ZA KOMENTIRANJE NA TEMA KOJA LICNO NE VE ZASEGA.
OD TVOJOT RECNIK teofil KOJ GO KORISTIS ZA DA SE OBRAKAS SE GLEDA VSUSNOST ZA KAKOV DEBIL SE RABOTI


Aj sega na kraj ispadnav debil zosto ne glasam za VMRO... Brkaj rabota zensko masko sto saka da si. Samo da mi prostis od makedonija ne izbegav zosto ne ja sakam zemjata tuku od faktot sto vo vremeto na VMRO firmata na tatko mi bese privatizirana na najbrutalen nacin, da ne recam so ucenuvanje im bea odkupeni akciite sto gi imaa vrabotenite. A majka mi e srcev bolesnik so polovina rabotno vreme vo drzavna firma. E zatoa otidov za da mozam da im pomognam finansiski i ne bidam na nivni teret. Izvini za recnikot ama koga pisuvam na temive se frustiram oti gledam vo drugi zemji deka drzavata postoi za narodot a ne za edno malo elitno drustvo izbrano od nego.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 18.Мај.2006 во 01:05
Се е ок со тоа што го пишуваш но со почитување јадешStarStarStarStar 100 на саат.Супер ти е таму негде на те*е и најде сега да ни солиш памет епа не е фер.И јас би сакал Бучко сега да ја затвори фирмата на таткоми но неможе бидејки Бранче го направи тоа пред 12 год. Мајками иако е работник 30 год. и има проблем со кичма(може да остане инвалид секој момент) работи и понатака во фабрика (под стечај) и работат принудно по 12 саати ако сакаат да си ја сочуваат платата бидејки има многу млади кои чекаат на работа за такво работно место.Можеби и треба да напушти па ке живеат во некоја земја од ЕУ и ке работат како ти а?

И јас ке гласам за ВМРО-ДПМНЕ бидејки знам дека сите живееа убаво кога беа тие на власт,можеби крадеа но тоа беше со усул а не како овие сега кичмата си ја искривиа по пари ако воопшто и не се бескичмењаци.ClapClapClapClapClap


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 18.Мај.2006 во 01:42
Boogie gledas i sam deka e teska situacijata za site, i tokmu vo toa mi e poentata deka na site im e tesko i vo vremeto na sdsm i na vmro, jas nikade ne go branev sdsm naprotiv samo vikav deka ne treba da im se veruva ni na ednite ni na drugite. Ne e tocno kako sto imas napisano deka site ziveea ubavo vo vremeto na vmro. I ne opravduvam dali nekoj kradel bez isav ili kradel so usul, poentata e da ne kradat, ILI veke ako kradat neka ja sredat zemjata prvo(eden mandat) ke gi izbrerat povtorno neka napravat mnogu novi  investicii, biznisi, neka ima pari i sigurnost za lugjeto(vtor mandat) epa veke vo tretiot neka zemaat zemaat ako nikoj ne oseka deka fali pa i togas ke recam mi e gajle.
A za mene iskreno da ti kazam ti kazav zosto otidov vo stranstvo(toa bese vo druga zemja, ne vo ceska) a tamu ja sretnav zena mi (koja e od ceska) i zatoa ziveeme tuka. Zemam 200 evra plata vo fabrika znaci ne mi e super za da ti solam pamet. Ama ako imam nekoi frustracii zosto mi e mala platata ne plukam na drzavata tuka, oti rabotam za kapitalisticka fabrika i nikoj ne me primoruva, znaci mozam da si odam koga sakam. Aj sporedi go toa so toa sto go napisa za kaj nas, za mladite lugje koi so fakultetski diplomi se prinudeni da cekaat da rabotat vo fabrika pod stecaj.
By the way sega se prisetiv, ako na site im bese tolku ubavo vo vremetoo na VMRO, zosto gi smenija?


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 18.Мај.2006 во 11:40
ВМРО беше сменето поради стравот од војната која беше исценирана од екс комунистичката шпиунска мрежа.Тоа го видовме и со доаѓање на СДСМ на власт и секакви сценариа со локални банди кои ја уценуваа целата држава со едно село а ВМРО имаше доблест па не дозволи никој да ги уценува него гордо се повлекоа,но доста за војни туку малку факти.Првата влада која покажа зголемен финансиски успех од почетокот на осамостојувањето до сега е владата на ВМРО со тоа може да се заклучи дека луѓето знаат што прават и се спремни да работат за својата татковина и својот народ затоа и гласам за нив.Никој неможе да ме убеди дека некоја друга партија направила нешто бидејки не сум ситна душа и знам што се случува во целата земја а не како себично душиче да се задоволам со едно вработување во моето семејство па да гласам слепо поради команда а не од усул.Затоа и ја дадов програмата како пример за да се види како некој знае каде треба да се движи Македонија без уцени,без финансиски кризи и политички игри - Груевски направи нов круг на луѓе кои се спремни да ја водат оваа земја а тој круг ке успее на овие избори,победата е неминовна.

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Nee*amAnderskor
Датум на внесување: 19.Мај.2006 во 19:31
Edno ne mi se razjasni, sto imaat vrska VMRO-DPMNE, VMRO-Narodna, VMRO-XXX so VeMeRoata od pred sto godini. Mozebi programite i konceptite za razvoj na drzavata im se slicni...

-------------
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 20.Мај.2006 во 00:45
koga bi imale barem :blaga" vrska bi ti bilo jasno,......i toa se edni od glupostite na ovaa populacija ovde!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 20.Мај.2006 во 11:43
DRZAVATA VIKA teofil POSTOI ZA ELITNOTO DRUSTVO A NE ZA NARODOT.TUKA TE CEKAV-KOJ GO SOZDADE TOA ELITNO DRUSTVO?KOJ NA SILA GI PRIVATIZIRASE FIMITE VO MK?EVE KE NABROJAM DEL OD FERMITE I ODGOVOROT SAM KE IZLEZE-FERSPED,ALKALOID.OHIS,PIVARA,CEMENTARA,TEHNOMETAL ITN.........................
VAZEN PODATOK:KOGA DOJDE VMRO NA VLAST 90% OD DRZAVNOIT KAPITAL BESE PRIVATIZIRAN.KOJ GO NAPRAVI TOA BABA MI
ZATOA NE VI DRZI SPOREDBATA VMRO:SDSM,NE SE MERI LOPOVLUKOT NA EDNITE SO TOJ NA DRUGITE.OVIE VTORIVE BE NE DONESO DO PITACKI STAP
NE VIKAM DEKA VMRO NE KRADEL I NE SMETAM DEKA TREBA DA KRADE.NO VERUVAM VO NIV,SEKADE IMA FINANSISKI SKANDALI,EVE NAJNOV VO AMERIKA NELI PODNESOA OBVINENIE PROTIV VTORIOT COVEK NA CIA,ZNACI TOA POSTOELO I KE POSTOI,ZATOA TREBA DA SE IZBERAT LUGE NA KOI IM VERUVAME,EDNOSTAVNO GI PREPOZNAVAME
NEKOJ PISAL NI EDNITE NI DRUGITE NE NI TREBAAT ISTI SE.ABE DECKO ILI DEVOJKA TI SI VO DRUGA DRZAVA IMAS SIGURNO TAMU VLADE,STO DA PRAVIME NIE DA JA PRODADEME DRZAVAVA KAKO KE FUNKCIONIRAME BEZ VLADA,KOGO DA IZBETREME?


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 20.Мај.2006 во 12:41
Е баш така треба да се предадеме и да си заминеме сите од тука па нема да гледаме кога ке се купува,продава и краде.

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 20.Мај.2006 во 14:12
aj te molam pokazi kade imam napisano deka "drzavata postoi za elitno drustvo"???
i ti spomenuvas nekoe perenje mozok.odi malce mrdni negde olabavi se.moj prijateski sovet,ako ne sakas i ti kako sopartiecot da se vrtis cel zivot okolu drvo.


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 21.Мај.2006 во 22:50
MOZE NE SI PISAL TI,DRUGARTI PISAL(bomboni),a za mrdanjeto nekade ne ni davaat viza aj ako mozes sredi ti zasto si IZBEGLICA.


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 22.Мај.2006 во 07:12
bidi strpliv uste malce sedi tamu"mladiot covek"koga ce dojde na vlast vikate med i mleko ce bide,taka da ja i drugar mi bomboni odma ce se vratime.a ako stvarno sakas da dojdes nema problem ova e golema zemja ima mesto za sekogo,za da sredam voopsto nema problem.a iso drva e bogata canada ce ima kade da se vrtis non-stop. 


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 22.Мај.2006 во 09:32
Mishel moze da te prasam dali ti si zadovolen(na) od svojot zivot vo makedonija?


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 22.Мај.2006 во 22:51
NE SUM ZADOVOLEN/A ZARADI TOA MI E VAKOV TONOV NA KOMENTARIVE,MEGUTOA ZA RAZLIKA OD TEBE/VAS NE SE PREDAVAM,BAREM SEGA ZA SEGA.
A ZOSTO ME PRASUVAS?


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 22.Мај.2006 во 22:56
ZA teofil AKO ME CITIS DOBRO A OCIGLEDNO NE GO PRAVIS TOA,BI RAZBRAL DEKA JAS NIKADE NE REKOV DEKA KOGA KE DOJDE MLADIOT COVEK KE TECE MED I MLEKO,REKOV DEKA VERUVAM DEKA KE BIDE PODOBRO.
A ZA VRTENJEVO KE SE VRTAM ,MEGUTOA ZA DA TE POTSATAM NE SE VRTAM JAS ,boogi SE VRTI.PODOBRO DA SE VRTIME TUKA VO NASAVA ZEMJA OTKOLKU DA SKAPUVAME VO TUGA.


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 23.Мај.2006 во 00:38
Vidi vaka : prvo jas skapuvav vo tuga zemja za da obezbedam opstoj na mojata familija(citaj prethodno). Toa znaci sum zrtvuval del od svojot zivot poradi toa sto go pravat site politicari vo nasata zemja, vklucuvajki gi i SDSM i VMRO(ocigledno ne me citas ti mene koga vikam deka i dvete partii mi napravile loso, znaci ne me zemaj za SDSM-ovec zosto sum protiv VMRO). Vtoro nemoj da gi obvinuvas lugeto koi otisle da baraat nesto podobro za sebe, ne si fer, zosto site imame samo eden zivot i sekoj ima pravo da go prozivee kako saka. Nekoj skapal na fakultet 4 godini, ima poveke znaenje od nekoi ministri i sega on treba da ostane da se vrti vo nasata zemja bez rabota ili vo najdobar slucaj kako cistac da raboti za nekoi bedni 5000den PROSTI MI ne e fer da go obvinis deka saka nesto podobro za sebe. A najiskreno posakuvam samo najdobro i sekoja sledna vlast sto ke dojde (daj boze da gresam koga so nedoverba mislam za sekoja sledna vlast) da pravi samo podobro i podobro za ovoj narod, i veruvaj koga bi bilo poubavo i jas bi se vratil doma. 


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 24.Мај.2006 во 01:37
Не само за било кој што не е во својата таковина туку сите оние кои не се во својата татковина прво се национални предавници и сите тоа го знаеме.Ако си добар научник дај го доброто од науката на Македонија,ако си добар фудбалер дај го тоа за Македонскиот фудбал и т.н.Никој неможе да ме убеди дека отишол на запад и избегал од својата татковина од мака бидејки на мака само пријател се познава а на Македонија ако не и е мачно сега незнам кога и е а ние што правиме бегаме затоа зошто и на нас ни е мака.Е плус на целата мака сите оние што се отидени по пари и слава во Холивуд или Боливуд серат за оние што макотрпно пробуваат да имаат верба во својата татковина и младите што не се предавници туку останаа за да придонесат на оваа земја нешто ако не друго барем државата преку нив ке испере некоја паричка.Епа Македонскиот народ секогаш бил познат по своите предавници само со текот на времето се менуваат сите работи па и предавниците станаа суфистицирани и почнаа памет на други да солат. 

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 24.Мај.2006 во 06:06
ne veruvam deka prosekot na inteligencija ce ti se zgolemi ako probas da razberes ova sto ce ti go napisam medjutoa vikas deka nadezta umira posledna pa zatoa ce probam.1.predavnici e polna makedonija ako pocnes od poranesniot tvoj lider na vmro pa .......2.Polovina  i povece makedonski reprezantativci ziveat nadvor od mak.PO tvoe se predavnici.3.Da mozes i ti utre ce otides,veruvaj nema da bides predavnik.Ne se odi nadvor od Mak.samo od maka kako sto pisuvas,se odi i od zadovolstvo i so zadovolstvo se vraca.Pisuvas se odi po pari,dali znaes deka ima i takvi sto odat so pari.4.Ako mislis deka na Mak. sega i e najtesko gresis,ako tebe ti e tesko toa e druga rabota,toa e relativna rabota nemoze sekogas da bide idealno za sekogo.Ne gubi nadez i ne gi mrazi onie sto se nadvor od Makedonija zatoa sto mnogumina od niv pravat povece za Mak.otkolku onie kako tebe sto se vo nea.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 24.Мај.2006 во 11:13
Голема грешка си но како што Македонија трпи се така и Македонскиот јазик е двосмислен па секој си сваќа како што му одговара.Знам јас дека има туристички агенции и многу од нас си се шетаат од задоволство но тоа е сепак само шетање за разлика од оние печалбари кои после 2-3 год више и не се кажуваат како Македонци него им се придружуваат на Југословенските(Балкански) Печалбари обично се вртат со Србите и Бугарите.А да предавници има и во Македонија но тие лесно се решаваат туку што ке ти објаснувам за оние надвор од Македонија кога сигурно и ти си еден од нив - ако си заборавил онаа Македонската вика "со мувата на капата" Една работа што ти дефинитивно неможеш да ја разбереш е дека додека на Македонија и е тешко тешко ке му е и на народот што живее во Македонија но бидејки ти не си у Македонија не ни очекувам да знаеш нешто за Македонија и народот во неа а можеш да солиш памет до сто и едно бидејки сигурно нема на кого да му солиш таму те прочитале дека си бедно печалбарче и секако вечити странец.Гарантирам дека незнаеш ни кое каде е во Македонија а мислиш дека си видел се и знаеш се епа убаво за те*е фурај и уживај но накрајот си знаеш дека Македонија е секогаш тука за те*е па и после се ке си се вратиш домче каде што е и најубаво но тоа треба сам да го сватиш нели......

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 24.Мај.2006 во 20:22

znaci ima predavnici i vo mak. , i ima takvi koi odat ne samo od maka nadvor od mak.a da znaes deka ima i takvi koi se kazuvaat srbi i bugari i se seuuste vo mak.pecalbarite umrea prijatel,pecalbarite odea od mak.bez denar vo dzeb a sega od mak.ovde doadjaat so $.i uste ednas ,na mak. ne i tesko samo sega.



Постирано од: Nee*amAnderskor
Датум на внесување: 24.Мај.2006 во 22:34
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Не само за било кој што не е во својата таковина туку сите оние кои не се во својата татковина прво се национални предавници и сите тоа го знаеме.Ако си добар научник дај го доброто од науката на Македонија,ако си добар фудбалер дај го тоа за Македонскиот фудбал и т.н.Никој неможе да ме убеди дека отишол на запад и избегал од својата татковина од мака бидејки на мака само пријател се познава а на Македонија ако не и е мачно сега незнам кога и е а ние што правиме бегаме затоа зошто и на нас ни е мака.Е плус на целата мака сите оние што се отидени по пари и слава во Холивуд или Боливуд серат за оние што макотрпно пробуваат да имаат верба во својата татковина и младите што не се предавници туку останаа за да придонесат на оваа земја нешто ако не друго барем државата преку нив ке испере некоја паричка.Епа Македонскиот народ секогаш бил познат по своите предавници само со текот на времето се менуваат сите работи па и предавниците станаа суфистицирани и почнаа памет на други да солат. 
 
Ти си непоправливо глуп. Дури ми е срам да помислам дека припаѓаме на иста нација.
 
Јас сакав да го дадам за Македонија она што го можам најдобро, но твоите ортаци од партијата, а и оние другите имаа други интереси. Да го цитирам твојот (покоен) сопартиец: Сос ајЉази и сос апАши држАва не се прави!
 
Македонскиот народ е познат по своите предавници, на пример членови на разнитe ВеМеРе-оа, низ историјата, а и сега.
 


-------------
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 24.Мај.2006 во 22:51
Е па од овакви луѓе ми се здосади да зборувам за политика.Па ти пријателе си тотално у право нема човек кој би можел да ти докаже нешто и јас сум сто посто позади те*е(ама се смеам).Значи ВМРО доаѓа еднаш во 15 год. на власт и ти мислиш дека сите тие луѓе се лоши а оние кои ја распарчуваа народната своина сите останати 11 год од осамостојувањето се добри и не се апаши а?
Ова сега сум слушнал и немој повеке па ке ти се смејат луѓето ако вака збориш и на улица или на нечија маса.А ти ако сакаш да дадеш на Македонија она што е најдобро настапи како единка и ке видиме колку си добар и што имаш да понудиш за твојата татковина а ако не си способен сам знам дека ке се сокриеш позади некое комуњарче кое ке го искористи твојот глас за да пати оној што не се согласува со те*е и на ова кажи ми кој е предавник и што воопшто се предава од Татковината.Да помогнам само малку се продава државниот интерес значи за да дојде некоја партија(СДСМ и другарите)  паѓаат договори од зад затворени врати и после зошто тоа го направивте.Па следи малку и одлучи се кој е добар а кој лош.
Иначе за оние модерните печалбари кои незнаат како да придонесат за својата татковина едноставно би било најубаво ако молчат и не подржуваат малку за разлика од секојдневното провоцирање и префрлање па на крајот тие се у странство а ние сме дома и работиме за Македонија а тие нека ги кренат главите и видат каде се па може од време на време и некое знаменце да покажат бидејки се Македонци сигурно тоа си земале од дома.


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 06:30
dobro be dete,(se nadevam deka si dete zasto zalno bi bilo da si vozrasen),mozes li da povrzes nesto vo ona sto go pisuvas.uplav si fatil od toj sdsm me teras da razlisluvam deka se stvarno jaki imajci predvid deka kukas od niv.ti si totalno opsednat od stranstvo i od sdsm.abe olabavi se malku i nemoj da kines zeleni so tie pojmovi predavnici tatkovina i ostanata poezija.vmro(edno od niv)tocno deka bese ednas na vlast ama izleze na kraj poarno i niednas da bese .site se nadevaa deka ce ostane 20 god.ama se posraa za 2.e sega nekoe novo izleglo pa ajde ce terame moda za promeni.toj lider bese junak i kongres vo solun ce pravese,ovoj noviov teski da mozam da ti veruvam deka cuda ce pravi ama be brat 2 recenici i da mafta so race znae.samo eden zbor ima za nego ligle.abe 100 pati sum povtoril mudonja i treba na makedonija a "ovoj mlad covek"i bez dzamlii ce ostane,zatoa prijatelce vo gorata ima mnogu drva trgni se od toa edno sto se vrtis okolu nego!a ako izlezes na poljana uste poarno ce ti bide.


Постирано од: Nee*amAnderskor
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 06:39
Boogie,
Толку си ограничен што е подобро воопшто да не зборуваш за ништо, не само за политика. Ти си најобичен вмро-вски загар  што лае на секој што нема апсолутно да се сложи со твоите малоумни лидери и веднаш ги прогласува са сдсм-овци или комунисти. Човече, ти или халуцинираш или твоите криминогени ментори ти ветиле нешто толку големо за возврат што си го загубил умот. Излези еден месец надвор од МК за да видиш колку бедно и примитивно е сето тоа.


-------------
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 08:51
Boogie poubavo ke bidam vo stransvo i vo srcevo i dusava za sebe si znam deka ja sakam Makedonija (ic ne mora da veruvas-vikaj me predavnik) nego da sedam tamu i da stanam kojot koj grabe se sto ke mi stigne. Pocekaj, ke sozrees i ke vidis po 4 godini kako ke razmisluvas...


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 11:47
Е секако дека нема да размислувам како вас,мислам ало па вие и почнувате да се нервирате бидејки некој знае нешто поразлично од вас.Во ред е ке бидам јас ограничен и будала но барем си знам кој сум и што сум а знам и што сакам,нема да ме матка некој (никој) со лажни ветувања и сонови.Неможе после никој да ме убеди дека јас сум будалата кој верувал на зборови кои жими мајка ке бидат наскоро еве ке видите.А за мудоња имавте еден на власт и човекот беше решен да ја стави главата во торба за Македонија но се виде колку подршка му дадовме и што денеска се зборува за него.Не дека го оправдувам но добивам впечаток дека незнаете што сакате па сега и ми е јасно зошто си седите дома на гласањата а другите ги искористуваат вашите гласови.За мене такви луѓе без став се смешни јас поубаво ке си го бранам моето и ке знам на што сум дури и ако грешам а не да се клањам на зборови и муабети.Па сега мора и такви ко мене да има нели

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Nee*amAnderskor
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 15:32

Ima li nekoj psihijatar na forumov?



-------------
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 22:06
И ја да сум на твое место би барал психијатарLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
Не се знае од кај се почнува а каде завршуваLOLLOLLOLLOLLOL


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Nee*amAnderskor
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 00:04

Не е страшно што Буги е 30-годишен малоумник. Трагедијата е што познавам неброено такви како него, во и надвор од Македонија и што многу од нив имаат битни политички позиции. Македонијо, со политичари чија што интелигенција се сведува на нагон за самоодржување (грабање) загарантирана ти е европска иднина во 2433 година! Не би ме изненадило да го видам Буги на некоја значајна позиција после изборите, затоа што менталниот профил идеално му се вклопува со просечниот македонски политичар. 



-------------
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 00:08
A vo koja kategorija se stavas sebesi ti koj tolku navreduvasConfused?????

-------------


Постирано од: Мече
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 00:43
100 Чекори ќе го однесат  ВМРО ДПМНЕ онаму и каде му е местото-1893 во историјата....од каде враќање нема никогаш повеќе

-------------
Мирна вода брег рони


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 00:50
Еве добро размислување,браво Периниси само да ги откачиме СДСМ подалеку од Македонија,нема да се лутиме ако станат водачи на Азејберџан или некоја таква земја

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Мече
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 00:52
Originally posted by Периноси Периноси напиша:

Originally posted by Мече Мече напиша:

100 Чекори ќе го однесат  ВМРО ДПМНЕ онаму и каде му е местото-1893 во историјата....од каде враќање нема никогаш повеќе
Грешиш! 100 чекори ке го однесат ВМРО ДПМНЕ а и македонскиот народ далеку во иднината, далеку пред СДСМ.
Иднината е далеку-сигурно ќе му треба на ВМРО ДПМНЕ уште многу да дојде од 1893 во иднината во 2006-го делат само 110 години опозиција Smile


-------------
Мирна вода брег рони


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 00:53
Па подобро 110 год. опозиција него 15 год предавници на својот народ

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Мече
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 00:56
[QUOTE=Boogie]Па подобро 110 год. опозиција него 15 год предавници на својот народ [/QUOT
Нема поминато уште 15 години-таман уште еден мандат и 15 ќе бидат и после нема заминување Wink

-------------
Мирна вода брег рони


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 01:00
Точно петнаесет години како политичка партија постојат СДСМ нели па немора цели петнаесет години да се на власт додуша доста им беше така вика народот.Предавник си е предавник

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Мече
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 01:04
Originally posted by Периноси Периноси напиша:

СДСМ може само да сонува за уште еден мандат.

 
Сонувале или не-тоа го сакаат западно европските држави и така ќе биде...ние неможеме тука ништо да сториме,верувајте


-------------
Мирна вода брег рони


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 01:12
Ни Јужна Африка више несака СДСМ да е на власт дури ни во Јужна АфрикаLOLLOLLOLLOLLOL

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Мече
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 01:14
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Ни Јужна Африка више несака СДСМ да е на власт дури ни во Јужна АфрикаLOLLOLLOLLOLLOL
 
 
Сакале или не-СДСМ пак ќе победи на изборите, па сега видете Вие Wink


-------------
Мирна вода брег рони


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 01:15
LOLLOLLOLLOLLOLИли си сонувал или некој те лажеLOLLOLLOLLOLLOLLOL

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: brza
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 01:17
ti ,be ,seushte ne si go nashol mozokot??!!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Мече
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 01:18
Originally posted by Периноси Периноси напиша:

Мече, жити се од каде дојде до таков заклучок?

 
Заклучокот е заснован и резултатите сами ќе дојдат-Резултати сега и само домаќински и одговорно Smile


-------------
Мирна вода брег рони


Постирано од: Мече
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 01:19
Originally posted by Периноси Периноси напиша:

Originally posted by Мече Мече напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Ни Јужна Африка више несака СДСМ да е на власт дури ни во Јужна АфрикаLOLLOLLOLLOLLOL
 
 
Сакале или не-СДСМ пак ќе победи на изборите, па сега видете Вие Wink
СДСМ ке освои само еден глас и тоа само од те*е.
А ти ја знаеш финтата Бугарски ВозWink


-------------
Мирна вода брег рони


Постирано од: Мече
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 01:21
Originally posted by Периноси Периноси напиша:

Originally posted by Мече Мече напиша:

Originally posted by Периноси Периноси напиша:

Мече, жити се од каде дојде до таков заклучок?

 
Заклучокот е заснован и резултатите сами ќе дојдат-Резултати сега и само домаќински и одговорно Smile
Заснован на што? На нивната неспособност?
 
Подобро од сега никогаш не било-а плус сите сме за 3Е Smile


-------------
Мирна вода брег рони


Постирано од: brza
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 01:29
toa ne se odnesuvashe za tebe,ama koga veke prasha moze i da se odnesuva,...........shtom si jak logichar,

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 01:29
Супер логика но што очекуваш тоа ти е Македонче

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Мече
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 01:33
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Супер логика но што очекуваш тоа ти е Македонче
Ти си Македонче или Македонец-кога ќе кажеш Македонче звучи многу погрдно-мало,неспособно,безначајно....ееее мои Македонци или Македончиња


-------------
Мирна вода брег рони


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 01:43
Епа секаде на светот има ситни души а за мене ситни души се оние Македончиња кои несакаат да ја прифатат вистината и дозволуваат да бидат заведувани како малолетници,јебига мора и кај нас да има такви

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 29.Мај.2006 во 15:56
Znaci spored tvojov opis ti si sitna dusa... So sto te podmitija VMRO ovojpat? Minatiot pat delea tursko kafe i lokum(mnogu tradicionalno), ne sum tamu da vidam, ovojpat sigurno e nesto pomarandzesto moderno... Neskafe i toblerone?


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 29.Мај.2006 во 21:36
Sega sdsm-ovci ni delat vrabotuvanja,vetuvanja,pari i pak pari.Se si imame........,e bomboni bomboni lesno ti e tebe daleku od krizava ama definitivno si so losa memorija


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 29.Мај.2006 во 22:20
Грешка си пријателе во врска со мене јас не сум за СДСМ и според тоа не сум поткуплив.Нормално секој се жали но СДСМ не а зошто е баш за тоа што ти напиша горе ПОТКУП  или СДСМовски кажано презентација на партиска силаLOLLOLLOL
Па мала е Македонија се знаеме и познаваме знаеме што ги боли СДСМ најповеке - падот од власта - незнам дали памтите како 1998 сите високи функционери во поранешните влади паднаа болни од секакви болести се надевам дека и овој пат ке биде исто само да не бидат болестите заразни
Душиче ситноLOLLOLLOLLOL


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: X-MEN
Датум на внесување: 02.Јуни.2006 во 11:52
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Грешка си пријателе во врска со мене јас не сум за СДСМ и според тоа не сум поткуплив.Нормално секој се жали но СДСМ не а зошто е баш за тоа што ти напиша горе ПОТКУП  или СДСМовски кажано презентација на партиска силаLOLLOLLOL
Па мала е Македонија се знаеме и познаваме знаеме што ги боли СДСМ најповеке - падот од власта - незнам дали памтите како 1998 сите високи функционери во поранешните влади паднаа болни од секакви болести се надевам дека и овој пат ке биде исто само да не бидат болестите заразни
Душиче ситноLOLLOLLOLLOL


KOJ KE PADNE BE MIZLE,PA STO DOBRO NAPRAVIJA VMRO ZA POBEDI SEGAThumbs Down


-------------
I'M THE X-MEN


Постирано од: Nee*amAnderskor
Датум на внесување: 02.Јуни.2006 во 16:57
Vo Kanada neodamna skandalozno padna vlasta i imase izbori. Nikoj ne bese otpusten ili vraboten zaradi toa. Nikoj ne zagina. Nikoj ne gi osporuvase rezultatite. Nikoj na sila ne polnese kutii za da glasa vo tugjo ime. Nemase odzi da glassat za celo selo. Ogromen broj od lugjeto voopsto ne doznaa deka ima izbori.
 
NARAVOUCENIE: Moze da se ocekuva Kanada vo najskoro vreme da se raspadne. Od dosada.
 
Pozdrav na site. Big smile


-------------
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 03.Јуни.2006 во 00:03
PA I KAJ NAS IMASE TAKVI IZBORI 2002 GOD.KOI GI ORGANIZIRASE VLADATA NA VMRO-DPMNE,MEGUTOA OVOJ NAROD E SO SLABA MEMORIJA I NORMALNO NE GO PAMETI TOA.
NA TIE IZBORI ZA PRV I DO SEGA  ZA POSLEDEN PAT, NEMASE NITU EDEN IZBOREN INCIDENT,IMASE MIRNO PREDAVANJE NA VLASTA ITN.AKO SE SEKAVA NEKOJ NEKA PISE!


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 03.Јуни.2006 во 00:33
abe alal neka im e.mnogu kulturna partija, ja se secavam i balovi praveja,a i posteno se povlekoa nema shto,sega ne bi trebalo da pravat problemi nema da im bide prvpat.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 03.Јуни.2006 во 16:00
И јас мислам дека овј пат ВМРО без никаков инцидент ке ја земат власта на овие избори,па на владеачкиве партии повеке од јасно им е дека се готови само ако се будали ке испровоцираат и организираат некакви инциденти што би значело застој на Македонија.

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 03.Јуни.2006 во 23:23
TESKO VAKVI SVETLI PROGNOZI ZA FER IZBORI KOGA MAFIJATA SDSM-ovska  E NA VLAST.SE KE NAPRAVAT ZA DA OSTANAT,TESKO DEKA SE KE BIDE CISTO I FER!
ZA VLAST LUGE I ZIVOTI SE GUBAT!


Постирано од: BMW_M5
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 01:25
cekajte ne e naglaseno deka tie 100 cekori se nanazad!!!!!

-------------
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 01:30
pa,toa se podrazbira,......samo glupavite mislat poinaku!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 02:19
Еве брза некако почна да се определува значи ли тоа дека целата прогноза за анархија и непослушност беше за да останат лоповите со Бучко на чело сеуште на власт.Абе овој пат ни господ не помага СДСМ да остане на власт дали разбирате

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 09:47
Originally posted by mishel mishel напиша:

PA I KAJ NAS IMASE TAKVI IZBORI 2002 GOD.KOI GI ORGANIZIRASE VLADATA NA VMRO-DPMNE,MEGUTOA OVOJ NAROD E SO SLABA MEMORIJA I NORMALNO NE GO PAMETI TOA.
NA TIE IZBORI ZA PRV I DO SEGA  ZA POSLEDEN PAT, NEMASE NITU EDEN IZBOREN INCIDENT,IMASE MIRNO PREDAVANJE NA VLASTA ITN.AKO SE SEKAVA NEKOJ NEKA PISE!


ВМРО не направија изборен инцидент единствено кога беа на власт и тие беа организатори.

Се сеќавам многу добро на инцидентите во Ченто и Лисиче кога членовите на ВМРО ки каменуваа сите телевизии освен КРТ чиј газда е ВМРО-овец.

Додека ВМРО беа на власт, Собранието секогаш беше заградено со железната ограда. Зошто? Од кого ЉуБчо толку се заштитуваше , од обичниот народ?

На вештачки начин се издигаше напредокот во економијата и со бришење на податоците во Заводот за вработување се прикажување намаленост на невработеноста. Пола автомобили нис Скопје се возеа без регистарски таблички, закон да сообраќајната полиција да не врши контрола на возилата...

Изборот на Трајковски беше толку очевиден фалсификат.

На оваа држава и фали Голи Оток , само еден ќе биде малку.
    


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 09:48
)))))))))))))))))))))))))))))))

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 12:31
Леле читам и не ми се верува.Па како може бе за се да се кривиВМРОвците а цело време се опозиција па до кога бе ке имате завеса над очите ајде малку реално размислување

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 17:35
Pa krivi se za ona sto go pravea dodeka bea na vlast... A ti ako si za niv e ok, ama ne bidi slep za toa sto se slucuvalo vo nivno vreme...


Постирано од: dragan733
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 22:12
Секоја власт е одговорна за тоа што се случува во државата, а не да се оправдува, а бре опозицијата прави штета. Ако си способен да владееш повели.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 23:44
Originally posted by bomboni bomboni напиша:

Pa krivi se za ona sto go pravea dodeka bea na vlast... A ti ako si za niv e ok, ama ne bidi slep za toa sto se slucuvalo vo nivno vreme...

Знам јас што се случуваше додека тие беа на власт но некако читам и добивам впечаток како да биле 12 год. на власт а не 4 год. сепак да не заборавиме кој владееше со Македонија пред и после ВМРО и што се направи а што не направи


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: BMW_M5
Датум на внесување: 16.Јуни.2006 во 02:44
sepak tie "cetiri godini" ne kako da bea 12 tuku bea 100 godini t.e. cekori nanazad za makedonija!!!

-------------
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!


Постирано од: Nee*amAnderskor
Датум на внесување: 16.Јуни.2006 во 07:04
Nitu edna partija so ime VMRO ne treba da se dozvoli da dojde na vlast. Takov primitivizam i parada na kic ne smee da se povtori, sesiri, balovi i drugi povrakjanici. Simpatizerite na DPMNE treba da se svesni deka MK e unazadena 100 godini za samo 4 godini vladeenje (ne deka drugite ja vodat nesto napred).

-------------
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 16.Јуни.2006 во 08:53
Originally posted by BMW_M5 BMW_M5 напиша:

sepak tie "cetiri godini" ne kako da bea 12 tuku bea 100 godini t.e. cekori nanazad za makedonija!!!

    

Токму така


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 16.Јуни.2006 во 11:23
Да бе ВМРО ја уназади Македонија за сто години а СДСМ ја уништи тотално па сега види ја разликата.Како и да е во ВМРО не се повеке истите луѓе за разлика од СДСМ и луѓето во ВМРО се спремни да му покажат на народот што се имаат изгубено во овие 11 год. анархија

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk