IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 26>
Автор
Порака Обратен редослед
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2007 во 12:29
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Идејата за независна Македонија трае многу долго но факт е дека никој не успеал да ја овозможи независноста.Љупчо застана на идејата и преку референдум народот успеа да изгласа независност.Незнам дали памтиш но тогашната КПМ(СПМ) беше стриктна за федерализација со Србија.На референдумот се гласаше и независноста победисреќа 


Da da taka e
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2007 во 12:22
Идејата за независна Македонија трае многу долго но факт е дека никој не успеал да ја овозможи независноста.Љупчо застана на идејата и преку референдум народот успеа да изгласа независност.Незнам дали памтиш но тогашната КПМ(СПМ) беше стриктна за федерализација со Србија.На референдумот се гласаше и независноста победисреќа 
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2007 во 10:42
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Originally posted by hektor hektor напиша:

boge , smiri se brat malku , od kade bogati inicijator i osloboditel , puska li pukna , smajzer ili bomba zaigraa , dajte molim vas da bidime realno . Ako ne bese tito da ni ja daj na posluzavnik , ke bevme vardarska banovina . koj ljuBco koj bakraci


Пријателе не го сакам ја Љубчо воопшто,можеби душата ми го нејке повеке и од тебе но факт е дека ЉУпчо го организира десното крило во Македонија кое се залагаше за независност во 1990 год.
Тоа е историски факт сакале ние или нејкеле,да не беше Љубчо и неговите истомисленици во тоа време денес ние сигурно ке бевме единствена држава која ја поддржува србија иако црна гора се отцепиWink
ne stanuva boge zbor dali sakame nekogo ili ne , treba objektivno da zborime , prvo cile kaza ne vo ohrid a posle kiro gligorov na aerodrom mu otkaza na milosevic , a ideja za nezavisna makedonija imalo i pred ljuBco
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 16:47
NE RAZBIRAM ZOSTO ME POTSETUVAS?
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 14:05
Originally posted by moira moira напиша:

OSNOVNO PRAVILO NA DEMOKRATIJATA: KE TE SOSLUSAM I KE GI CENAM TVOITE STAVOVI, NO DO KRAJ KE GI BRANAM MOITE!


se sogglasuvam samo da ne zaboravis deka sme na ista strana
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 11:49
бла%20бла100 чекори, во што на улица, во планина, на море? се повеќе народот е збунет незнам од што?... дали поделбата на становите во Гевгелија спаѓа во стоте чекори, зошто Јанакиевски кога ПЦ- поделбата ја промовираше во медиумите ја напушти истата, дали мислеше и во Велес исто да ги дели становите,....., нели му е јасно дека програмите за сметачите ги прават програмерите. .... и каде се сега 100-те чекори?. или ќе ги видиме на Мечкин камен,.... на народот не му требаше толкава кампања за да ја посети самобитноста на македонскиот нарот, кој го цени илинден и без поканата на премиерот ќе отидеше на прославата...изненадување
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2007 во 04:48
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Koi be sto cekori, ja ne gi vidov da odat, samo sedat ili se vozat, mislam deka novorodence prai poveke cekori

PA TOA E DEKA SI ZBUNET!!!
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 21:49
                      PA KOCE SDSM RADA I BUCKOLOL
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 20:41
Koi be sto cekori, ja ne gi vidov da odat, samo sedat ili se vozat, mislam deka novorodence prai poveke cekori
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 17:32
OSNOVNO PRAVILO NA DEMOKRATIJATA: KE TE SOSLUSAM I KE GI CENAM TVOITE STAVOVI, NO DO KRAJ KE GI BRANAM MOITE!

Изменето од moira - 28.Јули.2007 во 17:33
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 16:38
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

ClapClapClapБраво моира,ама не разбираат комуњарите дека успехот лежи во заедничко Македонско обединување.Вака разделени и милион чекори ни се малку бидејки секој на своја страна чекори


Demokratijata dozvoluva sekoj da tolkuva za sebe i svojata misla, nema vrska so stavanje etiketi - Makedonija seuste svojata vizija ja nema napraveno sto saka da bide..nie ne smeeme da dozvolime da sme razedineti posebno po prasanjeto dali  sme za Ljupco ili Branko - Tuka povekje ne smeeme da kiksneme..NO poradi nesposobnosta da se menagjira so drzavata barame krivec vo eden od NIVNuke
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 16:19
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 15:07
Да не се караме да не било ВМРО сега можеби не би ни зборувале македонски.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 13:53
Imaat selektivna memorija, a poveketo i ja nemaat.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.