IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Bашиот прв средношколски/училишен ден
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Bашиот прв средношколски/училишен ден

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Fiki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Fiki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 13:22
ne znam,uste neam pojdeno naskolo mislam vo sredno..taka da ke vi kazam za 2-3 nedeli ko ke go doziveam toj den
FIKI Lives again
Кон врв
polikarp Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polikarp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 02:29
Dodeka bev sredno najmnogu od se gi sakav prviot i posledniot  srednoskolski den.Uste se sekavam  na prviot den koga bev prva godina sredno i si mislev deka sum porasnat голема%20насмевка i deka ke bidam glaven vo gimnazijataкул ha ha ha ha .

Изменето од polikarp - 14.Август.2007 во 02:30
Подобро да ме мразат заради тоа што сум, отколку да ме сакаат заради тоа што не сум.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 10:55
во прво не ни се сеќавам... ама за во средно уште ми е во памтење кога ме прочитаа прва во прва еден црвенеење и кај сета изгубена... наместо десно во ходникот јас нагоре по скалите... директорката само ми ги стегна забите и ми вика... добро кај одиш нагоре лутина... газење%20од%20смеење

иначе коа го видов класот одма фанав патот... сега е ок голема%20насмевка
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 12:37
Во основно - Од свечената сала не` однесоа во училница, се мислев дал да заплачам но половина од децата плачеа, и си реков дека нема потреба има доволно што плачат. Потоа ни поделиа кришки леб со дебел слој на THOMY мајонез, по 90 минути не пуштиа, т.е. дојдоа мама, тато, како кому... Бев среќен што така лесно помина и сериозно мислев дека секој ден ќе биде така... Каква заблуда и разочарување!

Во средно не` имаше премногу во класот, дојдоа директорката и педагогот и бараа доброволци да преминат во другиот клас каде покрај англиски се учи или француски или руски. Искрено сакав да останам таму каде што бев - во англиско-германската варијанта. Така и бидна.

Изменето од Majkl - 30.Август.2008 во 12:40
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 16:09
...godinashnive "prvolacinja" srednoshkolci ke go zapamtat svojot prv srednoshkolski den...

Забава во Градски парк за средношколците

Градоначалникот Трифун Костовски, в понеделник, на стартот на новата учебна година, ќе организира забава за сите средношколци. Зборното место е Градскиот парк, кај популарната „Школка“ во 16 часот. На забавата, која треба да го поттикне другарувањето меѓу учениците од сите средни училишта во Скопје, ќе настапат бендовите „Единствена опција“, „Саут парк“, „Новиот почеток“ и „Некст џенерејшн“. На сите средношколци градоначалникот Костовски им посакува успешна учебна година исполнета со многу успеси и среќа.
Кон врв
^italina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^italina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 23:09
na prviot skolski den voopsto, vo prvo oddelenie placev cel den(izgleda sum znaela so me ceka , vo sredno mi bese pomalku seedno, e na faks bese epten vozbudlivo, srekavas novi luge site otvoreni za bratstvo i prijatelstvo:)
A closed mouth catches no flies
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 23:32
Na prviot srednoskolski den otidov sam. I ne sobraa nie sto bevme za prva godina i jas trgnav da odam pred klasnata (kuce bese, site ne jadese) i taa mi rece "Decko znaes li sam kade da odis?", jas i rekov "Ne znam", taa "Emi ne trcaj prle pred magare koga prvpat vleguvas vo skolovo", jas posramoten se vrativ nazad. Abe peza, i posle prva celo vreme samo ispituvase, a retko lekcii zimavme. Zenata bese psihopat, ama ajde da ne go sirime mubaetot.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2008 во 14:43
Go pametam prviot skolski den i vo osnovno i vo sredno..i dvata mi bea onaka cudni..nova sredina ,novi luge,megutoa interesno iskustvo za sekoj..potoa se naviknuvas na se i sekoj den stanuva se pointeresno i pointeresno..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 11:15
...SO SREKJA NA SITE...A NAJMNOGU NA ONIE MALECKITE ANGELCINJA... SO ISPLASHEN SRNECKI POGLED. ZABAVACINJATA NARECENI PRVACINJA.
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 11:41
...срценца беа и "џомбите" од второ одделение...Неможеше наставничката да ги надвика...сите да си кажат како си поминале за распустот...во исто време...секој мораше да биде прв
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2010 во 13:44
Првиот училиштен ден во основно како бил - не се сеќавам, но овој од средно го паметам и те како.
Тоа беше пред 4 години. Одам јас со другарка ми и бидејќи ни кажаа ќе сме биле прва смена ние рано стигнавме во училиштето и тоа пред 7 часот, да го отвориме смеење
леле лудо, први бевме долу на вратата и седиме така, чекаме. Потоа почнаа да доаѓаат другите ученици ( тие од трета ) а и тие што ми се генерација. Се гледаме така сите бледо, никој не почнува муабет и потоа не собраа во една училница и јас седнав на прва или втора клупа не се сеќавам.
Влезе веднаш класната итн итн. И сите ќутевме, како изгубени бевме, чиниш на бесење сме дошле, а не во училиштесмеење
Имавме само 3 часа и после си заминавме да се почестиме сладолед голема%20насмевка
И после неколку дена беше така, додека се стабилизиравме, а со тек на време - мајко мила, најнемирни станавме голема%20насмевка
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 22:36
Имав “стајлинг“ а ла новогодишна елка.
Мама така ме накити. голема%20насмевка
И така ние малечки, раче под раче, се фативме и тргнавме кон училишниот двор.
Таму не пречека наставничката која ја мразев.
И ме мавна по прстите. тага
Можда поради тоа сега ми се дебелки...

Енивеј...

Од тука почнуваат моите патешествија! тага

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 22:49
Како моето школо беше дива лига, ние гуштерчињата се имавме собрано кој-каде, висевме у дворот а тие постарите одма почнаа да го оговаараат професорскиот борд, кој бил лев, кој десен, кој удрен, кој алкос, кој со кого шврља за да си знаеме. Не советуваа кај да пушиме и пред кого да, пред кого не....
Јас носев мартинс на 30 икусур степени дента и нозете ми се сварија ко пача дента.
Ги видов сите суратишта со кои ќе треба да ги поминам наредните 4 год, си реков која багра човече и седнав во последна клупа со едно бош девојчиште која ми стана најдобра другарка у животсмеење
и така...си беше тоа еднаш, многу одамнамечтаење
Закон, супер си поминав
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 16:40
не се сеќавам на првиот ама знам дека сеа наставниците неможат да се справат со нас
LD Pistolero a.k.a Demolero
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,516 секунди.