IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Bашиот прв средношколски/училишен ден
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Bашиот прв средношколски/училишен ден

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Bашиот прв средношколски/училишен ден
    Испратена: 30.Април.2006 во 01:29
Како се осеќавте, што праевте, дали се снајдовте уште од одма како што треба????
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 01:30
Првиот ден појдов со татко ми таму пошто ми беше врска, и за 15-ина минути си заминав 
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 22:14
I mene me odnese tatko mi , me ostavi pred ekonomsko i tolku, drugoto se snajdov sama, ne mi trebashe dolgo vreme a veke muabetev so site kako da se poznavam podolgo vreme, a od sredno ja imam seuste mojata naj naj drugarka.:)Sepak odlicen i najdobar skolski period koj mi e vo prekrasni spomeni
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 22:29
Се сеќавам дека станав во 6 сабајле, направив појадок за сите, се облеков (црна сукња и розе блуза), на татко ми и мајка ми им реков дека ќе одам со автобус, ми посакаа среќа и толку беше.

Си стигнав во школото, си прашав каде да го најдам својот клас (тогаш имаше ранг листа и секо си знаеше во кој клас е ... сега не знам како е), си влегов во училница и седнав во средна редица, трета клупа, десно и тоа сместување ми остана се' до крајот на четврта година.

Никого не познавав и баш ми беше супер. Се покажа низ годините дека имав многу фини другари.



Изменето од Julija
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 23:55

epa imase lista vo dvorot, a jas tamu se znaev skoro so site....:) taka da si se sobravme na edno mesto i cekavme da ne viknat da vlezime....

inace jas od prvo do cetvrto ucev vo edno skolo, pa od petto do osmo vo drugo, a od prvo do cetvrto imav edna najdobra drugarka so koja sobevme nerazdelni - sekogas bevme zaedno...ama so samoto toa so se prefrliv vo drugo skoo prestanavme da se druzime i se gledavme ednas na tri meseci mozda ako se sretnevme....i sega vo prvagodina ispadna pak da ucime zaedno i sega sedime vo ista klupai mnogu si ja sakam.....iii nema drugarka ko nea....i taa mi go razubavuva sekoj skolski den....ako ne etaa jas ne bi imala 5ka hemija, ne bi bila tolku namseana na sekoj cas, ne bi bila tolku opomenuvana na casovite, .....voopsto ne bi bila tolku raspolozena..... iii taka drugo znam za prviot skolski den deka otidov sama ne znam vo so bev oblecena, znam samo deka bev mnogu izgubena i ne mi bese jasno koga porasnav i jas da odam gimnazija....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2006 во 09:49
Отидов сама, блидку ми е економското , ама таму имав еден куп другари и другарки од основно училиште. Не внесоа во холот кој тогаш ми изгледаше огромен. Наставниците си ги читаа учениците и клас по клас си заминуваа во училниците. Јас бев I 5 и ниеден познат од основно немаше во мојот клас.Класната од првиот ден ми се допадна, мислам дека е тоа многу важно, да имаш добар класен раководител.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2006 во 10:14
Сама изгубена.. Огромен хол цитаа се најдов во 1-еден и се преместив после имаше поинтересни во друг клас.. Сама без никој познат
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2006 во 10:39
бреј тоа не се заборава, си стоиме со еден братучед така како изгубени германци пред кабинетот каде што требаше да ни се одржи првиот час, никого не познаваме и ОП две момички идат и ни пуштаат раце да се запознаеме, бреј тоа беше добар почеток на училиште а уште подобро пријателство излезе со тие момички, со кои контактираме и ден денес.
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2006 во 13:29

трнав со една другарка...и истрчав да видам со кој сум падната...глеам листата...со тие шо сакав бев...со појќето...ама глеам и таму некој бубалици и шмирзли...прво нешо шо почуствував беше страф...си милев леле ќе требит да се убијам од учење(и не грешев)...после ко видов сите деца...се израдвав...па ојдовме во новата ни училница...и дојде класната...се разочарав од све...али ко видов дека сум паднала и со баче и со к*рте...си реков...шуќур нешо паметно во класон...

и така...

Точачиња.
Кон врв
maja_070 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja_070 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2006 во 12:45
prviot den bese interesen den zbunuvacki isto kako vcera da bese .
nemav nekoja zelba da trgnam ali sakav porano zaradi mojata drugarka do mene sto zivee.bese interesno sadevme drvo vo dvor se zapoznav so mnogu drugarki sto se uste kontaktiram so niv.ali pocnuva vise ucenjeto i super go vladeev.isto kako i sega na fax
m.v
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 13:36
mene denes mi bese prv studentski den....Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 22:43
prviot den u prva nema da go zaboravam...se smestuvam so drugarka mi u cetvrta klupa do zid i u ucilna vlaga edna "pojava"........Embarrassed
koga go vidov,sfativ deka nema da mi bide dosadno srednoto obrazovanie......i plus mi se pogodi najdobriot(najslozniot i najbudaliot) klas u generacija.....Smile
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2006 во 01:25
e ja ovaa godina si go propustiv toj prv den na faks, zaradi toa glupo zapalenie na pluca.....OuchOuchOuchAngryAngryAngryAngry
Read an cry!!!!!
Кон врв
bone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bone is not dead

Регистриран: 23.Август.2006
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: -13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2006 во 07:34
...добро поминав имаше еден тон мали слатки чупенца LOL LOL LOL...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.