Испечати | Затвори го прозорот

Сакам да кажам.....

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4093
Датум на принтање: 29.Март.2024 во 16:34
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Сакам да кажам.....
Постирано од: nedopirliv
Наслов: Сакам да кажам.....
Датум на внесување: 29.Април.2006 во 10:30
Za a mali i golemi nesta,a losi i dobri dela,a ubavi i ne tolku ubavi raboti,koga nekoj saka da kaze,koga nekoj saka da spodeli del od ovaa vecnost samo mal mig od svojot zivot,a sebe,za drugite za ljubovta.......



Коментари:
Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 29.Април.2006 во 10:58

Vaka:najprvin da se izvinam za malata digresija sto ova sto ke go napisam ke bide napisano vo prvo lice edenina a nameneto za treto lici edinana-maski rod,dokolku mislite deka treba da se premesto slobodno premestetego vo dr.tema.

 

 

AH LJUBOV!

Vrne.Proleten dozd.Proletnite dozdovi sekogas me navrakaat nazad vo minatoto,togas koga krajot i pocetokot bea edno,koga dozdot go najavuvase sonceto....vikaat pocetokot e tezok a znam deka krajot e sekogas potezok od pocetokot,krajot zavisi od pocetokot a nekogas e i obratno,no edno e sigurno posele sekoj kraj doaga nov pocetok.

Vrne ova utro,ama e ubavo od predhodnata vecer,zasto ytroto e sekogas poumno od vecerta,i taka sekoe utro sekogas podobro od predhodnata vecer.Predhodnata vecer nebese moj den:)zasto denovive proletnite dozdovi sekogas mi go vrakaat vremeto,vremeto koe sakav da ostane kakvo sto e zasekogas(prosto nevozmozno)a sepak posakuvav.

Se zapoznavme tokmu koga nadoagaa proletnite dozdovi,tie sekogas doagaat sega so negovata nasmevka.Takva nasmevka nevidov od togas(mozebi zatoa sto nesakav da vidam),mi se cini deka lugeto od togas pomalku se smeat.bese vecer,bese prolet i nevrnese taa nok.se sretnavme vo centarot na gradot,ja pominavme nokta zaedno.Jas neocekuvav nisto od taa nok niti od nego taka i bese(nisto i ne se sluci)samo jas i samo toj,zaedno so pogledi i nasmevki(premnogu placip**karski ke ispadnea jebiga,civstva se,nemozam da gi iskrivam) .Natamu e poznato,detali sega nemam namera da opisuvam(mozebi vo nekoja naredna prilika)Cazno psotose ljubov.ah ljubov!I bevme srekni,jas bev sreken>i zasto kako po nekoe pravilo srekata kratko trae(ili mene taka mi se cinese)izgleda mnogu a5rno ne e na arno...toa pomina,se se izmeni,vremeto istece,jas nemozev da go zapram,sega samo mozam da se sekavam na toa vreme(so nasmevka na liceto ili mala sjana solza vo okoto)Iako povekepati mi se navrakase sekogas razklicno...i vo leto,i vo prolet,i vo esen a vo zima nikogas.Sega go izgubiv zasekogas,sega ne sevraka poveke>Samo proletnite dozdovi doagaaat so negovata nasmevka.....jas vikav da se vrati,kopneev da go vidam,posakuvav da go gusnam,zosto go ljubev,,da da go ljubev prijateli moi,a mozebi i uste........

 

P.S.Koga se vozev so avtobus ustrovo pred mene vo avtobusot stoea dve demladi devojki>Jas imav slusalki na usite(slusav muzika)a tie razgovaraa so racete,tie mozebi dosega nikogas ne slusnale muzika,ja nemaa taa privilegija kako mene,a stoeveme blsiku(kakva idiotska situacija)nekolku pati ni se sretnaa pogledite,svativ deka ednata e zaljubeno...mnogu mavtase so racete...ja opisuvase svojata ljubov,nejzinite oci bea srekni za razlika od moite,i svativ deka ljubovta e sekogas ista,sekade i kaj sekogo zatoa sto nejzinata nasmevka mi kaza se.



Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 29.Април.2006 во 20:04
Ме разнежни.....приказната е многу убава....ама твојата болка е голема....Cry

-------------


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 29.Април.2006 во 21:00

toj sto ne pocuvstvuval bolka...nikogas nema da znae sto znaci da se bide sreken!



Постирано од: only_me
Датум на внесување: 29.Април.2006 во 21:30
Originally posted by nedopirliv nedopirliv напиша:

toj sto ne pocuvstvuval bolka...nikogas nema da znae sto znaci da se bide sreken!

A mislis li deka ima nekos sto ne znae sto e bolka??? Pa sekoj eden patel... patel po prvata ljubov, patel po pogledot koj ko cekal se denovi a nikako da go svrti kaj sebe, patel i po nejzinite slatki ocinja i po nezinite nezni sborovi itn...patel koga izgubil bliska licnost, patel dodeka da ja pridobie devojkata patel i koga ja izgubil, samo so pogolem intenzitet...

 



Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 29.Април.2006 во 21:46

 

continue.......

za bolkata:

Sega gi gledav negovite sliki,skrisno,nekazav na nikoj.Samo slika,se redea pred moite nasolzeni oci.Nadvor seuste vrne,malku e ladno.ama slikite me tople,negovite oci.sakam samo da zaspijam,ne sum spiel podolgo vreme...imam poterba od son,od dlabok son,no nemozam da spiajam(paradoksalno neli)Ne trebase da vrne,ne terbase da me potsetat na nego,ne terbase da gi gledam negovite sliki,neterbase da milsam na nego.....ama sepak go pravam toa,po inercija,potsvesno(sakal jas ili ne)nekoi toa go narekuvaat ljubov,nekoi nostalgija,sekavanje,spemeni...sto i da sozdava slatka bolka..toa te korne vo srceto cinis na sto dela saka da ti go rasparce a ti samo se obiduvas da bides jak.Da bidam cvrst,da vozdivnuvam i da disam dalboko i da se obidam da zaspijam,zasto tamu mozam da ja sretnam negovata nasmevka,toa nema da boli,barem za mig,barem samo za 20 sekundi kolku sto ke trae mojot son,mene ke mi se cini vecnost,samo da zapijam,pa neka boli posle,pa neka korne,koj ja ebe bolkata,ke ja ignoriram kolku sto mozam......Seuste vrne,neka vrne,ke setam po dozdot,toj mi gi nosi negovite vozdiski od tamu daleku,eh samo da znae deka mi treba sega tolku kolku sto dozdot mu treba na pustinata,toj e tamu srede pustini jas tuka,tamu ne vrne znam a tuka mnogu,ama sto ako vrne,i sto ako boli,toa se samo proletni dozdovi,jas gi sakam sega ovie dozdovi zasto tie se edinstvenoto nesto sto mi ostana od nego......Odam da setam po dozdot,da kisnam na dozdot,a potoa da zaspiajam samo toa mi treba......vrati se d......vrati se..........



Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 08:03
....premnogu patis...pa ti veke si padnal vo depresija.Confused...ajde nemoj,site sme sakale...pa sme izgubile...ne bolelo do besvest ama se prodolzuva ponatamu...nemoj da se zatvoras doma.vo sebe,taka ke ti bide potesko....sigurno nadvor te ceka nekoj....a ti ne go primetuvas.....otvori go srceto za nekoj drug,vo nego sigurno ima uste mesto za nova ljubov...veruvaj nema covek sto ne go pominal toa....boli boli no treba da soberes hrabrost da go nadmines toa.........ajde glavata gore i na prosetka....samo ne sam da kisnes na dozdot...tuku roleri,velosiped,skuter ili sto sakas i nadvor vo zivot....please...

-------------


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 16:53
Originally posted by beleg beleg напиша:

....premnogu patis...pa ti veke si padnal vo depresija.Confused...ajde nemoj,site sme sakale...pa sme izgubile...ne bolelo do besvest ama se prodolzuva ponatamu...nemoj da se zatvoras doma.vo sebe,taka ke ti bide potesko....sigurno nadvor te ceka nekoj....a ti ne go primetuvas.....otvori go srceto za nekoj drug,vo nego sigurno ima uste mesto za nova ljubov...veruvaj nema covek sto ne go pominal toa....boli boli no treba da soberes hrabrost da go nadmines toa.........ajde glavata gore i na prosetka....samo ne sam da kisnes na dozdot...tuku roleri,velosiped,skuter ili sto sakas i nadvor vo zivot....please...
fala na sovetot,ne ne sum vo depresija jas,ova e samo period,ova e samo malo sekavnaje,nesto kako blic vo mojata memorija,togas koga svetnuva koga cuyvstvata se pojaki od razumot,toa e skrisnoto mesto vo moseto srce,ke pominat dozdovite,ke ima sonce ke bidam sreken.......ti blagadorama sto si tolku empaticna so mene


Постирано од: joki
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 18:57
proleten tmuren den...takvite denovi me oraspoozuvaat...konecno imav i pricina da se raspolozam...dosol...dosol...jas skokav od srekja...no vremeto ne mi ja komletira srekjata...tokmu koga trebase da sum najsrekna...jas bev depresivna...posledno vreme se navlekov na takvi situacii...jas...jas ne sum takva...sekogas bev srekna ...nasmeana....vesela....sega sum tmurna odbivna namrstena......i otidov kaj nego...jadese...go pozdraviv...i ceka v da dojde...dojde...ne gleav nikoj drug vo sobata ...a bevme oklu 5 dusi...neso na kratko promrmorev...iako dusta mi se grcese...ne znam mza pricinata...i toj mi rece deka porano sum bila pofina i povesela...zarem???...se rasipav...ama ne e moja vina...me navasa nesto...a ne znam sto...zarem jas vo depresii...???!!...toa bese apsurd ...ama bese...i na kraj...kolkyu da vratam raspolozenie...mi dade slika...edinstvenoto nesto dobro so mi se imat sluceno poslednive nedeli...mojot naj drugar...taka se vikame...naj drugari...iako nemat blaga veza...sepak...sepak...go zede slikata najvidnoto mesto vo mojata soba...i najvidnoto mesto vo mojata dusa...a jas ostvam da tonam...do koga???...ne znam...

-------------
Точачиња.


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 20:54

 



Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 21:08
ClapClapClapNajubavite vistinski prikazni...

-------------


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 21:47

DECA SAMO BEZ SOLZI,

MALKU LI IMAME DOZD DENOJVE.....



-------------
covek uci dodeka e ziv-OD MENE


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 21:53
solzite se znak na mladostWink

-------------


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 22:18
Originally posted by beleg beleg напиша:

....premnogu patis...pa ti veke si padnal vo depresija.Confused...ajde nemoj,site sme sakale...pa sme izgubile...ne bolelo do besvest ama se prodolzuva ponatamu...nemoj da se zatvoras doma.vo sebe,taka ke ti bide potesko....sigurno nadvor te ceka nekoj....a ti ne go primetuvas.....otvori go srceto za nekoj drug,vo nego sigurno ima uste mesto za nova ljubov...veruvaj nema covek sto ne go pominal toa....boli boli no treba da soberes hrabrost da go nadmines toa.........ajde glavata gore i na prosetka....samo ne sam da kisnes na dozdot...tuku roleri,velosiped,skuter ili sto sakas i nadvor vo zivot....please...
src ova na drugarka mi treba sea eee src koa ke mine sve ahhhhhh


-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 22:46
I ti li...Cryi Maja.....abe tuka doktor treba....sto vi e vas sega??????

-------------


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 22:47
Originally posted by beleg beleg напиша:

I ti li...Cryi Maja.....abe tuka doktor treba....sto vi e vas sega??????
src prolet e ili neso se raga ili umira


-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 23:49
ne e kriva proleta...proletnite dozdovi se krivi


Постирано од: joki
Датум на внесување: 01.Мај.2006 во 00:01

Originally posted by nedopirliv nedopirliv напиша:

ne e kriva proleta...proletnite dozdovi se krivi

токму така...и пролетната тмурност...мразам такво време... 



-------------
Точачиња.


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 01.Мај.2006 во 14:16

Sakam da kazam.....ona sto mi lezi,ona sto go cuvstvuvam,ona sto me stega vo mozokt,pritiska,boli....sakam da go spodelam,sakam malku da mi olesnei....i neka toa bide tuka,tuka kade stoo nikoj ne me znae i kade sto nikoj ne poznavam,zasto sto samo tuka nikoj ne ke moze da me sozaluva,zasto samo ovade nemozam da ocekuvam nisto ni da baram nisto od nikoj......sitnite dusi i malite srca baraat sozaluvanje i ljubov ,a samo golemite ljubat,sakaat

Denes e prvi maj,samo nekolku dena do mojot rodenden,dens e tezok den,site se nekade,so nekoj,jas daleku od doma,bez prijatel,bez nikoj...sam,osamen.....

Loso,se cuvstvuvam mosne loso.Ne ednas vo zivotot go imam oseteno to acuvstvo.I sekoj pat mi se cinese deka e posleden....Ov e sostojba,posebna,denes mi rekoa nesto,nesto sto me boli,nesto sto me pece...ova e mig samo,ova e ptot po koj odis,naednas nekoj di go presekuva, i nema veke pat.samo bezdna,nisto,antipod..Se naogam pred nisto,tesko e koga nemas nisto,koga gi nema onie sto ti znacat,koga nastanuva totalna alienacija,koga svakas deka besmislenosta na postoenjeto nastapuva sega...toa e toa cuvstvo,nema prijatel,nema semejstvo,nema ljubov,nastapuva nisto,a jas,jas, stojam i se obiduvam da svatam sto se selucuva. Neznam kakvo e ova cuvstvo,ama boli,,me gusi ,me grebe nesto po celoto telo,me stega po gradive,me udira po mozokot,sekoja naredna minuta se posilno.Solza,pocnuva da se trkala po mozevo lice,se obiduvam da ja zapram,da ja izbrisam,ja brisam ama tece nova,i pak istoto.A jas,jas ...sakav samo da sakam,sakam...mislam na d...,na mama,na tato(so niv sekogas bev tug,nikogas ne sum gi viknal vaka,sekogas  po ime,sega sum najotugen od koga i da bilo)mislam na brat mi,sega e cist,sega apstinira,ama nemozam nikogas da gi zaboravam psihijatriskite bolnicivo koi prestojuvase,mu bese tesko,i mene mi bese tesko,i sega mi e tesko.Zosto sega,zosto ovde,mi tekna na zborovite sto mi gi rece vujko mi,toj e doktor,ne mu licese toa(jas ziveam so nego)seuste,nio ne za dolgo.Tie zborovi se vrezaa vo mene,i tie me blat...se sekavam samo na ona odisi od ovde sto podaleku....Sega veke se me boli,neznam veke koj del od televo me boli posilno>Ja nema Vena i ja nemaKuni,Bobi ne mi se javil veke tri godini,Lili e vo stanstvo,Vini ceka dete,i roki go nemam videno...Kade ste site...kolku mnogu mi treba nekoj.Sto e ova,ova e glupost,ova e nisto...a nisto nemoze da boli..a mene me boli i boli....Mi trebate tato i mama,mi trebas D.....samo ti mozese da me svatis,samo tvojata nasmevka mi pomagase...sega te nema .....A sega,sega nisto!Nema nasmevka dens,eden od retkite moi denovi bez nea,taa mi bese najsilno oruzje,denes sum razoruzanCudni se patistata na zivotot,odev po trnliv pat,no barem go imav (kakov i da bil)sega go nema sega e bezdna,sega e nisto.Bev vo Simulakrum,a sega sega go nemam ni nego...Boli...zosto?...neka boli ke preboli....

Sakav samo edno,seuste sakam samo edno,da sakam,i sakam,ubavo e da sakas...sega smo toj mi dozvoluva da go sakam,i go sakam i toj me saka...ah kolku e ubavo da sakasi da bides saka fala ti gospodi sto me skas te sakam i jas...SAKAM...NASMEVKA..SOLZI..UBAVO E...UBAVO E DA SAKAS...........!



Постирано од: cecka
Датум на внесување: 01.Мај.2006 во 14:59

nemam zborovi

jas gi karam drugite sa solzite

ama i mene mi dojdoa .....

 



-------------
covek uci dodeka e ziv-OD MENE


Постирано од: joki
Датум на внесување: 01.Мај.2006 во 19:47
сакам да кажам дека конечно малку сонце во ова тмурна пролет...барем во моето срце...цел ден со друштвото...ги видов најмилите...најслатките...и најубавите личности...фалеше уште една...али ...сепак...први мај...незаборавно беше...се надевам дека истово ќе го следидт и недопирлив...и ќе ја избркат депресивноста и тагата од неговото срце...

-------------
Точачиња.


Постирано од: plavu$a
Датум на внесување: 02.Мај.2006 во 12:29
sakam da kazam deka vcera bese super, si go vidov my ljubavi, bev so moite drugerki, se vozev so kajce, pecevme skara, ko bebcinja igravme kris mis........ se zaebavam, ne sum bebe...golemo...hahaha.... drugo so da kazam. ve pozdravuvam site, ubo si pominavte vcera, aj i denes ubo da si pominite........ samo vcera mi go rasipaa denot onie k*rvicine so mnogu me nerviret, pak se iskaravme, lom se naprajvme.... aj dosta vleckav............ HAPPY DAY FOR EVERYONE

-------------
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...


Постирано од: Queen Bitch
Датум на внесување: 02.Мај.2006 во 18:20
sakam kazam neznam recam

-------------
Don't wory be happy :)


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 02.Мај.2006 во 18:21

Originally posted by Queen Bitch Queen Bitch напиша:

sakam kazam neznam recam

tuka mi e,na vrv na jazik



-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: that's me
Датум на внесување: 02.Мај.2006 во 23:51
aj podobro nisto da ne kaza


Постирано од: Мече
Датум на внесување: 02.Мај.2006 во 23:54
Молчењето е најголемото богатство и најголема мудрост


Постирано од: tajci
Датум на внесување: 03.Мај.2006 во 17:53
po dozdot sekogas doaga sonce


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 03.Мај.2006 во 21:37
sakam da kazam deka utroto e poumno od vecerta...zatoa sega si odam da si legnam,da otspijam.....denov bese cool


Постирано од: blue
Датум на внесување: 04.Мај.2006 во 09:00
сакам да им кажам на пар личности дека ако не сум им пишала, или ако не сум им се јавила веќе подолго време не значи дека не мислам на нив силно


Постирано од: WORHOLL
Датум на внесување: 04.Мај.2006 во 09:06
...HAHAHA..I JA TEBE.....


Постирано од: plavu$a
Датум на внесување: 07.Мај.2006 во 14:44

sakam da vi kazam nesto ama nikomu da ne kazvite. lele ak kazite, ke ve ubijam. da vi kazam. abe neznam dal da vi kazam. leleeeeeeeeeeeeee, abe kazete dali ve interesirat za da vi kazam. znam so mislite deka sakam da vi recam. deka dedo mraz ne postoit, taka. ama ne, ova e mnogu poseriozno. lele, da vi kazam? aj...... ke  vi kazam ............................................................ ........................................

............................................................ ........................................ ......................

............................................................ ........................................ .................

............................................................ ........................................ .................

............................................................ ........................................ ............

....................................................iam pticji grip!



-------------
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...


Постирано од: Мече
Датум на внесување: 07.Мај.2006 во 15:59
Сакам да кажам незнам што да речам...немам зборови..тоа е има и такви денови кај мене и се повеќе и повеќе ќе ги има-сигурен сум во тоа


Постирано од: plavu$a
Датум на внесување: 10.Мај.2006 во 17:26
Originally posted by Мече Мече напиша:

Сакам да кажам незнам што да речам...немам зборови..тоа е има и такви денови кај мене и се повеќе и повеќе ќе ги има-сигурен сум во тоа
sakam kazam neznam recam!!!

-------------
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 25.Јуни.2006 во 16:44
sakam da kazam deka mnogu mi e dosadno i ne znam so da pravam

-------------


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 25.Јуни.2006 во 17:38
sakam da kazam..... ne znam od koj kraj da pocnam..... i od srede da fatam... tesko mi e.... i zesko........
 


-------------
covek uci dodeka e ziv-OD MENE


Постирано од: joki
Датум на внесување: 25.Јуни.2006 во 18:34
сакам да ви кажам дека за едно ...хм...една недела изглеа...ќе дојт љубовта на моот живот...односно тоаШ ЌЕ КОНСТАНТИРАМЕ ДАЛИ Е ЉУБОВТА НА МОЈОТ ЖИВОТ...ПОШО МОМЕНТАЛНО СЕ МИ Е ХАОС...АЛИ ЈЕБИГА...ДЕТИШТЕ...

-------------
Точачиња.


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 25.Јуни.2006 во 23:55

sakam da kazam ama neznam kako da go kazam toa .....aj ako bide nesto od toa ke go kazam ako ne...ne ni mora:).....sega nesum mnogu raspolozen za pisuvanjue od toj vid...ama koga ke bidam ke go kazam toa sto mi lezi...hehe ..a mi lezat mnogu raboti na srce momentalnoBig smile



Постирано од: cecka
Датум на внесување: 26.Јуни.2006 во 00:57
mene se so mi lezi na srce....  mu davam da se razbudi i da go razdvizi mojot duh.....Wink

-------------
covek uci dodeka e ziv-OD MENE


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 26.Јуни.2006 во 10:58
sakam da kazam , deka zivotot e poubav bez lazni ljudi , materijalisti i orospii

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 26.Јуни.2006 во 18:15
Сакам да кажам дека ми е многу топло

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 13:07

imate site pozdrav od Carnation ...nema pristap periodov do PC i ne e aren nesto ama kako sto rece ,,pozdravi gi site mnogu,, Tongue...pa....



Постирано од: ivana
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 13:10
..па ФАЛА Hug

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 13:21
Леле треска го фатила од толку пат
    Pozdrav do nego mnogu mnogu

-------------


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 14:05
sakam da kazam deka ke ima fudbal

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 14:11
Сакам да кажам дека од вчера навака малер ме биеConfused

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 14:12
ke mine ...period e ...samo sprotistavise so svojot pozitiven duh Tongue


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 30.Јуни.2006 во 00:04

Ako mozes da sacuvas razum kad ga svi oko tebe gube i osudjuju te;
Ako mozes da verujes sebi kad svako u tebe sumnja,
ali ne gubeci iz vida ni njihovu sumnju;
Ako mozes da cekas, a da se ne umoris od cekanja
I kada cujes lazi da i sam laz ne govoris,
ili kad te mrze, da sam ne das maha mrznji;
I da ne izgledas u ocima sveta suvise dobar ni tvoje reci uvek suvise mudre.

Ako mozes da sanjas a da tvoji snovi ne vladaju tobom,
Ako mozes da mislis, a da ti tvoje misli ne budu (sebi) cilj.
Ako mozes da pogledas u oci Pobedi i Porazu
i da posmatras mirno kako se ruse oba
Ako mozes da podneses da cujes istinu koji si izrekao
izopacenu od podlaca u zamku za budale
Ako mozes da gledas tvoje zivotno delo sruseno u prah,
I da ponovo prilegnes na posao sa polovljenim alatom.

Ako mozes da saberes sve sto imas
i jednim zamahom stavis sve na kocku,
Da se izgubis i da pocnes sve ponovo,
A da o izgubljenom ni rec ne progovoris,
Ako si u stanju da prisilis svoje srce, zivce, zile,
da te sluze jos dugo, i ako su te vec odavno izdali
I da tako istrajes u mestu, kad u tebi nema nicega vise
Osim volje koja ti dovikuje: Istraj;

Ako mozes da se pomesas sa gomilom, a da sacuvas svoju cast;
Ili da opstis sa kraljevima i da ostanes skroman;
Ako te najzad niko, ni prijatelj, ni neprijatelj ne moze da povredi;
Ako svi ljudi racunaju na tebe, ali niko preterano;
Ako mozes da ispunis jedan nezaboravni minut
sadrzajem sezdeset skupocenih sekundi.
Tada je tvoja cela Zemlja i sve sto je na njoj
I sto je mnogo vise - tada ces biti Covek, sine moj
.

ne znam zosto.....ja listav ovaa tema... i mi dojde da go prenesam ova......


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 30.Јуни.2006 во 00:08

Ako mozes da se pomesas sa gomilom, a da sacuvas svoju cast;
Ili da opstis sa kraljevima i da ostanes skroman;
Ako te najzad niko, ni prijatelj, ni neprijatelj ne moze da povredi;
Ako svi ljudi racunaju na tebe, ali niko preterano;
Ako mozes da ispunis jedan nezaboravni minut
sadrzajem sezdeset skupocenih sekundi.
Tada je tvoja cela Zemlja i sve sto je na njoj
I sto je mnogo vise - tada ces biti Covek, sine moj
......PREKRASNOOOOOOOOOO


-------------


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 30.Јуни.2006 во 00:35
jas ja znaam na makedonski ovaa pesna...mnogu mi e omilena....prekrasna eClapThumbs Up


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 30.Јуни.2006 во 00:38
Originally posted by nedopirliv nedopirliv напиша:

jas ja znaam na makedonski ovaa pesna...mnogu mi e omilena....prekrasna eClapThumbs Up
 
napishi nekoj stih


-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 30.Јуни.2006 во 03:03
Сакам да кажам......... ми се исрало некое маче пред врата............... Ауууууу само да го најдам, ќе праам мачешка супа од него богами....... Angry

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 30.Јуни.2006 во 16:36
Osjecam tvoje disanje,miris tvoga tijela,osjecam tvoju blizinu iako te nema, osjecam tvoj dodir,pruzam ti ljubav svu, osjecam da me ljubis a znam da nisi tu...

-------------


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 30.Јуни.2006 во 17:24
Сакам да кажам дека многу ми е жешко а климата на работа ни е во дефект

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 30.Јуни.2006 во 17:41
Sakav i ja nesto da kazam...


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 30.Јуни.2006 во 17:45
Originally posted by bosab bosab напиша:

Osjecam tvoje disanje,miris tvoga tijela,osjecam tvoju blizinu iako te nema, osjecam tvoj dodir,pruzam ti ljubav svu, osjecam da me ljubis a znam da nisi tu...
 
Embarrassedsi znae......


-------------


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 30.Јуни.2006 во 17:49
nocas se nebo za oluju sprema toliko ti toga zelim reci ali tebe nema opet ce padati one lude kise kako da ti kazem: NEDOSTAJES MI JOS VISE!

-------------


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 30.Јуни.2006 во 23:25

PRODOLZI NAKAJ RAKATAWink



-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 01.Јули.2006 во 13:25
Сакам да кажам дека јас и babyy сме најактивни денес на форумовApprove спанковци едниLOL

-------------


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 01.Јули.2006 во 13:29
Сакам да кажам дека боса има право и дека јас уште малку ќе си одам и ќе ме нема до 20јули....одам на одмор

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 01.Јули.2006 во 13:30
Сакам да кажам и што ке праам ја без те*е додека сите спијатCry


-------------


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 01.Јули.2006 во 13:32
Сакам да кажам од сите да најдеш телефони и да ги будиш уште во 6 саат сабајле

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 01.Јули.2006 во 13:33
Сакам да кажам дека ке напраам такаLOL

-------------


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 01.Јули.2006 во 13:36
Сакам да кажам дека тогаш би имала многу големо друштво на форумов

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 01.Јули.2006 во 13:37
Tongueмислиш сите би ме пцуеле ако во 6 ги разбудамLOLморе не би ризикувала

-------------


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 01.Јули.2006 во 13:39
Сакам да кажам дека и ако некој те опцуе ич да не се секираш

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 07:55
Сакам да кажам дека апсолутно си во право Tongue


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 07:56
Sakam da kazam deka mi se spie. Mnogu!!! !!! !!!

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 08:00
Сакам да кажам бегај во кревет рано е


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 08:01
ma na rabota sum, a sinojka se vrativ vo 4 od pat...((((((((((((((

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 08:03
Сакам да кажам, и јас исто само не во 4 ....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 08:06
sakam da kazam deka od cel vikend imam spieno dali 2 casa

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 08:09
Сакам да кажам дека итно ти е потре*ен одмор Smile


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 08:11
sakam da kazam deka ni posle rabota nema da spijam.
a isto taka sakam da kazam deka kje imam mnogu rabota denes...

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 08:12
Сакам да кажам дека имаш поддршка


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 08:14
sakam da kazam fala....TongueTongueTongue

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 08:18

Сакам да кажам, тоа е дел од убавината овде Tongue



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 08:20
Sakam da kazam deka toa navistina e taka... ... ... ...

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 09:17
sakam da kazam deka vremevo e ebano

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 09:19
sakam da kazam mnogu si vo pravo...

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 09:30
sakam da kazam poubavo vreme za rabotenje nekoja rabota so teska koncentracija nema :))))

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: blue
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 09:40
sakam da kazam deka denes ne mi se sedi vo kancelarija


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 09:43
Sakam da kazam, mozes da izlezes od nea... ... ... ...

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 09:46
Originally posted by blue blue напиша:

sakam da kazam deka denes ne mi se sedi vo kancelarija
e pa idi vo prilep Wink

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 09:49
Originally posted by hektor hektor напиша:

Originally posted by blue blue напиша:

sakam da kazam deka denes ne mi se sedi vo kancelarija
e pa idi vo prilep Wink
NEKOJ SPOMNA PRILEP??? ??? ??? Clown


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 09:50
so e ova klovnovska faca be blueprayer :))))))))))

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 09:53
LOLLOLLOL he he he .... ....ne znacese nisto loso...samo PP mi e eden od omilenite gradovi vo Mk.....TongueTongueTongue

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 09:55
ajde onda , so cekas :))))))))

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 09:58
samo sto se vrativ od Strumica, ali nabrzo moze i vas tamu da ve posetam....samo edno malo predupreduvanje!! !!! !!! Golema placka sum na razdelbi-MRAAAZAM RAZDELBI!!! !!! !!!CryCryCryCryCry

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 10:00
ami care sega

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 10:02
nisto....koga kje me isprakjate kje si kupam salfetki, posto paketce paloma ne pali vekje kaj mene... ... ...

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 14:01
Сакам да кажам дека ке ја шишам косата уште и уште...

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 14:03
Sakam da kazam deka sum srekna poradi zabarite:))))

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 14:06
Originally posted by natalija natalija напиша:

Сакам да кажам дека ке ја шишам косата уште и уште...
sakam da kazam deka kje te ubijam ako ja skratis...DeadDeadDead


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 14:29
Сакам да ти кажам дека до сега ја скратив пред 2 недели 15 сантиметри и дека виде колкава е и дека уште ми пречи

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 14:34
sakam da kazam t.e. da ti povtoram deka kje te utepam ako ja skratis

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 15:09
Сакам да кажам дека ја веке колата сама не ја перам,па не престана да врнеConfused

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 16:05
Сакам да кажам, боса не пери кола мила истура..
блупреер мила морам виде каква е никаква косетинава моја.. и без тепање молам..

-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 16:10
sakam da kazam deka forumov e specijalno soncev na dozdlivi denovi hahahahahahha covek prosto da presedi na rabota


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 16:10
sakam da kazam nate super ti e, te molam vne se sisaj ako nekjes da me vidis utre zelena u kosata

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 16:11
ааааааааааааааа неееееееееееееееееееее сакам да ви кажам на СИТЕ не се шишам се откажав, не можам ме убеди со еден аргумент готово, само не биди зелане... ( ма супер ке ти стои а? )

-------------



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk