IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526>
Автор
Порака Обратен редослед
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2006 во 00:45
koga bi imale barem :blaga" vrska bi ti bilo jasno,......i toa se edni od glupostite na ovaa populacija ovde!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2006 во 19:31
Edno ne mi se razjasni, sto imaat vrska VMRO-DPMNE, VMRO-Narodna, VMRO-XXX so VeMeRoata od pred sto godini. Mozebi programite i konceptite za razvoj na drzavata im se slicni...
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2006 во 11:40
ВМРО беше сменето поради стравот од војната која беше исценирана од екс комунистичката шпиунска мрежа.Тоа го видовме и со доаѓање на СДСМ на власт и секакви сценариа со локални банди кои ја уценуваа целата држава со едно село а ВМРО имаше доблест па не дозволи никој да ги уценува него гордо се повлекоа,но доста за војни туку малку факти.Првата влада која покажа зголемен финансиски успех од почетокот на осамостојувањето до сега е владата на ВМРО со тоа може да се заклучи дека луѓето знаат што прават и се спремни да работат за својата татковина и својот народ затоа и гласам за нив.Никој неможе да ме убеди дека некоја друга партија направила нешто бидејки не сум ситна душа и знам што се случува во целата земја а не како себично душиче да се задоволам со едно вработување во моето семејство па да гласам слепо поради команда а не од усул.Затоа и ја дадов програмата како пример за да се види како некој знае каде треба да се движи Македонија без уцени,без финансиски кризи и политички игри - Груевски направи нов круг на луѓе кои се спремни да ја водат оваа земја а тој круг ке успее на овие избори,победата е неминовна.
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2006 во 01:42
Boogie gledas i sam deka e teska situacijata za site, i tokmu vo toa mi e poentata deka na site im e tesko i vo vremeto na sdsm i na vmro, jas nikade ne go branev sdsm naprotiv samo vikav deka ne treba da im se veruva ni na ednite ni na drugite. Ne e tocno kako sto imas napisano deka site ziveea ubavo vo vremeto na vmro. I ne opravduvam dali nekoj kradel bez isav ili kradel so usul, poentata e da ne kradat, ILI veke ako kradat neka ja sredat zemjata prvo(eden mandat) ke gi izbrerat povtorno neka napravat mnogu novi  investicii, biznisi, neka ima pari i sigurnost za lugjeto(vtor mandat) epa veke vo tretiot neka zemaat zemaat ako nikoj ne oseka deka fali pa i togas ke recam mi e gajle.
A za mene iskreno da ti kazam ti kazav zosto otidov vo stranstvo(toa bese vo druga zemja, ne vo ceska) a tamu ja sretnav zena mi (koja e od ceska) i zatoa ziveeme tuka. Zemam 200 evra plata vo fabrika znaci ne mi e super za da ti solam pamet. Ama ako imam nekoi frustracii zosto mi e mala platata ne plukam na drzavata tuka, oti rabotam za kapitalisticka fabrika i nikoj ne me primoruva, znaci mozam da si odam koga sakam. Aj sporedi go toa so toa sto go napisa za kaj nas, za mladite lugje koi so fakultetski diplomi se prinudeni da cekaat da rabotat vo fabrika pod stecaj.
By the way sega se prisetiv, ako na site im bese tolku ubavo vo vremetoo na VMRO, zosto gi smenija?
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2006 во 01:05
Се е ок со тоа што го пишуваш но со почитување јадешStarStarStarStar 100 на саат.Супер ти е таму негде на те*е и најде сега да ни солиш памет епа не е фер.И јас би сакал Бучко сега да ја затвори фирмата на таткоми но неможе бидејки Бранче го направи тоа пред 12 год. Мајками иако е работник 30 год. и има проблем со кичма(може да остане инвалид секој момент) работи и понатака во фабрика (под стечај) и работат принудно по 12 саати ако сакаат да си ја сочуваат платата бидејки има многу млади кои чекаат на работа за такво работно место.Можеби и треба да напушти па ке живеат во некоја земја од ЕУ и ке работат како ти а?

И јас ке гласам за ВМРО-ДПМНЕ бидејки знам дека сите живееа убаво кога беа тие на власт,можеби крадеа но тоа беше со усул а не како овие сега кичмата си ја искривиа по пари ако воопшто и не се бескичмењаци.ClapClapClapClapClap
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2006 во 00:46
Originally posted by mishel mishel напиша:

POSLEDEN KOMENTAR:NIE STO SME TUKA VO NASAVA DRZAVICKA MORAME DA VERUVAME VO NESTO I DA SE NADEVAME DEKA KE BIDE PODOBRO.NIE ZA RAZLIKA OD VAS NE JA NAPUSTAME ZEMJAVA A ZA TAKVITE KAKO VAS KOI STE SE SITUIRALE VO CANADA ILI CHESKA,NE TREBA NI DA IMA MESTO ZA KOMENTIRANJE NA TEMA KOJA LICNO NE VE ZASEGA.
OD TVOJOT RECNIK teofil KOJ GO KORISTIS ZA DA SE OBRAKAS SE GLEDA VSUSNOST ZA KAKOV DEBIL SE RABOTI


Aj sega na kraj ispadnav debil zosto ne glasam za VMRO... Brkaj rabota zensko masko sto saka da si. Samo da mi prostis od makedonija ne izbegav zosto ne ja sakam zemjata tuku od faktot sto vo vremeto na VMRO firmata na tatko mi bese privatizirana na najbrutalen nacin, da ne recam so ucenuvanje im bea odkupeni akciite sto gi imaa vrabotenite. A majka mi e srcev bolesnik so polovina rabotno vreme vo drzavna firma. E zatoa otidov za da mozam da im pomognam finansiski i ne bidam na nivni teret. Izvini za recnikot ama koga pisuvam na temive se frustiram oti gledam vo drugi zemji deka drzavata postoi za narodot a ne za edno malo elitno drustvo izbrano od nego.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2006 во 23:04
Може и машко понекогаш да биде,абе унисекс е
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2006 во 15:15

Inace ... mishel e zensko hehehe
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2006 во 15:11
NADEZTA POSLEDNA UMIRA
    P.S KOMENTAROT SE ODNESUVASE NA bomboni, PORTPAROLOT NA TEOFILT.S MLAD BUNTOVNIK PO VOKACIJA 
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2006 во 13:34

nema spas za tebe.kasno e !

Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2006 во 13:12
POSLEDEN KOMENTAR:NIE STO SME TUKA VO NASAVA DRZAVICKA MORAME DA VERUVAME VO NESTO I DA SE NADEVAME DEKA KE BIDE PODOBRO.NIE ZA RAZLIKA OD VAS NE JA NAPUSTAME ZEMJAVA A ZA TAKVITE KAKO VAS KOI STE SE SITUIRALE VO CANADA ILI CHESKA,NE TREBA NI DA IMA MESTO ZA KOMENTIRANJE NA TEMA KOJA LICNO NE VE ZASEGA.
OD TVOJOT RECNIK teofil KOJ GO KORISTIS ZA DA SE OBRAKAS SE GLEDA VSUSNOST ZA KAKOV DEBIL SE RABOTI
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2006 во 05:57
mishel napisa
TI TEOFIL SI IZGLEDA OD DRUGA PLANETA,VIKAS BRAKOT E PRIMER ZA VASIOT LIDER.DOBRO BE COVECE A TVOJOT PRETSEDATEL T.S NEGOVIOT BRAK ZA STO TI E PRIMER.NEMA ZBOR KOJ MOZE DA OPISE TOJ BEZOBRAZLUK-IMAM ZENA AMA NE JA POKAZUVAM.PA SEGA TI VIDI KOI SE PRICINITE I POTPRICINITE.COVECE CELA MAKEDONIJA GO ZNAE TOA.
P.S KOMENTIRANJETO NA PRIVATNIOT ZIVOT NE E VO MOJ DOMEN,MEGUTOA LUGE OD TVOJ KALIBAR SE ZANIMAVAT I SO TAKVO GUBRE!
NE SAKAM DA GI KOMENTIRAM DRUGITE TOCKI NO DALI TI SMETAS DEKA TREBA DA SE OSUDAT MNOGU DRUGU,DRUGI RABOTI KOI SE MASLO NA SDSM?
NE OCEKUVAM ODGOVOR ZATOA STO DEFINITIVNO SI NEOKOMUNIST
ima mnogu zborovi so koj moze da se objasni tvojot karakter,ama ne veruvam deka niv mozes da gi razberes,mnogu si glup,toa se nadevam najdobro ce go razberes.kakvi komunisti ,neokomunisti perenja mozok tvojot pretsedatel i mojot pretsedatel naveduvas i sto si se fatil za sdsm koj ti go spomenuva nego.od ista planeta sme samo tvojata ulica na ovaa planeta izgleda e cor-sokak.brza e vo pravo neznam stvarno zosto nekogas treba da vi se objasnuva koga vie ste beznadezni.medjutoa sepak znam deka vo pozadina na site ovie postovi stoi edna rabota koja site nie na eden svoj nacin ja sakame -makedonija- ova e "brza" odgovor za tebe.veruvaj deka i da sakam ne mozam da promenam nisto i da sum tamu a ne ovde ama stvarno boli koga ce citas nekoj gluposti a narocito od nekoj mlad covek.
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2006 во 00:11
Vo slobodno vreme sum buntovnik so pricina, potparol na slobodnomislenicite. Apatija imam koga ke pomislam deka radi debili ko tebe sto neumeat da mislat i se zaslepeni od nekoi debili koi unistija eden narod, e zaradi vas ziveam vo druga zemja, ama morav da si ja prezemam sudbinata vo svoj race a ne da cekam na cuda. A ti pretpostavuvam si nekoj nedokvakan tinejdzer(do 30 godini ti davam), zivees so mama i tato, ne plakas nikakvi smetki, epa te boli kakov e zivotot i se nosis so necii ideologii. A ne se sekiraj imam uste poveke slobodno vreme i sto da pravam so nego koga ne sum potparol...

Zaboraviv da napomenam, za mishel e postov... Da ne se navredi ninicka


Изменето од bomboni - 17.Мај.2006 во 00:11
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2006 во 14:58
TI bomboni VO SLOBODNO VREMA DA NE RABOTIS PORTPAROL A?STETA STO TA ZAFATILA APATIJA NEMOZES DA SE REALIZIRAS SEBESI!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.