IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Сакам да кажам.....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сакам да кажам.....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 1402>
Автор
Порака
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Сакам да кажам.....
    Испратена: 29.Април.2006 во 10:30
Za a mali i golemi nesta,a losi i dobri dela,a ubavi i ne tolku ubavi raboti,koga nekoj saka da kaze,koga nekoj saka da spodeli del od ovaa vecnost samo mal mig od svojot zivot,a sebe,za drugite za ljubovta.......
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2006 во 10:58

Vaka:najprvin da se izvinam za malata digresija sto ova sto ke go napisam ke bide napisano vo prvo lice edenina a nameneto za treto lici edinana-maski rod,dokolku mislite deka treba da se premesto slobodno premestetego vo dr.tema.

 

 

AH LJUBOV!

Vrne.Proleten dozd.Proletnite dozdovi sekogas me navrakaat nazad vo minatoto,togas koga krajot i pocetokot bea edno,koga dozdot go najavuvase sonceto....vikaat pocetokot e tezok a znam deka krajot e sekogas potezok od pocetokot,krajot zavisi od pocetokot a nekogas e i obratno,no edno e sigurno posele sekoj kraj doaga nov pocetok.

Vrne ova utro,ama e ubavo od predhodnata vecer,zasto ytroto e sekogas poumno od vecerta,i taka sekoe utro sekogas podobro od predhodnata vecer.Predhodnata vecer nebese moj den:)zasto denovive proletnite dozdovi sekogas mi go vrakaat vremeto,vremeto koe sakav da ostane kakvo sto e zasekogas(prosto nevozmozno)a sepak posakuvav.

Se zapoznavme tokmu koga nadoagaa proletnite dozdovi,tie sekogas doagaat sega so negovata nasmevka.Takva nasmevka nevidov od togas(mozebi zatoa sto nesakav da vidam),mi se cini deka lugeto od togas pomalku se smeat.bese vecer,bese prolet i nevrnese taa nok.se sretnavme vo centarot na gradot,ja pominavme nokta zaedno.Jas neocekuvav nisto od taa nok niti od nego taka i bese(nisto i ne se sluci)samo jas i samo toj,zaedno so pogledi i nasmevki(premnogu placip**karski ke ispadnea jebiga,civstva se,nemozam da gi iskrivam) .Natamu e poznato,detali sega nemam namera da opisuvam(mozebi vo nekoja naredna prilika)Cazno psotose ljubov.ah ljubov!I bevme srekni,jas bev sreken>i zasto kako po nekoe pravilo srekata kratko trae(ili mene taka mi se cinese)izgleda mnogu a5rno ne e na arno...toa pomina,se se izmeni,vremeto istece,jas nemozev da go zapram,sega samo mozam da se sekavam na toa vreme(so nasmevka na liceto ili mala sjana solza vo okoto)Iako povekepati mi se navrakase sekogas razklicno...i vo leto,i vo prolet,i vo esen a vo zima nikogas.Sega go izgubiv zasekogas,sega ne sevraka poveke>Samo proletnite dozdovi doagaaat so negovata nasmevka.....jas vikav da se vrati,kopneev da go vidam,posakuvav da go gusnam,zosto go ljubev,,da da go ljubev prijateli moi,a mozebi i uste........

 

P.S.Koga se vozev so avtobus ustrovo pred mene vo avtobusot stoea dve demladi devojki>Jas imav slusalki na usite(slusav muzika)a tie razgovaraa so racete,tie mozebi dosega nikogas ne slusnale muzika,ja nemaa taa privilegija kako mene,a stoeveme blsiku(kakva idiotska situacija)nekolku pati ni se sretnaa pogledite,svativ deka ednata e zaljubeno...mnogu mavtase so racete...ja opisuvase svojata ljubov,nejzinite oci bea srekni za razlika od moite,i svativ deka ljubovta e sekogas ista,sekade i kaj sekogo zatoa sto nejzinata nasmevka mi kaza se.

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2006 во 20:04
Ме разнежни.....приказната е многу убава....ама твојата болка е голема....Cry
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2006 во 21:00

toj sto ne pocuvstvuval bolka...nikogas nema da znae sto znaci da se bide sreken!

Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2006 во 21:30
Originally posted by nedopirliv nedopirliv напиша:

toj sto ne pocuvstvuval bolka...nikogas nema da znae sto znaci da se bide sreken!

A mislis li deka ima nekos sto ne znae sto e bolka??? Pa sekoj eden patel... patel po prvata ljubov, patel po pogledot koj ko cekal se denovi a nikako da go svrti kaj sebe, patel i po nejzinite slatki ocinja i po nezinite nezni sborovi itn...patel koga izgubil bliska licnost, patel dodeka da ja pridobie devojkata patel i koga ja izgubil, samo so pogolem intenzitet...

 

Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2006 во 21:46

 

continue.......

za bolkata:

Sega gi gledav negovite sliki,skrisno,nekazav na nikoj.Samo slika,se redea pred moite nasolzeni oci.Nadvor seuste vrne,malku e ladno.ama slikite me tople,negovite oci.sakam samo da zaspijam,ne sum spiel podolgo vreme...imam poterba od son,od dlabok son,no nemozam da spiajam(paradoksalno neli)Ne trebase da vrne,ne terbase da me potsetat na nego,ne terbase da gi gledam negovite sliki,neterbase da milsam na nego.....ama sepak go pravam toa,po inercija,potsvesno(sakal jas ili ne)nekoi toa go narekuvaat ljubov,nekoi nostalgija,sekavanje,spemeni...sto i da sozdava slatka bolka..toa te korne vo srceto cinis na sto dela saka da ti go rasparce a ti samo se obiduvas da bides jak.Da bidam cvrst,da vozdivnuvam i da disam dalboko i da se obidam da zaspijam,zasto tamu mozam da ja sretnam negovata nasmevka,toa nema da boli,barem za mig,barem samo za 20 sekundi kolku sto ke trae mojot son,mene ke mi se cini vecnost,samo da zapijam,pa neka boli posle,pa neka korne,koj ja ebe bolkata,ke ja ignoriram kolku sto mozam......Seuste vrne,neka vrne,ke setam po dozdot,toj mi gi nosi negovite vozdiski od tamu daleku,eh samo da znae deka mi treba sega tolku kolku sto dozdot mu treba na pustinata,toj e tamu srede pustini jas tuka,tamu ne vrne znam a tuka mnogu,ama sto ako vrne,i sto ako boli,toa se samo proletni dozdovi,jas gi sakam sega ovie dozdovi zasto tie se edinstvenoto nesto sto mi ostana od nego......Odam da setam po dozdot,da kisnam na dozdot,a potoa da zaspiajam samo toa mi treba......vrati se d......vrati se..........

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 08:03
....premnogu patis...pa ti veke si padnal vo depresija.Confused...ajde nemoj,site sme sakale...pa sme izgubile...ne bolelo do besvest ama se prodolzuva ponatamu...nemoj da se zatvoras doma.vo sebe,taka ke ti bide potesko....sigurno nadvor te ceka nekoj....a ti ne go primetuvas.....otvori go srceto za nekoj drug,vo nego sigurno ima uste mesto za nova ljubov...veruvaj nema covek sto ne go pominal toa....boli boli no treba da soberes hrabrost da go nadmines toa.........ajde glavata gore i na prosetka....samo ne sam da kisnes na dozdot...tuku roleri,velosiped,skuter ili sto sakas i nadvor vo zivot....please...
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 16:53
Originally posted by beleg beleg напиша:

....premnogu patis...pa ti veke si padnal vo depresija.Confused...ajde nemoj,site sme sakale...pa sme izgubile...ne bolelo do besvest ama se prodolzuva ponatamu...nemoj da se zatvoras doma.vo sebe,taka ke ti bide potesko....sigurno nadvor te ceka nekoj....a ti ne go primetuvas.....otvori go srceto za nekoj drug,vo nego sigurno ima uste mesto za nova ljubov...veruvaj nema covek sto ne go pominal toa....boli boli no treba da soberes hrabrost da go nadmines toa.........ajde glavata gore i na prosetka....samo ne sam da kisnes na dozdot...tuku roleri,velosiped,skuter ili sto sakas i nadvor vo zivot....please...
fala na sovetot,ne ne sum vo depresija jas,ova e samo period,ova e samo malo sekavnaje,nesto kako blic vo mojata memorija,togas koga svetnuva koga cuyvstvata se pojaki od razumot,toa e skrisnoto mesto vo moseto srce,ke pominat dozdovite,ke ima sonce ke bidam sreken.......ti blagadorama sto si tolku empaticna so mene
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 18:57
proleten tmuren den...takvite denovi me oraspoozuvaat...konecno imav i pricina da se raspolozam...dosol...dosol...jas skokav od srekja...no vremeto ne mi ja komletira srekjata...tokmu koga trebase da sum najsrekna...jas bev depresivna...posledno vreme se navlekov na takvi situacii...jas...jas ne sum takva...sekogas bev srekna ...nasmeana....vesela....sega sum tmurna odbivna namrstena......i otidov kaj nego...jadese...go pozdraviv...i ceka v da dojde...dojde...ne gleav nikoj drug vo sobata ...a bevme oklu 5 dusi...neso na kratko promrmorev...iako dusta mi se grcese...ne znam mza pricinata...i toj mi rece deka porano sum bila pofina i povesela...zarem???...se rasipav...ama ne e moja vina...me navasa nesto...a ne znam sto...zarem jas vo depresii...???!!...toa bese apsurd ...ama bese...i na kraj...kolkyu da vratam raspolozenie...mi dade slika...edinstvenoto nesto dobro so mi se imat sluceno poslednive nedeli...mojot naj drugar...taka se vikame...naj drugari...iako nemat blaga veza...sepak...sepak...go zede slikata najvidnoto mesto vo mojata soba...i najvidnoto mesto vo mojata dusa...a jas ostvam da tonam...do koga???...ne znam...

Изменето од joki
Точачиња.
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 20:54

 

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 21:08
ClapClapClapNajubavite vistinski prikazni...
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 21:47

DECA SAMO BEZ SOLZI,

MALKU LI IMAME DOZD DENOJVE.....

covek uci dodeka e ziv-OD MENE
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 21:53
solzite se znak na mladostWink
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 22:18
Originally posted by beleg beleg напиша:

....premnogu patis...pa ti veke si padnal vo depresija.Confused...ajde nemoj,site sme sakale...pa sme izgubile...ne bolelo do besvest ama se prodolzuva ponatamu...nemoj da se zatvoras doma.vo sebe,taka ke ti bide potesko....sigurno nadvor te ceka nekoj....a ti ne go primetuvas.....otvori go srceto za nekoj drug,vo nego sigurno ima uste mesto za nova ljubov...veruvaj nema covek sto ne go pominal toa....boli boli no treba da soberes hrabrost da go nadmines toa.........ajde glavata gore i na prosetka....samo ne sam da kisnes na dozdot...tuku roleri,velosiped,skuter ili sto sakas i nadvor vo zivot....please...
src ova na drugarka mi treba sea eee src koa ke mine sve ahhhhhh
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 1402>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.